Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

NEFER NAPISAŁA: Jaka większość jest spłukana ? Ja nie będę spłukana. NIe wierzę, że większość. Ludzie sprzedają mieszkania i działki, żeby zbudować dom. Zostają z kredytem jak na większy i lepszy samochód -nie demonizujmy.

 

to Ty idealizujesz i patrzysz przez pryzmat swoich doświadczeń. To, że Ty masz takie doskonałe warunki finasowe nie oznacza, że wszystkim tak dobrze się wiedzie. Pozazdrościć :-? :o

 

Zgadzam się, że większość budując pod koniec budowy jest spłukana niestety. Zawsze jest coś co można było by jeszcze zrobić lub kupić !!!

 

co to wysokości tego kredytu to się ubawiłam i to do łez. Zejdź na ziemię. Ci którzy nie mają działek i mieszkań zostają, uwierz mi z kredytem o wiele wiele wyższym niż piszesz.

Myślę że Nefer chodziło o wysokość raty do spłacania, która "drenuje" portfele tak samo jak rata na samochód i trudno mówić, że ktoś jest spłukany, bo spłaca raty - jak ktoś NAPRAWDĘ jest spłukany, to go nie stać nawet na kredyt i taka jest prawda, więc nie tragizujmy: jakoś jak wątek długi i szeroki (a długi jest bez wątpienia :wink: ) nikt nie napisał: "nie budowałbym ponownie, bo teraz jestem spłukany" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zgadzam się z przedmówcą o cargach :) i o zawiasach,

prowadnicach :)

 

z prowadnic jestem zadowolona. ale cargo to bym wywaliła z marszu. na szczęście mam tylko jedne - 20 cm szerokości. za szerokie żeby powkładać butelki np z olejem, bo się telepią i przewracają, za wąskie żeby powkładać produkty w kartonach. jak już coś poupycham to i tak ogólnie nie zmieści się tam za dużo. dolny kosz ok, ale do górnego to nawet nie mogę włożyć wyższych rzeczy. totalna porażka. poddałam się modzie na bajery. wolę tradycyjne szafki.

 

jeśli chodzi o prowadnice - fajne rzecz, choć to też kwestia mody. moi rodzice mają kuchnię z targu za 2,5 tyś, szuflady na zwykłych rolkach i jeszcze nikomu nigdy nic nie wypadło, tym bardziej szuflada z mebli. przecież rolki mają ograniczniki. wypadały z mebli to jedynie szuflady z starej kuchni gdzie patent polegał na rowku w ściance mebli i listewce na szufladzie i jedno w drugie wchodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja tak napisze

 

budowa domu kosztowala i nadal kosztuje nas o wiele wiecej niz myslelismy

 

 

a ile nerwow....

 

gdybym to wszsytko wiedziala, to kupilabym sobie 100 metrowe mieszkanie, a nie 160 metrowy dom budowala...

Nie wiem gdzie Ty mieszkasz, że to by wyszło taniej, bo mi ze wszelkich kalkulacji wychodzi, że dom za mkw (razem z działką) jest tańszy niż mieszkanie 8) :wink:

 

Co do wąskiego carga: moi rodzice mają właśnie takie wąskie (nie wiem czy dokladnie 20cm, ale tak na oko wydaje mi się że nie więcej niż 25) i trzymają tam warzywa. Całkiem to jest wygodne, nie powiem - może tak spróbuj? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja tak napisze

 

budowa domu kosztowala i nadal kosztuje nas o wiele wiecej niz myslelismy

 

 

a ile nerwow....

 

gdybym to wszsytko wiedziala, to kupilabym sobie 100 metrowe mieszkanie, a nie 160 metrowy dom budowala...

Nie wiem gdzie Ty mieszkasz, że to by wyszło taniej, bo mi ze wszelkich kalkulacji wychodzi, że dom za mkw (razem z działką) jest tańszy niż mieszkanie 8) :wink:

 

Co do wąskiego carga: moi rodzice mają właśnie takie wąskie (nie wiem czy dokladnie 20cm, ale tak na oko wydaje mi się że nie więcej niż 25) i trzymają tam warzywa. Całkiem to jest wygodne, nie powiem - może tak spróbuj? :)

Hm... Mam carga od lat 4ech, dwa różne. Jedno ze śmietnikeim, drugie duże do ciężkiego sprzętu typu: frytownica, gofrownica, miksery, robot kuchenny.

Mam cargo i w środku wysuwaną półkę. Polecam bardzo. W domu również będę miała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez jestem uzalezniona.jak mam tylko sekunde to tu klikam i klikam.i dzwonie do meza z kazda pierdola.a on cierpliwie slucha i slucha.ale czuje ze kiedys sie wkurzy :o :D

 

a i zeby bylo cos do tematu to nie polecam przeplywowych ogrzewaczy wody firmy siemens.ciagna duuuuuzo pradu a grzeja pozal sie panie b...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z prowadnic jestem zadowolona. ale cargo to bym wywaliła z marszu. na szczęście mam tylko jedne - 20 cm szerokości. za szerokie żeby powkładać butelki np z olejem, bo się telepią i przewracają, za wąskie żeby powkładać produkty w kartonach. jak już coś poupycham to i tak ogólnie nie zmieści się tam za dużo. dolny kosz ok, ale do górnego to nawet nie mogę włożyć wyższych rzeczy. totalna porażka. poddałam się modzie na bajery. wolę tradycyjne szafki.

 

Ja też mam wąskie (jednak 10 cm szersze od Twojego)

i na niektórych półkach chowam w koszykach (dokupionych

w supermarkecie-takie z 15 cm szer) torebki z przyprawami,

budynie, kisielki, ryż, opakowania ręczników papierowych, chemię do zmywarki....

