Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wiatrołap+kuchnia+salon+przy alabastrowej 4


krzysiek_g

Recommended Posts

Witam,

Gorąco proszę o pomoc i sugestie przy aranżacji i rozkładzie pomieszczeń w projekcie przy alabastrowej 4.

http://www.galeriadomow.pl/projekty-domow/projekt-dom-przy-alabastrowej-4.html

Dylematy jakie pojawiły się w mojej głowie dotyczą 3 pomieszczeń: wiatrołapu, kuchni i salonu.

mamy kilka wersji i kazda z nich ma plusy i minusy. poniżej w skrócie opiszę każdą z nich

1. z wiatrołapu jedne drzwi prowadzą do kuchni wąskim korytarzem obok spiżarni a drugimi wchodzimy do salonu. tv stoi na wydłużonej ściance obok kominka

rzut1.jpg

2. z wiatrołapu jedne drzwi prowadzą do kuchni wąskim korytarzem obok spiżarni a drugimi wchodzimy do salonu. tv stoi pod schodami, kuchnia otwarta na salon, kpl wypoczynkowy stoi bokiem do tv (moim zdaniem nienaturalnie ale nie mogę dla niego znaleźć innego miejsca)

rzut2.jpg

3. do kuchni wchodzimy przez salon, tv pod schodami, reszta jak w pkt 2.

rzut3.jpg

 

co o tym myślicie? moze macie jakiś inny pomysł?

nam najbardziej podoba się wersja nr 1 ale mamy wątpliwości co do wejścia z wiatrołapu do kuchni wąskim korytarzem (wnoszenie zakupów). rezygnacja ze spiżarki spowoduje poszerzenie wejścia ale czy warto likwidować taki fajny schowek bardzo potrzebny przy kuchni?

 

liczę na każdą sugestię

pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie nie wyobrażam wchodzić z zakupami przez salon omijając kominek,musi być wejście do kuchni z wiatrołapu.Pralni w kuchni nie musisz mieć,masz na górze dużą łazienkę,zresztą tam jest strefa nocna i tam będziecie trzymać ubrania.Spiżarka napewno się przyda,ale można też zrezygnować i zrobić wysoką zabudowę,zależy co wolicie.

Pokój dzienny nie jest za duży,najlepiej jakby stół umiescić gdzieś w kuchni lub bliżej niej.

Moja propozycja:

http://img89.imageshack.us/img89/513/sdftgh.jpg

 

http://img401.imageshack.us/img401/4763/rt5yu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie nie wyobrażam wchodzić z zakupami przez salon omijając kominek,musi być wejście do kuchni z wiatrołapu.Pralni w kuchni nie musisz mieć,masz na górze dużą łazienkę,zresztą tam jest strefa nocna i tam będziecie trzymać ubrania.Spiżarka napewno się przyda,ale można też zrezygnować i zrobić wysoką zabudowę,zależy co wolicie.

Pokój dzienny nie jest za duży,najlepiej jakby stół umiescić gdzieś w kuchni lub bliżej niej.

Moja propozycja:

http://img89.imageshack.us/img89/513/sdftgh.jpg

 

http://img401.imageshack.us/img401/4763/rt5yu.jpg

 

dziękuje za zainteresowanie. na pewno zgadzamy się, że wejście do kuchni ze strony wiatrołapu jest dobrym rozwiązaniem. zastanawiam się nad wersją skrócenia wiatrołapu do drzwi kuchennych i wejście do kuchni otwarte (bez drzwi) ale chyba wiatrołap będzie malutki. nasza 4-osobowa rodzina bedzie miałą problem ze zmieszczeniem się jednocześnie w wiatrołapie.

nie do końca jestem przekonany co do tv pod schodami, tym bardzoej, że ściana 500 będzie bez okna (długa monotonna sciana bez możliwości postawienia komody czy witryny, które mogłyby ją trochę podzielić). niewątpliwym plusem tego rozwiązania jest zwiekszenie przestrzeni (brak przedłużonej ścianki na tv obok kominka).

mam wrazenie ze nie ma tu idealnego rozwiązania - sztuka kompromisu.

