Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Stary dom będzie kiedyś naszym domem - remont domu z lat 70'


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 188
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 weeks później...
Nie to że się obijamy :) Strop zamówiony? Zamówiony :) Oczywiście u lokalnego producenta pana Sz. Cena 6600 zł z pustakami szalunkowymi i transportem. Komin wycenili mi na 2300 zł i też się chyba na niego zdecydujemy. Oooo i nasz majster dzwonił, że chyba wpadnie do nas w sierpniu, bo prace dzięki dość ładnej pogodzie idą zgodnie z planem :) Edytowane przez monikazhr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Czyszczenie cegły trwa - odcinek 1320 - niczym Moda na sukces - nigdy się nie skończy chyba. Teściowa przystąpiła ze mną do boju, teraz ma urlop, więc szoruje i muszę przyznać, że idzie jej super. Możliwe, że już niedługo będzie koniec tej telenoweli ceglanej :)

A dziś mąż i teść pojechali po stemple do lasu :) Robi się gorąco :lol2:

Wczoraj podjęliśmy też pierwszą próbę zarwania posadzki starej, ale jednak 50 lat temu budowli solidnie i bez młota pneumo nie pójdzie, więc dziś taki oto sprzęt wypożyczyliśmy od znajomego i będzie demolka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Ciężko pracujemy, ale ciągle wydaje mi się, że stoimy w miejscu. Jakichkolwiek spektakularnych zmian pewnie dokona dopiero murarz, bo inaczej to dom wygląda ciągle tak samo :)

 

Ale oto dowody pracowitości:

zawalone podłogi nad piwnicą

 

IMG_3092.jpg

 

IMG_3091.jpg

 

No i przyjechał w środę (14.08.) komin, ale w czasie transportu się uszkodził. Czekamy na wymianę :(

 

IMG_3090.jpg

 

IMG_3089.jpg

 

I jest też strop :) Tu oczywiście bez zarzutu i jeszcze źle zrozumiałam cenę i jesteśmy o 540 zł do przodu, bo wyszło za strop 6060 zł, a nie 6600 jak zrozumiałam :p

 

IMG_3097.jpg

 

Dziękuję za uwagę, na dzień dzisiejszy to wszystko. Teraz czekam na pana majstra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Pierwszy dzień majstra na budowie minął owocnie - wykop pod fundament tarasu zrobiony, fundamenty pod ścianki działowe łazienki kotłowni i skrytki zrobione oraz wykop pod ściankę działową między salonem a sypialnią małego też gotowa. No i muszę Wam przyznać, że wprowadziłam kilka zmian w oknach i muszę to przedyskutować z naszym projektantem i kierownikiem... Ale o tym później...

Jutro też przyjedzie majster i może on coś jeszcze doradzi, bo jak dziś wróciłam z pracy, to go już nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjęłam decyzję co będziemy kłaść na tarasie - kostkę, bo jeśli założę płytki, a jest tam również opcja ze schodami, to z uporem maniaka będę latać ze szmatą... A tak kostkę zamiotę i po problemie, chyba się nie mylę co???

I znajomy ze składu budowlanego pokazał mi takie cudo:

 

CAM00249.jpg

 

Sam ma to w swoim domu i jest jeszcze opcja jaśniejszej szarości. No cena na mój taras 21 m2, to około 1500 zł... No ale to na lata :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda w kratkę, więc i murarze przyjeżdżają tylko jak nie pada... Ale i tak nie ma co narzekać, robią dość sprawnie. Tylko dzięki Bogu, że mam pracę, taką jaką mam i mogę odbierać milion telefonów mojego męża z pytaniami o najdrobniejsze szczegóły. Nawet dzwonił do mnie, jakie stopnie mają być (mimo że w planie jest to wyrysowane, ale co tam pewnie żona wie lepiej). To tak jak w tym kawale:

- Stary dlaczego wyrzucasz te encyklopedie? Przecież są jak nowe...

- a bo ożeniłem się wczoraj...

- No a co ma do tego encyklopedia?

- no nie wiesz? Przecież żona zawsze wie wszystko najlepiej... :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kupiliśmy nadbitkę boazeryjną 18 mm w 4 metrowych listwach i teraz zastanawiam się czym ją pomalować. Kupiłam na próbę Jedynkę w kolorze heban i Vidaron w kolorze heban brazylijski . I muszę przyznać, że Vidaron jest rzadszy i co o dziwo jest podobno plusem, bo wtedy wnika głębiej w deskę, tzn. deska wpija ten preparat i jest trwalszy. Jedynka jest dość gęsta w porównaniu tych dwóch preparatów, ale nadaje się się do malowania np jako druga warstwa po Drewnochronie lub Vidaronu :rolleyes: Mi jednak bardziej przypadł do gusty kolor brazylijskiego hebanu :rolleyes: I nie tylko mi, bo komisja w składzie: moja siostra, babcia męża, mąż i teść również wytypowali ten co ja :p Jutro będą fotki :D Edytowane przez monikazhr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...