Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

1. czy jest ktos kto ma pompe ciepla i zgodnie z topikiem "niezrobilby tego ponownie" ?

jezeli nie ma nikogo takiego to wypier... na tematy dotyczace pompy ciepla.

2. przeczytajcie jeszcze raz temat i jak chcecie wypowiadac sie na temat zasadnosci pompy ciepla to wypier..

3. -''-

4... z GE to samo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

1. czy jest ktos kto ma pompe ciepla i zgodnie z topikiem "niezrobilby tego ponownie" ?

jezeli nie ma nikogo takiego to wypier... na tematy dotyczace pompy ciepla.

2. przeczytajcie jeszcze raz temat i jak chcecie wypowiadac sie na temat zasadnosci pompy ciepla to wypier..

3. -''-

4... z GE to samo..

Tak jest, Panie MODERATORZE :).

Nie byłoby tej całej dyskusji na tema pomp ciepła, gdyby pluszku pisał na temat, zgodnie z w/w zasadami. pluszku usunął już swoje posty, ale zostały po nich cytaty -

http://forum.muratordom.pl/post2765922.htm#2765922

http://forum.muratordom.pl/post2766191.htm#2766191.

Trudno było na takie bzdury nie zareagować.

 

Wracając do tematu. W swoim domu zrezygnowałbym z poddasza użytkowego. Wykonanie domu parterowego wyszłoby w moim przypadku taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boru, trochę kultury. Wydaje mi się że wątek nie poszedł jeszcze w złym kierunku. Wielokrotnie były tu pytania "a dlaczego nie polecasz?", ludzie wyjaśniali, podpinali się inni, którzy mieli podobne problemy. Nie ważne czy to dotyczy źle zaprojektowanego zlewozmywaka, białej fugi nie do doczyszczenia, czy banku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boru, a może Ty też byś wniósł coś do wątku zamiast co chwilę krytykować cudze wypowiedzi? kilka Twoich postów które wpadły mi w oko przez kilka poprzednich stron to tylko uszczypliwe uwagi nt jajek, studni etc. Już od dłuższego czasu nie napisałeś nic w "TEMACIE" forum, a jak wcześniej to też nie wiadomo..

 

a wracając do wątku : jeszcze jedna rzecz wpadła mi w oko; w nowym domu nie zrobilabym bramy wjazdowej i garażowej bez automatycznego otwierania na pilota. W lato to pikuś, ale zimą ... nic miłego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, GE to totalna porażka :evil:

No cóż. Mam o nich inne zdanie. Właśnie kilka miesięcy temu przeniosłam do nich kredyt z innego banku, który był dla mnie porażką. Jakoś inne banki nie chciały o tym słyszeć i nie chciały dać takich dobrych warunków jak GE. Wniosek? Nie należy uogólniać mając doświadczenia z jednego oddziału, bo w innym może być zupełnie inaczej.

 

A z trzech?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, GE to totalna porażka :evil:

No cóż. Mam o nich inne zdanie. Właśnie kilka miesięcy temu przeniosłam do nich kredyt z innego banku, który był dla mnie porażką. Jakoś inne banki nie chciały o tym słyszeć i nie chciały dać takich dobrych warunków jak GE. Wniosek? Nie należy uogólniać mając doświadczenia z jednego oddziału, bo w innym może być zupełnie inaczej.

 

A z trzech?

Nie wiem. Ja mam z jednego i dość dobre. Więc co? Wyjątek potwierdzający regułę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, GE to totalna porażka :evil:

No cóż. Mam o nich inne zdanie. Właśnie kilka miesięcy temu przeniosłam do nich kredyt z innego banku, który był dla mnie porażką. Jakoś inne banki nie chciały o tym słyszeć i nie chciały dać takich dobrych warunków jak GE. Wniosek? Nie należy uogólniać mając doświadczenia z jednego oddziału, bo w innym może być zupełnie inaczej.

 

A z trzech?

