Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy faktycznie można wybudować dom za 250.000 zł ??


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 255
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

A co sadzicie na temat tego projektu i jego kosztow?

http://www.galeriadomow.pl/projekty-domow/projekt-dom-przy-cyprysowej-2-bis.html

Jakies sugesteie i podpowiedzi?

Elfir, klaudiusz_x prosze wypowiedzcie sie...

 

Bede wdzieczny.

A jeszcze jedno pytanie: jak sprawdzic dokladne wymiary dzialki? Bo wiem, ze posiadam dzialke waska a dluga... ok 16m szerokosci ale warto by bylo sprawdzic dokladnie ile dzialka posiada szerokosci... Ogolna powierzchnia to 1300mkw wiec o dlugosc nie ma obaw:) Mam zlecic geodecie pomiar dzialki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy długiej działce szukałabym dłuższego wagonu.

Pamiętaj, że wejście do domu nie musi być od szczytu.

 

No ja bylbym za, tymbardziej, ze po przemysleniach na parterze urzadzal by mnie salon + jeszcze 1 dodatkowy pokoj a przy wejsciu od frontu ciezko jest to zrealizowac ze wzgledu na dlugi ciag komunikacyjny... Wejscie z boku bidynku zalatwialo by ta sprawe. Ale trzeba pamietac o zachowaniu odleglosci do granicy (3m bez okien, 4m otwory okienne i drzwiowe.... Eflir masz jeszcze jakies projekty z wejsciem z "boku" i z szerokoscia dzilaki do 165m?

Bo szukam, szukam i ciezko jest znalezc takie...

Moze ktos jeszcze sie wlaczy w dyskusje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy założeniu szerokosci działki 16 m i oknach z każdej strony to daje ci maksymalną szerokośc domu 8 m. Projekty zaprezentowane powyżej mają 7,9 m i da się jeszcze kombinowac z oknami.

Od której strony świata masz wjazd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz doczytalem:

W zabudowie jednorodzinnej, uwzględniając przepisy odrębne, dopuszcza się:

1) sytuowanie budynku ścianą bez otworów okiennych lub drzwiowych bezpośrednio przy granicy z sąsiednią działką budowlaną lub w odległości mniejszej niż określona w ust. 1 pkt 2, lecz nie mniejszej niż 1,5 m, na działce budowlanej o szerokości mniejszej niż 16 m,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twoja działka nie ma 16 m a 15,5 metrów.

 

IMHO tylko projekt indywidualny ma sens.

Od południa dajesz okna umiejscowione w taki sposób, by sąsiad nie zaglądał ci do środka domu (np. na wysokości co najmniej 150 od podłogi)

 

Możesz też poszukać w projektach bliźniaków i szeregowców

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

czy wybuduję ten domek do 250 tys. proszę o rady w stanie deweloperskim

http://z500.pl/projekt/790/Zx115,komfortowy-dom-parterowy-z-plaskim-dachem-z-linii-modern/dane-ogolne.html

 

Aby wyglądał jak na wizualce - nie ma szans :D

 

IMHO - trochę niska wycena fundamentów, tynków

 

Wogóle coś mi się nie zgadza. Podają SSO na 202 tyś. Do tego okna za 22 tyś i instalacje za 32 tyś., tynki i elewacje za 36 tyś I po zsumowaniu wychodzi im całosc kosztów budowy 230 tyś netto

Ktoś się nieźle pomylił przygotowując kosztorys.

 

IMHO realne, bez fajerwerków, ale z ta blachą na elewacji, jest ok. 350 tyś.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wszystko zlecimy ekipom budowlanym i firmom z zewnątrz, to na pewno w takiej kwocie się nie zmieścimy. Ale wykonując pewne prace samodzielnie, możemy naprawdę sporo zaoszczędzić. Procentowo wygląda to naprawdę pokaźnie. Np. na pracach przy tarasach zewnętrznych, czyli konkretnie:

 

* pracach ziemnych wraz z zasypkami i obsypkami

* stawianiu ścianek tarasu

oraz

* układaniu posadzek i okładzin schodów i tarasów

 

możemy uzyskać oszczędność od 55% do 64%.

 

Taka wiedza a nie możesz sobie poradzić z domem letniskowym no chyba że się z ukrycia reklamujesz.:p

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?167100-Domek-letniskowy-o-przeznaczeniu-ca%C5%82orocznym-PYTANIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm,

 

odpowiedzieli mi z biura że kosztorys jest aktualny ale wiadomo jak to jest z tymi kosztorysami,

cena ssz wychodzi 134,902 ; instalacje 32336 i wykończenie 67981zł po z sumowaniu daje 235219 zł netto.

