Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

szmatka, ocet i przecierasz fugi, żeby yly mokre, otwierasz okno:) i czekasz az samo sie zrobi:) zmywasz ocet woda, gdzieniegdzie mocniej pocierajac i luzik. A efekt będzie zaraz po tym jak troszke przeschnie podloga. I już. Nie pożałujesz:)

Ja octem fugi kiedyś szorowałam,teraz czyszczę proszkiem do pieczenia lub dommestosem,octem natomiast myję teraz gres polerowany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz chyba skoczę do nocnego po ocet żeby to wypróbować :lol:

 

Jak wyprobujesz to napisz o efektach :p .

Ja musze tak zrobic w lazience, bo tam jest na podlodze fuga zwykla jasny popiel. W salonie i hollu mam jasny bez ale jakies mineralne i nie ma z nimi problemu, mop wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylu tu przeciwnikow paneli i zwolennikow parkietu, tymczasem parkiet jest najodpowiedniejszy albo dla mlodych ludzi bez dzieci i ktorzy tych dziec miec nie moga/nie chca lub dla starszych osob, ktorych dzieci poszły w swiat. Parkiet - piekne drewno, ciepły w dotyku ale nie do utrzymania w dobrym stanie przy "żywych" dzieciach. Panele to ochydztwo, kawalek sklejki + wzorek imitujacy drewno i to wszystklo zalane w lakierze, ale można po tym jezdzic autkiem, jak upadną klucze dziura sie nie zrobi, mozna chodzic w szpilkach, używac chodzika dla dzieci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylu tu przeciwnikow paneli i zwolennikow parkietu, tymczasem parkiet jest najodpowiedniejszy albo dla mlodych ludzi bez dzieci i ktorzy tych dziec miec nie moga/nie chca lub dla starszych osob, ktorych dzieci poszły w swiat. Parkiet - piekne drewno, ciepły w dotyku ale nie do utrzymania w dobrym stanie przy "żywych" dzieciach. Panele to ochydztwo, kawalek sklejki + wzorek imitujacy drewno i to wszystklo zalane w lakierze, ale można po tym jezdzic autkiem, jak upadną klucze dziura sie nie zrobi, mozna chodzic w szpilkach, używac chodzika dla dzieci.

 

Zgadzam się, choć ja mam panele i są na tyle ładne, że każdy myśli, że to deski, i wcale nie były drogie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylu tu przeciwnikow paneli i zwolennikow parkietu, tymczasem parkiet jest najodpowiedniejszy albo dla mlodych ludzi bez dzieci i ktorzy tych dziec miec nie moga/nie chca lub dla starszych osob, ktorych dzieci poszły w swiat. Parkiet - piekne drewno, ciepły w dotyku ale nie do utrzymania w dobrym stanie przy "żywych" dzieciach. Panele to ochydztwo, kawalek sklejki + wzorek imitujacy drewno i to wszystklo zalane w lakierze, ale można po tym jezdzic autkiem, jak upadną klucze dziura sie nie zrobi, mozna chodzic w szpilkach, używac chodzika dla dzieci.

Zapominasz że parkiet można bez problemu wielokrotnie odnawiać, a paneli nie odnowisz :(

Zresztą porównujmy jabłka do jabłek - parkiet do paneli drewnianych, które się szybko niszczą, a nie do laminowanych... Jak tak porównujemy, to czemu nie gres na przykład?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was ma w hollu lub gdzie indziej płytki podłogowe o takiej chropowatej strukturze. Nie wiem jak to się fachowo nazywa, ale nie są to takie płytki gładkie (np. lustrzane). Chodzi mi o to czy to się dobrze myje, zamiata i chodzi codziennie. Miały by być w hollu kuchni i łazience. Nie pamiętam jakiego producenta ale miały naklejoną nazwę p-trawertino (może ktoś zna).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, paneli nie odnowisz. Tyle, że biorąc pod uwagę koszt cyklinowania parkietu, to w tej cenie albo nawet niższej można wymienić podłogę na nowe panele.

 

Żeby było jasne, parkiet o wiele bardziej mi się podoba, ale ze względów praktycznych wolę jednak chyba panele. :wink:

Widzę jak wygląda parkiet u znajomych, mają małe i dość grzeczne dziecko, ale tu spadnie zabawka, tu bączek metalowy i po parkiecie i chodzą i tylko oglądają wgniecenia i rysy. A parkiet mają z górnej półki.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, paneli nie odnowisz. Tyle, że biorąc pod uwagę koszt cyklinowania parkietu, to w tej cenie albo nawet niższej można wymienić podłogę na nowe panele.

