Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Edi,

 

ja nie polecam baterii z wyciągana wylewką- mam taką w kuchni - jest dość niska, ciężko nalewa się wodę do czajnika (...)

 

to może napisz jakiej (konkretnie) baterii nie polecasz ? Po tym, ze niska i wyciagana trudno czasem oszacowac, "co autor ma na myśli".

 

Jak tak dalej pójdzie, to ktoś zaraz nie będzie polecał swojego męża, bo chrapie ;-)

 

pozdrawiam

 

Pyciu

celowo nie podawałam producenta, żeby mu nie robić antyreklamy, to bateria

kuchenna ferro padwa- myślę, że ferro to dość dobra firma, a ten model to po prostu mój nienajlepszy wybór. Np. model spring jest dużo wyższy. Ale jak ktoś poszpera, to może pomyśli- że lepsza będzie wysoka niż niska - i z taką intencją napisałam tego posta, może niezbyt precyzyjnie się wyraziłam, sorry.

Nie miałam zbyt dużo czasu na urządzenie kuchni-termin przeprowadzki się zbliżał- i nie zbadałam tematu dość gruntownie, no cóż, tak bywa :roll:

a co do męża- mojego stanowczo nie polecam- mam nadzieję jak najdłużej mieć go na wyłączność :wink:

pozdrawiam poszukiwaczy baterii kuchennych i nie tylko :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Melduję, że te baterie

 

http://www.omnires.pl/produkty_b/baterie_omnires_clip_2008ns.jpg

 

firmy Omnires są w castoramie za 263 zł - stojące i z wyciaganą wylewką, chrom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakieś odprowadzenia w baterii ?? nie wiem o co chodzi w ogóle :roll: najgorzej jest podczas odkładania słuchawki z której spływa jeszcze dużo wody. doszło do tego że ją po prostu wieszam na wannie i tyle :wink:

 

a wygląda to u mnie to tak:

 

http://images40.fotosik.pl/22/b670886e409cdf51.jpg

 

Przewidując sprawę nachlapanej wody stojącej na półeczce nie zanizałam jej.

U mnie półeczka jest na wysokości górnego bregu wanyy i ma zachowany spadek (1-2%) dzięki czemu nie powstają tam "zastoje"

http://images27.fotosik.pl/289/58217d79693fa489med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie nie tyle martwi sprawa zachlapanej półeczki, którą można przetrzeć, tylko to, że woda będzie lecieć po wężu do otworu, a przez otwór za wannę. nie widzę możliwości, żeby temu zapobiec, a wycieranie pod zabudowaną wanną raczej w grę nie wchodzi... płytkarz chyba nie przewidział tego problemu. i to mnie martwi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie nie tyle martwi sprawa zachlapanej półeczki, którą można przetrzeć, tylko to, że woda będzie lecieć po wężu do otworu, a przez otwór za wannę. nie widzę możliwości, żeby temu zapobiec, a wycieranie pod zabudowaną wanną raczej w grę nie wchodzi... płytkarz chyba nie przewidział tego problemu. i to mnie martwi.

 

cholera u mnie podobnie... :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze to mało wyrafinowane wyjscie z powyzszej sytuacji, ale wydaje mi sie ze sie sprawdza.

Po kazdym korzystaniu z prysznica nie wkładam go na jego miejsce tylko na czas obcieknięcia zostawiam w wannie.

 

Czego ja bym nie zrobiła ponownie?.....ciemnego (i niestety troche tandetnego) blatu w kuchni. W tej chwili mam blat z płyty lamin. w kolorze wenge (do jasnych mebli bardzo ladnie wygladał), ale same z nim kłopoty. Znac kazdy odcisniety palec, wyschnieta krople wody, a jak przypadkiem porysujesz to rysa bardzo mocno widoczna.

Pozostaje mi go szybko wyeksploatowac i kupic cos lepszego no i przede wszytskim jasniejszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
A ja nie zrobiłabym narożnego zlewu w kuchni. Plecy mnie bolą jak trochę dłużej przy nim stoję. Przy wymianie blatu coś muszę zakombinować i jeśli nie uda się tego jakoś sensownie umiejscowić, to trzeba będzie dodatkowo nowy zlew kupić. Baterię zlewozmywakową też wymieniałam na wyższą, trudno było cokolwiek większego opłukać w zlewie, a wyciąganie wylewki za każdym razem to też nie rozwiązanie. No i jeszcze z pewnością nie dałabym mozaiki na obudowie murowanego brodzika Czyszczenie fug mnie wykańcza. :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kochani pamietajcie - NIGDY domu bez wiatrołapu - przynajmniej w naszym klimacie , gdybym teraz miała ten "syf :D " na butach wnosić wprost do salonu to chyba bym sie pochlastała ( u mnie przedpokój powstał całkiem przypadkowo - za co opatzrności dziękuję - bo miało być właśnie wejście po amerykańsku))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 listopada minie rok jak mieszkamy w naszym parterowym domku.

