Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Z8-semka Olci I Sebka :)


Recommended Posts

8 dzień

Dzisiaj ekipa skręciła zbrojenie i ułożyła taką izolację na chudziaku z papy podkładowej, właściwie jeden człowiek to zrobił-szef tej firmy. Kto ze znajomych do mnie nie przyjedzie to się pyta kto to wgl jest? Rzeczywiście zapierdziela na tej budowie, że aż miło, jemu jest ciągle mało, on by chciał cały czas coś robić.

Jutro zalewanie ław koło godziny 12. Niestety brakło mi zbrojenia na ganek:( zdecydowanie moja wina bo jak liczyłem to całkiem o nim zapomniałem. Liczyłem tylko obrys budynku, komin i słupy. Jutro majster jakoś zorganizuje pręty:)

 

zbrojenie.jpg ogólny zarys zbrojenia

zbrojenie-bedn.jpg przyspawana bednarka i spawy w narożnikach

stopy pod slupy.jpg zbrojenie pod słupy, kierownik kazał wylać te słupy tłumacząc, że BK jest mimo wszystko kruchym elementem i to scali budynek. Ok. Kierownik kazał to się zrobiło:)

 

Czekam też na komentarze z Waszej strony, co jest np. zrobione źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 521
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Zbrojenie ładnie wygląda, przypilnuj żeby przy zalewaniu nie leżało na papie. Musi być podniesione min 3 cm powyżej dna wykopu (normy podają 25mm). Beton musi całkowicie otulić pręty. Czasami wywijasy po zalaniu podnoszą zbrojenie jakimiś haczykami żeby je podnieść :D. Musi być uniesione na dystansach lub wisieć na szalunkach, ten sam motyw będzie z wieńcem ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak artix1 jutro będą wszystko podnosić. Na około 5 cm bo tak mam w projekcie:) kurcze nie na rękę mnie ta przerwa po zalaniu. No, ale jak trzeba to trzeba. Podoba mi się działanie, załatwianie i pilnowanie tej budowy. Na pewno będzie jeszcze ciekawiej jak zaczną się piąć mury w górę:) póxniej dach i reszta rzeczy. Ahh do juterka:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 dzień

Dzisiaj ławy zalane, godzinę później niż zaplanowano przyjechała grucha z betonem toteż nie zdążyłem za beton zapłacić;) zapłacę w poniedziałek. Jak jeszcze raz się spóźnią to zapłacę tydzień później, może coś zrozumieją. Wracając do budowy, beton zalany, zawibrowany, wygładzony. Na razie nie polewam bo u nas pogoda lekko deszczowa, co chwilę kropi więc nie ma sensu. Przerwa potrwa około tydzień, w tym czasie organizuję bloczki, piasek, cement. Zastanawiam się nad bloczkami czy jest sens przepłacać z Termata mam po 3 zł za szt. natomiast z Unibetu po 2,80 i może jeszcze coś do zbicia. Betonu na ławy poszło ok. 11,5 m3. Zamówiliśmy 12m3 i niestety było za dużo, wlaliśmy do środa gdzie pojdzie piasek. Niestety pójdzie go dużo. W wolne dni policzę ile już poszło kasy, zarówno na dokumentację jak i w budowę.

b20.jpg pompa robi wrażenie, na mnie zrobiła duże:)

zalewanie law.jpg zalewanie ław

gotowe lawy.jpg i wreszcie gotowe ławy:)

Edytowane przez mest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj piszę z samiuśkiego ranka bo byłem podlać ławy i zobaczyłem, że szalunków już nie ma. Zastanawiam się czy to nie za wcześnie, ale wykonawca mówił, że nie ma potrzeby dłużej, że beton wiąże 28 dni ale to jeśli chodzi o obciążenia. W pon będzie kierownik, więc się w tym temacie wypowie. Zatem przerwa technologiczna nadal trwa (niestety) i tych dni do budowy chyba włączać nie będę, a może będę...sam już nie wiem. Poniżej zdjęcia ław. Bardzo proszę zaprawionych w boju forumowiczów o ocenę. Może coś zostało zrypane? Jestem ciekaw opinii osób, które się znają.

podlane lawy1.jpgpodlane lawy2.jpgpodlane ławy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest trochę nietypowo, bo działkę mam w lekkim dole, ale o dziwo nie gromadzi się tam woda bo jeśli jest słońce to mamy go mnóstwo z każdej strony, no ale różnie w życiu bywa. Kierownik radzi żeby zrobić drenaż i sam ma mi rozrysować co i jak ale nie wiem czy go zrobię. Wracając do pytania; od wykopów do poziomu drogi mamy około1m i chcemy zrobić wejście na 2 schodki więc jeszcze 30 cm w górę ale zastanawiam się nad tymi schodkami czy jeden nie starczy i tutaj mamy dylemat. Muszę pooglądać dzienniki z rozwiązaniami na dwa i na jeden schodek. Wy na ile macie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy na ile macie?

