Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt łazienki w bliżniaku


kori

Recommended Posts

Witam serdecznie,

 

Wraz z mężem rozpoczynamy na wiosnę budowę połówki bliżniaka. Aktualnie mamy gorący okres, bo tydzień temu urodziła nam się córeczka. Mąż ogarnia kwestie konstrukcyjne z architektem, a ja powoli się biorę za projekt łązienek oraz kuchni, tak aby póżniej ni ekuć i przestawiać ścian niepotrzebnie.

Prośba uprzejma o Waszą pomoc, bo z dwójką dzieci w domu+mąż do nocy w pracy to cięzki temat.

Na dole mamy łazienkę dla gości i męża :-) Chcemy pomieścić tam przysznic, umywalkę, wc, grzejnik drabinka, szafpka w zabudownie (aby weszło jak najwięcej gratów) Wymiar łazienki głębokość 214cm, na wejściu szer. 140 (ze względu na przeowdy wentylacyjne) dalej 168cm, Na końcu po prawej stronie okno na wysokości 145cm (co do okna możemy je zmeniszyć, zwiększyć;natomiast już nie możemy przenieść na inną scianę)

Na poddaszu łazienka dla mnie i dziewczynek. Chciałybyśmy aby była wanna standardowa prostokątna (z ew. szybą jako prysznic) 2x umywalka, wc no i szapki na nasze kosmetyki.Wymiar łazienki głębokość 214cm, na wejściu szer. 250 (ze względu na przeowdy wentylacyjne) dalej 222cm.Na końcu po prawej stronie okno na wysokości 145cm (co do okna możemy je zmeniszyć, zwiększyć;natomiast już nie możemy przenieść na inną scianę)

 

Łazienka 1 i 2 znajdują się w tym samym pionie i zastanawiam się czy nie wykorzystać tego do zaadaptowania zrzutu na ubrania wtedy ew. na dole w łazience dac kosz na pranie i wstawić pralkę o ile się da. Co o tym myślicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dolna łazienka - na wprost wejścia szafka z umywalką, w narożniku kabina 80x80 z narożnym wejściem, z boku toaleta:

 

http://images34.fotosik.pl/564/121b2b303d15b5e7.jpg

 

Grzejnik może zanleżć się na ścianie przy oknie (po prawej od umywalki). Posłuży do wieszania ręczników. Nad toaletą wejdą płytkie szafki, jak tu:

 

http://bi.gazeta.pl/im/5/8296/z8296725Q,Aranzacje--Szafki-maja-fronty-z-laminowanej-plyty.jpg

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie wc znajduje się z boku, a na wprost jest umywalka z lustrem.

 

Symulacja kąta patrzenia przy wchodzeniu do łazienki :D

http://images47.fotosik.pl/1726/65c171bb288a7d32.jpg

 

Polecane programy do projektowania są zgromadzone w specjalnym wątku

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kori - okno najlepiej jakby było równo z blatem umywalki.

Powiedzmy, że 85 to górna granica krawędzi umywalki.

Jesli będzie to szafka w tym stylu:

http://www.elazienka.net/images/szafka_pod_umywalke_FDM-4.jpg

to okno równo z krawędzią umywalki, czyli też na 85 cm.

 

Jesli w tym stylu:

http://cdn1.urzadzamy.smcloud.net/t/photos/thumbnails/23796/umywalki_zdjecia_lazienke_600x0_rozmiar-niestandardowy.jpg

to trzeba odliczyć wysokość umywalki.

 

Sprytny stolarz może zrobić szafkę z blatem i parapetem jako jedną całość.

 

Dałoby się wrzucić rysunek górnej łazienki w rzeczywistych proporcjach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kori, wizualizacja męskiej łazienki z układem wg. Elfir. Wrzuciłam tam też pisuar, ale nie musi go tam być (możliwe że będzie trochę ciasno).

Parapet okna dałam na wys. 1,1m tak jak dolną krawędź lustra.

Stelaż wc schowałam w ścianie (jeśli masz taką możliwość), dzięki temu wc schowało się całkiem za scianą i nie "wpada" się na nie przy wchodzeniu.

kori_męska łazienka1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moniss - oj, grzejnika nie ma :D

 

Nie posiadam w moim wysypanym programie drabinki, a skoro już zaznaczyłaś na swoim rysunku, w którym miejscu ma ona być, to darowałam sobie wstawianie jedynego kaloryfera jaki mam w programie :)

 

A tu druga odsłona z wnęką okienną. blat umywalki oraz parapet na wys. 90cm:

kori_męska łazienka1a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moniss i Elrfi wielkie dzieki, uspalałm dzieciaki i już działam.

