Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Caparol w systemach dociepleń, czy dobre może być jeszcze lepsze?


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 195
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mieczysław,

my zamawialiśmy teraz, w grudniu, tynk silikonowy Amphisilan - dopłata za kolor i barwienie fabryczne to tylko 2.50 zł do wiaderka.

Cena za wiaderko 25 kg (już tynku barwionego fabrycznie) to 168 zł brutto - 190 czy 200 zł to jakiś kosmos cenowy.

W Caparolu nie ma "koloru białego" - każdy ma jakąś nazwę i numer - ten biały z oferty to baza, nie czysto biała - bardzo jasny, prawie biały, jest np. Graphit 18 - musisz wziąć od sprzedawcy wzornik kolorów Caparola dla danego tynku i wybrać.

 

A silikatowy jest tańszy od silikonowego i ma inne właściwości, ale to pewnie wiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Na wiosnę ok. kwietnia planuję ocieplić kompleksowo (styro 15) domek postawiony w 2 miesiące (od sierpnia do k. września). Obecnie pod k. stycznia planuję wykańczanie środka - kafle, łazienkę, malowanie itp.

Nie boję się nowych technologii ( mam np. założone panele na podczerwień i lekko grzeję budynek) chciałem ocieplić domek płytami PIR Jednak odstraszyła mnie cena i fakt że trzeba je idealnie równo kłaść (nie można tak jak przy styro gdzieniegdzie np. trochę zeszlifować).

 

Pytania do Kol. Fighter1983:

1) Z innego wątku (gdzie wg mnie jesteś liderem wpisów, wysokiej kultury (fachowe, bez zadęcia odpowiedzi chyba na wszystkie pytania forumowiczów)

Wiem, że swój dom wykonałeś "w tynku mineralnym + (chyba) farba silikonowa. Czy gdy dzisiaj musiałbyś ocieplać i kłaść tynki wybrałbyś też ten sposób czy raczej tynk Thermosan NQG barwiony w masie.

2) Proszę o porównanie tych dwóch metod. Wcześniej chyba nie raz porównywałeś inne systemy z tynkiem mineralnym Caparol.

3) O ile barwiony tynk Th.NQG (np. o współczynniku jasności np.25 z wzornika fassade A1) jest droższy od nie barwionego - wiadro 20 kg (myślę, że kilka..nascie zł)?

4) Jak długo od zamówienia u Ciebie, po dokonaniu przedpłaty, (Astrobud.pl) na większość elementów z systemu Caparol tynk Thermosan NQG czeka się na dostawę?!

Pozdrawiam i życzę zdrowia oraz wielu klientów w nowym roku!!

JaceK , dolnośląskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Na wiosnę ok. kwietnia planuję ocieplić kompleksowo (styro 15) domek postawiony w 2 miesiące (od sierpnia do k. września). Obecnie pod k. stycznia planuję wykańczanie środka - kafle, łazienkę, malowanie itp.

Nie boję się nowych technologii ( mam np. założone panele na podczerwień i lekko grzeję budynek) chciałem ocieplić domek płytami PIR Jednak odstraszyła mnie cena i fakt że trzeba je idealnie równo kłaść (nie można tak jak przy styro gdzieniegdzie np. trochę zeszlifować).

 

Pytania do Kol. Fighter1983:

1) Z innego wątku (gdzie wg mnie jesteś liderem wpisów, wysokiej kultury (fachowe, bez zadęcia odpowiedzi chyba na wszystkie pytania forumowiczów)

Wiem, że swój dom wykonałeś "w tynku mineralnym + (chyba) farba silikonowa. Czy gdy dzisiaj musiałbyś ocieplać i kłaść tynki wybrałbyś też ten sposób czy raczej tynk Thermosan NQG barwiony w masie.

2) Proszę o porównanie tych dwóch metod. Wcześniej chyba nie raz porównywałeś inne systemy z tynkiem mineralnym Caparol.

3) O ile barwiony tynk Th.NQG (np. o współczynniku jasności np.25 z wzornika fassade A1) jest droższy od nie barwionego - wiadro 20 kg (myślę, że kilka..nascie zł)?