Jestem otwarty na propozycje

pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycja adaptacji:

http://images50.fotosik.pl/1853/e192722521178be8.jpg

 

1. Przebudowa wiatrołapu (po jednej stronie szafa po drugiej półki na buty z siedziskiem

2. W łazience wnęka na prysznic (zamiast pod oknem)

3. Odwrócony bieg schodów, pod schodami schowek na mopa, wiadro, szczotkę lub mini spiżarnia

4. Zamiast dużego kominka warto rozważyć kozę

5. Szara ścianka między kuchnią a salonem może być albo do sufitu albo do wysokości 1,5 m

6. Zakładam, że południe jest po lewej, skoro wybrałeś taki projekt. Trochę więc pozmieniałam okna.

 

Schody w tym stylu:

http://img-pl1.b-dn.net/upl/xl/zdjecie973-Troche-tworczego-zamieszania-dzieki-kominkowi-salon-styl-wspolczesny-rodzaj-wyposazenie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycja adaptacji:

http://images50.fotosik.pl/1853/e192722521178be8.jpg

 

1. Przebudowa wiatrołapu (po jednej stronie szafa po drugiej półki na buty z siedziskiem

2. W łazience wnęka na prysznic (zamiast pod oknem)

3. Odwrócony bieg schodów, pod schodami schowek na mopa, wiadro, szczotkę lub mini spiżarnia

4. Zamiast dużego kominka warto rozważyć kozę

5. Szara ścianka między kuchnią a salonem może być albo do sufitu albo do wysokości 1,5 m

6. Zakładam, że południe jest po lewej, skoro wybrałeś taki projekt. Trochę więc pozmieniałam okna.

 

Schody w tym stylu:

dzięki za pomoc,

bardzo ciekawe jest umiejscowienie płyty z palnikami za ścianą z telewizorem

szkoda mi tylko trochę schowka ale to jest jeszcze do przemyślenia. może wejscie do kuchni bezpośrednio z wiatrołapu nie będzie takie złe jeśli na szali postawimy spiżarkę.

zamiana schodów... zastanawiam się czy przejscie z korytarza do salonu nie będzie za wąskie - wyjdzie po podłodze ok 70 cm od kominka.

myślałem żeby mały schowek zrobić we wnęce pod schodami - dostępnej z łazienki

sciana z kominkiem + tv z pewnością z kamienia - to jest nasz typ od dawna :). kominek rzeczywiście niedużych rozmiarów - funkcja dekoracyjna..

jesli chodzi o strony swiata to południe jest z lewej, ale niestety działka jest na tyle wąska, że nie będzie okien na ścianie ze schodami i łazienką :(

 

dzieki za zainteresowanie

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się wydaje że będzie zbyt ciasno jeśli umiescić narożnik czy kanapę i obok stół,bo ściana ma dł 500cm a na stół potrzeba 250cm żeby odsunąć swobodnie krzesła do tego jeszcze jest wyjście na taras.Szerokość salonu to 400cm odejmując wystający kominek,który zajmie trochę miejsca zostaje bardzo niewiele.Będzie bardzo ciasno,przy ustawieniu jakie zaproponowała Elfir,pomysł z wsunietym kominkiem bardzo dobry,jednak stół postawiłabym tak jak w moich wersjach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek_g - jeżeli by się udało wydłużyć garaż do linii ścian zewnętrznych, zyskałoby się trochę miejsca które można by było zagospodarować na pom.gosp., wtedy w domu masz obok łazienki - pralnie. W przedpokoju pod oknem niskie szafki na buty z siedziskiem, naprzeciwko mini schowek- spiżarnia i szafa. W kuchni zmniejszyłam okno żeby ustawić wysoką zabudowę z piekarnikiem, we wnęce lodówka side by side.

rzut.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ekogroszek

 

Odradzam więc ten projekt. Kotłownia na ekogroszek powinna miec osobne wejście i połączenie tylko z "brudnymi" strefami domu (garaż i wiatrołap) , bo strasznie brudzi. U ciebie przechodzi się przez kotłownię z garażu od razu do "czystej strefy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Elfir

projekt ten jest jedynym jaki udało się nam znaleźć, po kilkunastu miesiącach poszukiwań, jaki spełnił nasze oczekiwania. oczywiście nie w 100% ale po prostu był najlepszy. A kryteria miliśmy ostre. Gdybym wiedział, że nie znajdę gotowca to pewnie wybrałbym projekt indywidualny ale teraz juz za późno.

