Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pralka - droższa czy tańsza?


Louder

Recommended Posts

Opinie są różne bo każdy inaczej używa pralki.

U jednego pralka chodzi 1-2 razy w tygodniu a u innego 4-5,ktoś na raz ładuje do pralki mniej a ktoś więcej ubrań i wszystkie podzespoły są mocniej obciążone.

Wysokość obrotów,poziom zakamienienia wody.

To wszystko ma wpływ na trwałość pralki i dlatego opinie są różne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 252
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ogólnie sprzęty AGD i RTV mają to do siebie, że po upływie czasu gwarancji zaczynają się psuć. Wszystko po to żeby sprzęt można było wymienić na nowy i żeby klienci znów wracali - takie słowa usłyszałam od Pana w MediaMarkt który prezentował mi telewizor który był tańszy od innych podobnych - bez względu na markę, czy to LG czy Szajsen to i tak one będą się psuły tak samo. Oczywiście nie mówię o wszystkich sprzętach, w zależności też jak się ich używa. Polecam CI kupić nie drogą pralkę, bo jak zapłacisz dużo i się popsuje to niepotrzebnie będziesz tracił nerwy. Jak będę w domu to powiem Ci jaki model ja mam, jest dobra i używam jej kilka lat, ale nie pamiętam ile zapłaciliśmy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Ja mam takie doświadczenia że jeśli droższa to najwyższej klasy np. Miele.

Jak coś z innej ligi cenowej to nie ma sensu dopłacać bo wszystko jest dobre na gwarancji.

 

Tak samo z ekspresami Jura albo byle co- w każdej branży tak to wygląda płacisz za jakość albo czas antenowy na reklamy lub strony w prasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z racji ograniczenia finansowego też kupiłam jedną z tańszych pralek - też właśnie Indesit. Kosztowała mnie 1,5 roku temu chyba 730 zł z przywiezieniem ze sklepu i wniesieniem na II piętro (nie pamiętam w którym sklepie ją zamówiłam). Zwykła, mała pralka też sobie chwalę, nie mam żadnych przebojów. Wydaje mi się, że nie ma co się szarpać na wypasione pralki, teraz chyba każda ma opcje opóźnienia startu, programy na pranie ręczne itp. Ja też patrzyłam, żeby miała niski pobór prądu i wody i 1000 obrotów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Od 7 lat używam pralki LG, z tych tańszych zapłaciłam między tys a półtorej, żeby było ciekawiej ja, mama i teściowa kupiłyśmy tą samą pralkę w tym samym mniej więcej czasie, pierzemy mniej więcej tak samo często ok. 5 razy w tygodniu - mi chodzi nadal, mamie wysiadła po dwóch latach, teściowej po czterech i bądź tu człowieku mądry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
Tak naprawdę jaka jest różnica między pralką otwieraną od góry i od przodu - czy ma to jakiś wpływ na jej działanie?

 

W otwieranej od góry musisz jeszcze otworzyć bęben . Za to łożyskowana w zbiorniku obustronnie. Ta otwierana z boku łożyskowana jedynie od ściany , no i musi być dobrze uszczelniona -bęben i dzrzwiczki.

 

A dla mnie to na pierwszym miejscu gabaryty, drugie właściwości, trzecie cena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 1 month później...
Ogólnie to zależy od złożoności pralki.. jeśeli jest to pralka z mnóstwem bajerów no to automatycznie więcej rzeczy może w iej nawalić a czasami bez nic taka pralka nie funkcjonuje. z prostą nie ma az tylu problemów wiem po sobie. po użytkowaniu drogiej bajeranckiej pralki przesiadłam sie na prostrzą i jest wporządku, od 3 lat działa idealnie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Moim zdaniem pralka wcale nie musi byc droga. Sam patrzylem sie glównie na dostępność częsci.Trzeba wziąć pod uwagę,ze przy obecnych zaawansowanych technologicznie sprzętach awarie są częstsze.Zorientujcie się czy dana firma ma na Waszym terenie dobry serwis. Tak abyście nie mieli problemu z oddaniem jej do naprawy jak minie te 2 lata przewidzianej gwarancji. Sam mogę polecić Candy. Mam ich pralkę . Nie była droga , ma wiele dobrych programów, krotkie cykle.Nie sądzę aby była gorsza od tych dużo droższych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Ja też mam Candy i jestem zadowolona.Nie kosztowała nas dużo. Zapłaciliśmy trochę więcej bo jak kupowaliśmy to przdlużaliśmy gwarancję ale obecnie widzę,ze nie było takiej potrzeby bo pralka chodzi solidnie oraz zużywa niewiele prądu oraz wody. Jak do tej pory nie było z nią żadnych problemów. No raz wciągnęła skarpetkę ale z tego co wiem to może się to zdarzyć w praktycznie każdej pralce. Mąz poradził sobie z wyjęciem samodzielnie ( od tamtej pory piorę bieliznę w worku na bieliznę).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
O, co do Candy? Obsługiwał ktoś z Was te nowe pralki z tą funkcją.. no, obsługiwania pralki przez aplikację? Gdzieś czytałam o tym i w sumie nie umiem sobie w głowie tego wyobrazić, skoro ma to obsługiwać NFC to jak, wybieram program w aplikacji a potem zbliżam telefon? No i co z poziomu aplikacji można wybrać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę się wypowiedzieć na temat kilku pralek Polar diana (dawne czasy ), indensit, siemens, LG obecnie Miele.

To zależy co kto preferuje.

Powiem tak indesit i LG to totalna porażka jeśli chodzi o ilość wody i bezawaryjność

Myślę że siemens obleci.

Obecnie katuję Miele (model z górnej półki taki za ponad 8tyś.) od ok. roku na razie bez uwag , funkcji mnóstwo, cicha praca, b.oszczedna system pobierania płynów z pojemników itp. ale to jeszcze bardzo krótko co by sie wypowiadać. Na razie tylko jeden wniosek jest jakoś tak zrobiona za za gumowa uszczelka od drzwiczek zbiera sie b. mało syfu i szlamu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno w Miele prałem poduszki z puchu naprawdę wyprała myślałem że pranie pierza to tylko marketing a tu naprawdę pierze i nic się nie zniszczyło.Jeśli chodzi o jakość prania to rzeczy które nigdy wcześniej nie udało mi się wyprać w poprzedniczce LG po wielu praniach (ręczniki do rąk takie frote ale używane po pracy w ogrodzie i w garażu takie wiecie po miesiącu używania) Miele wyprała za pierwszym razem normalnie szok.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...