Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

CZY KUPISZ POMP? CIEP?A


CZY KUPISZ LUB KUPIŁBYŚ POMPĘ CIEPŁA DO SWOJEGO DOMU  

363 użytkowników zagłosowało

  1. 1. CZY KUPISZ LUB KUPIŁBYŚ POMPĘ CIEPŁA DO SWOJEGO DOMU



Recommended Posts

Tak wiec okazuje sie, że eksperyment z pompą ciepła jest wysoce ryzykowny.

Wszystko może okazać się ryzykownym eksperymentem, jeśli... jest eksperymentem dla kogoś, kto nie ma pojęcia, co robi. Prawdopodobnie, gdyby całośc została wykonana przez jedna firmę, lub osobę, lub ekipę, która ma o tym pojęcie, jest solidna i w dodatku bierze za to pełna odpowiedzialność, uniknęlibyśmy błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 876
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Masz racje, moj system gazowego c.o. z dwoma rozdzielaczami i dwoma sprzezonymi sterownikami tez okazał sie eksperymentem dla instalotara. Powiedział mi o tym jednak dopiero po sprawie. Na szczescie system po pewnych perypetiach związanych z jego uruchomieniem działa bez zarzutu, ale dwa razy serwis wzywałem celem jego naregulowania ........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magdziu, dobrze, że się odezwałaś. Czekałam na Twój post. Nie dorastam tu do pięt moim przedmówcom, jeżeli chodzi o znajomość tematu pompy ciepła i obliczeń. Ale tak na logikę, to faktycznie wychodzi na to, że jeżeli dwóch oddzielnych fachowców (w tym jeden niesolidny, jak sama napisałaś) zabiera się za współdziałające ze sobą instalacje, to łatwo o błąd. Mnie się dlatego podoba firma, w której pompę i pdłogówkę robi jedna firma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem Twoje słowa są święte Magdziu! Osobiście patrzę z rezerwą na firmy, które działają na rynku tak: dają przedstawicielom w terenie pompę, a o resztę się nie martwią. I mamy taką systuację: pod pompę X Kaziu inaczej robi podłogówkę, Heniu inaczej bo myśli że jest mądrzejszy, a Zdzisiu to w ogóle wie....dolne źródło też każdy zrobi inaczej.....I GDZIE TU SYSTEM I GDZIE KONTROLA?!

Pompa ciepła to nie eksperyment. Ekperymenty robią instalatorzy, na Boga do tego nieświadomie! Ale jak powtarzałem są doświadczone i znające się na rzeczy firmy. A to już jest kwestia wyboru oferty. Na pewno liczy się doświadczenie i referencje. To trzeba sprawdzić zanim się zdecydujemy.

Gdyby pompa była jednym wielkim eksperymentem czy ktoś by od 30 lat montował je np. w Europie Zachodniej?

Jak to mówią "pierwszy dom budujemy dla wroga.........", ale mam nadzieję, ze Twoje problemy Magdziu okażą się do rozwiązania, bo na pewno życzymy Ci dobrze!

Dobrzykowice też idzie dobrym tropem. Tylko potrzeba nam temperatury dolnego źródła ciepła.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiec okazuje sie, że eksperyment z pompą ciepła jest wysoce ryzykowny.

Ryzykowne jest branie niesprawdzonych magików a nie decydowanie sie na PC[/url]

W naszym przypadku facet wydawał sie solidny, mąż był u ludzi którym on wcześniej budował (to taki specjalista od wszystkiego), byli zadowoleni, nie mieli zastrzeżeń. Potem dopiero powychodziły "kwiaty". Ale to juz inna bajka. Ale też nie trzeba być specjalistą od PC żeby dobrze położyć podłogówkę. Mówi się gościowi, że mają być rurki tu i tu na taką i taką odległość, a tam i tam na inną. Żadna filozofa, nie trzeba rozumieć, wystarczy WYKONAĆ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jagna: OK, masz rację, ale z takim założeniem to cały dom powinna budowac i isntalować wszystko jedna ekpia, bo wszystko jest ze sobą jakoś tam, w którymś momencie połączone. A u mnie - nie mieliśmy podstaw, żeby nie ufać człowiekowi, który mienił się hydraulikiem, w kwestii tak nieskomplikowanej jak ułożenie podłogówki, bo juz instalacji PC nie miał robić on i nie robił.

Pomparz Ciepła - PC i instalacji też nie kupiliśmy z ulicy od firmy krzak bez rozeznania się w rynku. Kupiliśmy ją od kogoś, kogo mąż zna osobiście, i kto cieszy się autorytetem i zaufaniem (zreszta instalację PC ma u siebie, więc to był dobry przykład).

