Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Oferty-online.com Płońsk opinia


mnowak355

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Mnie również próbowali naciągnąć. Niestety jak wiele osób na tym forum kliknąłem, że akceptuje regulamin nie czytając go i we wrześniu dostałem fakturę pro - forma na 490,77zl. Najpierw szczęka mi opadła ale potem szukając informacji na ten temat w internecie trafiłem n.in. na to forum.

Znajomy prawnik pomógł zredagować mi pismo do firmy expol w którym podniosłem szereg zarzutów. Głównie fakt wprowadzenia mnie w błąd podczas rozmowy telefonicznej oraz nie wykonanie lub "nienależyte wykonanie usługi" - jak wiadomo mojego ogłoszenia nie mogłem nigdzie znaleźć. Zwróciłem się również o pomoc do rzecznika praw konsumenta w Bydgoszczy, który po rozmowie ze mną wystosował odrębne pismo w którym oprócz zarzutów podniesionych przeze mnie dodał jeszcze między innymi, że punkt regulaminu o 3miesiecznym wypowiedzeniu umowy (w przypadku zawierania umowy na ogłoszenie dotyczące nieruchomości) nosi znamiona punktu niezgodnego z prawem. Od momentu wyslania przeze mnie pisma listem poleconym( w październiku) kontakt z firmą się urwał pomimo moich maili z prośbą o ustosunkowanie się do moich zarzutów. Odpowiedzieli dopiero miejskiemu rzecznikowi praw konsumenta(kilka dni temu). Pismo od nich zawierało jedno zdanie: cytuje"W imieniu spolki expol oświadczam, że w drodze wyjątku umowa zostaje rozwiązana a zobowiązania konsumenta umorzone" . Pod pismem popisał się p. Braniewski.

Szczerze mówiąc spodziewałem się trudniejszej przeprawy - byłem przygotowany na dalsze faktury, wezwania do zaplaty a nawet sąd.

Życzę wszystkim poszkodowanym podobnego zakończenia. Z pewnością niczego nie należy płacić chociaż samemu przeszło mi na początku przez myśl żeby zaplacic i miec spokoj.

Moj przypadek potwierdza tylko, że nie należy tego robić.

Pozdrawiam. J.

Edytowane przez jah27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 504
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy możesz podzielić się pismem jakie zredagowałeś dla firmy Expol. Ja zostałam oszukana przez firmę INVEST-NET, ALE-GRATKA.

Naiwnie chciałam skorzystać z 3 miesięcy bezpłatnej reklamy a zakończyło się tym że otrzymałam fakturę proforma.

Proszę o pomoc

Edytowane przez Kate79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze nie odwołali się od wyroku sądu? Jeśli tak, to wiedzą, że są na przegranej pozycji. Na mój prawie rok temu złożony sprzeciw od nakazu zapłaty nawet nie odpowiedzieli, a wcześniej ich prawnik zawsze smarował jakieś farmazony.

Zapewne teraz liczą na osoby, które nie trafiły na to forum, przestraszą się i zapłacą. Dlatego tez zarejestrowali spółkę o nowej, bo po wpisaniu Expol goole już ich odpowiednio pozycjonuje. Nawet ktos założył stronę na FB. Invest-net ma na razie w internecie czyste konto, wiec przez jakiś czas będę próbowali łowić nowych naiwnych. Mam nadzieję, ze prokuratura niebawem zajmie się ich "biznesem".

 

Expol nie odwołał się od wyroku. Wyrok jest prawomocny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy ktoś jest jeszcze na forum z poszkodowanych, którzy mieli sprawę i było oddalone powództwo i czy Expol odwołał się.

W przypadku Arona1982 nie odwołał się!!Ciekawe, teraz dopiero wypływają terminy rozpraw około roku była cisza Sądy są przewlekłe...ale jednak coś się dzieje skoro Expol przekształcił się na INVEST-NET.Kolejne omijanie prawa, ale w końcu prawo zajrzy mu do 4 liter,tego mu na pewno wszyscy życzymy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możesz podzielić się pismem jakie zredagowałeś dla firmy Expol. Ja zostałam oszukana przez firmę INVEST-NET, ALE-GRATKA.

Naiwnie chciałam skorzystać z 3 miesięcy bezpłatnej reklamy a zakończyło się tym że otrzymałam fakturę proforma.

Proszę o pomoc

 

Jasne. Po wszelkie informacje zapraszam na maila: [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możesz podzielić się pismem jakie zredagowałeś dla firmy Expol. Ja zostałam oszukana przez firmę INVEST-NET, ALE-GRATKA.

Naiwnie chciałam skorzystać z 3 miesięcy bezpłatnej reklamy a zakończyło się tym że otrzymałam fakturę proforma.

