Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

instalacje odporne na korozje


Eliaszek

Recommended Posts

Jakiego kucia??? Do podłogówki przecież tak czy tak musisz mieć zerwaną całą wylewkę jeśli to remont bądź robisz to przed wylewkami, jeśli to nowy dom.

O żadnej korozji tu nie ma mowy, o osadzaniu kamienia, zwłaszcza w instalacji CO też nie, niezależnie od tego, czy będzie to PEX tej czy tamtej firmy.

 

Co to znaczy "mniejszej średnicy'? Węższe, niż 16mm? Akcesoria do owej mniejszej średnicy też sprzedają? Np. rozdzielacze?

Proponowałbym, żebyś materiały na tą podłogówkę kupował z pomocą hydraulika, który tą instalację będzie potem robił, to może wiele uprościć.

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie stare budownictwo, jest wiele przerabiania ;( w spadku dostałem stary dom, poniemiecka budowa, chcemy go zrobić po swojemu. Jesteśmy z żoną na etapie planowania. żona jest alergikiem i pomyślałem o podłogówce albo innej płaszczyznowej instalacji z tego względu, że ogrzewanie płaszczyznowe nie generuje intensywnego ruchu powietrza. W systemie Keller Pex dostępne są rury i kształtki o średnicach od 16 do 20mm z tego co wyczytałem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to niestety, ale dla alergików własnie podłogówki są podobno niewskazane, m.in. z tego powodu, że wywołują obieg powietrza "od podłogi" sprzyjający podrywaniu kurzu.

NIemniej, w przypadku remontu takiego staruszka, dobrze byłoby żeby takie założenia czynił projektant znajacy ten budynek w trakcie tworzenia projektu adaptacji. On będzie widział choćby to, jakiej konstrukcji i w jakim stanie są stropy i czy w ogóle jest mowa o jakichkolwiek wylewkach.

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eliaszek, zajrzyj do wątku o podłogówkach itp., ale moim zdaniem podłogówka jednak jest lepsza pod tym względem, bo różnica temperatury pomiędzy podłogą a powietrzem w takim wypadku jest tak niewielka, że to praktycznie nie może generować ruchu powietrza. Za to większa cyrkulacja niż przy grzejniku to występuje chyba tylko przy ogrzewaniu nadmuchowym...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ośmieszaj się

 

To ty się nie ośmieszaj takimi tekstami. Napisałem coś, co jest dość popularną tezą, jej uzasadnienie (podrywanie kurzy z ciepłej podłogi przez konwekcję) brzmi logicznie, ponieważ jednak nie jestem tego pewien, dodałem słowo "podobno". Jeśli jest to bzdura - napisz dlaczego. Jeśli pisałeś (Ty bądź ktoś) o tym "milion razy", wskaż miejsce.

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no , ale ja właśnie też słyszałem, że podłogówka jest lepsza niż grzejniki dla alergików, w ogóle najlepszym sposobem jest ogrzewanie płaszczyznowe, najlepiej w ścianie. Ogrzewanie płaszczyznowe nie generuje intensywnego ruchu powietrza, unosząc przy tym kurz z firan czy rolet, ale powoli dostarcza ciepło na całej powierzchni. Ten kurz nie "fruwa" jak szalony w powietrzu, dlatego myślę o tym kellerze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek P. obawiam się, że projektant już gryzie ziemię ;p

 

Pisałem o projektancie robiącym Ci projekt przebudowy tego domu :) Tak przynajmniej odebrałem słowa "chcemy go zrobić po swojemu", że to będzie jakiś poważny remont/przebudowa, a takich rzeczy bez projektu lepiej nie robić.

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty chyba jesteś zagorzałym fanem podłogówki ja niestety uważam to za kiepskie ogrzewanie ale sprzeczać się nie mam zamiaru jak ktoś chce mieć podłogówkę to mu to zakładam a jak ktoś pyta to uczciwie odpowiadam i zapewne jest tak że co człowiek to inne zdrowie i inne odczuwanie podłogówki. Zrobiłem kilka szpitali w swojej karierze i nigdy tam podłogówki nie było zawsze nadmuchowe nawet na bloku operacyjnym to jest dla mnie jakąś wyrocznią jeśli chodzi o zdrowie, z technicznego punktu widzenia to nadmuch ma o wiele szybszą reakcję od podłogówki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, ale dowiedziałem się, że w pomieszczeniach, gdzie zainstalowano ogrzewanie płaszczyznowe, można obniżyć temperaturę grzania o 2–3°C, nie tracąc przy tym komfortu cieplnego, co dla mnie również się liczy ;) Wiem, że ten Keller działa zbliżenie do idealnej temperatury dla człowieka w pomieszczeniu (na ich stronie w poradniku instalatora wyczytałem):

"Systemy powinny działać tak, aby temperatura przy suficie nie była wyższa niż 50°C, przy ścianach 35°C, a na podłodze 24-28°C w tzw strefie wewnętrznej (zależnie od rodzaju pokrycia posadzki). " - jeśli chodzi o płaszczyznowe, już abstrahując od alergii dlaczego niektórzy z Was obalają podłogówkę, skoro jednak jakieś zalety ma + komfort rzecz jasna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 5 years później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...