Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KLIMOR centrala rekuperacyjna KCX 800


Recommended Posts

Witam.

Proszę o opinię na temat tej centrali osoby które miały z nią do czynienia. Ewentualnie o polecanych urządzeniach konkurencji o podobnej mocy.

Za wszystkie rady i uwagi będę wdzięczna.

Centralkę chcę do domu o powierzchni 200m. Będzie to jedyna wentylacja gdyż nie mam kominów do wentylacji grawitacyjnej. Na parterze większość domu ma nieotwieralne witryny okienne.

 

tu więcej informacji: http://www.klimor.pl/16/p,4,c,9/produkty/dom/kompaktowa_centrala_rekuperacyjna_kcx

 

Ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Mój instalator też poleca Klimor (Awo easy economic), a ja nie mogę znaleźć jakichkolwiek opinii na temat central tej firmy.

Jan-Gaz i Klimor mają tez samą cenę.

 

Klimor niestety poległ na marketingu, bo na swojej stronie internetowej opisują swój produkt baaardzo skąpo (albo nie umiem szukać).

Nie wiem jakich używają wentylatorów, deklarowany odzysk niski w porównaniu z konkurencją (produkt słaby czy po prostu podają rzeczywiste dane?)

 

Nominalna wydajnosc powietrza 300 m3/h

Sprawność maksymalna wymiennika 82 %

Moc (chyba wentylatorów?) 50 W

Wymiennik krzyżowy przeciwpradowy

 

Jest też niewiele mi mówiąca tabelka pokazująca spręż dyspozycyjny

 

I to w zasadzie tyle z istotnych informacji, które podaje producent :(

 

http://www.klimatyzacja.biz/img/wentylacja_produkty//big/p_20317_foto1.jpg

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja o tej firmie dowiedziałam się dopiero kiedy mi instalator zaproponował ich urządzenie.

Na żadnym forum nie ma ani słowa o tym, by ktoś to montował.

 

Nie wiem czy to dobra firma czy nie.

Jak napisałam - marketing leży i kwiczy na całej linii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marketing na wysokim poziomie (duży) nie oznacza nic w kwestii jakości. Widziała Pani reklamę samochodów FORD RENAULT SKODA ? Zapewne tak.

A czy Widziała Pani reklamę FERALI ROLCE ROLCE BENKLEY MASERATI :) Zapewne nie.

Oczywiście przesadzam tu ale chciałem pokazać jak to działa.

Klimor to znana bardzo firma, z dużym zapleczem produkcyjnym, inżynierskim itd.. Wystarczy pojechać i zobaczyć. A taki JanGaz ma produkcję "garażową". No ale zamiast w narzędzia itd inwestuje w reklamę.

Proszę pamiętać że Klimor to nie tylko rekuperatory. :)

Oni robią prawie wszystko do wentylacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemniej to, że te firmy samochodowe nie reklamują się w powszechnie dostępnych mediach nie oznacza, że nie mają marketingu - mają, ale skierowany do konkretnych odbiorców - w czasopismach dla bogatych, spotkania (party, ewenty) z imiennymi zaproszeniami, osobiste oferty. A już na pewno mają prasę i można o nich poczytać na forum.

 

Klimor jest urządzeniem prostym i tanim (są droższe, jak Nikol czy Bartosz) i jako takie kierowane do przeciętnego budowniczego domu.

Dla mnie ta firma nie jest znana. Nie słyszałam o niej, póki nie dostałam oferty.

Z resztą, sądząc po pustkach w tym wątku, nikt o niej nie słyszał.

 

Trudno bym odwiedzała fabryki (bo mnie to nie interesuje) - starczy dobry opis produktu (a opis jest beznadziejny) i wsparcie na najbardziej znanych forum budowlanych.

To nie wymaga milionowych nakładów na promocję.

Raczej odnosze wrażenie, że te rekuperatory produkowane sa "na odczepne", z resztek (nie materiałowych, ale koncepcyjnych), które im pozostają po powaznych odbiorcach (typu fabryki)

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimor Gdynia to firma z tradycjami ,wywodząca się z czasów potęgi polskiego przemysłu stoczniowego. Produkty okrętowe Klimoru były znane i cenione zarówno w dawnych demoludach jak i na zachodzie.Po transformacji nieco przygasła w związku z upadkiem przemysłu okrętowego,ale po przejęciu przez grupę kapitałową Klima-Therm produkuje różnego typu centrale klimatyzacyjne na rynek lądowy i morski.Te rekuperatory na pewno nie są produkowane z resztek bo mają zaplecze konstrukcyjno- technologiczno -produkcyjne o wiele lepsze niż niektórzy polecani na forum producenci.Myślę, jak Elfir ,że szwankuje im marketing i promocja - co nie oznacza,że jeżeli "pójdą" w rekuperację domową na poważnie szybko staną się jednym z liderów rynku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tak patrzę na zdjęcie centrali i naprawde nie mam pojęcia czym ona się różni od podobnych modeli na rynku:

 

http://www.greeninvent.com.pl/greeninvent/sklep/60-185-large/rekuperator-mistral-250-firmy-pro-vent-.jpg

http://www.vent360.pl/files/centrala-rekuperacyjna-vallox-95-rekuperator-306-m3-h[2].jpg

http://www.przepisnadom.pl/wp-content/uploads/2010/03/rekuperator.jpg

 

 

Te się przynajmniej odróżniają:

http://www.alejahandlowa.pl/obr/243265/5487502_1306746335_d.jpg

http://www.klima-pol.com.pl/www/gfx/strona_/userfiles/image/intext/rekuperator-bartosz_s.jpg

widać, że wymiennik większy i innego typu.

