Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja również wybrałam mieszankę gazonową Trawy z Iławy.

Trawnik mam już 3 lata. Raz w roku na wisnę nawożę saltrą amonową ( rośnie po tym jak zwariowana i ma piękny ciemnozielony kolor).

Trawa ta bardzo dobrze się przyjmuje - co roku dosiewam wypalone przez pieska dziury.

Rosnie dobrze, jak jest bardziej sucho kosi sie co ok. 10dni.

W tym roku jest wyjątkowo mokro więc trawa wygląda cudnie zielono jak na wiosnę ( nwet bez nawożenia).

Tworzy gęsty miękki kobierzec a po ścięciu wygląda jak pole golfowe.

 

Osobiście polecam.

 

Betsi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rastabrat trawa przepiekna

Dzwoniłem dzisiaj do barenburga i oto co usłyszałem

Trawę w zielonych opakowaniach też przygotowuje ta firma

Są to mieszanki traw które barenburg używał parę lat temu

Te w żółtych opakowaniach to niby nowości ulepszone od tamtej pory

i stąd ta wyższa o prawie drugie tyle cena

Było nie było nie mam aż tak dużo tego trawnika

Potrzebuję 15kg trawy więc jak zapłacę 300zł za żółte opakowanie

może z torbami nie pójdę;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Przygotowaliśmy działkę pod trawkę - przekopane, nawieziona ziemia i zrobione roundapem. Ile muszę poczekać, aby posiać trawę? Teraz mija 5 doba.

Przeszukałem forum i wszędzie jest min. 2 tygodnie, ale zaczyna się robić chłodno i moja żona chce siać już. Czy tydzień wystarczy, aby trawie nic się nie stało?

 

Kto czekał mniej niż 2 tygodnie i jaki był efekt?

 

Rounup jest herbicydem, który wnika do rosliny przez liscie. Dostaje się do korzeni w czasie fotosyntezy i powoduje ich obumarcie. Nie zaszkodzi więc trawie wysianej nawet następnego dnia. Ale roundup rozpylamy bo to by uschły chwasty.Jesli wcześniej zaorzemy(skopiemy) roundup nie dotrze do korzeni chwastów i nie wytruje ich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...
  • 3 weeks później...
oczywiście nie chce kupić za sztabke złota

Oczywiście uważajmy na ceny, ale to powinno działać w obie strony.

Są w sprzedaży mieszanki traw które niesolidni producenci i MOIM ZDANIEM -NIEUCZCIWI sprzedawcy próbują wcisnąć klientom.

Podam przykład z allegro, jeden z wielu, choć nie miałem ochoty przeglądać wszystkich,

do dwóch wystawców telefonowałem.

W jednym przypadku na infolinię doradztwa technicznego, sic! panienka 0 pojęcia, myśli że gatunek trawy i mieszanka (gatunków i odmian) to to samo.

Pomoć strasznie roztrzęsiona przekazała sprawę właścicielowi który reklamuje się " fachowiec od traw gazonowych i pastewnych"

gość oddzwonił i tłumaczył się że nie ma pojęcia o tym co sprzedaje, a poza tym skoro ktoś wyprodukował ..,

ale obiecał sprawdzić. Minął miesiąc i co? i nic!

A w czym sprawa?

wystawiony produkt opisywany jest jako:

EFEKT TRAWNIKA DYWANOWEGO NASIONA NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI

 

Mieszanka traw złożona z kwalifikowanych traw gazonowych przeznaczonych do ogólnego użytkowania

Uniwersalna kompozycja niskich traw nie wymagająca dużych nakładów pielęgnacyjnych.

PIĘKNIE no i jeszcze cena!!! w składzie m/n

Życica m. Gosia

to nic innego jak życica MIESZAŃCOWA - trawa wybitnie pastewna, a odmiana gosia jest 4N, ma podwojony genom, na łąkach daje b. dużą zieloną masę jak i bardzo dużo siana (suchą masę) to sorki jak to się ma do trawy gazonowej? pomijam inne składniki mieszanki.

Jak wygląda taki trawnik?

To fachowcy od traw czy od nabijania kabzy?

