Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy faktycznie można wybudować dom za 250.000 zł ??


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 255
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

W odniesieniu do tematu wątku- można za tyle wybudować. Ja mieszczę się w tej kwocie spokojnie, ale zakupy robię z głową na karku a nie w chmurach. Dużo prac w domu zrobiliśmy sami, elektrykę i hydraulikę robili fachowcy. Mury ekipa budowlańców. Wylewki fachowcy, reszta ja i G. z pomocą ojczulka. Powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Niezły pomysł, patrzeć w niebo :confused: Już lepiej dać okna na "normalnej" wysokości ale z pakietem szła mlecznego :rolleyes:

 

Bardzo niski jesteś, skoro przy 150 cm patrzysz już tylko w niebo :) Ja głowe mam wyżej i widze np. działkę sąsiada, za to przechodnie widzą w domu tylko moją głowę i sufity, a nie całe wnetrze domu (dom zwykle stoi wyzej niż poziom ulicy).

Mleczne szkło nie daje nawet widoku nieba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że da się wybudować, ale trzeba mieć pewne doświadczenie i rękę do budowlanki, i wielu znajomych, którzy zrobią Ci coś za mniejsze pieniądze. Nasze 100 m2 powierzchni użytkowej to koszt około 200 tys. zł. Standard określiłabym jako dobry, zero oszczędności na materiałach hydraulicznych, dobra armatura. Parterówka z dachem dwuspadowym bez użytkowego poddasza, bez piwnicy i bez garażu. Ocieplenie 15 cm styropianu, 30 cm wełny. Na dachu dobrej jakości blachodachówka, wykończenie w dobrej jakości gresach, ale nie za 150 zł/m2. Bardzo dobrej jakości farby na ścianach, ale meble np. kuchenne standardowe, bez marmurowych blatów. 60 m podłogówki z najdroższej rurki, 40 m paneli bez podłogówki. Bez lamp za 2000 zł, ale lampy ciekawe i dizajnerskie - tylko nie firmowane przez designerskiego producenta. Jednym słowem, na każdym etapie poważnie przemyślane koszty, żeby zainwestować w to, co powinno być trwałe, ale w rzeczy wymienialne nie pakować wielkiej kasy. Największa jednak oszczędność to praca własna: samemu nie robiliśmy tylko: kopania fundamentów, sufitów podwieszanych, tynków cementowo-wapiennych, posadzek, hydrauliki, wstawienia okien i drzwi zewnętrznych, schodów z kostki. Murarka wykonana we własnym zakresie, konstukcja i pokrycie dachu za symboliczną kwotę przez inwestora i wujka - dekarza, elektryka wykonana za symboliczne pół ceny przez inwestora i kolegę - elektryka, gładzie i malowanie samodzielne, chudy beton samodzielnie, przydomowa oczyszczalnia ścieków samodzielnie z pomocą hydraulika, ocieplenie domu samodzielnie, płytki - łącznie 100 m2 kładzione przez inwestora popoludniami i w weekendy przez kilka miesięcy, panele w sypialniach kładzione samodzielnie. Do kwoty trzeba doliczyć około 7 tys. zł na tynk, którego jeszcze nie ma, ok. 1,500 zł na materiał na podbitkę - praca własna, ok. 8 tys. zł na ogrodzenie - praca własna, około 2.000 zł na kostkę - praca własna. Ale inwestor ma rękę, oko i wprawę w takiej pracy, a poza tym dobry przyjaciel rodziny jest na bieżąco z materiałami, technikami wykonania - jego porady, ostrzeżenia i instruktaże jak np. montaż drzwi wewnętrznych - bezcenne. No i dużo poszukiwań materiałów dobrych i niekoniecznie bardzo drogich. Uważam, że dom jest dobrze wykonany, z dobrych materiałów, całkowicie wykończony w momencie przeprowadzki, a wiele kasy w kieszeni dzięki nakładowi pracy własnej. Etapami: 7 tysięcy dokumentacja (woda i prąd w działce), 11 tys. fundamenty, 30 tys konstrukcja parteru, 25 tys. więźba i pokrycie dachu, 35 tys. instalacje, 65-70 tys. wykończenia - w pewnym momencie przestałam notować na bieżąco. Jeśli nie ma się mocnej psychiki, to nie radzę metody gospodarczej, ale dla mocnych ludzi - polecam. PS. Działka nie jest wliczona w moją kalkulację, ceny - budowa w latach 2011-2014, kujawsko - pomorskie - czyli niewygórowane koszty robocizny w porównania np. z mazowieckim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że dom składa się z salonu 28 m2, kuchni 10 m2, pralni 4 m2, wiatrołap ok. 4 m2, korytarz ok. 7 m2, toaleta 1,6 m2, łazienka 7,5 m2, sypialnia 15 m2, sypialnia 12 m2, sypialnia 12 m2 i kotłownia 9 m2 z piecem na ekogroszek, z przestrzenią do przechowywania 4-5 ton groszku. Ważne: strop drewniany, lany jest sporym wydatkiem (beton i stal).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam wszystkich . Ja chciałbym uzyskac informacje od osób które wybudowały projekt Z7 d 35 lub podobny typu delicja itd.