 

To, że firma była dawno temu w PRL znana z produkcji okrętowej naprawde nie wyjaśnia dlaczego miałaby robić dobre rekuperatory dla domków jednorodzinnych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w każdym razie mają zaplecze które im na to pozwoli.

Co do marketingu to w branży są dobrze znani. Proszę zobaczyć w gazetach o tematyce morskiej. Z własnych informacji i jako ciekawostkę mogę też podać że pewien "bogaty pan" który u nas buduje sobie jacht (w jednej z Gdańskich stoczni) za bagatela xxx milionów dolarów, cały system klimatyzacji i kanałów nawiewu itd powierzył również firmie klimor. U niego cena nie grała roli. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie buduję okrętu, tylko domek.

 

A cena nie ma znaczenia, bo urządzenie raczej z tych tańszych jest.

 

Firma nie potrafi mnie przekonać, że jej produkt wart jest zaufania.

Może robią super szkolenia dla instalatorów, ale to klient docelowy podejmuje decyzję, m.in. na podstawie opinii innych użytkowników.

Wiadomo, że do instalatorów ma się ograniczone zaufanie (polecają to, na czym mają najlepsze marże)

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...że do instalatorów ma się ograniczone zaufanie (polecają to, na czym mają najlepsze marże)

 

ograniczone zaufanie popieram ale żaden instalator któremu zależy na opinii nie zamontuje gówna bo marża większa, zamontuje natomiast urządzenie takie którego właściciel nie będzie dzwonił co chwilę że coś się wyłożyło i kwiczy i prawdopodobnie za wyższą cenę a jakość ma swoją cenę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a byłeś w jangazie że wytykasz im brak narzędzi czy tylko tak "mondrujesz"?

 

nie reklamuj produktu pokazując wady zmyślone konkurencji, zareklamuj zaletami swój produkt

 

PUDŁO :)

Właśnie że byłem.

PUDŁO 2 :)

Nie zarzucam im brak narzędzi a jedynie o wiele gorszy park maszynowy. Którego poprostu nie mają. Nie mają też jak KLIMOR komory ciśnień i wielu podobnych. I długo jeszcze mieć nie będą. (tam też byłem)

Ponadto pisałem że przed klimorem to JanGaz był moim faworytem.

 

Wiem też jakie marże mają instalatorzy w firmie JanGaz a jakie w Klimor. No i tu sekret popularności.

 

A co do Twojego wniosku że: "żaden szanujący się instalator nie zamontuje gówna" to szacunek jeśli tylko na takich trafiłeś. Bo my ludzie z tego forum wiemy że wcale tak nie jest i 80% z nich zrobi tak by jak najwięcej zarobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widać te 80% zdzieraczy rządzi, ja lubię u nich to że rozmawiam z osobą decyzyjną a nie jakimś specem od marketingu, bez problemu mam jakieś ekstra dodatki/funkcje standardowo niedostępne, współpraca to nie tylko sztywne sprzedaj-kup

 

jangaz ma takie narzędzia i tyle ile trzeba, pojawiają się też nowe, komora ciśnień do domowych central potrzebna jest jak lokomotywa do orania w polu, domek to nie statek i nie te ciśnienia

 

jangaz to zakład automatyki i głównie z tego żyje, centrale to owoc pasji i determinacji, nie sprzedają ich na kilogramy tylko sztuki i przeceniasz znaczenie upustu

 

qrna to jest temat o klimorze !!!

Edytowane przez kangaxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w klimor centrale domowe też są przecież produktem ubocznym :-)

co nie znaczy, że nie są dobre.

 

Jestem jednak zwolennikiem tezy, że najlepiej jest jak firma żyje z tego produktu, który akurat chcemy kupić.

Aby nie rozdrażniać kolegów posłużę się przykładem motoryzacyjnym:

Mercedes zna się na produkcji fajnych limuzyn, ale jak się kiedyś wziął za małe samochody .... to miał problemy z pierwszą A-klasą i testem łosia.

 

Generalnie produkty firm "skupionych na jednym" są lepsze.

Między innymi dlatego COMAIR produkuje obecnie tylko centrale domowe :-)

i komponenty instalacji przeznaczonych dla budownictwa mieszkaniowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...