 

Żeby było jasne, parkiet o wiele bardziej mi się podoba, ale ze względów praktycznych wolę jednak chyba panele. :wink:

Widzę jak wygląda parkiet u znajomych, mają małe i dość grzeczne dziecko, ale tu spadnie zabawka, tu bączek metalowy i po parkiecie i chodzą i tylko oglądają wgniecenia i rysy. A parkiet mają z górnej półki.

 

pozdrawiam

Nie chodzi o półkę tylko o twardość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, to twardość się liczy a nie to ile parkiet kosztował. Ja naprawde w szoku jestem jak czytam o tych mega zniszczonych przez dziecięce zabawki parkietach :o Na parterze mam drewno wenge, w domu owczarek niemiecki i jeszcze jeden kudłaty maluch i nawet przy ich wygłupach parkiet nie wygląda tragicznie. Fakt rysy są jak się dobrze przyjrzeć, ale z tego względu że zdecydowałam się na parkiet olejowany, przy odrobinie chęci szybko można wszelkie niedoskonałości poprawić ;) Hmm.. i wydaje mi się że nigdy nie będę go cyklinowała bo i po co; prędzej wymienie jak mi się już znudzi :wink: Przy lakierowaniu oczywiście tak lekko by nie było :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po paru latach mieszkania w domku nasuwają mi się takie spostrzeżenia:

 

1. Domofon koniecznie przy oknie z widokiem na furtkę (chyba, że zainstaluję kiedyś videodomofon).

2. Wiatrołap-przydatne pomieszczenie, szczególnie jak ma się psa a w domu koty:D

3. Garderoba z wyspą pośrodku (na składanie rzeczy-u mnie za wyspę robią dwie szafki z BRW :D ) z toaletką dla płci pięknej.

4. Dobija mnie już te tupanie po schodach, także preferowałbym teraz dom parterowy.

5. Odnośnie piwnic: dobrze jak są, ale gdyby ich nie było nie musiałbym co pół roku robić wystawki przed dom z moich skarbów. Skłaniałbym się teraz do pomieszczenia gospodarczego, ale na parterze.

6. Salon z 3,5m sufitem to trochę przesada. Tak mniej więcej o 0,5metra.

7. Ogrzewanie podłogowe zamiast grzejników.

8. "Wyższe" skosy (kolanko) na poddaszu. Bezapelacyjnie.

 

Może jeszcze na coś wpadnę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w mieszkaniu parkiet bukowy, lakierowany. Wybierałam lakier najtwardszy, poliuretanowy - po 5 latach użytkowania przetarl sie do zywego drewna, Na parkiecie są rysy i wgniecenia.

Parkiet jest piękny, ale koniecznosc pielegnacji mnie do niego zniechęca. Nie jestem pedantem, nie sprzątam codziennie, a układ mojego mieszkania powoduje, ze przy kursowaniu pokoj-kuchnia, do pokoju wnosi sie cały piach z korytarza (z butów).

W nowym domu cały parter wyłącznie w płytkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po paru latach mieszkania w domku nasuwają mi się takie spostrzeżenia:

 

1. Domofon koniecznie przy oknie z widokiem na furtkę (chyba, że zainstaluję kiedyś videodomofon).

2. Wiatrołap-przydatne pomieszczenie, szczególnie jak ma się psa a w domu koty:D

3. Garderoba z wyspą pośrodku (na składanie rzeczy-u mnie za wyspę robią dwie szafki z BRW :D ) z toaletką dla płci pięknej.

4. Dobija mnie już te tupanie po schodach, także preferowałbym teraz dom parterowy.

5. Odnośnie piwnic: dobrze jak są, ale gdyby ich nie było nie musiałbym co pół roku robić wystawki przed dom z moich skarbów. Skłaniałbym się teraz do pomieszczenia gospodarczego, ale na parterze.

6. Salon z 3,5m sufitem to trochę przesada. Tak mniej więcej o 0,5metra.

7. Ogrzewanie podłogowe zamiast grzejników.

8. "Wyższe" skosy (kolanko) na poddaszu. Bezapelacyjnie.

 

Może jeszcze na coś wpadnę :)

 

Mozesz uscislic pkt. 3 i 7 bo nie wiadomo czy zrobilbys tak jak piszesz czy masz tak i nigdy wiecej takich rozwiazan?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po paru latach mieszkania w domku nasuwają mi się takie spostrzeżenia:

 

1. Domofon koniecznie przy oknie z widokiem na furtkę (chyba, że zainstaluję kiedyś videodomofon).

2. Wiatrołap-przydatne pomieszczenie, szczególnie jak ma się psa a w domu koty:D

3. Garderoba z wyspą pośrodku (na składanie rzeczy-u mnie za wyspę robią dwie szafki z BRW :D ) z toaletką dla płci pięknej.