4) Jak długo od zamówienia u Ciebie, po dokonaniu przedpłaty, (Astrobud.pl) na większość elementów z systemu Caparol tynk Thermosan NQG czeka się na dostawę?!

Pozdrawiam i życzę zdrowia oraz wielu klientów w nowym roku!!

JaceK , dolnośląskie

 

Dzieki za uznanie Jacku.

postaram sie odpowiedziec, chociaz pytanie nr 1 jest jednym z najtrudnijeszych zadanych tutaj od kiedy jestem.

W zasadzie 1-2 mozna polaczyc w jednej odpowiedzi.

NQG laczy zalety wszystkich wypraw elewacyjnych, mineralnej, silikatowej, silikonowej i akrylowej. W zasadzie laczy same zalety eliminujac wady. Gdybym teraz mial robic swoja elewacje bardzo powaznie bym sie nad tym zastanawial. Ostateczna decyzja zostalaby podjeta w oparciu o wycene material + robocizna w ukladach:

1)mineralny + farba Thermosan NQG

2)tynk NQG

Gdyby okazalo sie ze roznica w cenie jest mniejsza niz 30% wybralbym opcje 2.

Dlaczego - wlasnie z powodu wlasciwosci NQG i trwalosci koloru.

 

Jest jeszcze jeden czynnik.... ktory w moim przypadku mialby znaczenie - co by sie udalo zalatwic w formie "próbek". Dla osoby ktora sie tym zajmuje to dosc trudne rozwiazanie i pewnie w moim przypadku skonczyloby sie na mineralnym+farba NQG ale to z powodu tego, ze latwiej byloby mi sobie zalatwic z Caparola "na próbki" 60L farby niz 500kg tynku np :) a mineralke to juz bym jakos sam sobie wzial na swoj budzet :p

 

 

ad.3 a mozesz podac jakis konkretny kolor? wg wzornika FassadeA1? wtedy bedzie latwiej. Poza tym w Caparolu jest cos takiego jak program barwienia fabrycznego Soton, co dla kolorow o takiej intensywnosci moze byc doskonalym rozwiazaniem.

ad. 4 Barwienie w ColorExpress czyli na miejscu to kwestia 1-2 dni plus ewentualny czas dostawy firma kurierska, w przypadku SOTON - czyli barwienia fabrycznego - ok 5-6 dni roboczych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za uznanie Jacku.

postaram sie odpowiedziec, chociaz pytanie nr 1 jest jednym z najtrudnijeszych zadanych tutaj od kiedy jestem.

W zasadzie 1-2 mozna polaczyc w jednej odpowiedzi.

NQG laczy zalety wszystkich wypraw elewacyjnych, mineralnej, silikatowej, silikonowej i akrylowej. W zasadzie laczy same zalety eliminujac wady. Gdybym teraz mial robic swoja elewacje bardzo powaznie bym sie nad tym zastanawial. Ostateczna decyzja zostalaby podjeta w oparciu o wycene material + robocizna w ukladach:

1)mineralny + farba Thermosan NQG

2)tynk NQG

Gdyby okazalo sie ze roznica w cenie jest mniejsza niz 30% wybralbym opcje 2.

Dlaczego - wlasnie z powodu wlasciwosci NQG i trwalosci koloru.

 

Jest jeszcze jeden czynnik.... ktory w moim przypadku mialby znaczenie - co by sie udalo zalatwic w formie "próbek". Dla osoby ktora sie tym zajmuje to dosc trudne rozwiazanie i pewnie w moim przypadku skonczyloby sie na mineralnym+farba NQG ale to z powodu tego, ze latwiej byloby mi sobie zalatwic z Caparola "na próbki" 60L farby niz 500kg tynku np :) a mineralke to juz bym jakos sam sobie wzial na swoj budzet :p

 

 

ad.3 a mozesz podac jakis konkretny kolor? wg wzornika FassadeA1? wtedy bedzie latwiej. Poza tym w Caparolu jest cos takiego jak program barwienia fabrycznego Soton, co dla kolorow o takiej intensywnosci moze byc doskonalym rozwiazaniem.