Z pisuaru rezygnuje, sprobuje przekonac meza i przerobić wystrój trochę pod siebie i tu moje pytania..

Umywalka pod zlewem mi się podoba fajnie doświetli twarz dziennym siwatlem podczas malowania :-)

Pytanie jaka w takim razie wejdzie kabina prysznicowa chodzi o wymiar, nie musi być wielka, tylko taka, że wziąść szybki prysznic. no i pytanie czy musi to być kwardat czy zaokrąglany i drzwi przesuwane

Pisuar kasujemy, z wc przekonałyście mnie, czyli bedzie po lewej stronie jak się wchodzi

 

no i sobie mysle zeby wrzucić takie kolorki, zobaczice:vivida:

http://plytki24.pl/ceramika-paradyz/plytki-lazienkowe/vivido-/-vivida/cat_1738.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie to okno wstawiać na 85cm czy 90cm od podłogi zeby bylo równo z blatem??

 

no i pytanie jesli zabuduje wc to jaka bedzie jego glebokosc?? Drzwi dajemy 80cm wiec zostaje 60cm, myslicie ze sie zmiesci, zeby się o niego nie potykać??

 

i ostatnie pyt dot. łązienki na partzerze moze dać dodatkowo jakąś wąską wysoką szapkę (kosmetyki, papier toal,etccc...)

 

co myslicie

 

a lazienke na pietrze juz podsylam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabina prysznicowa 80 lub 90cm. Lepsza będzie kabina z murowanymi/gips-kartonowymi ściankami obłożonymi płytkami bo szafkę umywalki będzie można do takiej ścianki dosunąć (przy szklanej kabinie zaokrąglanej musi być ze 20cm wolnego miejsca aby móc umyć szkło).

Można też zrobić drzwi otwierane po skosie (to coś drewnopodobne wyobraża drzwi)

lub tak jak zaproponowałą Elfir na swoim rysunku.

Tu dałam stelaż wc nie wbudowany w ścianę, oraz wysoka szafeczkę.

 

Które z tych kolorów Paradyża Cię interesują?

kori_łazienka męska.jpg

kori_łazienka męska.jpg

Edytowane przez moniss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moniss jesteś wielka :-)

naprawdę jest praktycznie

 

umywalecka pod onem podoba mi sie = ponizej szafka na graty

kabina zrobię 80cm większa nie potrzebna, to i tak bedzie tylko dla meza i ew gosci, którzyu nas zabawią albo dziadkowie I wybieram opcję ze ścianką ta aby obok postawić wysoką szafkę, albo docelowo zabuduje również jakimiś plytkami i dam tylko drzwi zeby byla jedna całość

 

kibelek jezeli bedzie weższy w wersji wbudowanej w sciane to taką wybieram, tak aby nie potykać się o niego.

 

a kolorek podoba mi się taki:

http://www.paradyz.com/plytki/lazienkowe/vivida-vivido

 

i w tej kolorsytyce zółty w połączeniu z fioletem. Bardzo wyraziste i mocne uderzenie dla oka. Kazdy kto by wchodzilby robiły wowwww :-)

jak szaleć to szaleć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha ha ha!!!

Sądzisz, że Twój mąż przeżyje ten szok kolorów? ;)

A nie lepiej aby sam sobie wybrał kolorystykę własnej łazienki? W końcu n będzie tam najczęściej (podobno) ;)

 

Jeśli decydujesz się na kabinę z tymi skośnymi drzwiami, to lepiej aby jej wymiary były 90x90cm

 

Płytki stelaż wc, który można zabudować w ścianie to Gebeit Slim - forumowiczka -ula- ma taki.

Inna opcja, to stelaż nie wbudowywany w ścianę, za to mniejsza miska wc np. Cersanit Nano (ma chyba 50cm długości/głębokości).

