Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Projekt salonu i generalnie mieszkania


foxkrk

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie.

 

Zamierzam właśnie kupić mieszkanie - mam jednak coraz większe wątpliwości dotyczące tego, czy na pewno jego układ jest ok.

 

W mieszkaniu będzie mieszkać dwoje dorosłych, oraz jedna dziewczynka (na teraz noworodek). Mieszkanie ma 63m2 powierzchni - potrzebuję od Was pomocy w:

 

- zaprojektowaniu salono/kuchni (jak widać trochę dziwne połączenie - może trzeba trochę oddzielić ten aneks?)

- "sypialni" - chyba ten 9,90m2

 

Czego potrzebuję/jaki styl:

- wstawić gdzieś "biurko" (blat?) dla korzystania z komputera, drukarki (obydwoje mamy laptopy, do tego stacjonarka)

- raczej oglądamy namiętnie filmy, niż czytamy książki (czyli w sypialni jakiś mały tv, w pokoju dziennym teraz mamy tv 50");

- fajnie mieć stół "w jadalni"

- chciałbym lodówkę side-by-side (a dokładniej 4-drzwiową)

- zawsze chcieliśmy mieć "wyspę", ew. oddzielenie kuchni blatem

 

Styl: jasne wnętrza, bez "zagracania".

 

Generalnie: czy układ tego mieszkania jest ok? Zastanawiam się nad jeszcze jednym w tym bloku, ale to mi się najbardziej podoba ze względu na lokalizację.

 

Podpowiedzcie coś, proszę, bo mam mętlik od "rysowania" :/

 

http://img441.imageshack.us/img441/3756/m63n.png

m_63.jpg

Edytowane przez foxkrk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo komfortowy rozkład jak na familię 2 + 1 .

W przypadku dalszej prokreacji to już z tym komfortem będzie problem. Wiem coś o tym i to na większej powierzchni.

 

W mojej opinii to nie oddzielaj strefy kuchennej od salonu - dwa minusy takiego układu jak już masz zaprojektowany to konieczność porządku w strefie kuchennej i inwestycja w bardzo wydajny system wyciągu nad kuchnią ( nie pochłaniacz ale wyciag ). Aczkolwiek na smażenie ryby i cebuli to jeszcze nie wymyślono w 100% wydajnej maszyny zapewniającej bezwonność :) Generalnie jak jestes zwolenniczką przestrzeni i minimalistycznych umeblowań to super układ.

 

To co Ci osobiście polecam to wymurowanie spiżarni/magazynku a`la rupieciarnia - koniecznie !!!

Rupieciarnia przydatna bo pewnie nie masz tzw. pomieszczenia gospodarczego.

 

Zastanowił bym się nad przebudową wejścia do pokoju pierwszego z lewej - drzwi masz usytuowane vis-a-vis okna - wentylacja pozostałej części pokoju fatalna. Gdyby przesunąć drzwi w przeciwległy koniec, vis-a-vis drzwi wejściowych to raz, że przewiew lepszy, doświetlenie holu i rozładowanie potencjalnego korku w dotychczasowej strefie tych 3 drzwi.

Sugeruję też przebudowę drzwi do łazienki w strefę holu przy drzwiach wejściowych kosztem części szafy wnękowej ( nie wiem jaka tam dokładnie jest odległość ) a straconą powierzchnię szafy przy drzwiach wejściowych odbudował bym kosztem zwolnionego miejsca po drzwiach do łazienki. Im dalej od salonu wejście do przysłowiowego sraczyka tym tak jakoś estetyczniej :) Chyba, że nie potrzebna Ci duża szafa w przedpokoju bo planujesz szafowanie pokoi.

Ja mam jeszcze tak, że w spiżarnio/rupieciarni mam niską szafę na zimowe "kreacje", buciory itp..

 

Trzeba wszystko pomierzyć w naturze i rozrysować.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lelik,

 

dziękuję za propozycję układów. Kuchnia na trzecim najbardziej mi się podoba, natomiast co do tej części dziennej: do tej pory rozważałem postawienie tv na ścianie naprzeciw okna (tam, gdzie Ty dałaś kanapę - abstrahuję od "światła w ekran"), natomiast sofą zastawienie tego jednego okna - ma to sens?

 

@Charlie: kiedyś zapewne będzie 2+2 i fakt, zaczyna to być wyzwanie :) A co do spiżarni - nie widzę tutaj takowego miejsca, a szkoda...

 

Eh, generalnie im bardziej na ten plan patrzę i myślę 10lat+, tym bardziej brakuje mi tu jakieś 10 - 15m2 - może jeszcze trzeba to przemyśleć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...