4. Dobija mnie już te tupanie po schodach, także preferowałbym teraz dom parterowy.

5. Odnośnie piwnic: dobrze jak są, ale gdyby ich nie było nie musiałbym co pół roku robić wystawki przed dom z moich skarbów. Skłaniałbym się teraz do pomieszczenia gospodarczego, ale na parterze.

6. Salon z 3,5m sufitem to trochę przesada. Tak mniej więcej o 0,5metra.

7. Ogrzewanie podłogowe zamiast grzejników.

8. "Wyższe" skosy (kolanko) na poddaszu. Bezapelacyjnie.

 

Może jeszcze na coś wpadnę :)

 

Mozesz uscislic pkt. 3 i 7 bo nie wiadomo czy zrobilbys tak jak piszesz czy masz tak i nigdy wiecej takich rozwiazan?

 

3. W garderobie nie ma wyspy (a powinna byc) ale sa za to szafki na srodku, na ktorych sklada sie rzeczy

7. Ma grzejniki, a gdyby robili jeszcze raz to bylaby podlogowka wszedzie

Tak ja to zrozumialam :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli zmiana w wysokosci sciaki kolankowej miałaby byc wieksza niz 20 cm - to chyba lepiej byłoby zmienic projekt. Podniesienie scianki kolankowej o wiecej niz 1 pustak zwykle powoduje "architektoniczny koszmarek", przynajmniej z zewnatrz.

Niestety sie zgadzam, od srodka jest ok, ale z zewnatrz juz nie jest. Gosc od ktorego kupilismy stan surpwy podniosl scianki kolankowe o 2 pustaki - zeby szafy sie zmiescily do pokoi... buu:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli zmiana w wysokosci sciaki kolankowej miałaby byc wieksza niz 20 cm - to chyba lepiej byłoby zmienic projekt. Podniesienie scianki kolankowej o wiecej niz 1 pustak zwykle powoduje "architektoniczny koszmarek", przynajmniej z zewnatrz.

Niestety sie zgadzam, od srodka jest ok, ale z zewnatrz juz nie jest. Gosc od ktorego kupilismy stan surpwy podniosl scianki kolankowe o 2 pustaki - zeby szafy sie zmiescily do pokoi... buu:(

Jeżeli tylko podniósł o 2 pustaki to oczywiście, że moze wyjść szkaradek. Jeżeli jednak dopracował resztę - czyli na przykład konstrukcję dachu, to nic widać nie będzie. A znam osobiście domek w którym podniesiono ściankę kolankową o jakieś dobre 50-60cm i z zewnątrz wygląda tak, jakby właśnie tak miało być.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli zmiana w wysokosci sciaki kolankowej miałaby byc wieksza niz 20 cm - to chyba lepiej byłoby zmienic projekt. Podniesienie scianki kolankowej o wiecej niz 1 pustak zwykle powoduje "architektoniczny koszmarek", przynajmniej z zewnatrz.

Niestety sie zgadzam, od srodka jest ok, ale z zewnatrz juz nie jest. Gosc od ktorego kupilismy stan surpwy podniosl scianki kolankowe o 2 pustaki - zeby szafy sie zmiescily do pokoi... buu:(

ja wyciągnęłam o 2 pustaki lecz odpowiednio wydłużyłam dach :D i nic z zewnątrz nie widac,więc koszmarku nie ma :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli zmiana w wysokosci sciaki kolankowej miałaby byc wieksza niz 20 cm - to chyba lepiej byłoby zmienic projekt. Podniesienie scianki kolankowej o wiecej niz 1 pustak zwykle powoduje "architektoniczny koszmarek", przynajmniej z zewnatrz.

Niestety sie zgadzam, od srodka jest ok, ale z zewnatrz juz nie jest. Gosc od ktorego kupilismy stan surpwy podniosl scianki kolankowe o 2 pustaki - zeby szafy sie zmiescily do pokoi... buu:(

ja wyciągnęłam o 2 pustaki lecz odpowiednio wydłużyłam dach :D i nic z zewnątrz nie widac,więc koszmarku nie ma :lol:

zwykle inwestor jest zadowolony ze swoich zmian, wszak to była jego decyzja.

Podnosimy scianke kolankowa -> wydłuzamy krokwie -> zmienia sie wielkosc okapów -> dostawiamy kolumienki lub zmieniamy kąt nachylenia dachu.

Do własnych bledow ciezko sie przyznac a znajomi nie chcac byc niegrzeczni - wiec zmiany chwala. Niemniej 1 osobie na kilka zapewne udaje sie poprawic projekt a pozostali go spaprali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...