Dochodzi jeszcze kwestia ocieplenia podłogi na gruncie. Jeśli chudziak będzie na poziomie góry fundamentów i na to ocieplenie i wylewka, to dojdzie Ci jeden schodek, który trzeba pokonać żeby wejść do domu - tak jest u nas.

W projekcie ocieplenie jest wstawione niżej, w ten sposób, że to wylewka, a nie chudziak jest na poziomie góry fundamentu. W ten sposób jeden (albo raczej 1,5) schodka odpada.

 

Ze względu na podłogę o jakieś 23 cm wyższą niż poziom chudziaka i fundamentu, musimy mieć co najmniej 2 schodki. Zależnie od tego co i jak podsypiemy, może dojdzie trzeci schodek. Podobnie z tarasem - będzie jednak ponad poziomem gruntu, chociaż zawsze podobały mi się wyjścia wprost na trawnik.

 

Jak to planowałeś rozwiązać? Tak jak w projekcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, że zwróciłeś mi na to uwagę bo przyznam szczerze, że już bym popłynął. Zrobiłbym dwa schodki do chudziaka a jeszcze ocieplenie i wylewka i doszłyby kolejne schodki. Tego nie chcę. Chcę, żeby już maksymalnie były dwa schodki i podłoga, czyli ścianę z bloczków muszę zmniejszyć, myślę że akurat u mnie do poziomu drogi i wtedy wylewa i ocieplenie i wyjdą dwa, może jeden schodek. Chyba dobrze rozumiem?

 

P.S. Mi też się bardzo podoba wyjście od razu na trawnik, ale ja bym musiał nawieźć tyle ziemi, że bym zbankrutował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze na dobre nie zaczęliśmy budowy a tu znowu trzeba dokonać wyboru jaka izolacja pozioma? Wykonawca proponuje papę 5,2 termozgrzewalną, ale ona kosztuje aż 80 zł za rolkę 5 m długą i nie wiem czy mogę kupić jakąś inną, np. 4,2? Może jednak folię? Edytowane przez mest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace wrą, nawet w Święto Pracy:D

My też mieliśmy dylemat z bloczkami, gdyż u nas jest lekki spad i z jeden strony dom wystaje mocno nad ziemię, a z drugiej jest ok. Daliśmy więc 4 warstwy.

 

P.S. Mest, jeśli mogę doradzić, to podczas dodawania zdjęć z adresu URL odhacz sobie okienko "pobierz obrazek na serwer", dzięki temu fotki będą duże. Jeśli oddzielisz poszczególne adresy spacjami, to każda fotka też będzie osobna, a nie wszystkie sklejone w jeden blok. Taka moja skromna sugestia, aby się lepiej oglądało i czytało Twój blog:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mest mam ten sam problem z izolacją poziomą

 

my ruzyliśmy z budową w poniedziałek z rana, wczoraj zalane ławy 80cmx30cm, dziś już ułożone scianki fundamentowe. Jutro izolacja pozioma icopaa grunt (wew i zew), icopalal fundament masa (zew), styrodut synthos 10cm, folia kubełkowa i zasypka. Czy myślałem już jak zaizolować poziomo, bo ja mam z tym problem czy dawać folię izofol na bloczek i na chudziaka x2, czy pape termozgrzewalną??

na pewno porządna papa będzie sporo droższa poza tym, póżniej musiałbyś też dać na chudziaka, wię koszty bardzo wysokie

 

wiec sama mysle czy nie dać folii izofol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po konsultacji z wykonawcą kupiłem papę termozgrzewalną 4,2 mm 4 rolki za około 77 zł rolka 7,5m długa i izolbet A do zagruntowania betonu. Budowlańcy mieli wejść jutro ale wejdą, od soboty, sam ich o to poprosiłem, miałem nieprzewidziane problemy ze zdrowiem i nie wszystko załatwiłem stąd przełożenie terminu.