o faktycznych kosztach budowy w odniesieniu do kosztorysów na stronie.

 

Mamy przeznaczone na budowę domu 300 000 zł

z tego 42 tyś kosztuje działka , 8 tys pójdzie na adaptacje , projekt , notariusza

 

zostaje nam 250tys docelowo na zbudowanie od A do Z

 

i teraz pytanie da się to wykonać według rzeczy które wyszczególnie niżej? ???

 

 

W domu rezygnujemy na pewno z ogrzewania podłogowego , z instalacji kominkowej i z dachówki. będzie blacho-dachówka.

 

dochodzą za to dodatkowy komin bo będzie paliwo stałe, strop lany , i schody na góre.

 

Jeżeli chodzi o wyposażnie to nie będzie kosmosu .panele , płytki , gładzie ale bez fajerwerków.

 

Ogrodzenie działki 12 A wychodzi nas oo 8tyś z bramą.

 

rzeczy które wykonam sam. :

 

- ogrodzenie

- ocieplenie

- plytki na podłogach

- panele

- elewacje

- malowanie

- instalacja CO

- instalacja wodna

- styropian na podłogach

 

na pewno nie jestem w stanie zrobić rzeczy typu , fundament , ściany , strop , dach

 

 

czekamy na konstruktywna krytykę i ew podpowiedzi odnosnie cen i kosztów :) :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że dom składa się z salonu 28 m2, kuchni 10 m2, pralni 4 m2, wiatrołap ok. 4 m2, korytarz ok. 7 m2, toaleta 1,6 m2, łazienka 7,5 m2, sypialnia 15 m2, sypialnia 12 m2, sypialnia 12 m2 i kotłownia 9 m2 z piecem na ekogroszek, z przestrzenią do przechowywania 4-5 ton groszku. Ważne: strop drewniany, lany jest sporym wydatkiem (beton i stal).

 

puk, puk :)

 

jaki to projekt? szukam czegoś o takim ukladzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich . Ja chciałbym uzyskac informacje od osób które wybudowały projekt Z7 d 35 lub podobny typu delicja itd.

 

naprościej będzie zapytać je bezpośrednio we watkach dotyczących tych projektów.

Przykładowo:

http://muratordom.pl/galerie/budowa/budowa-domku-z7,912/

http://forum.muratordom.pl/blog.php?127629-Nasze-marzenie-projekt-Z7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich . Ja chciałbym uzyskac informacje od osób które wybudowały projekt Z7 d 35 lub podobny typu delicja itd.

o faktycznych kosztach budowy w odniesieniu do kosztorysów na stronie.

