Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Braas czy TOndach


kori

Recommended Posts

cały ten temat to lekka porażka - pytanie autora, na które móżna odpowiedzieć na tysiąc sposobów, odpowiedź bajdula...

 

jako młody inwestor świeżo w temacie dachówki podpowiedziałbym tylko - jedź do hurtowni pokryć dachowych, takiej która ma z 4-5 producentów, porządną wystawkę dachówek na zewnątrz, dotknij, pomacaj, przede wszystkich popatrz jak Ci się wizualnie podoba, spróbuj zorganizować adresy domów gdzie takie modele już leżą, pojedź, zobacz jak wyglądają w słońcu / deszczy / zachmurzeniu; wielu doświadczonych fachowców tu na forum doradza żeby kupować przede wszystkim patrząc na cenę i czy Ci się dachówka normalnie podoba; o jej ułożenie niech się martwi dekarz / cieśla, a o gwarancję producent / sprzedawca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kori ja mogę tylko powiedzieć, że widziałam w ostatnim czasie sporo dachów pokrytych holenderką firmy Tondach i wyglądają naprawdę super. Dodam, że nie są to tylko dachy nowe ale również kilku czy kilkunastoletnie. Jakość więc moim zdaniem jest ok. Natomiast produktu Amber nie znam. Wiem, że był watek o tym, że ta dachówka ma jakąś wade ale ile w tym prawdy i jak poważna ta wada jest to nie mam pojęcia. Ludzie czasem po prostu przesadzają ... A z opiniu typu " Nigdy Tondach" bez żadnych argumentów chce mi się popostu śmiać. Pozdrawiam i powodzenia :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

Ja również powiem, " nigdy Tondach" z tego doświadczenia jak się klienta w bambuko robi przez hurtownię i samego producenta.

Dachówkę Tondachu ceramiczną w odcieniu bordo położyłem przed 5 laty. Sprzedawca zapewniał, że jakościowo jest tak dobra jak inne renomowane firmy.

Gwarancja na nie była 33 lata to przyjąłem, że jeżeli producent tak długi czas gwarancji daje to jest super produkt.

Po 2 latach zaczęły się obrzeża i płaszczyzny łuszczyć.

 

Teraz już przez 3 lata trwa batalia gwarancyjna i nie ma widoku na jej zakończenie.

Jestem przez sprzedawcę pocieszany i zarazem zwodzony terminowo, a kupiłem dachówki w Chrząstowicach koło Opola.(Miała to być solidna hurtownia).

To moje zdanie o Tondachu. " nigdy Tondach i nigdy Chrząstowice koło Opola"

Jeżeli ktoś ma lub miał podobne zdarzenie to prosiłbym o kontakt aby wymienić doświadczenia w postępowaniu gwarancyjnym.

 

Pozdrawiam i oczekuję kontaktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Którą polecacie TOndach Holenderka 11 czy Brass Amber??

Jeżeli masz problem z wyborem.

Tylko Braas.

Ja właśnie kłade z Teściem Braasa Smaragd angaba Antracyt u siebie na domu.

Teściu jest 35 lat Dekarzem i wie co dobre.

Braas, Roben,Euronit.

 

A i jak bedziesz kładł rynny to tylko Kanion i nic innego.

Żaden marley czy inne. Leci na wszystkich złączkach.

Kanion ma na każdej złączce 4 gumki.

Na haku kaniona plastikowym sie powiesisz ręką, podciągniesz i nie pęknie.

 

Ja rynny już mam Kaniona Grafitowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie marsylka Tondach leży 2,5 roku, na razie nie mam żadnych uwag. Bardzo ładnie się prezentuje.

Zanim się zdecydowałem, oglądałem dwa dachy kryte marsylką z zakładów w Hranicach (obecnie robią tą dachówkę w ramach Tondachu), położone w 1994 roku. Nadal świetnie wyglądają.

 

Tondacha w tym wątku krytykują użytkownicy z dwoma i trzema wpisami

Z dwoma to sprzedawczyni artykułów dachowych, która ma po sąsiedzku przedstawiciela Tondacha.

Z trzema - wszystkie trzy wpisy o Tondachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Wg mnie porównywanie Braasa do Tondachu jest bezsensu. Zakładałbym BRAASA bez zastanowienia.

Podaj jeszcze linki do wszystkich swoich wpisów. Cóż ten marketing robi z ludzi? Żeby sprzedać gotowi są się pociąć.

A pro po Tondacha mam i nie narzekam jak ktoś ciekawy zapraszam do dziennika. #85

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...