Dużo by wyliczać... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się przyznaję - totalnie uzależniona!

Ostatnio nawet nie mam czasu pracować :wink:

 

A w temacie - (będąc na etapie "totalnie wykończona remontem") rada praktyczna: przy następnych zakupach płytek chyba osobiście każdą paczkę w sklepie rozpakuję i każdziutką płytkę obejrzę! Na podłodze w łazience jest texas z ceramiki marconi 30x60 cm położony na cegiełkę.. jak zobaczyłam te wszystkie pofalowania :evil: były tragicznie powyginane na rogach, na 6m2 łazienki poszło w sumie koło 12m2 :x bo nie dało się na to patrzeć, tym bardziej chodzić po takich "schodkach".

Po drugie: obejrzeć porządnie płytki przed położeniem czy aby na pewno to co się widzi to tylko maziaje czy jednak jakiś wzór (i nie liczyć na to, że zrobi spec kafelkowy!) - w kuchni już PO położeniu okazało się jednak, że kafle mają jakiś wzór... :evil: szczerze mówiąc nie chcę się temu już za bardzo przyglądać, bo mnie chyba szlag trafi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja tak napisze

 

budowa domu kosztowala i nadal kosztuje nas o wiele wiecej niz myslelismy

 

 

a ile nerwow....

 

gdybym to wszsytko wiedziala, to kupilabym sobie 100 metrowe mieszkanie, a nie 160 metrowy dom budowala...

Nie wiem gdzie Ty mieszkasz, że to by wyszło taniej, bo mi ze wszelkich kalkulacji wychodzi, że dom za mkw (razem z działką) jest tańszy niż mieszkanie 8) :wink:

 

quote]

 

 

poniewaz ceny nieruchomości spadaja, mozna juz kupic metr mieszkania za 6tys- co daloby 600

 

budowa z dzialka wychodzi nam juz kolo tego, a nadal nie ma pozbrukow, ogrodzenia itp:(

 

ja osobiscie bym sie 3 razy zastanowila przed budowa teraz, ale mysle,z e to juz ten etap, wykonczeniowka i mamy dosc (obecnie domu nienawidze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kosztów budowy domu:

 

- liczyłam 250 max - nie zmieszczę się w 350 - ktoś może powiedzieć że jak chcę mieć cuda-wianki - to i 500 mi nie starczy i tu się myli - nie będę miała płytek za cenę - kosmos, to samo tyczy się innych "części" mojego domu, jedyną kasę jaką przegiełam to ogrzewanie - solary+kocioł+podłogówka w części domu+hydraulika - 40 000 z robocizną

 

Co do GE

 

- sama mam kredyt w BPH i jestem zadowolona - dziewczyny wypłacają mi transze nawet po 10 000 - kiedy tylko chcę

- niestety, albo stety - zawodowo zajmuję się udzielaniem kredytów, w swojej ofercie mam również kredyty GE i czas decyzji kredytowej jest tylko uzależniony od tego czy doradca prawidłowo skompletował wniosek - jeżeli nie to niestety wydłuża to cały proces, są klienci którzy w tydzień mają decyzję i tu będę bronić GE - bo jak w każdym banku liczy się tylko profesjonalizm i podejście do klienta

Pewnie spytacie się dlaczego sama nie wzięłam kredytu w GE - ponieważ nie mogę sama sobie zrobić kredytu :):)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ge Money Bank - drugi kredyt i jest jeszcze gorzej niż za pierwszym razem a myślałam, że to niemożliwe :(

Ten bank to jedna wielka porażka, nikomu nie polecam, po 1,5 miesiąca przeciągania i kręcenia w zakresie przyznanego kredytu podziękowałam za "współpracę" która była beznadziejna, nieprofesjonalna, oparta na totalnym ściemnianiu i indolencji.Po prostu tragedia..

 

Tak, GE to totalna porażka :evil:

 

Szkoda ze ja nie bylam madrzejsza i nie podziekowalam im od razu bo mnie zwodzili od czerwca. Kredyt przyznany, wszystko super cacy, ale co tydzien wolali nowe dokumenty. Ich analityk chyba sie onanizuje tymi dokumentami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do BungoI gdzie jest ta pompa ciepla za 26 000zl????? oczywiscie rozumiem ze to cala instalacja, bo sama pompa moze i tyle kosztowac tylko pozostale koszty sa kilka razy wieksze :o ja chetnie skorzystam z takiej oferty, nawet bez podlogowki :o

Mam kilka ofert z firm i cena w Krakowie nie byla nizsza niz 70000 zl bez zadnej instalacji c.o. bez podlogowki sama pompa i odwierty oraz podlaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do BungoI gdzie jest ta pompa ciepla za 26 000zl????? oczywiscie rozumiem ze to cala instalacja, bo sama pompa moze i tyle kosztowac tylko pozostale koszty sa kilka razy wieksze :o ja chetnie skorzystam z takiej oferty, nawet bez podlogowki :o

Mam kilka ofert z firm i cena w Krakowie nie byla nizsza niz 70000 zl bez zadnej instalacji c.o. bez podlogowki sama pompa i odwierty oraz podlaczenie.

 

Wasser-Man - chyba tak się to pisze. Dostałam od nich ofertę na pełną instalację dla Skrzata (130m2). W tym podłogówka i dolne źródło. Mamy glinę więc zdecydowaliśmy się na czerpnię poziomą. Link do ich strony: http://wassermann.pl/

 

Ofertę (bardzo profesjonalną i szczegółową) dostałam pod koniec 2007.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...