Proszę o pomoc

 

Witam

Mam identyczną sytuację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Myslę, ze taka odpowiedz nikomu nic nie mówi. Przed chwila jeden z forumowiczów zaraportowała aby nazwisko "Braniewski" zostało usunięte jako chronione. Odpowiedz Elfir jest powyżej.

 

1.jpg

Edytowane przez autorus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie warto z nimi dyskutować i nie warto płacić. Ich sposób działania jasno wskazuje jakie mają intencje i liczą, że ktoś się przestraszy. Po co ten zastraszajacy to maili, pisany drukowanymi literami z niezliczoną ilością wykrzykników? Szanująca się firma nie koresponduje ze swoimi klientami w ten sposób i nie straszy od pierwszej faktury wpisem do rejestru dłużników. Sama początkowo rozważałam zapłacenie im, ale chyba lepiej wydać na prawnika niż na wzięte z kosmosu faktury expolu. Tak dla zasady.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

REGULAMIN, REGULAMIN I JESZCZE RAZ REGULAMIN!

 

Seri myśleliście, że można coś w dzisiejszych czasach mieć za darmo? Bo słysząc słowo "darmo" zapala się jakaś lampka. Wam się nie zapaliła?

To teraz Wam współczuje, z całego serducha. Wina lezy tylko i wyłącznie po waszej stronie, więc pretensje możecie mieć tylko i wyłącznie do siebie.

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia w walce z wiatrakami. :)

 

Uczciwość jest darmowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale-gratka.pl też chce ze mnie pociągnąć. Tylko ja mam inny problem bo niedawno otrzymałem fakturę do zapłaty na 490,77 zł. Jak napisałem im żeby anulowali mi fakturę ponieważ nieruchomość sprzedałem ale nie za ich pośrednictwem tylko z własnego ogłoszenia. To po tym e-mailu Pan Tomasz B. odpisał m.in. że jest możliwość rozwiązania umowy z zachowaniem 3 miesięcznego okresu wypowiedzenia, ze skutkiem na koniec okresu rozliczeniowego w którym

wypowiedzenie zostało złożone i wyjątkowo mogą mi zaproponować ugodę skrócenia okresu wypowiedzenia z 3 do 1 miesiąca. Dzięki tej ugodzie będę miał umorzone 2 okresy wypowiedzenia na łączną kwotę: 981,54zł. Jeżeli się zgodzę to mam im zwrotnie odpisać, a wtedy przedstawią mi szczegóły oferty. Ale finalnie i tak muszę zapłacić 981,54zł.

 

Wypowiedzenia umowy jeszcze im nie wysłałem. Faktury nie opłaciłem (na Policji powiedziano aby na razie nie opłacać tej faktury).

Jaka jest Państwa opinia i rada w powyższym?

 

Mam identyczną sytuację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie szanownych poszkodowanych.

Właśnie otrzymałem pismo z prokuratury w Pińsku iż moje zawiadomienia zostało dołączone do postępowania w naszej sprawie przeciwko EXPOL-owi.

Toczy się postępowanie o sygnaturze Ds. 1886/14.

Każdy powinien w swoim mieście złożyć stosowny wniosek do prokuratury.

Im więcej wniosków tym większy odzew.

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie szanownych poszkodowanych.

Właśnie otrzymałem pismo z prokuratury w Pińsku iż moje zawiadomienia zostało dołączone do postępowania w naszej sprawie przeciwko EXPOL-owi.

Toczy się postępowanie o sygnaturze Ds. 1886/14.

Każdy powinien w swoim mieście złożyć stosowny wniosek do prokuratury.

Im więcej wniosków tym większy odzew.

Arek

 

Może wreszcie prawo zrobi porządek z tymi kanciarzami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie szanownych poszkodowanych.

Właśnie otrzymałem pismo z prokuratury w Pińsku iż moje zawiadomienia zostało dołączone do postępowania w naszej sprawie przeciwko EXPOL-owi.

Toczy się postępowanie o sygnaturze Ds. 1886/14.

Każdy powinien w swoim mieście złożyć stosowny wniosek do prokuratury.

Im więcej wniosków tym większy odzew.

Arek

Bardzo dobre wiadomości, oby koniec tego dziwnego biznesu był bliski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam, miałem dzisiaj niebywałą przyjemność rozmowy z panią z portalu ale-gratka, wystawiłem ponownie swoją nieruchomość i znów otrzymałem niebywale atrakcyjną propozycję, żałuję tylko,że byłem w pracy i nie mogłem nagrać całej rozmowy..., natomiast w momencie kiedy poinformowałem Panią, że nie zrozumiałem oferty i chce aby powtórzyła a ja sobie nagram, dziwnym trafem połączenie zostało zerwane - ach te nasze kiepskie sieci... :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...