 

Mamy przeznaczone na budowę domu 300 000 zł

z tego 42 tyś kosztuje działka , 8 tys pójdzie na adaptacje , projekt , notariusza

 

zostaje nam 250tys docelowo na zbudowanie od A do Z

 

i teraz pytanie da się to wykonać według rzeczy które wyszczególnie niżej? ???

 

 

W domu rezygnujemy na pewno z ogrzewania podłogowego , z instalacji kominkowej i z dachówki. będzie blacho-dachówka.

 

dochodzą za to dodatkowy komin bo będzie paliwo stałe, strop lany , i schody na góre.

 

Jeżeli chodzi o wyposażnie to nie będzie kosmosu .panele , płytki , gładzie ale bez fajerwerków.

 

Ogrodzenie działki 12 A wychodzi nas oo 8tyś z bramą.

 

rzeczy które wykonam sam. :

 

- ogrodzenie

- ocieplenie

- plytki na podłogach

- panele

- elewacje

- malowanie

- instalacja CO

- instalacja wodna

- styropian na podłogach

 

na pewno nie jestem w stanie zrobić rzeczy typu , fundament , ściany , strop , dach

 

 

czekamy na konstruktywna krytykę i ew podpowiedzi odnosnie cen i kosztów :) :) pozdrawiam

 

Moim zdaniem dasz radę,ja wydałam 200 tys.i nie umeblowałam jedynie salonu:)Zapraszam do mojego dziennika ,tam są wszystkie koszty i opisana praca własna,bo takiej trochę było:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :) Jestem nowy na tym forum i nie wiem czy dobrze trafię z pytaniem. Posiadam działkę z uzbrojeniem ( woda ,gaz, prąd , kanalizacja) w powiecie sławieńskim .Chcę wybudować tam mały domek .Projekt który posiadam nazywa się Sonia B paliwo stałe z wykuszem .Starałem się dobrać projekt do moich potrzeb i warunków finansowych. Mam zamiar wybudować ten domek za 310 tys zł ponieważ na taki kredyt mogę sobie maxksymalnie pozwolić aby później godnie żyć :) Jeśli chodzi o etap budowy to na 100 % będę potrzebował ekip do fundamentów ,ścian, stropu i zadaszenia , czyli SSO .Resztę mam zamiar rzeźbić z rodziną ( teść posiada spore doświadczenie jeżeli chodzi o wykończenia domów) Według kosztorysu jaki otrzymałem do projektu domu ten dom można wykonać za 220 tys bez instalacji z robociznami . Zastanawiam się czy ten kosztorys w znacznym stopniu nie ukrywa pewnych wydatków .Bardzo proszę kogoś kto posiada już jakieś doświadczenie o odpowiedz na moje pytanie :) Czy dam radę postawić ten dom za 310 tys .Jesli potrzebne jakieś dodatkowe informacje co do mojego pytania chętnie dopiszę co trzeba

 

Sam mogę zrobić :

 

Położenie kafelki

Położenie panele

Elewacja

Ocieplenia podłóg

Ogrodzenie

malowanie

Instalacja elektryczna

Ocieplenie dachu wełną

Edytowane przez KraSeb87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

http://static.pokazywarka.pl/bigImages/4209260/12901394.jpg?1410971980

Witam!

Co sądzicie o tym projekcie? Maurator M93b

Wydaje się być prostym i tanim w budowie projektem.

 

+ prosta bryła,

+ Łazienki i kotłownia sąsiadują ze sobą (przyłącza),

+ wejście do kotłowni ma swego rodzaju przedsionek co ułatwia utrzymanie czystości w domu,

+ spory salon,

+ kuchnia z spiżarką,

+ stosunkowo duże sypialnie

 

- Dach chciałbym kryć gontem,

- Rezygnowałbym z drewna na elewacji,

- Rezygnuję z kominka i tym samym z drugiego komina,

- Ogrzewanie tradycyjne, piec z podajnikiem na ekogroszek,

- podłogówka w całości,

 

 

 

Zasadniczo budowałbym go bez żadnych zmian (najwyżej zmieniałbym wielkości okien).

