Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Stary dom będzie kiedyś naszym domem - remont domu z lat 70'


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 188
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 weeks później...
Posłusznie melduję, że jak się zjawi nasz majster na budowie, to mu własnoręcznie najpierw walnę w łeb, a potem niech kończy co zaczął :mad: Co chwila dzwoni i przesuwa termin przyjścia, mamy z mężem nauczkę, że się nie płaci wcześniej, tylko po skończonej pracy, bo teraz mają nas w d... Niby dobre i dokładne chłopaki, ale kurna zlewają nas totalnie, przyjdą dopiero w środę... A wtedy ich chyba nie wypuszczę, dopóki ni skończą. Będą spać pod gołym niebem, na poddaszu bez desek i papy, jak go nie wykończą :wtf:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I fotorelacja:

 

inwestor sprawdza taras

 

29.12 (1).jpg

 

nasza nadbitka wyszła tak

 

29.12 (2).jpg

 

może troszkę ciemna, ale jak przyjdzie jasna elewacja i białe okna, to będzie ok - mam nadzieję :D

 

a tu ślady naszego kota, który zawsze musi wszystko sprawdzić jako pierwszy

 

29.12 (6).jpg

 

i widok z góry na korytarz

 

29.12 (4).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gopax wchodziły w grę jeszcze antracytowe, ale po wizycie u ludzi, którzy założyli okna w kolorze antracyt i mieszkają już rok w takim domu, zrezygnowałam z tych okien - mimo że podobają mi się najbardziej na świecie... Ta kobitka ciągle myje okna, tym bardziej, że jeszcze nie mają kostki przed domem i mieszkają przy ulicy... Narzekała strasznie, mówi, że codziennie przeciera kurz z parapetów i ram... Jeszcze mam czas, więc znając mnie wybiorę kolor ram dopiero u producenta :confused:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SSO osiągnięty

 

http://monika40005.pxd.pl/gallery/pic832/v2014010523183589845792.jpg

____________________________________________________________

A było tak:

http://monika40005.pxd.pl/gallery/pic133/v2013011010442010850497.jpg

 

A teraz mam dużo czasu na wybór stolarki i dachówki :)

Edytowane przez monikazhr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Hej mam pytanie, pokazywałaś w dzienniku co planujesz na taras, na zdjęciach masz wymurowany z bloczków i chyba wylany, jakie rozwiązanie planujesz bo u nas też jest taki taras właściwie to bardzo podobny układ bo drzwi wejściowe i drzwi tarasowe obok siebie na jednym poziomie, Ma być pięć schodków wiec palisady odpadają. Sama nie wiem co z tym tarasem i schodami zrobić, płytki odpadają :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbita wyszła fajnie, z jasną elewacją będzie świetnie się komponowała.... ale białe okna:o .... to już postanowione:confused:

 

Przeczytałem cały Twój dziennik.Zmienia się bardzo Wasz domek-ja też bym zrezygnował z białych okien,zwłaszcza że blisko ulicy mieszkacie.Antracyt plus szara dachówka dały by ciekawe połączenie,ale to tylko moje zdanie,każdy robi według siebie.Trzymam kciuki za dalsze postępy,bo na razie to co dokonaliście jest śliczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paula planujemy kostkę, a na schody stopnice.

Podoba mi się też rozwiązanie typu:

 

taras.jpg

 

Płytki u mnie też odpadają, bo myślę, że na tarasie z "funkcją" wejścia do domu zwyczajnie bym się zaszorowała... Kostka wydaje mi się łatwiejsza w utrzymaniu porządku.

 

szwagier dzięki za podpowiedź - już raczej wybrałam, ale na razie nie powiem :)

 

W przyszłosci zapraszam Was do rozmowy w linku KOMENTARZE :)

 

A tak poza tym:

 

MAMY JUŻ ZALICZONĄ PIERWSZĄ KAWĘ NA NASZYM TARASIE - ten widok nigdy się nie znudzi :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

No tak dawno nic nie pisałam, ale też nie było o czym. Weekend majowy odpoczywaliśmy, ale dziś wzięłam sobie wolne z i z pomocą teściowej i babci męża przygotowałam pomieszczenia do wylania jastrychu. Teraz mąż już nie ma wymówek i teraz to już musimy wylać te chudziaki :D

 

pokój małego:

http://monika40005.pxd.pl/gallery/pic700/v2014050718240366050131.jpg

 

nasza sypialnia (najgorsza, bo tu musiałyśmy wybrać ziemi po 5 cm - czytaj wywieźć milion taczek)

http://monika40005.pxd.pl/gallery/pic394/v2014050718240648873933.jpg

 

salon i kuchnia oraz skrytka też tak przygotowana. Została tylko łazienka i kotłownia, ale tam najpierw muszą być poprawki hydrauliczne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawał dobrej roboty!!! Fajnie sie patrzy na zdjecia jak sie widzi stary dom a po jakimś czasie wszystko wyglada jakby było zbudowane od zera.

 

Jai kolor dachu bedzie?? Antracyt? dachówka czy blacha?

Moge wiedziec jaki był koszt waszej więźby bez desek i łat? Same krokwie jeśli to mozliwe.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Paweł,

koszt więźby to coś koło 6500 zł, ale razem z deskami. Łaty dokupowaliśmy później, mieliśmy też wcześniej od teścia 4 x płatew, a 4 to płatwy? No więc wydaje mi się, że troszkę byliśmy dzięki temu do przodu, a cena jednak nie powala, bo jak czytam, że w niektórych rejonach za więźbę na taki dach trzeba dać koło 9000 zł... To okazuje się, że tu mieliśmy mega tanio :D

A co do pracy... To najbardziej cieszę się, że dużo robimy sami, a nawet same w bardzo kobiecym teamie :D No przecież ktoś musi zarabiać na tą budowę i mąż zajmuje się swoją firmą, a ja biorę urlop i dłubię, oczywiście co umiem, żeby jakoś kulać do przodu :) Nie to, że ja taka silna jestem, ale jakoś szkoda mi każdego grosza wydanego na kogoś do pomocy, jeśli można to zrobić samemu :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to powiem Ci, że naprawde tanio :yes:

 

Ja niestety nie mogę sam kulać do przodu jak to napisałaś bo nie mnie na miejscu, ba... nawet zony nie ma na miejscu żebym mógł ja zagonić do pracy :) bo z żona i 2 letnim synkiem jestesmy za granica i dzięki temu stawiamy dom. Co za tym idzie wiekszość prac musimy zlecać i płacić za to nie małe pieniadzę ale wmawiam sobie, że wspieram tym polskie firmy :p

 

Wracajac do waszego domu to nie napisałas co planujecie połozyc na dach i jaki kolor??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...