Zobaczymy ! Napewno nie będzie blachy, tylko zwykły tynk.Co do reszty się zobaczy.Może da się jeszcze ucią koszty.

 

 

 

Aby wyglądał jak na wizualce - nie ma szans :D

 

IMHO - trochę niska wycena fundamentów, tynków

 

Wogóle coś mi się nie zgadza. Podają SSO na 202 tyś. Do tego okna za 22 tyś i instalacje za 32 tyś., tynki i elewacje za 36 tyś I po zsumowaniu wychodzi im całosc kosztów budowy 230 tyś netto

Ktoś się nieźle pomylił przygotowując kosztorys.

 

IMHO realne, bez fajerwerków, ale z ta blachą na elewacji, jest ok. 350 tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Ciekawa jestem czy udało się za 250 000 zł zbudować dom? Moja siostra mając działkę i ogarniętego męża wydali dużo więcej.

Za 250tys.zł nie ma problemu z wybudowaniem domu i taki dom nie musi być wcale z najtańszych materiałów czy też durszlakiem a w pełni energooszczędnym.

Oczywiście domu 200-300m2 za taką kasę się nie wybuduje ale dla 4 osób taki max.120m2 owszem.

Gdybym nie zaszalał z pewnymi rzeczami i bardziej trzymał się budżetu i gdybym nie miał szkód górniczych po domem co wiązało się z dodatkowymi kosztami na zabezpieczenia to pewnie w 250tys.zł zmieściłbym się.

Fakt,że sporo własnej pracy było włożonej w wykończenie.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa jestem czy udało się za 250 000 zł zbudować dom? Moja siostra mając działkę i ogarniętego męża wydali dużo więcej.

 

Oczywiście, że się da, chociaż dom domowi nie równy.

 

Przykład takiego domku

http://kalkulatorybudowlane.pl/budowa/parterowy-bez-piwnicy/kosztorys/778140a77f5f222150fd6821a4f85faa/ - dość duży i koszt nie uwzględnia wykończenia domu w środku, 222 tysiące zł.

 

Można oczywiście wybudować ogromny dom za ponad 400 000 zł http://kalkulatorybudowlane.pl/budowa/pietrowy-bez-piwnicy/kosztorys/41715418e483f6b09bfe6520ab681368/

 

Ale i bardzo niewielki, parterowy domek odpowiedni dla 4 osób - http://kalkulatorybudowlane.pl/budowa/parterowy-bez-piwnicy/kosztorys/5a7a3246aa14758cee305c74ecf21ea6/ - niecałe 150 000 zł plus wykończenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W granicy? Czyli ile min od granicy? Dodaje fotke z geoportalu. To ta zwymiarowana. Nie wiem na ile wymiarowanie jest prawdziwe z rzeczywistoscia...[ATTACH=CONFIG]271080[/ATTACH]

 

ALe opcja z wejsciem z boku budynku bylaby moim zdaniem idealna. Prosze o projekty i podpowiedzi jak bys to widzial...

 

Witaj.

 

Mam wąską działkę z jednej strony 15m, a z drugiej strony 18m. Trochę samozaparcia i z pewnością znajdziesz projekt, który Architekt dostosuje do twoich wymagań. W projekcie można poczynić zmiany istotne (zmniejszenie szerokości) lub nieistotne (rezygnacja z problematycznych okien) których koszt przeprojektowania będą tańsze niż indywidualny tworzony od zera. Te 3m od granicy dla ścian bez otworów to relatywnie dużo. Wiem co mówię, bo mam 3.5 m. Oczywiście punkt patrzenia zależy od punktu siedzenia i co poprawne w zabudowie miejskiej może być naganne w zabudowie luźnej.

 

Powodzenia!

 

Wg mnie stawianie ściany w granicy działki to nie najlepszy pomysł.

 

Od południa dajesz okna umiejscowione w taki sposób, by sąsiad nie zaglądał ci do środka domu (np. na wysokości co najmniej 150 od podłogi)

 

Niezły pomysł, patrzeć w niebo :confused: Już lepiej dać okna na "normalnej" wysokości ale z pakietem szła mlecznego :rolleyes:

Edytowane przez inwestorbb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...