Dobrzykowice - temp. poniżej zera - pewnie masz glikol? My mamy jakiś gaz, ale składu nie znam (supertajne :wink: ). Niemniej jednak nie znam jego temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W naszym przypadku facet wydawał sie solidny (to taki specjalista od wszystkiego)

 

Niestety, jeśli chodzi o fachowców, to kto jest od wszystkiego. to jest do niczego... :cry: Najczęściej. :-?

 

mąż był u ludzi którym on wcześniej budował, byli zadowoleni, nie mieli zastrzeżeń.

 

Szkoda Magdzia, że akurat na Ciebie padło.

Ale... ja tak sobie często mówię..."jakbym wiedziała, że się przewrócę, to bym się położyła..."

W końcu komuś trzeba zaufać, inaczej musielibyśmy sami zasuwać od kopania fundamentów, przez murowanie, po układanie kafli w kibelku.

 

Fajnie, że o tym piszesz, dzięki temu może potencjalnym nabywcom pomp ciepła (a ja się do nich zaliczam) uda się uniknąć wpadek.

Bo są jeszcze tacy, którzy za nic w świecie nie przyznają się do tego, że u nich coś zostało skopane i idą w zaparte, że jest super, doradzając innym, że tak własnie jest najlepiej (uwaga forumowicze, nie brać tego do siebie!).

 

Pozdrawiam. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że o tym piszesz, dzięki temu może potencjalnym nabywcom pomp ciepła (a ja się do nich zaliczam) uda się uniknąć wpadek.

Bo są jeszcze tacy, którzy za nic w świecie nie przyznają się do tego, że u nich coś zostało skopane i idą w zaparte, że jest super, doradzając innym, że tak własnie jest najlepiej (uwaga forumowicze, nie brać tego do siebie!).

 

Pozdrawiam. :D

Piszę, bo taka jest prawda, bo chcę ostrzeć innych przed czymś, przed czym nas nikt nie ostrzegł. Jesne, że mi wstyd, bo tak się rozpisywałam o PC, jakie to cudowne rozwiązanie itp. a teraz musze to odszczekać. :oops:

Mimo wszystko nadal uważam, że DOBRZE wykonana instalacja PC to świetan sprawa i napewno opłacalna i wygodna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goopi jestem bo jeszcze swojego domu nie wybudowałem, a dopiero się przymierzam, ale jakos tak mi sie zdawało, że aby zrobic ogrzewanie podłogowe to trzeba mieć:

1. dokładnie okreslone zapotrzebownaie na ciepło dla każdego pomieszczenia(albo obwodu grzewczego),

2. projekt ogrzewania uwzględniający temperature zasilania, rodzaj wykończenia podłogi, zapotrzebowanie cieplne budynku i poszczególnych pomieszczeń.

 

O ile przy zasilaniu GZ przy spapraniu podłogówki mozna podniść temp zasilania o tyle w przypadku zasilania PC podniesienie tem. musi skutkować spadkiem sprawności.

 

Jeszcze jedna uwaga lajkonika: skoro temp. zasilania obwodu grzewczego to 45C a mimo to PC chodzi przez 18h na dobe to prawdopodobnie skopano dolne źródło albo źle dobrano moc PC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Thjazi:

Nie jesteś głupi, wręcz przeciwnie, uczysz się i to na błędach innych !!!!!!

 

O wpływie temperatur DZ i odbioru na; moc i sprawność pisałem nieco wyżej, sądząc po reakcji (a właściwie jej braku) jedynego w tym gronie fachowca (jestem elektrykiem - automatykiem), to było dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na zasialniu podłogówki jest 45 C a podłoga jest chłodna to skopana jest podłogówka.

Jeżeli przy tej temp. podłoga jest ciepła a w domu jest zimno to podłogówka jest skopana (bo podłoga nie powinna mieć temp wyższej niż 27C ale możesz temu zaradzić:

wyłącz rekuperator albo

zamuruj okna albo

dorzuć ogrzewanie ścienne.

I jeszcze jedno z sasiednigo watku.

NIe wiem jak to jest z panelami ale mnie zawsze wydawało się że na ogrzewaniu podłogowym to panele trzeba przyklejasć specjalnym klejem.

Ułozenie paneli na piance to tak jek podgrzewanie sie za pomoca termosu( wśrodku niby goracy ale z zewnątrz ni ch...).

ale ja się nie znam na parkietach - wyczytałem o tym klejeniu na stronie barlinka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...