Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzieki za odpowiedz!

Rzeczywiscie w pokoiku niecale 10 m taka wielka zabudowa to przesada.

Chyba wiec zrobimy u nas!

 

 

Garderoba bezdyskusyjnie najlepsza, ale nie mam takiej mozliwosci.

Jaki masz ten pokoik w ktorym nie miesci zabudowa?

Ja bede miala 13.5 m pokoje dzieci i troche mnie przestraszylas ze wyjdzie klitkowo jak bedzie zabudowa.

 

pokój ma 2,70 na 3,60 ..z tych 2,70 uciekło 60cm na zabudowę.. :roll: i szafa jest na tej dłuzszej..ma jakieś 2,40 poniewaz na tej ścianie są jeszcze drzwi.. naprzeciwko tych drzwi okno .. więc łóżeczko ustawilismy w jedynym miejscu w szczycie pokoju :-?

 

Twoje pokoje większe więc nie powinno być kłopotu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz!

Rzeczywiscie w pokoiku niecale 10 m taka wielka zabudowa to przesada.

Ale u nas chyba powinno byc ok.

 

 

Garderoba bezdyskusyjnie najlepsza, ale nie mam takiej mozliwosci.

Jaki masz ten pokoik w ktorym nie miesci zabudowa?

Ja bede miala 13.5 m pokoje dzieci i troche mnie przestraszylas ze wyjdzie klitkowo jak bedzie zabudowa.

 

pokój ma 2,70 na 3,60 ..z tych 2,70 uciekło 60cm na zabudowę.. :roll: i szafa jest na tej dłuzszej..ma jakieś 2,40 poniewaz na tej ścianie są jeszcze drzwi.. naprzeciwko tych drzwi okno .. więc łóżeczko ustawilismy w jedynym miejscu w szczycie pokoju :-?

 

Twoje pokoje większe więc nie powinno być kłopotu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii korka pomiędzy gresem i parkietem: ja te 4 mm korka traktuje tak jak parkiet, czyli zaolejowałam tak jak parkiet i teraz co jakiś czas (1-2 w roku) woskuję przy okazji woskowania parkietu. Korek jest na trasie przedpokój i łazienka a reszta mieszkania i aż wstałam od kompa, żeby go dokładnie obejrzeć w świetle dziennym i stwierdzam: po ok. 2 latach użytkowania żadnych śladów zużycia, wygląda praktycznie jak nowy, nic się nie wykruszyło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiadajac na pytanie glowne wiec:

 

nigdy wiecej:

 

tarasu na poludniowa strone!

mastercooka kuchenki!

zlewu do zmywania z jedna duza komora i jedna mala

malego odstepu miedzy zlewem a kuchenka

wanny naroznej

tyle co pamietam :D

 

aha jeszcze malych umywalek i kranow za wysoko zainstalowanych

a możesz rozwinąc swoją wypowiedź?

czy taras na południe nie sprawdza się z powodu zbytniego nasłonecznienia?

co jest nie ok z kuchenka mastercooka?? ja mam już drugą i jestem mega zadowolona

i co jest niefajnie z wanną narożną?? (ja posiadam tylko prysznic więc tym bardziej jestem ciekawa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pisze tylko z mojego doswiadczenia i to co mi przeszkadza a czego nie zamierzam powielac :lol: natomiast oczywiscie innym osobom moze to zupelnie nie przeszkadzac :D

 

taras-ogromne naslonecznienie, nawet pod zadaszeniem ze wzgeldu na duchote nie da sie latem siedziec , 6 lat przesiedzialam za domem gdzie nie mam nic zorganizowanego, bo wiadomo taras mial byc na poludnie :lol: podobnie sasiedzi, wszyscy sie chowaja.Taras na poludnie czy poludniowy zachod sprawdza sie jak ktos lubi tropiki :lol:

 

wanna narozna-mam wanne asymetryczna z kola, jedna czesc tej wanny jest bardziej okragla a druga scieta, po pierwsze lezac w niej mam wrazenie ze mi sie kregoslup krzywi a po drugi we dwie osoby ciezko sie wykapac :lol: a czasem mogloby byc przyjemnie :D nastepna wanne kupie normalna podluzna :lol:

 

mastercook-mam kuchenke z zabezpieczeniem przed uruchomieniem dziecka, nalezy wcisnac i przytrzymac -juz dwa wciskania nie dzialaja , a kuchenka ma 6 lat.Od poczatku nikt jej nie potrafil obslugiwac i kazdy potrzebowal instrukcji "jak sie to robi" Znajomy z serwisu powiedzial ze mastercook ma duz usterkowosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

josephine absolutnie nie chce cie zniechecac , to wszystko zalezy od naszego trybu zycia.

