Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dom na płycie, energooszczędny, projekt i wykonanie własne.


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 651
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zamówiłem płyty meblowe z formatowaniem na kuchnię wraz z transportem w firmie "Juan" oddział Wrocław.

Miało być szybko, termin maksymalnie 10 dni roboczych lub cytuję "aczkolwiek może on ulec skróceniu"

Wymagana zaliczka 70% wpłacona półtora miesiąca temu.

Po pewnym czasie poproszono mnie o wpłacenie całość kwoty "na transport zewnętrzny" bo własny mają zajęty i wpłaciłem.

Nadal czekam. Ciekawe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co skusiło Cię na stal nierdzewną (CWU)..?

Grzejesz pompą, czyli zbiornik na CWU masz z wężownicą w środku, czy jednak osobną grzałkę dałeś..?

Z hydrauliką u mnie nie specjalnie najlepiej, więc może rozjaśnij mój mózg, jaka różnica pomiędzy naczyniami przełomowymi standardowymi a przepływowymi (korzyści za i przeciw, nie konstrukcyjne bo to akurat logiczne no i na zdjeciu widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W domu rodzinnym miałem kilka zbiorników ocynkowane i emaliowane. Krótko pracowały - korozja.

Wybrałem nierdzewny licząc na długą pracę.

Zbiornik ma wężownicę lecz nie podłączałem, fotowoltaika załatwia sprawę przy pomocy 3 kW grzałki.

Nie warto "poganiać " pompy ciepła do wysokiej temperatury kiedy słońce tak ładnie świeci.

Naczynie przepływowe tylko w obwodzie cwu. Brak zastoju, woda przepływa i nic się złego nie zbiera,

lub jest zmniejszone nagromadzenie (bakterii itp).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...