Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Stary dom będzie kiedyś naszym domem - remont domu z lat 70' - komentarze


Recommended Posts

  • 1 month później...
  • Odpowiedzi 215
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

w komentarzach cisza... az dziwne

 

wielkopolska mnie przyciagnela.

 

w kwestii tartaku to mozliwe ze nasz cieslotartacznik P. Bogumil bylby zainteresowany dostawa. Wprawdzie ich tartak jest w Krzywinie (kolo Leszna) ale dostawy do Poznania maja na porzadku dziennym, wiec moze ido Was by mogli podwiezc. Namiar znajdziesz u nas w dzienniku.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
grafit i brązowy????? czy się gryzie? hmmm.... widziałam wiele domów z grafitową dachówką i naturalną drewnianą podbitką... więc chyba takie połączenie jest możliwe i to kwestia indywidualnych upodobań (gustu) a nad tym się nie dyskutuje;).... poza tym należałoby bardziej sprecyzować jaki odcień brązu i dlaczego bierzesz pod uwagę brązowe okna???? czy to kwestia "podobają mi się" czy może raczej "są bardziej praktyczne niż białe" i co jest dla Ciebie ważniejsze... dach czy okna..... a może okna też grafitowe i do tego jakaś kontrastowa elewacja?????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gopax właśnie widziałam dom z grafitowym dachem i grafitowymi oknami oraz ciemnymi obramkami okna. A elewacja była biała, więc pięknie to odbija. Ale jak dla mnie takie ciemne grafitowe okna, to już trochę za ciemne... Bardzo podoba mi się grafitowy dach, ale też brązowe okna u nas przy piekarni i bliskim składzie węgla okna brązowe są praktyczniejsze, I co tu zrobić? Nie wiem... Dziś zdecydowaliśmy, żeby nie brać żadnych kredytów (przynajmniej w tym roku) i dlatego będzie tylko deskowanie i papa do wiosny. Mam jeszcze czas nad tym pomyśleć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przez pewien czas (dawno temu tzn przed decyzją o kapitalnym remoncie) też chorowałam na grafitowy dach... mieliśmy wymienione już okna (wtedy białe) a w planach był grafitowy dach i elewacja w kolorze ciemnej palonej cegły z jasnymi obwódkami koło okien... ale przy ulicy białe okna po 3 latach były tylko z nazwy mimo że myłam je średnio co 2-3 tygodnie i dlatego gdy okazało się, że robimy totalna demolkę, to pierwszą poważną decyzją dotyczącą wykończenia zewnętrznego były okna "złoty dąb" a reszta dobierana do okien...

 

Natomiast nasi znajomi, mają grafitowy dach, własnie z drewnianą podbitką do tego grafitowe okna i drzwi zewnetrzne, ale elewacja jest w takim nietypowym kolorze tzn. niby szara ale w odcieniu niebieskiego i wokól okien oraz drzwi są jasne obramowania... też całkiem nieźle to wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mogłabym prosić Cię o fotkę domu znajomych z ukrycia? Chodzi mi tylko o jedną ścianę w kolorze z oknem, żeby zobaczyć jak to wygląda.... Mnie marzy się szara elewacja, bo wokoło same brązowe u nas, chciałabym żeby nasz domek się wyróżniał. Do elewacji nam daleko, ale do wyboru dachu i okien już nie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasi znajomi mieszkają w innej miejscowości (ok 60 km od nas), wiec w tej chwili zrobienie zdjecia byłoby problemem ale może we wakacje bedzie okazja ;) ... oni też chcieli aby ich dom był inny niz wszystkie... tu jest domek trochę inny ale kolorystyka zbliżona, tzn. nasi znajomi mają kolor ciut ciemniejszy od tego i podbitkę drewnianą a nie białą...

 

http://static.urzadzone.pl/articles/12693f_urzadzone-zdjecia_1_jpg_513eef0a7b5e2_main.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

A teraz problem natury kobiecej, muszę wybrać kolor dachu i nie wiem na jaką dachówkę się zdecydować. Jak tak pójdzie dalej, to zostawimy deskowanie i papę, bo mam ogromny dylemat między dachem grafitowym (wtedy koniecznie białe okna i szara elewacja) lub dachem brązowym (wtedy okna brązowe i elewacja w cieplejszych barwach). No bo ja sobie ubzdurałam, że podobający mi się dach grafitowy gryzie się z brązowymi oknami :wtf: Czy uważacie, że jestem pomylona :rotfl:

 

Tak właśnie uważam:yes:;)

 

Cześć:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agalind dziękuję za obiektywną ocenę stanu mojej psychiki :p No serio, zawsze miałam jakieś przekonanie, ze szary gryzie się z brązem, ale oglądając Twój domek, zmieniam zdanie. W przyszłości na pewno poproszę Cię o napisanie mi jaki kolor macie ram okien i odcienie RAL na budynku :rolleyes:

A tak serio, pięknie masz dopracowany domek :jawdrop: I jestem ciekawa kwoty jaką zapłaciliście za kostkę i tynkowanie? Jeśli to nie jest tajemnica razem z robocizną :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...