Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy faktycznie można wybudować dom za 250.000 zł ??


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 255
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Różnica będzie dość spora, bo po podłogach domy mają 181 (Rumcajs) i 303 m2 (Faworyt). To jest 120 m2, więc już stan surowy zamknięty będzie przynajmniej stówę droższy. Pod klucz, zakładając, że standard wykończenia obu budynków byłby taki sam, zrobi się z tego nawet 300 tysięcy różnicy.

Poziom skomplikowania i liczba elementów podrażających myślę, że jest zbliżona (w jednym 3 lukarny, w drugim dwie + wole oczko, po jednym balkonie, Faworyt ma więcej okien połaciowych, okna łukowate - droższe od standardowych i wykusz). Rumcajs ma bardzo ciasny garaż.

W opisie projektów nie mogę znaleźć informacji o wysokości ściany kolankowej. Dla domów z poddaszem użytkowym, szczególnie przy dachach czterospadowych i kopertowych, to bardzo ważna informacja, bo ten wymiar decyduje o funkcjonalności pomieszczeń.

Patrząc na stosunek powierzchni użytkowej do powierzchni podłóg w pomieszczeniach poddasza, sądzę, że Faworyt ma wyższą kolankową.

Pamiętaj, że można uzyskać zbliżonym kosztem większą powierzchnię, wybierając budynek prostszy konstrukcyjnie. Tu oba budynki są jak na swój metraż dość drogie w budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...
  • 4 weeks później...

Witam,

Budowaliśmy dom w 2005 r, mały 90m2 pow. użytkowej + poddasze z kopertowym dachem, o podstawie kwadratu,(10x10) strop drewniany. Zwracaliśmy uwagę na to aby bryła była prosta bez żadnych wykuszy, które zwiększają koszty. Mury i kominy stawiał nam znajomy ( za grosze), przy całej reszcie pomogła rodzina, rodzice i wujkowe oraz nasi znajomi. Z materiałami i jako takim wyposażeniem wew. zmieściliśmy się w 100 tyś. zł. - no ale to było 9 lat temu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Chciałabym mieć dostępne 250 tys.Za te pieniądze miałabym super ogród,wentylację mechaniczna i dom wykończony z pełnym wyposażeniem:wiggle:

Wydałam 200 tys.brakuje mi na ziemie do ogrodu , oświetlenie,dekoracje okien i takie tam drobiazgi.Elewacja zrobiona ,kostka ułożona:p

Ale nie ukrywam,że maż sporo robił sam( fundamenty,strop,malowanie,klejenie styropianu na elewacji,ogrodzenie:rolleyes:

No ,ale coś za coś,chyba się opłacało po 10-ciu miesiącach od wbicia łopaty za 2 tygodnie przeprowadzka:wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wszystko zlecimy ekipom budowlanym i firmom z zewnątrz, to na pewno w takiej kwocie się nie zmieścimy. Ale wykonując pewne prace samodzielnie, możemy naprawdę sporo zaoszczędzić. Procentowo wygląda to naprawdę pokaźnie. Np. na pracach przy tarasach zewnętrznych, czyli konkretnie:

 

* pracach ziemnych wraz z zasypkami i obsypkami

* stawianiu ścianek tarasu

oraz

* układaniu posadzek i okładzin schodów i tarasów

 

możemy uzyskać oszczędność od 55% do 64%.

Edytowane przez Braziliana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy z bardzo dużą pracą własną, bez kosztów działki i ogrodzenia za te 250k wprowadzilibyśmy się do tego domu? http://www.archeton.pl/projekt-domu-aleksandriatura_1329_opisogolny

Przy czym góra byłaby w stanie deweloperskim, a dół powiedzmy, że w stanie prawie pod klucz- pozostałyby drobne prace..

 

A co z większym metrażem? np: http://www.domoweklimaty.pl/pl/projekty/2876/projekt-domu-absynt-ii

 

Czy może mogę liczyć na pomoc w wybraniu innego, podobnego w stylu projektu, którego budowa zamykałaby się mniej więcej w kwocie 250k?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam

Ja z zona takze jestesmy na etapie wyboru projektu domu... Jestesmy troche ograniczeni szerokoscia naszej dzialki bo waha sie ona w granicach 16-17 metrow. Wpadly nam w oko 2 projekty:

http://wybieramprojekt.pl/projekt-domu-z293-ad84/

lub

http://wybieramprojekt.pl/projekt-domu-brzoza-am53/

Jak myslicie w jakiej cenie bysmy sie zamkneli? Jaka bedzie roznica w cenie pomiedzy projektami? Prosze o wszelkie sugestie. Moze polecicie inne rozwiazanie? Z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

różnica między SSO a SSZ to okna.

Myślę, że podana przez pracownię wartość - 150 tyś jest realna, gdy wynajmujesz firmę.

okna w kosztorysie to 23 tyś

Ja płaciłam podobnie, tylko, że miałam okno suwane zamiast drzwi tarasowych a na parterze fixy.

 

Największym problemem tego domu jest jego kiepska wartość zapotrzebowania na energię. Garaż bez jakiejkolwiek cieplnej dylatacji z domem, ścianka z luksferów.

 

Inaczej rozwiązałabym też kotłownię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...