Historia tego zlewu byla taka ze zostalam przymuszona przez projektanta, przekonywal mnie jak to nie potrzebuje dwoch komor bo mam zmywarke.To wszystko prawda ale ja duzo gotuje a zmywarke uzywam rzadko.

W zwiazku z tym czesto brakuje mi pelnej komory.Czasem mam cos brudnego wsadzone do zlewu , trzeba oplukac salate, nalac wode do wiaderka itp i nie ma jak tego zrobic.W sumie ten zlew i tak zajmuje sporo miejsca wiecej niz standardowe dwie komory bo ma ociekacz.U mnie za ociekacz czesto robila wlasnie jedna komora i nawet w kuchni wowczas wydawalo sie jakos bardziej schludnie.

Dopowiem jeszcze ze te pol komory u mnie nie znjaduje zadnego zastosowania.Ja tam tylko skladuje sciereczki :-? ciezko zeby tam sie zmiescily ci dwie rece a co dopiero cos w nich zrobic :wink:

Jesli masz mala rodzine , duzo uzywasz zmywarki lub np malo gotujesz to pewnie taki zlew 1,5 komory bedzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olika bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Wiesz, ja właśnie myślę tym samym torem, jak Twój projektant, że mam zmywarkę, nie lubię ja mi gary w zlewie zalegają, więc staram się ścigać rodzinę, by wszystko rzucali od razu do maszyny. Fakt, że gotuję niewiele, o stara się obiad zrobić, ale jak najmniejszym kosztem, nie używając dużych garów, bo te duże zwykle usze umyć ręcznie - teraz mam wąską zmywarkę.

 

Jśli chodzi o zastosowanie dla tej małej komory, to ja wyobraziłam ją sobie jako taki ociekacz właśnie na sałatę (głównie) po umyciu i inne warzywa. Nie wiem czy tak będzie ok, bo nie miałam takiego zlewu - w tej chwili ma 1 komorę.

 

Jeśli mogłabyś jeszcze napisać, czy ta Twoja duża komora jest wystarczająco głęboka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli masz teraz jedna komore i jest to wystarczajace to mysle ze 1,5 tez bedzie ok.

Ja zawsze mialam 2 komory i po prostu mi ich brakuje .I mimo uplywu 6 lat nie przyzwyczailam sie do tego zlewu.

Zmierzylam... gleboki jest liczac wewnatrz na 19 cm.To dosc spora komora.

Hmm ja do salaty tego nigdy nie zuywalam bo starsznie musialabys ja sciskac w tej komorze zreszta za chwile przyjdzie ktos pochlapie woda z plynem i mycie na nowo.Moja rodzinka jest malo zdyscyplinowana :lol: ale moze Ty masz wiekszy wplyw na domownikow :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli masz teraz jedna komore i jest to wystarczajace to mysle ze 1,5 tez bedzie ok.

Ja zawsze mialam 2 komory i po prostu mi ich brakuje .I mimo uplywu 6 lat nie przyzwyczailam sie do tego zlewu.

Zmierzylam... gleboki jest liczac wewnatrz na 19 cm.To dosc spora komora.

Hmm ja do salaty tego nigdy nie zuywalam bo starsznie musialabys ja sciskac w tej komorze zreszta za chwile przyjdzie ktos pochlapie woda z plynem i mycie na nowo.Moja rodzinka jest malo zdyscyplinowana :lol: ale moze Ty masz wiekszy wplyw na domownikow :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za cierpliwe odpowiadanie na moje pytania. Tę sałatę to miałam na myśli już podzielona na liście, tudzież np. oskrobane marchewki - chyba się zmieszczą, co? I odciekną sobie - myślę, ze nikt w tym czasie nie zdąży ich pochlapać. Moja rodzina nie pcha się specjalnie do zlewu. :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiadajac na pytanie glowne wiec:

 

nigdy wiecej:

 

tarasu na poludniowa strone!

mastercooka kuchenki!