 

do lelik

bardzo spodobała nam się koncepcja zmiany w obrębie wiatrołap, schowek i kuchnia. musimy się nad tym głębiej zastanowić. Przydadzą się pewnie drzwi oddzielające wiatrołap od kuchni. co do samej kuchni - chcielibyśmy jednak schować palniki i jeśli się da to także zlew. zastanawiam się też w jaki sposób wpłynie zmniejszenie okna na elewację wejściową..

zastanawiam się też czy tv wpuszczony tak głęboko pod schoby będzie się ładnie prezentował - trudno mi to sobie tak dokładnie wyobrazić

być może połączenie koncepcji przedłużonej ścianki kominkowej + tv z zaproponowanym przez Ciebie układem wiatrołap/kuchnia będzie dobrym rozwiązaniem. ustawiając narożnik na przeciwko kominka mogę dać jeszcze fotel pod schodami a nieduży stół pod oknem.

 

generalnie chyba nie ma idealnego rozwiązania przy tak niedużym domu. wszystko jest sztuką kompromisu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam

 

Do Elfir

Masz rację z tym podziałem "strefa brudna i czysta".

 

Do krzysiek_q

A widziałeś może projekt Przy Alabstrowej 3?

Tam jest właśnie uwzględnione przejście z garażu przez kotłownię do wiatrołapu. Moim zdaniem tak będzie lepiej no i wygodniej:)

My z mężem przymierzamy się do kupna tego właśnie projektu: ograniczenia to wąska działka:(.

Ale projekt fajny. jak się trochę pokombinuje to będzie bardzo funkcjonalny

 

Poozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie kotłownia może być jedynie w tym miejscu. wynika to z wąskiej działki i jedna ściana musi być bez okien - dlatego tam kotłownia a nie dodatkowy pokój na dole.

mi osobiście ten układ nie przeszkadza, pewnym minusem jest tylko to, że drzwi z garażu do kotłoni znajdują się na środku ściany - ale na to nie ma rady...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

Witam ponownie.

Aby nie zakładać nowego wątku wróciłem do starego. W tym momencie stoimy przed realnym wyzwaniem ponieważ mamy już dom w stanie surowym i zbliżamy się do dalszych prac typu elektryka, hydraulika itp. Prace te wymuszają już decyzje dotyczące ustawienia mebli, lokalizacji oświetlenia, instalacji co oraz wody. Dodam, że dom i ściany wewnątrz zbudowaliśmy wg projektu. Zwracam się zatem z prośbą o wasze opinie na temat 2 wariantów ustawienia mebli i podziału wnętrza jakie przyszły nam do głowy.

Wariant 1 jest bardzo zbliżony do pierwotnego projektu z ustawieniem telewizora pod schodami. Ustawienie to daje trochę niekorzystny wygląd tv dla osoby wchodzącej do salonu ponieważ widzi wszystkie kable i plecy telewizora a sam telewizor jest wciśnięty bezpośrednio pod spocznik schodów. Druga rzecz to ustawienie kanapy na środku i tak nieduzego salonu co dzieli go na pół i stanowi taką barierę dla osoby wchodzącej. Plusem jest natomiast większa przestrzeń salonu i kuchni gdyż nie ma ścianki dzielącej jak to mamy w 2 wersji projektu.

Wersja 2 polega na przedłużeniu ścianki przy kominku i tam powieszenie telewizora. Zamknie to przestrzeń pomiędzy kuchnią a salonem - zostanie przejście ok 150 cm. Wydaje nam się, że w tym ustawieniu lepiej wygląda kanapa i stół.

Dodam jeszcze, że wejście do kuchni będzie przez salon

W załączeniu kilka wizulalizacji tych 2 wersji.

Krzysiek1.jpg1_1.jpg1_2.jpg1_3.jpg1_4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja nr 2, o ile zburzycie ściankę obok kominka :yes: Jesli nie zburzycie - wersja nr 1. Przemyslcie wiszące elementy wsytroju - dyptyki, tryptyki i otwarte półki nad tv... Żadnych stolików w kuchni, skoro jadalnia jest 2 kroki dalej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...