Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy faktycznie można wybudować dom za 250.000 zł ??


Recommended Posts

większość gotowych projektów ,jest zrąbana, I Zwiększa koszta budowy poprzez zastosowanie monolitycznych stropów

 

No bo projektanci też lubią ułatwiać sobie życie :) Na monolicie mają dowolność w stawianiu ścianek działowych na piętrach, a na gęstożebrówce trzeba się stosować do wymogów konstrukcyjnych. Najtaniej samodzielnie zaprojektować sobie dom i potem go jeszcze wykonć. To nie jest niemożliwe - przykłady z forum Muratora to pokazują :) Co do stropów to też trzeba wiedzieć, że sporym kosztem zawsze jest tutaj wykonawstwo... Dlatego lepiej postawić na coś, co można zrobić samemu według instrukcji od producenta - choćby pustaki stropowe Porotherm czy inne terivy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 255
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A co myślicie o takim projekcie:

http://pracownia-projekty.dom.pl/kr_texas.htm

Na wiosnę ruszam z budową podobnego domu. Jednak trochę będzie zmian, nie będzie murków wystających ponad dach, strop monolit, budynek szerszy o 0,5 m, dach podniesiony do 30 stopni, a na dachu blachodachówka, ale pełne deskowanie, ściany nośne beton komórkowy, działówki silka. Wykończenie bez wodotrysków, ale dobrze ocieplony, wentylacja mechaniczna, ogrzewanie....koncepcje zmieniały się (pompa ciepła, prąd w ostateczności ekogroszek). Budowa, podejrzewam, że 90 % sam, prawdopodobnie samnie wezmę się za więźbę , wylewki, tynki i hydraulikę, ale tylko kotłownię, resztę sam rozprowadzę. Nie mam górnego limitu, będzie jakiś niewielki kredyt już mam nadzieję, że na wykończenia, jeśli miałby być większy niż niewielki sprzedam mieszkanie. Z jakim realnym kosztem mam się liczyć, aby nie przeliczyć się :-). Działkę już mam (ogrodzoną), media w trakcie podłączania, projekt budynku już jest, na resztę zakładam 200-250 tys .... realnie ???

Edytowane przez sylwekr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ten co pokazałeś można by wydać 150 tys i mieszkać, pomijając koszta mediów bo mogą być rożne i tak samo pomijając wodę na działce i inne przeszkody geologiczne.

Jak monolit i deskowanie to ważne by wykorzystać deski ze stropu do dachu ,, gestozebrowy na gotowo na tan domek to jakieś 14 tyś zł Pamjętyaj że stal jest droga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ten co pokazałeś można by wydać 150 tys i mieszkać, pomijając koszta mediów bo mogą być rożne i tak samo pomijając wodę na działce i inne przeszkody geologiczne.

Jak monolit i deskowanie to ważne by wykorzystać deski ze stropu do dachu ,, gestozebrowy na gotowo na tan domek to jakieś 14 tyś zł Pamjętyaj że stal jest droga

Tak optymistycznie nie podchodzę, ale miło by było w takim koszcie zamknąć się. Z mediami nie będzie problemu: z prądem akurat trafiłem na jakąś promocję u mnie w zakładzie energetycznym i prąd będzie podłączony jeszcze w tym roku (koszt niecałe 600zł), woda idzie przy działce też nie będzie wysokiego kosztu podłaczenia, gazu i kanalizy nie ma, będę robił POŚ-a (żwir na drenaż rozsączający już mam przywieziony). Co do wód gruntowych to wykopałem dziurę na 1,5 m i wstawiłem tam pionowo rure - jak na razie woda nie pojawiała się. Na początku trochę zastanawiałem się nad Terivą, ale trochę czytałem o problemie z klawiszowaniem i dodatkowo projektant potwierdził że u siebie miał ten sam problem i będzie monolit, a deski z szalowania i tak wykorzystam na dach, więc parę m3 desek nie podniesie kosztu stropu.

Edytowane przez sylwekr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teriva klawi szuje jak się żebra rozdzielczego nie da ,

 

ZR to 2 pręty np 16 i jest ok ,

Mam 2 terivy na domu i jedna na garażu

Jak dasz żebro co 7 gar to będzie wszystko ok . A 150 tys na 120 m2 to nie optymizm tylko normalna cena jak dużo robisz sam pomijając SSO

tam niech robią ci co si nie meczą :cool:

Optymizm to 100 tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałam o Terivie nie po to by namawiać i nawracać "na jedyne słuszne", tylko po to by sprostować głupi mit.

Każdy system ma swoje wady i zalety. W przypadku monolitu nie ma tak wielu ograniczeń w układzie ścian, jak to ma miejsce w Terivie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witajcie!

Świerzy jestem, choć już sporo czasu zgłębiam różne wątki. A im więcej czytam, tym jestem głupszy.

