Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Chodzi mi o taka gesta, delikatna trawke, podobna jak na polach golfowych, czasami mozna taka spotkac w ogrodach, ale czy to wlasnie jest rajgras angielski? Znam tylko nazwe trawa angielska, ale to pewno potoczna nazwa. Zastanawiam sie czy sieje sie ja tak samo jak inne trawy i czy tak samo pielegnuje i czy warto ja w ogole siac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha chodzi po prostu o ładną trawke bez chwastów gęstą zieloną

Sprawa dotyczy głownie pielęgnacji.Oczywiscie jeśli mamy juz posianą odpowiednią mieszanke traw .

A pielęgnacja polega na nawożeniu dosc obfitym koszeniu przynajmniej raz w tygodniu podlewaniu kiedy mało deszczuno i usówaniu chwastów ręcznie bądz chemicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem waszego bełkotu.....

sory.....

ale w każdym zdaniu mylicie pojęcia!!!!!!

 

a na trawie się troszeczkę znam......

 

 

jaśniej proszę pytania zadawać!!!!

jak będę potrafił pomogę!

 

Jaka trawe posiac zeby byla ladna,taka jak na "korcie tenisowym"? Jaka kupic w sklepie, bo widzialam takie po 50zl na 80m2. Czy jest to trawa angielska i czy ciezko ja pielegnowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAk GURU yo GURU :D

Do Bodex-a :

Chciałeś pytań to masz :

1. co zrobić aby trawa ( posiałam mieszankę traw sportowych ) na moim gliniastym podłożu :evil: ( dodałam piasku i torfu, przekopałam, zagrabiłam, wywalcowałam, dodałam ziemi ogrodniczej i torfu) która wyrosła piękna lecz rzadka się zagęściła???? niektóre ziarenka poprostu NIE wykiełkowały!!! :cry:

 

2. czy w/w sposób rozlużnienia gliny jest dobry??? czy mam szansę na trawnik?? czy polecisz mi inne metody?? :o

 

3. czy życica jest lepsza na gliniaste gleby??? czy pozostać przy mieszance traw??? :wink:

 

 

Pozdrawiam,

Agula

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge?

1.Prawdopodobnie wysiałaś zbyt mało nasion, bądz nasionka miały zbyt mało wilgoci,no chyba że coś z nasionami.

2.Rozluznianie gliny piaskiem to świetna metoda,ale piasek musi być gruby i musi być go dużo tzn.około 10 cm i wymieszać toto glebogryzarką z glebą gliniastą

3.Sianie samej życicy w naszym klimacie to nieporozumienie.Tylko mieszanki i to takie gdzie ilosć życicy nie przekracza 50%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Dzięki serdeczne :lol: właśnie wczoraj zakupiłam taką mieszankę traw o jakiej pisałeś. Dosieję i zobaczymy co będzie :) Co do glebogryzarki to mam problem wszędzie mają z ciągnikiem a u mnie to niestety nie wypali :cry: Mam dużo nasadzeń ( drzewka i krzewy owocowe) Ponadto cała działka ma ok.800 m kw. (łącznie z domem) więc rozumiesz :( Zatrudnię w tym charakterze mężą z łopatą :p Myślisz że 15-20 cm głęboko wystarczy??? Piasek, którym dysponuję istotnie jest gruby ( znajduję tam nawet kamyczki wielkości małego arbuza ) :wink: A co do trawy to chyba istotnie mieszanka nie była rewelacyjna :oops: Poszłam na łatwiznę i nie kupiłam najlepszej Jeszcze raz dziękuję.

 

Pozdrawiam

Agula

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerzemówiąc utrzymanie takiej trawy wymaga dosc dużo pracy i pieniędzy .Ja osobiscie wole taki dziki trawnik gdzie kwitną stokrotki ,bluszcyk koniczyna i inne zioła.

 

Ja też wolę taki dziki trawnik ,tym bardziej że moja działka graniczy z lasem i w związku z tym mam pytanie - czy możesz polecić mi jakąś konkretną mieszankę(i) , która sprawdzi się na takim terenie ?

 

Pozdrawiam - Maxtorka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerzemówiąc utrzymanie takiej trawy wymaga dosc dużo pracy i pieniędzy .Ja osobiscie wole taki dziki trawnik gdzie kwitną stokrotki ,bluszcyk koniczyna i inne zioła.

 

Ja też wolę taki dziki trawnik ,tym bardziej że moja działka graniczy z lasem i w związku z tym mam pytanie - czy możesz polecić mi jakąś konkretną mieszankę(i) , która sprawdzi się na takim terenie ?

 

Pozdrawiam - Maxtorka

 

Warto by wiedzieć jaka tam jest ziemia tzn czy piach czy glina.

Można sie pokusić o posianie koniczyny białej z domieszką uniwersalnej mieszanki traw pół na pół.

Przy niewielkin nawożeniu zioła pojawią sie same np stokrotka, bluszczyk kurdybanek, krwawnik ,lucerna nerkowata i inne.

Można im pomóc w ten sposób że nazbierać przekwitające kwiaty ziół rosnące na pobliskich miedzach i łąkach i to porozrzucać na tym swoim poletku.Cos sie zawsze załapie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto by wiedzieć jaka tam jest ziemia tzn czy piach czy glina.

Można sie pokusić o posianie koniczyny białej z domieszką uniwersalnej mieszanki traw pół na pół.

Przy niewielkin nawożeniu zioła pojawią sie same np stokrotka, bluszczyk kurdybanek, krwawnik ,lucerna nerkowata i inne.

Można im pomóc w ten sposób że nazbierać przekwitające kwiaty ziół rosnące na pobliskich miedzach i łąkach i to porozrzucać na tym swoim poletku.Cos sie zawsze załapie .

 

Dzięki za odpowiedź . Trudno nazwać to ziemią , to piaseczek , rosną sobie na nim sosenki , brzózki , jeżyny , pod sosenkami trochę mchu . Mnie to nie przeszkadza dlatego szukam takiej trawy , która wpasowałaby się w scenerię . Angielskiego trawniczka nie chcę bo chyba by nie pasował do mojego lasu tym bardziej , że nie jest to las Sherwood :wink:

 

Pozdrawiam - Maxtorka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...
Doradźcie jaką trawę kupić? I gdzie? Wprawdzie mam już trawę dookoła domu, ale dość rachityczną i gdzieniegdzie puste placki. Jaką trawą uzupełnić istniejący trawnik??

Sa takie do renowacji trawników ale nie widziłam ich działania w praktyce.

Sam miałem POKON ale jakas gówniana jest ta trawa. Sasiad ma WIMBLEDON i to jest superowski trawnik - jak dywan! Zaleje wszystko trucizna przekopie i zasieje tę trawke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...