Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy faktycznie można wybudować dom za 250.000 zł ??


Recommended Posts

Witam serdecznie,

Mamy działkę budowlaną i powoli zaczynamy zastanawiać się co na niej wybudować. Podobają się nam domy drewniane, takie z pełnych pni. Niestety w miejcowości gdzie mamy działkę nie widzieliśmy ani jednego takiego domku.

Czy dom drewniany można wybudować wszędzie?

Pozdrawiam, Anna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 255
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy dom drewniany można wybudować wszędzie?

 

Tak.

 

Nie ma ich za wiele, bo na pewno nie mieszczą się w 250 tyś :)

Pełne bale to jeden z najdroższych systemów budowania.

 

Poza tym i tak trzeba ocieplać, bo nie spełnia wymogów cieplnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam wszystkich,

Może ktoś budował projekt komfortowy 3 z MG projekt i mogłby przybliżyć koszty SSO, SSZ oraz na gotowo-jesli budowa się skończyła. PS. wyliczenia mogą być także z konfortowego 1 lub 2 też dadzą mi obraz na co się porywam .

Ewentualnie opinię kogoś kto się orientuję ile taki dom może kosztować,(bo nie wiem jak mam sie odnieść do kosztorysu podanego przez MG projekt) działkę juz mam, ale pracy sam za dużo w to nie włożę bo nie mam takich umiejętności

Proszę o wszelkie opinie co myślicie o tym projekcie i o kosztach.

Bardzo DZIĘKUJĘ już z góry,

 

http://www.mgprojekt.com.pl/komfortowy-3

 

paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Witam wszystkich,

Może ktoś budował projekt komfortowy 3 z MG projekt i mogłby przybliżyć koszty SSO, SSZ oraz na gotowo-jesli budowa się skończyła. PS. wyliczenia mogą być także z konfortowego 1 lub 2 też dadzą mi obraz na co się porywam .

Ewentualnie opinię kogoś kto się orientuję ile taki dom może kosztować,(bo nie wiem jak mam sie odnieść do kosztorysu podanego przez MG projekt) działkę juz mam, ale pracy sam za dużo w to nie włożę bo nie mam takich umiejętności

Proszę o wszelkie opinie co myślicie o tym projekcie i o kosztach.

Bardzo DZIĘKUJĘ już z góry,

 

http://www.mgprojekt.com.pl/komfortowy-3

 

paweł

Jeśli prac własnych w to nie włożysz to licz dom do zamieszkania i uzytkowania czyli wszelkie podjazdy,tarasy i ogrodzenia ok.400-450tys.zł

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam,

Dziękuję Arturo72 oraz dawiddur za odniesienie sie do mojego pytania, uspokoiliście mnie troszeczkę ponieważ kalkulator budowlany http://kb.pl/budowa/parterowy-bez-piwnicy/b/8d56357ba40ef479d5cbb3b0b732d00e/ troszkę mnie przeraził... :) oczywiście kwota która sie tam pojawia jest bez wykończenia i mebli a to przerosło by mnie całkowicie. Jeśli ktoś jeszcze orientuję sie w kosztach takiej inwestycji będę bardzo wdzięczny za opinie.

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Oj, bardzo duży.... Możliwe, ze wybudujesz dom za 140 tys, tylko jakiej wielkości, z jakich materiałów, jakie ogrzewanie, jakie ocieplenie, jakie wykończenie itp...

 

Ja tam śmiem twierdzić, że budowa domu większego niż mieszkanie (~80m2) I zgodnego z polskim prawem nie ma szans wygenerować tak niskich kosztów. Bardzo chętnie dowiem się, jak kolega grend dokonał rzeczy wg mnie niemożliwej. No chyba, że to domek letniskowy, to wtedy nawet nie musi być ocieplony (a raczej spełniać pewnych kryteriów energooszczędności), nie musi mieć kanalizacji, przyłącza wody, szczegółowego projektu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grend

... to jest bardzo proste - nie dać się nabierać na marketingowy bełkot oraz nie robic domu pod pokazanie swojego EGO - mam nadzieje ze nie było za ostro. Wszystko mozna znależć u samorobów.

JA też jestem ciekawy na co można wydać 400 tysiecy pln - moze ktos przedstawi jakies wyliczenia abym uwierzył że mozna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... to jest bardzo proste - nie dać się nabierać na marketingowy bełkot oraz nie robic domu pod pokazanie swojego EGO - mam nadzieje ze nie było za ostro. Wszystko mozna znależć u samorobów.

JA też jestem ciekawy na co można wydać 400 tysiecy pln - moze ktos przedstawi jakies wyliczenia abym uwierzył że mozna

koszt budowy mam w dzienniku.

Załóż też dziennik, będziemy kibicować.

Bo tak z powietrza to sobie można każdą sumę rzucić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydać 400 tyś to można lekką ręką wiadomo, ale popieram aby dom budować pod siebie nie pod EGO choć jeśli ktoś ma kasę i chce to pokazać to czemu nie wolny kraj w końcu, podobają mi się takie nowoczesne wielkie wille, ale co z tego Bugatti też mi się podoba a nie będę nigdy miał ani jednego ani drugiego :p

 

Co do linka do dziennika nie mój ale jest to poniekąd dla mnie inspiracja więc pozwolę sobie przytoczyć dowód na to, że można się tanio wybudować.

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?205027-Z7-82m2-energooszcz%C4%99dnie-i-chyba-tanio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakaś obsesja z tym ego. Rzadko sie zdarza, żeby ktoś pisał, że mały dom to wstyd. Ale jużjak ktoś zbuduje duży dom to ego, dla sąsiadów,. popisać się .... Nie każdy też ma obsesję na "tanie budowanie". I nie każdy ma komfort budowania własnymi rękami. Komfort i ochotę.

Może warto nie mierzyć innych swoją miarą.

Od kosztów jest kosztorys, excel i parę innych narzędzi. To nie jest rocket science, serio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydać 400 tyś to można lekką ręką wiadomo, ale popieram aby dom budować pod siebie nie pod EGO choć jeśli ktoś ma kasę i chce to pokazać to czemu nie wolny kraj w końcu, podobają mi się takie nowoczesne wielkie wille, ale co z tego Bugatti też mi się podoba a nie będę nigdy miał ani jednego ani drugiego :p

 

Co do linka do dziennika nie mój ale jest to poniekąd dla mnie inspiracja więc pozwolę sobie przytoczyć dowód na to, że można się tanio wybudować.

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?205027-Z7-82m2-energooszcz%C4%99dnie-i-chyba-tanio

 

owszem, ja o tym mówię tu od kilku lat. Ale właśnie taki projekt i z takimi założeniami. Też miałam kolegę (koleżeństwo na bazie wspólnego murarza), który wybudował dom za 100 tyś zł. Zresztą powierzchniowo ponad 100 m2. Więc oczywiście, że się da.

 

Jednak pewne nowinki czasem się opłaca dołożyć, szczególnie jeżeli ktoś nie planuje żyć w tym domu "do śmierci". Dom z nowinkami jest łatwiej sprzedawalny, lub inaczej - dom bez nowinek jest sprzedawalny trudniej / taniej. Stoi taki obok mnie. Nowy dom ale... ściany nie ocieplone bo porotherm. Minimum. Teraz już raczej się ociepla. Kominek na dole ale bez rozprowadzenia. Szkoda. Jesienią/ wiosną można oszczędzić gaz. Wentylacja grawitacyjna. Ba, też mam taką, ale przy kupnie bym już wybrzydzała, że nie ma mechanicznej... żeby cenę zbić. ITD :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...