Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

pomoc w wyborze koloru drzwi


monia222b

Recommended Posts

Witajcie:)

 

chcemy z mezem urzadzic mieszkanie w stylu skandynawskim, ma byc jasne i przytulne. Poczatkowo zdecydowalismy sie na drzwi w najjasniejszej okleinie - dab bielony, do tego wybralismy podloge o kilka tonow ciemniejsza w stylu rustykalnym. Planujemy kupic wysokie biale listwy przypodlogowe i pomalowac sciany w odcieniach szarosci. Meble w mieszkaniu beda biale, a szafy pod zabudowe w odcieniach bielonego debu z przeszklenimi. Ostatnio jednak zaczelam myslec o bialych drzwiach, wiem ze sa modne, ale zalezy mi tez na praktycznosci. Dodam, ze drzwi wejsciowe i okna w mieszkaniu sa w kolorze jasnoszarym. Prosze Was o rade w tej sprawie:) pozrawiam!

 

 

okleina dab bielony

dab bielony.jpg

Zdjęcie0737.jpg

 

drzwi w bialej okleinie

sempre.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy w jakimś skandynawskim wnętrzu, które oglądaliście w necie, były tego typu drzwi w okleinie drewnianej?

 

W wiekszosci wnetrz skandynawskich jesli juz sa drzwi w innym kolorze niz biale, to sa one z drewna (najczesciej bielonego) a nie w okleinie, zdaje sobie z tego sprawe. zastanawiam sie wiec nad bialymi, stad moje pytanie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej jest tani do realizacji a na dodatek IKEA podrzuca gotowe rozwiązania.

Skandynawowie wiele lat byli niezamożni a na to nałożyła sie skromnośc luterańska. I powstały proste wnętrza, bez przepychu. Domy (jako bryły) też przecież mają bardzo proste i skromne.

Deska sosnowa jest tania, a fornir z palisandru już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wiekszosci wnetrz skandynawskich jesli juz sa drzwi w innym kolorze niz biale, to sa one z drewna (najczesciej bielonego) a nie w okleinie, zdaje sobie z tego sprawe. zastanawiam sie wiec nad bialymi, stad moje pytanie:)

 

Tylko,że dąb to najmniej skandynawskie drewno ze wszystkich tam rosnących. Nie pozyskuje się i nie pozyskiwało go w Skandynawii do takich celów. Jest niemal rarytasem.

PS

Okleina to też może być drewno :D.

Skandynawowie masowo albo bielili drewno iglaste, albo je malowali gdy gatunkowo było słabe. I tak im zostało do dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubimy kolory, które są charakterystyczne dla stylu skandynawskiego, czyli biel, szarości i beże w połączeniu z drewnem, najczęsciej bielonym. Dzieki temu mieszkanie sprawia wrazenie lekkiego i świeżego. te jasne barwy Można ożywiać kolorowymi dodatkami, tkaninami itp.Najbardziej jednak podoba nam się łączenie tradycji z nowoczesnością. tak jak np na tym zdjeciu:

12.JPG

 

a to moje ulubione inspiracje:

9296e2693e830dafab5902443852feac.jpg5048868692_10c38af951.jpgscandinavian_style_04.jpgpastelgreen_homesandgardens.jpg

 

Zróbcie białe ;)

A jeszcze takie jedno pytanie ode mnie - co Was urzekło w stylu skandynawskim?

Zastanawiam się dlaczego ostatnio w Polsce jest tak popularny....

Czyżby nam się klimat zmieniał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...