Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

rozbudowa domu


zielij01

Recommended Posts

5850812543750312241?authkey=CL2lzdL9rOCMywE

Witam moi drodzy. Jestem tu pierwszy raz i słyszałam ze można od Was dostac kilka fajnych rad. Prowadze rozbudowe domu góre mam juz prawie brakuje niewiele ale mam problem z dołem. Musze sie wprowadzic na góre zeby robic dół. Problem z tym ze brakuje mi pomysłu na lepsze rozwiązanie dołu. Nie podoba mi sie wejscie do łazienki z kuchni, nie podoba mi sie ta scianka w kuchni oddzielającana pół. Nie ma wiatrołapu bo miałam w zamiarze zrobić tam drzwi do łazienki ale boje sie ze sa za blisko drzwi wejsciowych. moze podsuniecie mi jakis pomysł. Sciana w której beda wejscia do kuchni i do salonu jest scianą nośna starego domu, wiec boje sie ze nie moge w niej za wiele poszaleć bo chciałabym jej duzo wyburzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Preferujesz kuchnię zamknięta czy otwartą? Co jest po lewej stronie bo rzut jest niepełny (jakiś pokój okna?),gdzie są kominy?

Komunikacja jest wielkości pokoju a kuchnia za duża w stosunku do powierzchni parteru.Czy potrzebna ci spiżarka?

Edytowane przez kinka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miedzy kuchnią a łazienka jest równiez sciana nośna gdyz pomieszczenie z łazienka obecnie służy za wiatrołap z którego bedzie robiona łazienka i spiżarka. Spiżarka raczej potrzebna bo tam ma być skrzynka elektryczna z bezpiecznikami, miałam zrobić na całości łazienke ale musiałabym skrzynke przenosić na przedpokój a to juz zwieksza koszty.poza tym na górze tez mam łazienke i taka duza mi nie jest potrzebna, wiec wykorzystałam miejsce na spiżarke, głównie ze wzgledu na elektryke.Komin jest na scianie pomiedzy kuchnia a pokojem, jest zaznaczony.Cały czas mysle o otwartej kuchni. wejscie do pokojy zrobic z kuchni i korytarza jednoczesnie, stawiajac słup w scianie nosnej.Z lewej strony nie ma juz nic zadnego okna, cała sciana. Budynek konczy sie klatką schodowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POtrzebuje najbardziej pomysłu na rozwiązanie wejscia do łazienki, zeby nie było z kuchni, czy pomysł rezygnacj z wiatrołapu na rzecz drzwi z przedpokoju jest dobrym pomysłem. moze macie jakies inne pomysły. W kuchni denerwuje mnie to ze w kazdej scianie jest otwór i bedzie problem z fajnym ustawieniem mebli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

starczy przedłuży korytarzyk. Mi się wydaje, że ściana z pokojem jednak jest nosna - ma 30 cm grubości!

 

Proponuję najprościej - dobudować ściankę oddzielająca drzwi do łazienki od wysokiej zabudowy kuchni (65 cm) i przenieść o kilka cm w kierunku drzwi łazienki ściankę działową (110x12 cm), tak, by uzyskac przejście 80 cm:

http://images39.fotosik.pl/1960/19deec21145f2ad3.jpg

 

Wówczas masz całkiem spory blat roboczy w kształcie litery L (wyszło mi z wymiarów na rysunku 290 x 180 cm) oraz na ścianie ze spiżarką miejsce na wysoką zabudowę (lodówka, piekarniki, mikrofala).

 

W otworze możesz sobie wstawić drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...