zlewu do zmywania z jedna duza komora i jedna mala

malego odstepu miedzy zlewem a kuchenka

wanny naroznej

tyle co pamietam :D

 

aha jeszcze malych umywalek i kranow za wysoko zainstalowanych

 

no właśnie zależy co komu pasuje :roll: :wink:

mam taras od południa i jak dla mnie i mojej rodzinki super.... i tak na przykład w soboty i niedziele - rano jemy śniadanko w słoneczku - bardzo przyjemnie :lol: :lol: wtedy jeszcze nie grzeje tak mocno, później każdy robi to i owo , czasami się opalamy i wtedy również doceniam południową stronę tarasu

obiadek po południu (ok. 17.00) promyczki już tak bardzo nie docierają na tarasik -można dłużej posiedzieć , zjeść spokojnie :D :D :D

na wieczór -kolacja - już brak słońca ale korzystamy z nagrzanej od słońca kostki , jest miło i przyjemnie :lol: :lol:

ale my lubimy ciepełko :lol: :lol: :lol:

teraz patrząc z innej strony - latem słońce nie dociera do salonu (mam duże okno 3,60 ) bo taras jest zadaszony, choć nie zupełnie .... zawsze w salonie nawet przy upałach mam 23-24stopnie ciepła :lol:

zimą kiedy słońce jest już niżej , promyczki wpadają do salonu i ogrzewają go, tak więc o tej porze roku i przy słonecznej pogodzie w salonie mam temperaturę 23-24C - nie muszę ogrzewać domu :lol: :lol: :lol:

Taras dla mnie od południa jest jak najbardziej fajną sprawą :lol: :lol: :lol:

 

mam również kuchenkę mastercooka jak na razie służy mi dobrze ale moż na ocenę za krótki czas (7 m-c)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę off-topic, ale:

mam zabudowaną szafę, drzwi ze "szczoteczkami" -a kurz mam w środku :evil:

maksymalnie irytujące, no nie? :wink: Osobiście to na pewno w przyszłości przemyślę sobie koncepcję szaf i raczej to nie będą szafy przesuwne.. :roll:

 

Czy mozesz rozwinac mysl i podzielic sie przymysleniami??

Bo ja mialam nadzieje, ze sie nie bedzie kurzyc. Ale jesli tak :o , natychmiast zmieniam koncepcje.

 

A inni, jaki macie doswiaczenia??

Kwestia nie-kurzenia jest bardzo wazna, firanki zaslonki juz dawno zakonczyly na smietniku (historii ?), o dywanach nie ma mowy.

No ale szafy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowym domu na pewno będzie szafa typu komandor. Zabezpieczenia ( listy poszerzane i szczotki)_ większe niż standardowe. Teraz mam 5 metrów takiej szafy w pokoju i mi to ratuje mi życie.

 

Na pewno "nie" jasnym fugom.

 

Sof z Ikei też nie będzie - są dobre na 3 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie mieszkam ale juz wiem ,że nie zrobiłabym ciemnej podłogi a salonie już pomijam sprzatanie ,bo czy jasna czy ciemna sprzatać trzeba ale strasznie sie rysuje mimo tego ,że zainwestowałam w bardzo dobrą podłogę ,dobrej jakości

Wrocławianko, powiedz proszę konkretnie z czego ta podłoga? Przestraszyłam się, bo chcę właśnie zrobić na całym parterze czekoladowy gres, taki trochę błyszczący....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komandor-uzytkuje od 15 lat , nie zauwazylam zeby sie bardziej kurzylo niz w innych szafach, generalnie kurzy sie tylko podloga ale ta jest spprzatana odkurzana dwa razy w tygodniu.

 

jasne fugi-o tym zapomnialam, tez definitywnie nie a szczegolnie na podlogach!

Mam w kuchni i przedpokoju fuge taka szara, jakby betonowa i z niej jestem zadowolona,

W lazience kremowa :-? znaczy byla kremowa a teraz miejscami po 6 latach ma rozne odcienie.

 

 

kropq ja mam taras czy czesc uzytkowa od poludniowo-zachodniej strony i rano niestety nie ma tam slonca a wlasnie wtedy byloby ono najbardziej pozadane.Slonce zagalada do mnie okolo 12 i wtedy robi sie prawdziwy sajgon, o 17 nikt nie jest w stanie wysiedziec i wszyscy uciekaja bo wlasnie wtedy temperatura latem osiaga kulminacje nagrzania wszystkiego wokol.

Mowie o dniach upalnych i slonecznych.Moze Twoj taras jest od strony poludniowo-wschodniej i wtedy z pewnoscia jest zdecydownie lepiej.

Inna prawda jest tez taka ze jest sporo osob ktore lubia takie temperatury, ja niestety do nich nie naleze ani niestety moi znajomi rowniez.Efekt-siedzimy za garazem :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...