Czy można uznać go za tani w budowie?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tani w porównaniu z czym?

Na przykład w porównaniu z innym o zbliżonej powierzchni.

Co jest drogiego w jego konstrukcji? Wydawał mi się stosunkowo prosty i łatwy budowie.

Mówiąc, pisząc o kwocie 250 000pln myślę o przeznaczeniu takiej kwoty tylko na budowę i wykończenie domu. Nie wliczam w tą kwotę zakupu działki, ogrodzenia, ogrodu, podjazdu itd, ale wliczam jakieś tam urządzenie go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w porównaniu z innymi o powierzchni 160 m2?

Ja dom piętrowy, prosty o takiej powierzchni zbudowałam do deweloperskiego za 280 tyś. (wszytsko ekipami). Ale ja mam mniejszy dach, mniejsze fundamenty, za to dodatkowy strop.

 

Przy standardowej stawce 2 tyś/m2 wychodzi 320 tyś i to jest cena realna. Co zaoszczędzisz, to twoje.

 

Natomiast w porównaniu z prostymi domkami o niewielkiej powierzchni na pewno wyjdzie drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w porównaniu z innymi o powierzchni 160 m2?

Dlaczego piszesz o 160m2? Przecież ten dom ma ich 122m2 (powierzchnia całkowita). Nie widziałem jeszcze, aby ktoś wyliczał koszt budowy na podstawie powierzchni zabudowy! Tym sposobem dom z użytkowym poddaszem o podobnej powierzchni użytkowej będzie miał dużo mniejszą powierzchnię zabudowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Jestem nowy na tym forum i nie wiem czy dobrze trafię z pytaniem. Posiadam działkę z uzbrojeniem ( woda ,gaz, prąd , kanalizacja) w powiecie sławieńskim .Chcę wybudować tam mały domek .Projekt który posiadam nazywa się Sonia B paliwo stałe z wykuszem .Starałem się dobrać projekt do moich potrzeb i warunków finansowych. Mam zamiar wybudować ten domek za 310 tys zł ponieważ na taki kredyt mogę sobie maxksymalnie pozwolić aby później godnie żyć Jeśli chodzi o etap budowy to na 100 % będę potrzebował ekip do fundamentów ,ścian, stropu i zadaszenia , czyli SSO .Resztę mam zamiar rzeźbić z rodziną ( teść posiada spore doświadczenie jeżeli chodzi o wykończenia domów) Według kosztorysu jaki otrzymałem do projektu domu ten dom można wykonać za 220 tys bez instalacji z robociznami . Zastanawiam się czy ten kosztorys w znacznym stopniu nie ukrywa pewnych wydatków .Bardzo proszę kogoś kto posiada już jakieś doświadczenie o odpowiedz na moje pytanie Czy dam radę postawić ten dom za 310 tys .Jesli potrzebne jakieś dodatkowe informacje co do mojego pytania chętnie dopiszę co trzeba

 

Sam mogę zrobić :

 

Położenie kafelki

Położenie panele

Elewacja

Ocieplenia podłóg

Ogrodzenie

malowanie

Instalacja elektryczna

Ocieplenie dachu wełną

 

Czy ktoś mi coś może podpowiedzieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

da sie ze spokojem lecz wszystko zależy od projektu.

Jeżeli mieszkanie pokryje koszt działki + uzbrojenia w (woda, prąd) , to za 250 tyś możesz wybudować na igłę Dom 120/150m2 wszystko zależy od projektu, Taniej iść w górę niż budować w parterze , większość gotowych projektów ,jest zrąbana, I Zwiększa koszta budowy poprzez zastosowanie monolitycznych stropów ( bo nie trzeba przeliczać) łazienki po rożnych stronach budynku , zwiększa koszt instalacji. itd itd. Czasem warto podnieść mury zmniejszyć dach ,i wyjdzie taniej. ważne są WZ lub PZ jak i dobór działki. ... zapraszam na priv :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...