Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dom Potoczki


szocik

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 73
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

no to wersja jeszcze bardziej uproszczona :) bez dodatkowego wc - bo goscie moga skorzystac ze wspolnej toalety i bez spizarki bo w kuchni wstawisz wysoka zabudowe i sie obedziesz bez dodakowego pomieszczenia. :p

Ale sie robi przestrzennie :)

Moze jeszcze cos wytniemy ?

 

potoczka6.JPG

 

To mi się dosyć podoba. Nawet przejście do GARAŻU kiedyś da się zrobić.

Wyrzuciłabym na max tę ścianę między schodami a korytarzem. Można dać dwa słupy. Będzie fajny widok na schody.

Pod schodami mozna zrobić od strony sypialni garderobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jesli jest dach skośny schody nie mogą być tak, bo rzcezywiście będzie za nisko. Zobaczcie przekrój projektu.

 

Trzeba byłoby zakręcić schodami:

http://images47.fotosik.pl/1729/972dd5afb4316b4f.jpg

 

Ale takie zmiany IMHO projektant powinen wprowadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jesli jest dach skośny schody nie mogą być tak, bo rzcezywiście będzie za nisko. Zobaczcie przekrój projektu.

 

Trzeba byłoby zakręcić schodami:

http://images47.fotosik.pl/1729/972dd5afb4316b4f.jpg

 

Ale takie zmiany IMHO projektant powinen wprowadzić.

 

Elfir, pod częścią schodów w takim układzie można zrobić szafo-garderobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie nie rozumiem waszych sugesti co do zmiany schodów,dlaczego mają być dotępne z korytarza a nie wiatrołapu.Jak dla mnie za dużo kombinacji,projekt nie ma większych wad,całkiem sensowne rozmieszczenie pomieszczeń.Co uważam za mało praktyczne pisałam wcześniej i przy tym zostaje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kinko - wiatrołap jak sama nazwa wskazuje ma byc do łapania wiatru (i zimnego powietrza), ktorre wpada nam do domu podczas otwierania drzwi zewnetrznych. Jezeli schody pozostana tak jak sa w oryginalnym projekcie bedzie po prostu chłodniej - zimno bedzie tez szło schodami na góre. Nie chodzi tu kompletnie o aspekt wizualny ani o wygode uzytkowania.

Co do Twoich projektów podoba mi sie pomysł powiększenia łazienki.

Nie podoba mi sie jednak wejscie do kuchni z korytarza w miejscu, ktore zaproponowałas. Bardzo zmniejsza ono możliwości ustawienia mebli w kuchni - wlasciwie pozostaje wtedy jedna sciana na ktorej można postawić meble. Eliminuje praktycznie szanse na postawienie w kuchni stołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy sie nie lane ino drewniane, tak?

 

Mogą być na belkach stalowych wsparte. Pod takimi schodami część można wymurować.

Mogłyby ładnie wyglądać. Od wiatrołapu da się wtedy je odciąć calkowicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szocik,masz rację,choć w takiej sytuacji na górze muszą być drzwi oddzielające klatkę.Jednak tak się budowało kiedyś,teraz się wszystko otwiera zamiast zamykać.Nie każdy ma również oddzielny i zamykany wiatrołap,poprostu zależy kto co woli. Edytowane przez kinka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie jest stary projekt tylko nowy. Dawniej domy pełniły kompletnie inną funkcję. Siedziało się w dużych kuchniach roboczych i tam toczyło się życie, a salony otwierano tylko na święta i ewentualnie na niedzielny obiad.

Dlatego tak bardzo mnie dziwi, że jakiś architekt projektuje dom w taki sposób - jakby projekt pochodził z lat 70-80 tych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potoczka5.JPG

podoba mi sie to rozwiazanie tylko zamiast wc chcialam spizarnie ale szocik mi odradza:)

a powiedzcie bo wkuchni nie mam w projekcie komina aby była wentylacja do okapu ,ja chciałam podszafkowy ale czytam i słysze ze jest nie dobry,puki jestem jeszcze w trakcie budowy moge jeszcze cos zmienic ale nie wiem czy da rade?

Edytowane przez potoczka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo szocik to fanka otwartych przestrzeni :)

I dla siebie zrobiłaby ta wersję

potoczka6.JPG

 

Przy takim układzie kuchni miejsca w szafkach jest po kokardki i spizarnia robi siezupełnie zbedna (moja kuchnia jest podobna, tu mozna jeszcze dac górne szafki jakby co). Ja bym poszukała gdzieś miejsca na zamrazarkę - moze gdzies w garazu, moze w kotłowni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...