 

Jeśli chodzi o łazienkę damską, to mam coś takiego:

kori_łazienka damska3.jpg kori_łazienka damska3a.jpg kori_łazienka damska3b.jpg kori_łazienka damska3c.jpg

 

Obok wanny wysoka szafka na kosmetyki itp. A ten obraz na ścianie kominowej, to miejsce na drabinkę ;)

Okno na wysokości wanny - automatycznie z parapetu robi się półeczka na przybory toaletowe. Węższa półeczka, na której znajduje sie bateria wannowa, jest wzdłuż wanny

 

Zostawiłam bidet i będę Cię do niego przekonywać :)

Powiem Ci, że nigdy nie miałam w moich domach/mieszkaniach tego sanitariatu jednak szaleni mi go brakuje. Obecnei aby się podmyć, czy umyć zakurzone nogi latem muszę wchodzic pod prysznic, co nie jest wygodne. Nawet mój facet chce mieć bidet w przysypialnianej łazience :)

Jeśli jednak się uprzesz, że nie chcesz tego ustrojstwa w łązience, to wtedy wc można dać w miejsce umywalki, a 2 umywalki w miejsce wc i bidetu:

kori_łazienka damska3_.jpg

 

Nie mam na razie pomysłu na zrzut ciuchów do pralni, ale pomyślę nad tym jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moniss dzięki za info dolna łazieneczka jest super jeżeli chodzi o rozmieszczenie i rozrysowanie poszczególnych.

+ do tego szafeczka, w której upchnie się sporo rzeczy BARDZO FAJNIE.

Drzwi od prysznica zrobie takie jak u CIebie czyli skośne, w ten sposób będzie wiejcej miejsca na przejście do umywalki.

Blat od umywalki zrobie na tej samej wysokosci co okno, czyli 90cm, myślisz że bedzie ok??

 

Wc zrobię albo cersanit nano ze standardowym stelazem, albo geberit slim z normalną misą wc. Zobacze co bedzie tańsze

 

Odnośnie kolorów, dziś rano przekonałam męża ze będzie po mojemu, więc dziewczymy możemy szaleć :-):-)

Chciałabym aby było wyraziście, a gość który wejdzie zrobił wow, co myslisz o paradyz vivida, ew. co innego mogłabyś zasugerować??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moniss bylam dzis w castoramie stelaz + misa wc to kolo 65-70cm, cersanit nano jest za malutki :-)

a wiec wstawie drzwi 70cm i odrazu po lewej wc okolo 65cm (stelaz 12cm + misa 51)

 

pytanie tylko o kaloryfer-drabinke. Specjalista ze sklepu mowil zeby nie dawać go przy samym oknie (utrata ciepla), ani na scianie przy kanałach wentylacyjnych przy kratce wylotowej, bo automatycznie cieple powietrze bedzie uciekac w wentylacje i do nieba

 

Myslisz ze zmiesci sie drabinka tutaj przy misce wc na tej scianie co drzwi wejsciowe??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moniss bylam dzis w castoramie stelaz + misa wc to kolo 65-70cm, cersanit nano jest za malutki :-)

a wiec wstawie drzwi 70cm i odrazu po lewej wc okolo 65cm (stelaz 12cm + misa 51)

 

pytanie tylko o kaloryfer-drabinke. Specjalista ze sklepu mowil zeby nie dawać go przy samym oknie (utrata ciepla), ani na scianie przy kanałach wentylacyjnych przy kratce wylotowej, bo automatycznie cieple powietrze bedzie uciekac w wentylacje i do nieba

 

Myslisz ze zmiesci sie drabinka tutaj przy misce wc na tej scianie co drzwi wejsciowe??

 

A możesz schować stelaż wc w ścianie, czy to ściana zewnętrzna? Poza kolekcją Cersanit Nano są także inne mmniejsze niż standardowe miski wc: 53-58cm np. z serii Touch2 włoskiej firmy Disegno Ceramica http://www.lazienkowy.pl/2404-3-3-ceramika-sanitarna-do-malej-lazienki.html

Ja bym chyba nie zmieniała drzwi na 70cm. U mnie w łazience w otworze 80cm po zamontowaniu drzwi, w świetle pomiędzy futryną zostało tylko 70cm i jest w sam raz.

 

U mnie w domu drabinka służy generalnie do suszenia ręczników (ewentualnie dogrzewania), a zwykły kaloryder pod oknem do ogrzewania łazienki (chociaż w nowym domu planuję podłogówkę). Drabinkę mam umieszczoną przy oknie właśnie i jakoś nie zauważyłam uieczki ciepła, a generalnie jest taka zasada aby wszelkie grzejniki/kaloryfery umieszczać pod oknami, aby była kurtyna cieplna przeciwko chłodom z zewnątrz ;)

Druga sprawa:

z to z tego co widać na rysunku, kanał wentylacyjny tej łazienki masz blizej drzwi niż okna, więc nawet nie ma co przejmować się tym, co pracownicy marketu mówią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...