Podsumowałem także koszty od wykopów po zalanie ław:

- ściągnięcie humusu - 300zł

- zalanie chudziaka B10 2,8m3 - 600 zł

- papa podkładowa na chudziak 2 rolki - 100 zł

- stal na zbrojenie,bednarka - 1300 zł

- beton B20 na ławy 12m3 z pompą - 3100 zł

- robocizna - 2500 zł

RAZEM; 7900

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha

a powiedz ile masz scianek konstrukcyjnych nośnych?? łącznie 4 rolki, czyli masz około 30mb ??

do czego będziesz stosował izobel A?? na bloczki fundamentowe i na chudziaka??

 

niezle Ci to wyszło

u mnie licząc ze w sobotę wylejemy chdzuaiaka wyzło z robotą, zasypką, etc 35tys. sporo więcej ale fundament ocieplony styrodurem

lawy zabezpieczone icopalen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha

a powiedz ile masz scianek konstrukcyjnych nośnych?? łącznie 4 rolki, czyli masz około 30mb ??

do czego będziesz stosował izobel A?? na bloczki fundamentowe i na chudziaka??

 

niezle Ci to wyszło

u mnie licząc ze w sobotę wylejemy chdzuaiaka wyzło z robotą, zasypką, etc 35tys. sporo więcej ale fundament ocieplony styrodurem

lawy zabezpieczone icopalen

 

Mam około 60 m. ław licząc razem z gankiem, ich szerokość to 40 cm a jedna rolka papy ma 1m szerokości, więc trzeba będzie ją przeciąć na pół na całej długości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch dni u nas ciągle pada, wczoraj wjechało auto z bloczkami i się zakopało:( a dzisiaj... Wow w końcu wyszło słońce:) dzisiaj ma przyjechać ekipa i robić izolację na ławach a od poniedziałku zacząć murować bloczki fundamentowe. Zdecydowaliśmy się na 6 warstw bloczków i na chudziak będzie wejście po 1 schodku, następnie ocieplenie, wylewka i akurat wyjdą 2:) w tym temacie wszystko dogadane:)

Robiłem też wycenę na wiązary:

1 firma zaproponowała cenę 14.700, proponują montaż do murłaty.

2 firma chciałaby za wiązary 15.800 i do tego jeszcze koszt transportu i montaż bezpośrednio do wieńca. Dla mnie jak na razie zdecydowanie za drogo.

 

Mam dostać jeszcze wycenę z 2 może 3 firm zobaczymy jak to będzie wyglądać. Firmy są trochę oddalone i trzeba pisać ,dzwonić, tego najbardziej nie lubię, wolę się umówić i porozmawiać osobiście co i jak wygląda, ale jak się nie ma co się lubi...itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 i 11 dzień zmagań

Wczoraj wykonawcy przykleili papę na ławach czego nie zdążyłem uchwycić bo mnie nie było a dzisiaj z samego rana zaczęli murować i oto efekt po całym dniu prac.

bloczki.jpg bloczki1.jpg

 

Podoba mi się, bo szybko idzie, ale chciałbym mieć ten etap już za sobą, etap "grzebania" w ziemi nie jest najbardziej porywającym w budowie:)

Czekam na wyceny z innych firm na wiązary, ale jakoś do teraz nikt nie odpisał i pozostały na razie 2 oferty. Dzwonił też dzisiaj pan, który ma być wykonawcą przyłącza energetycznego. Wszystko szybko się dzieje, nie ma za wiele czasu na inne przyjemności. Chyba też zrobię drenaż wokół domu, kierownik jak był na działce to zaproponował, że może warto o tym pomyśleć. Wszystko ładnie rozrysował i chyba podejmę się tego sam. Na razie zbieram informację.

Jutro budowlańcy wchodzą dokończyć ścianki fundamentowe, kupiłem bloczków około 1000 bo miało być 6 warstw, jednak dzisiaj po obejrzeniu wydało mi się za wysoko i na szczęście można było jeszcze się z tego wycofać, więc 5 warstw to ostateczna wersja. Na szczęście nadmiar będę mógł zwrócić do hurtowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 i 11 dzień zmagańCzekam na wyceny z innych firm na wiązary, ale jakoś do teraz nikt nie odpisał

Jakbym nie zadzwonił 10 razy do jednej z firm od wiązarów, to bym nic mailowo nie załatwił. Na odpowiedź na maila czekałem z tydzień, napisali że wycenę dostanę za kolejne ileś dni i nie odezwali się przez następne 2 miesiące. Później każdą sprawę też trzeba było obdzwonić pomimo maili.

Spróbuj - nic nie szkodzi, a może się opłaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...