Wymyśliliśmy sobie z żoną taki projekt: http://z500.pl/projekt/666/Z297,pietrowy-dom-ze-sporym-pomieszczeniem-gospodarczym-takze-na-waska-dzialke/dane-ogolne.html

Ze sporymi zmianami, bo likwidacja balkonu (tylko małe zadaszenie przed wejściem), zamiast wysokich przeszkleń zwykłe okna, jedne dwuskrzydłowe drzwi tarasowe, w pomieszczeniu gospodarczym zamiast drzwi okno. Na dole brak łazienki, tylko w pomieszczeniu gospodarczym toaleta (jeden pion z łazienką) i tam też pralnia. Do tego likwidujemy kominek i komin w ogóle.

Płyta fundamentowa (może grzewcza), a na pewno podłogówka z pompą ciepła lub na prąd. Ściany jeszcze nie wiem, bo biorę pod uwagę całe spektrum rozwiązań.Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem.

Mamy wąską działkę, bo 15 metrów. O długość się nie martwię, bo ma nieco ponad 100m.

SSZ na pewno zlecę do zrobienia. We własnym zakresie mogę zrobić instalacje i wykończeniówkę. Początkowo nie planuję grodzić, ale postawię wiatę na samochód z domkiem gospodarczym.

Myślicie, że dam radę się zmieścić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Pisałam o Terivie nie po to by namawiać i nawracać "na jedyne słuszne", tylko po to by sprostować głupi mit.

Każdy system ma swoje wady i zalety. W przypadku monolitu nie ma tak wielu ograniczeń w układzie ścian, jak to ma miejsce w Terivie.

 

W stropach gęstożebrowych też tych ograniczeń nie ma tak wiele. Szczególnie jeśli mówimy o domku o pow. do 150 m2, gdzie z reguły ilość podciągów można zmniejszyć do minimum albo w ogóle z nich zrezygnować. Natomiast minusy monolitu to przede wszystkim ciężkie wykonawstwo, konieczność robienia pełnego deskowania i lania betonu z gruszki (na którą trzeba z reguły trochę poczekać...). U mnie był kładziony strop Porotherm i jedyna "trudność" to wykonanie zbrojenia żeber rozdzielczych. Ale to i tak robota na pół dnia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Hej mam pytanie do tych którzy jakos ogarniaja ten temat jakie beda koszta wykonczenia domu z umeblowaniem ociepleniem i elewacja,wiem ze kazdy ma inne wymagania ale chodzi mi o sredni standard ,mamy postawiony dom w surowym stanie zamknietym- dach,okna,drzwi, nie ma podłóg wylanych dodam ze chce podłogi na parterze ogrzewane i nie mamy piwnicy,sciany surowe, dach nie ocieplony! Dom ma jakieś 140m nie wiem dokladnie bo był powekszany a wymiary projektu orginalnalnego to 121,40m ; Jakie beda mniej więcej koszta zakonczenia budowy od......do.......!

Dzięki i pozdrawiam :)

Edytowane przez cinek@julia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie beda mniej więcej koszta zakonczenia budowy od......do.......!

 

Skoro pytasz "mniej więcej", to od 150 do 200 tys. w "niskim standardzie".

Średni standard, to pojęcie dosyć szerokie. Ja też chciałam zrobić wszystko w "średnim" standardzie i wyszło ponad 200 tys., niestety.

Zresztą nie ma czegoś takiego, jak "średni standard". Albo lecisz całkiem po kosztach (mam na myśli wykonawców i materiały po niskim standardzie), albo normalnie i wtedy jest to już "wyższy standard".

Edytowane przez Stanowska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Świerzy jestem, choć już sporo czasu zgłębiam różne wątki. A im więcej czytam, tym jestem głupszy.

Wymyśliliśmy sobie z żoną taki projekt: http://z500.pl/projekt/666/Z297,pietrowy-dom-ze-sporym-pomieszczeniem-gospodarczym-takze-na-waska-dzialke/dane-ogolne.html

Ze sporymi zmianami, bo likwidacja balkonu (tylko małe zadaszenie przed wejściem), zamiast wysokich przeszkleń zwykłe okna, jedne dwuskrzydłowe drzwi tarasowe, w pomieszczeniu gospodarczym zamiast drzwi okno. Na dole brak łazienki, tylko w pomieszczeniu gospodarczym toaleta (jeden pion z łazienką) i tam też pralnia. Do tego likwidujemy kominek i komin w ogóle.

Płyta fundamentowa (może grzewcza), a na pewno podłogówka z pompą ciepła lub na prąd. Ściany jeszcze nie wiem, bo biorę pod uwagę całe spektrum rozwiązań.Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem.

Mamy wąską działkę, bo 15 metrów. O długość się nie martwię, bo ma nieco ponad 100m.

SSZ na pewno zlecę do zrobienia. We własnym zakresie mogę zrobić instalacje i wykończeniówkę. Początkowo nie planuję grodzić, ale postawię wiatę na samochód z domkiem gospodarczym.

Myślicie, że dam radę się zmieścić?

 

Jak masz WZ lub Zag. przestrzenne , to znasz linie zabudowy, następnie polecam wpierw od ułożenia mebli kuchni i takie tam a następne dorysowanie ścian. Jeżeli ogarniasz temat i wiesz jak chcesz mieszkać to mam architekta indywidualny do 300 m2 4000 zł zapraszam jak zainteresowany to zapraszam na priv , ja w ten sposób zrobiłem :wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...