ad. 4 Barwienie w ColorExpress czyli na miejscu to kwestia 1-2 dni plus ewentualny czas dostawy firma kurierska, w przypadku SOTON - czyli barwienia fabrycznego - ok 5-6 dni roboczych

 

Do pyt. 3) Niestety nie znam kolorów wzornika. Myślę o czymś około a)piaskowego b)jasnego beżu czy c) "kości słoniowej". Przypuszczam, że te kolory znajdują się gdzieś na środku zdjęcia wzornika z Twojej strony firmowej. Nr koloru z wzornika podałem "na oko" (czuja) - być może niezbyt mi to wyszło. Rozważam zakup nowego wzornika zaraz po nowym roku. Proszę abyś odniósł się cenowo do kolorów które podałem.

Z tego co wywnioskowałem z Twojej wypowiedzi to dla mnie raczej b. odpowiedni były nowy rodzaj tynku, domek jest mały i parterowy, stąd różnica w cenie nie byłaby tak porażająca. Ja nie mam też możliwości zakupu ( rozumiem że wyraźnie taniej) "na próbki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

Właśnie dzisiaj otrzymałem oryginał wzornika.

Jak wygląda cenowo sprawa zakupu dobrej jakości (o którą dziś ciężko) tynku silikonowego np. na 150 m2 z dobrymi pozostałymi komponentami (bez styro) do tynku NQG ? chodzi mi o różnicę w cenie. Wiem, że będzie drożej (NQG)i to mnie nie przeraża.

Pozdrawiam! Jacek

Ps. W świetle dziennym wybraliśmy (raczej żonka) kolor :Ginster 110 (L85.C35.H85) lub Ginster 105

(L85.C40.H85) Wporównaniu do tynku silikonowego o zbliżonym odcieniu.

Edytowane przez Jacek06
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 2 months później...

Witam

Macie jakąś metodę na wybór koloru? Zostało mi 7 odcieni do wyboru / wczoraj były4/. W domu widzę różnicę, ale ciężko mi się zdecydować. Wyszłam na taras przy słonecznej pogodzie ze wzornikiem i różnice są niewielkie. Zrobić losowanie?

Przewidujecie jakieś zdjęcia z tytułowym tynkiem? Jakiś NQG może?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Macie jakąś metodę na wybór koloru? Zostało mi 7 odcieni do wyboru / wczoraj były4/. W domu widzę różnicę, ale ciężko mi się zdecydować. Wyszłam na taras przy słonecznej pogodzie ze wzornikiem i różnice są niewielkie. Zrobić losowanie?

Przewidujecie jakieś zdjęcia z tytułowym tynkiem? Jakiś NQG może?

 

Wybierz ten który pierwszy Ci się spodobał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Kolor wybrany, pomiary zrobione, a Fighter boi się, że zejdę na zawał po otrzymaniu wyceny. Poszukiwany szef od Caparola ma FM.

Nie bedzie tak zle.

Zaraz skoncze i wysle.

A o co chodzi z ostatnim zdaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

jak to jest z tym budowaniem, na każdym etapie trzeba się doktoryzować

teraz przyszedł czas na "doktorat" z tynków i tu mam nadzieję na pomoc fightera :D (zdecydowanie podpisuję się pod tym, co napisal Jacek :yes:)

ocieplenie jeszcze nie zrobione, ale ma być zwykły styropian z nieco lepszym współczynnikiem, kleje kupione firmy mapei (tak zaordynował wykonawca), po wielu przymiarkach wybraliśmy kolor tynku i wyczytałam, że ponieważ ciemny (współczynnik 16,6) to taki nie może być. Nie pojmuję po co w takim razie są takie we wzornikach kolorów?

Rozumiem, że jedyna nadzieja, to ten specjalnie wzmacniany tynk Caparola?

Czy ten tynk można położyć na klej mapei?

Elewację planujemy w dwóch kolorach, tzn bryła domu jasna, bryła garażu ciemna - czy w takim przypadku mogę położyć różne typy tynków?

Kolory wybieraliśmy z Kabe (10080 i 12990) - da się to jakoś zamienić na Caparol?

będę wdzięczna za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...