Nie wiem. Ja mam z jednego i dość dobre. Więc co? Wyjątek potwierdzający regułę.

 

Ja mam kredyt w GE i tez miałam problemy z wypłatą transz i nie tylko ja. Również moi znajomi. Myślę, ze jest kolosalna róznica gdy bierze się kredyt w wypłatą transz a samym przeniesieniem kredytu z innego banku.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boru, a może Ty też byś wniósł coś do wątku zamiast co chwilę krytykować cudze wypowiedzi? kilka Twoich postów które wpadły mi w oko przez kilka poprzednich stron to tylko uszczypliwe uwagi nt jajek, studni etc.

nieznosze pisania dla pisania. Chodzi mi o to, ze szukajac porad "czego uniknac", musze przedzierac sie przez kupe smieci.

Już od dłuższego czasu nie napisałeś nic w "TEMACIE" forum, a jak wcześniej to też nie wiadomo..

.

 

jak do tej pory w moim urzadzanym domu nie zrobilem niczego czego nie zrobilbym ponownie. Jak tylko cos takiego bedzie to napewno dam znac.

 

Boru, trochę kultury. Wydaje mi się że wątek nie poszedł jeszcze w złym kierunku. Wielokrotnie były tu pytania "a dlaczego nie polecasz?", ludzie wyjaśniali, podpinali się inni, którzy mieli podobne problemy. Nie ważne czy to dotyczy źle zaprojektowanego zlewozmywaka, białej fugi nie do doczyszczenia, czy banku.
a mi wydaje sie ze wazne.. bo temat wskazuje wyraznie na urzadzenie domu a nie finansowanie tego urzadzenia. Jak ktos szuka informacji o bankach to tu raczej nie zaglada, bo sa bardziej odpowiendie tematy. Natomiast komus kto szuka informacji o tym czego nie spieprzyc w urzadzaniu domu malo potrzebna jest analiza sektora bankowego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kredyt w GE i tez miałam problemy z wypłatą transz i nie tylko ja. Również moi znajomi. Myślę, ze jest kolosalna róznica gdy bierze się kredyt w wypłatą transz a samym przeniesieniem kredytu z innego banku.

Uściślam. Przeniosłam kredyt i podwyższyłam, więc wypłata transz również mnie dotyczyła. A mimo to nie było problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, GE to totalna porażka :evil:

No cóż. Mam o nich inne zdanie. Właśnie kilka miesięcy temu przeniosłam do nich kredyt z innego banku, który był dla mnie porażką. Jakoś inne banki nie chciały o tym słyszeć i nie chciały dać takich dobrych warunków jak GE. Wniosek? Nie należy uogólniać mając doświadczenia z jednego oddziału, bo w innym może być zupełnie inaczej.

 

Oddziały nie mają tu nic do rzeczy. W oddziale to co najwyżej możesz kredyt dostać. Brałam go 2 x i za każdym razem termin został przekroczony o 1,5 miesiąca.

Natomiast wszelkie sprawy dotyczące transz, zmian w umowie, reklamacji itp. załatwia się wyłącznie przez centralę i chcąc czy nie musisz przejść przez telefoniczne centrum obsługi klienta (wrrr). Oczywiście wnioski możesz sobie złożyć w oddziale ale na tym ich rola się kończy. Samodzielnie nie mogą podjąć żadnej ale to żadnej decyzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast wszelkie sprawy dotyczące transz, zmian w umowie, reklamacji itp. załatwia się wyłącznie przez centralę i chcąc czy nie musisz przejść przez telefoniczne centrum obsługi klienta (wrrr). Oczywiście wnioski możesz sobie złożyć w oddziale ale na tym ich rola się kończy. Samodzielnie nie mogą podjąć żadnej ale to żadnej decyzji.

