Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy faktycznie można wybudować dom za 250.000 zł ??


Recommended Posts

SSO udało Ci się wybudować z naprawdę dobrym wynikiem finansowym, więc może z resztą prac też osiągniesz wynik lepszy niż przeciętne forumowe.

SSZ to jeszcze nie będzie połowa wydatków - zwykle jest to około 40% kosztów.

Elfir też słusznie pisze - co najmniej drugie tyle (czyli ze 100) do deweloperskiego, a potem to już spektrum jest najszersze, bo na przykład łazienkę możesz zrobić za 5k a możesz za 30, podłogi możesz wykończyć za kilkadziesiąt złotych metr, a możesz za kilkaset.

Masz już budynek. Znasz albo możesz policzyć metry ścian, podłóg sufitów. Właściwie możesz w tym momencie rozpisać sobie dość dokładne wydatki na kolejne rzeczy do zrobienia i będzie konkret.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 255
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Podłoga na parterze u mnie to jakieś 75 m2.

Przy płytce (nierektyfikowana) za 50 zł (przecena) to 3750 zł na materiał i co najmniej drugie tyle na robociznę i kleje. Do tego listwy i wychodzi 10 tyś na samą podłogę parteru.

Jak chcesz drewno to licz już 150-200 zł/m2. Ale panele już taniej (nawet za 20 zł/m2), zwłaszcza, jak umiesz sam układać.

 

Jak widzisz rozpiętośc cenowa ogromna!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Wiadomo, że taniej. Tylko nie można zapominać, że poświęcony czas i wysiłek też ma swoją cenę.

 

Dokładnie. Znajomy z roboty to taka "złota rączka". Dom buduje praktycznie własnymi rękami (z pomocą ojca i szwagra, któremu wcześniej on pomagał na budowie). Jak robił wykopy pod fundamenty, to przez tydzień we dwóch przy tym robili. Koparka zrobiłaby w kilka godzin i kosztowałoby to pewnie z 800 pln. Czyli wyszło, że 400 pln za tydzień dostali a poszedł im tydzień urlopu.

 

Jak lali fundamenty, to chwalił się że wyszło taniej o prawie 2000 pln. Z tym że we trzech ponad dwa tygodnie się z tym bawili (nie licząc zbrojeń) bo cement i piasek sam się nie rozładuje i nie zmiesza. A tak to przyjechałaby grucha z betoniarni odległej o niecały kilometr i uwinęliby się w kilka godzin.

 

Tak to już trwa drugi rok i ciągle słyszę o wielkich oszczędnościach, ale jak przyjdzie co do czego i facet pokazuje swój kajet, w którym zapisuje wszystko to okazuje się, że zaoszczędził max 20%. Oczywiście na wykończeniówce oszczędności będą większe jeśli ktoś sam umie sobie zrobić, ale... przez trzy lata poświęcać każdą chwilę na pracę na budowie? Dla mnie masakra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jak duży. Np 70m2 bez poddasza, stropem drewnianym przy niewielkim wkładzie własnym można wybudować za 100 tys.

 

Można bez większego problemu zlecić to firmie i zapłacić tyle samo. Np. tak: http://www.m3system.pl/

Oglądałem dom wybudowany w tej technologii i cała budowa zamknęła się w dwóch miesiącach (razem z wykończeniówką), właściciele nie kiwnęli na budowie palcem a do tego koszty były na poziomie 1400 pln za m^2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Można bez większego problemu zlecić to firmie i zapłacić tyle samo. Np. tak: http://www.m3system.pl/

Oglądałem dom wybudowany w tej technologii i cała budowa zamknęła się w dwóch miesiącach (razem z wykończeniówką), właściciele nie kiwnęli na budowie palcem a do tego koszty były na poziomie 1400 pln za m^2.

 

Witam.A ja mam pytanie,ile orientacyjnie może kosztować wybudowanie takiego domu:

http://www.domoweklimaty.pl/pl/projekty/3034/projekt-domu-dom-na-stoku-nf40

Dodam,że przynajmniej 80 % prac będzie wykonane własnymi rękami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.A ja mam pytanie,ile orientacyjnie może kosztować wybudowanie takiego domu:

http://www.domoweklimaty.pl/pl/projekty/3034/projekt-domu-dom-na-stoku-nf40

Dodam,że przynajmniej 80 % prac będzie wykonane własnymi rękami.

Witam.Czy ktoś jeszcze mógłby się wypowiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zamierzam kupić dom w stanie surowym otwartym. Dom ma powierzchnię 100 m2 parterowy z podpiwniczeniem. Czy może ktoś podpowiedzieć ile będzie kosztować dokończenie domu?

Nie mam doświadczenia w budownictwie, a też zamierzam zatrudnić ekipę budowlaną,dlatego proszę Was o radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym chcesz wykończyć? Parkietem czy panelami? Ile łazienek tam jest? Kuchnia fornir na zamówienie czy laminat z marketu?

SSO ma już ocieplenie na ścianach czy nie? Ile jest otworów okiennych? Jaki typ okien planujesz? Jakie parametry? Czym grzany ma być ten dom? Przyłącza są?

Stawiam na 100 tyś do 250 tyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zamierzam kupić dom w stanie surowym otwartym. Dom ma powierzchnię 100 m2 parterowy z podpiwniczeniem. Czy może ktoś podpowiedzieć ile będzie kosztować dokończenie domu?

Nie mam doświadczenia w budownictwie, a też zamierzam zatrudnić ekipę budowlaną,dlatego proszę Was o radę.

 

policz ile by kosztowało wybudowanie od podstaw... może wyjdzie taniej zbudowanie od zera - niż wykańczanie tego co już stoi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wybudować taki dom, wychodzi że masz niecałe 2500zł/m2 ... jest to w okolicach dolnej granicy kosztów budowy domu, warto jednak pamiętać że takie tanie w postawieniu domu są droższe w eksploatacji. Dom będziesz zmuszony postawić z tanszych pustaków, które charakteryzuje słaba termoizolacyjność czyli duża część ogrzanego powietrza będzie z niego uciekać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Wydaje mi sie ze koszt pustaków jest pomijalny, zważając na calosc budowy. Ale za jakość materiałów i późniejsza energooszczędność juz kosztuje i to sporo np. Styropian 0,04 a 0,031 i roznica na m3 prawie 100zl a takich wyborow jest mnóstwo. Ale jak dla mnie najważniejszy jest rozsądny koszt budowy ale także koszt użytkowania domu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam .. razem z mężem jesteśmy na etapie wyboru projektu domu . Niestety wachamy sie pomiedzy dwoma..i chcielibysmy wiedziec jak myslicie jaka moze byc roznica cenowa w wybudowaniu tego wiekszego domu ( Faworyt)

oto linki

http://www.projekty.ign.com.pl/projekt_domu/faworyt_2/2479

 

http://www.projekty.ign.com.pl/projekt_domu/rumcajs_n_2g/7293

 

Bedziemy wdzieczni za wszelkie odpowiedzi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...