Zmieniłabym:

1. Wysokośc pomieszczen - mamy 2,85 i według mnie jest za wysoko. Po prostu niepotrzebnie podnieślismy o jeden pustak.

2. Okna we wszystkich pomieszczeniach (oprócz kuchni - bo tam jest idealnie) są posadowione za wysoko tak o ok. 15 cm. Ja jestem niska i mnie to wkurza.

 

Jeszcze uwaga odnośnie podwieszanych wc i bidetu. Teraz chyba już bym zrobiła stojące (chociaż z wiszących jestem zadowolona pod względem higieny jest super). Po prostu jak się siada to "trzeszczą". No i w małym wc (gościnnym) wisi za nisko. Trudno było wycelowac.

 

 

 

ja nie polecam baterii z wyciągana wylewką- mam taką w kuchni - jest dość niska, ciężko nalewa się wodę do czajnika, mozna ją wyciągnąć, ale jakoś tak nie jestem przekonana

Ja mam taką baterię i sobie chwalę.

Tylko zlew już mi się nie podoba. Może kiedyś wymienię na inny tzn. konglomeratu albo marmuru.

 

 

No i jasne fugi na podłodzie- rzeczywiście średnio sie sprawdzają- wyglądają ładnie, ale to mycie.....

No ja też mam jasnobeżowe fugi. Nigdy w życiu. Po prostu widac na nich brud i trudno domyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wysokośc pomieszczen - mamy 2,85 i według mnie jest za wysoko. Po prostu niepotrzebnie podnieślismy o jeden pustak.

Ja mam pomieszczenia 3,20 i jeszcze mi mało, a przynajmniej niżej bym nie zdzierżyła..

Jeszcze uwaga odnośnie podwieszanych wc i bidetu. Po prostu jak się siada to "trzeszczą".

że niby co :o wg mnie to masz coś nie teges z tym podwieszaniem, bo mi nic nie trzeszczy nawet jak na wc siada facet 120 kg żywej wagi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wysokośc pomieszczen - mamy 2,85 i według mnie jest za wysoko. Po prostu niepotrzebnie podnieślismy o jeden pustak.

Ja mam pomieszczenia 3,20 i jeszcze mi mało, a przynajmniej niżej bym nie zdzierżyła..

Jeszcze uwaga odnośnie podwieszanych wc i bidetu. Po prostu jak się siada to "trzeszczą".

że niby co :o wg mnie to masz coś nie teges z tym podwieszaniem, bo mi nic nie trzeszczy nawet jak na wc siada facet 120 kg żywej wagi..

 

My mamy wysokosc w sypialniach i kuchni 2,75, a w salonie 4,5 m (regipsy polozobe pod samym dachem) i gdybym budowala jeszcze raz to tez na pewno parterowke i z takimi sufitami. Gdy ide do kogos kto ma wys. 2,5 m to po kilku miesiacach mieszkania w swoim domku zle sie czuje w nizszych pomieszczeniach. W pracy tez mam sufit na wys. 3,5 m, uwazam, ze czym wyzej jest sufit tym bardziej zwieksza sie przestrzen pomieszczenia.

 

Co do beberitu to nie moze trzeszczec, mi jak robili w mieszkaniu to trzeszczal i musielismy rozkowac cala scianke za kibelkiem i okazalo sie, ze za nisko dali wzmocnienie geberitu, trzeba bylo na wysokosci dolozyc 2 cegly, polozylismy ponownie plytki i jest dobrze jiz 5 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój nie trzeszczał nawet przy 150 kg. Może brak podkładki, albo coś nie tak z płytami obudowy.

O boshe, ludzieska nie przesadzacie z fast foodami ?

Nie wiem. Musiałabyś zapytać mojego gościa. Ja nie pytałam. To jego sprawa, nie moja a już na pewno nie Twoja, że tyle waży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...