Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Problem z podsypka...


Recommended Posts

Witam

 

pytanie ogólne: ile osób które są juz nad stanem ZERO- badało zagęszczenie swojego piasku, po wykonaniu zasypki scian fund. i utwardzeniu maszynowym ?

 

pytanie rozbiegowe - bo chcę się zorientować czy tylko ja jestem takim fanatykiem sprawdzeń - czy to normalne u Inwestora.

 

no ale z tego badania wyszły mi problemy. Mianowicie mimo zasypywania co 30cm, i jeżdżeniu ubijarką wibracyjną-płytową, w sumie dwa dni. Badanie geotechnika wyszło , 6 , 8 uderzeń na 10 cm. Powinno być min 12 uderzeń na 10cm.

 

pytanie główne - jak można inaczej niż wybierając piasek - zapobiec osiadaniu płyty betonowej.

 

- zbrojenie w betonie?

- filary w piachu ?

- jakieś zastrzały ?

 

co można zrobić by wzmocnić piasek tak by płyta betonowa nie siadła za lat 5, 7, 10...

 

proszę o poradę.

AMI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie ma się czym przejmować, co najwyżej za kilka lat będziesz musiał przekręcić o kilka milimetrów listwy przypodłogowe.Dzieje się tak często nawet na stropie, gdy lekko siada warstwa styropianu.Zrobić to się tu nic nie da, a wszelkie próby poprawy tylko zaszkodzą (możliwe spękania).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale z tego badania wyszły mi problemy. Mianowicie mimo zasypywania co 30cm, i jeżdżeniu ubijarką wibracyjną-płytową, w sumie dwa dni. Badanie geotechnika wyszło , 6 , 8 uderzeń na 10 cm. Powinno być min 12 uderzeń na 10cm.

 

Na jakiej głębokości wyszedł taki wynik?

Z tego co pamiętam, to pierwsze 0,5m się odrzuca z badania.

I jeszcze jedno pytanie: czy podczas zagęszczania piasek był suchy czy polewany wodą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
Ami - ja jestem fanatykiem sprawdzań i badałem zagęszczenie piasku ile wyszło nie pamiętam gdzieś w dzienniku jest wpisane... dochodziło chyba do 15 uderzeń na głębszych warstwach, choć do analizy końcowej odrzuca się jakiś 1 metr od góry jako niemiarodajny. Mi majster doradził siatkę zatopioną w podłodze, która niby ma trzymać podłogę, żeby nie osiadła, nie jest to ni strop ni podłoga pływająca - takie kuriozum pośrednie. Zobaczymy za 10 lat...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...