PROPONUJĘ WSZYSTKIM ROZWAGĘ.

No i jeszcze jedno, spotkałem bardzo znane i popularne mieszanki traw z małym napisem "market" lub "wyprodukowano dla.." i nie mają wiele wspólnego z tym czego oczekują nabywcy.

I to tyle, myślę że elfir może zebrać do kupy podobne sprawy, bo niestety walą nas w rogi na każdym kroku, a bezczelność niektórych sprzedawców przekracza wszelkie granice.

Edytowane przez yurec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po prostu nie kupiłabym mieszanki z logo marketu lub z allegro.

 

Dobra trawa musi kosztować dużo. Dlaczego?

Trawa jest wiatropylna a utrzymanie czystości odmianowej nasion danego gatunku trawy wymaga kontrolowanego zapylania. Czyli nie może sobie wiatr swobodnie hulać i mieszać cenną odmianę z pyłkiem dzikusa zza miedzy.

Stąd niska wydajność produkcji. A jak czegoś jest mało i trudne do uzyskania to jest też drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry wontek.

Wyciągam go na górę.

 

 

Mam pytanie, bo kupuję trawę z firmy Barenbrug i na opakowaniu jest napisane że 5 kg starcza na 200-250m2, a tu czytam o wysypywaniu 3 kg na 100m2 - no chyba aż takiej różnicy nie może być w zużyciu??? No dobra przeliczyłam sobie na kg i kilo w jedną czy w drugą różnicy cenowej strasznej nie robi ;)

 

Ja siałam barenburga własnie około 70 % więcej niż na opakowani- uwierz widać różnicę między tym co na pudełku a tym ile posypiesz. Widzę w praktyce sąsiad ma dużo słabszy trawnik. a do tego polecam nawóz hydrokompleks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha i jeszcze odnośnie traw w marketach - nie wszystkie są złe - dalszy sąsiad kupił w castoramie trawę gazonową ( żółte opakowaniew nazwie ekskluzywny trawnik) i ma piękny trawnik...skład tej trawy jest rzeczywiście gazonowy a nie pastewny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy że, użyte są odmiany gazonowe(większość), gatunków pastewnych, takie ble,ble.

Ta mieszanka składa się z b. dobrych odmian gazonowych, na gleby suche. Trudna w pielęgnacji, ze względu na mietlicę.

Da trawnik w odcieniu jasno-zielono-błękitno-szarym.

Nie jestem zwolennikiem stosowania mietlic na trawnikach, owszem na suche skarpy, przydroża autostrady...

Ale tam stosuje się kilka procent, jest to bowiem najdroższa z traw gazonowych.

Co innego na polu golfowym, ale to inny rodzaj pielęgnacji i całkiem inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm, no to teraz mam zagwozdkę, jaką dać mieszankę - glina, mocno nasłoneczniona, oczywiście chciałabym jak najmniej się narobić, ale żeby była ładna jasnozielona trawa. (błękitno-szara? eeeee, nie rozumiem ;) ). Będą dzieci po niej biegać, ale teren jest duży, więc może nie wydepczą do cna.

 

Jeszcze brałam pod uwagę dwie pozycje Barenburga:

 

1. Barenbrug Trawa Trawnik Polski Desert Professional

 

skład:

20,00% Lolium perenne BAREINE Życica trwała

35,00% Festuca arundinacea DENISE Kostrzewa trzcinowa

20,00% Festuca arundinacea FAWN Kostrzewa trzcinowa

15,00% Poa pratensis RUGBY II Wiechlina łąkowa

 

2. Barenbrug Trawa Trawnik Polski Gazon

 

skład:

30% Lolium perenne LORETA (HOLANDIA) Życica trwała

30% Fastuca rubra rubra BARUSTIC( DANIA ) kostrzewa czerwona

30% Fastuca rubra rubra BOREAL( NIEMCY) kostrzewa czerwona

10% Poa pratensis BARON ( NIEMCY) wiechlina łąkowa

 

Ale bladego pojęcia nie mam, co lepsze i dlaczego. Co to znaczy, że "trawnik jest trudny w pielęgnacji"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...