Możliwe, ale nie zmienia to faktu, że ja nie narzekam bo nie mam na co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast wszelkie sprawy dotyczące transz, zmian w umowie, reklamacji itp. załatwia się wyłącznie przez centralę i chcąc czy nie musisz przejść przez telefoniczne centrum obsługi klienta (wrrr). Oczywiście wnioski możesz sobie złożyć w oddziale ale na tym ich rola się kończy. Samodzielnie nie mogą podjąć żadnej ale to żadnej decyzji.

Możliwe, ale nie zmienia to faktu, że ja nie narzekam bo nie mam na co.

 

To tylko pozadrościć przynależności do garstki wybrańców.

U mnie opóźnienia z wypłatą transz siegały 3 tygodni i z dnia na dzień musiałam znaleźć 50 tysięcy bo inaczej budowa stanęłaby.

a o centrum obsługi i ich pracy to nawet szkoda gadać.

Za przeproszeniem to stado niedoinformowanych ignorantów :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ad 2 A ja zastanawiam sie czy nie zrezygnowac z PC, bo wydaje mi sie, ze to jest STRASZNIE drogie.

 

Czy ja wiem, 26.000 za kompletną instalację wraz z podłogówką. Myślę, że na gazowej kotłowni zaoszczędzę zaledwie parę tysięcy...

 

ILE?? Samo zrodlo dolne kosztowalo 18 tys, pompa 27 tys, podlogowka 11 tys, calosc niecale 70 tys... skad 26???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NEFER NAPISAŁA: Jaka większość jest spłukana ? Ja nie będę spłukana. NIe wierzę, że większość. Ludzie sprzedają mieszkania i działki, żeby zbudować dom. Zostają z kredytem jak na większy i lepszy samochód -nie demonizujmy.

 

to Ty idealizujesz i patrzysz przez pryzmat swoich doświadczeń. To, że Ty masz takie doskonałe warunki finasowe nie oznacza, że wszystkim tak dobrze się wiedzie. Pozazdrościć :-? :o

 

Zgadzam się, że większość budując pod koniec budowy jest spłukana niestety. Zawsze jest coś co można było by jeszcze zrobić lub kupić !!!

 

co to wysokości tego kredytu to się ubawiłam i to do łez. Zejdź na ziemię. Ci którzy nie mają działek i mieszkań zostają, uwierz mi z kredytem o wiele wiele wyższym niż piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja wrócę do tematu wątku i:

- w nowym domu będzie duuużo szafek cargo- do szału doprowadza mnie to, że aby dostać się do pudełka ryżu musze wywalić wszystkiesliki, makarony i co tam jeszcze bo ryż akurat jest w głębi szafki

-nie powierzyłabym zrobienia kuchni patałachom którzy zaoszczędzili na zawiasach, rolkach itp itd Efekt jest taki, że nigdy nie wiem kiedy mi szuflada wyleci na nogi (bywao już tak) lub szafka spdanie na łeb (mam poziome szafki)- w domu zwrócę uwagę na to jakie zawiasy i rolki zostaną użyte a nie skupię sie tylko na kolorze frontów ;)

- aha- i na pewno płytki w kuchni będą w jakieś "mazy" żebym nie musiała ich czyścic codziennie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą o cargach :) i o zawiasach,

prowadnicach :)

 

Na pewno następnym razem bym nie kupiła białej ceramiki

z firmy Koło (mam varius) - wszystko jedno, z jakiej serii.

Uprzedziłam się w ogóle do tej firmy. Umywalka i sedes

są brzydko odlane, jakieś krzywizny i fale, nie jest jednolicie białe...

Zaś wanna (chyba ego)

ma wadę fabryczną (jakby ktoś od spodu ją przypalał - na wierzchu jest

wypukłe COŚ, dobrze, że białe....) - nie reklamowaliśmy, bo

wanna już była wstawiona i folia oderwana na sam odbiór

od wykonawcy (tak, że wcześniej nikt tego nie zauważył),

a nie mamy więcej takich samych płytek (mozaiki!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...