Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dom na płycie, energooszczędny, projekt i wykonanie własne.


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 651
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Miło mi się przywitać :) i powiedzieć, że planuję tu zostać do końca :)

Jestem pod wrażeniem! Gratuluję dobrej roboty i przemyślanych rozwiązań. Jak pewnie większość czytających, wzięłam parę szczegółów głęboko do serca (i na budowę) :)

My dopiero zaczynamy "za chwilę", więc będzie czas, aby ekipie wbić do głowy, co mają zrobić ;)

Trzymam kciuki za dalsze udane prace :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło mi się przywitać :) i powiedzieć, że planuję tu zostać do końca :)

Jestem pod wrażeniem! Gratuluję dobrej roboty i przemyślanych rozwiązań. Jak pewnie większość czytających, wzięłam parę szczegółów głęboko do serca (i na budowę) :)

My dopiero zaczynamy "za chwilę", więc będzie czas, aby ekipie wbić do głowy, co mają zrobić ;)

Trzymam kciuki za dalsze udane prace :D

 

Dziękuję i idę wpisać się do Waszego dziennika :welcome:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje postepow, tez mnie czeka samobudowa ale z poddaszem, chciałbym ze mój plac tez był w takim stanie :)

 

A przy okazji na jakiej wysokości masz odpływ do pralki?

 

Dziękuję, poddasze więc więcej pracy wytrwałości życzę.

Odpływ z pralki na 105cm, ponieważ pralka będzie stała na szafce tak aby było wygodnie sięgać po pranie. Normalnie odpływ i zasilanie w wodę wykonuje się tak aby pralka zasłoniła podejścia i powyżej maksymalnego poziomu wody w napełnionym bębnie. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja elektryczna, TVR, LAN, alarmowa z monitoringiem, mini solarna a w zasadzie fotowoltaiczna - START.

 

Instalacji alarmowej i spraw z nią związanych postaram się nie pokazywać. Są to moje rozwiązania i chcę, żeby były trudniejsze do przejścia dla nieproszonych gości.

 

elektryk_001.jpg

 

elektryk_002.jpg

 

elektryk_003.jpg

 

elektryk_004.jpg

 

elektryk_005.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam się u Ciebie.

Piękna budowa, peanów słać nie będę, żebyś nie wpadł w samozachwyt :) ale każdemu tak życzę. Przemyślane, zaplanowane, realizowane starannie.

Nie ukrywam, że czekam na Twoje ocieplanie stropu, mam takie same założenia, identyczną technologię wykonania więźby, więc chętnie pooglądam, jak upychasz tam swoje 50cm wełny.

Mam pytanie, czy wiązary umyślnie opierałeś na murłacie, ze względu na 50cm wełny, bo mi zaproponowali wiązary oparte bezpośrednio na wieńcu i nie wiem, czy przy takiej konstrukcji zmieszczę swoje 50cm wełenki. Co o tym myślisz? Lepiej dać murłatę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam się u Ciebie.

Piękna budowa, peanów słać nie będę, żebyś nie wpadł w samozachwyt :) ale każdemu tak życzę. Przemyślane, zaplanowane, realizowane starannie.

Nie ukrywam, że czekam na Twoje ocieplanie stropu, mam takie same założenia, identyczną technologię wykonania więźby, więc chętnie pooglądam, jak upychasz tam swoje 50cm wełny.

Mam pytanie, czy wiązary umyślnie opierałeś na murłacie, ze względu na 50cm wełny, bo mi zaproponowali wiązary oparte bezpośrednio na wieńcu i nie wiem, czy przy takiej konstrukcji zmieszczę swoje 50cm wełenki. Co o tym myślisz? Lepiej dać murłatę?

 

Witam. Murłatę zaproponował producent wiązarów w celu zniwelowania nierówności wieńca i kotwienia wiązarów w dowolnym miejscu ( ewentualne błędy przy produkcji i montażu występujące przy dachach wiązarowych czterospadowych) - przystałem na to. Pierwotnie myślałem o kotwach zatopionych w wieńcu np. MULTI GRIP. Aby zmieścić 45cm wełny podniosłem na łatach podłogę poddasza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja ładnie zrobiona, starannie, jak reszta domu ;) Ja jestem leniwy i zazwyczaj mocuję kable na wierzchu na kołki, bez kucia bruzd. Jakie tynki przewidujesz - "tradycyjne", czy płyty GK ?

 

PS: Właśnie stałem się "Forumowiczem" :D

 

Gratuluję tytułu :yes:

Tynk cementowo-wapienny "kręcony" na budowie.

Gdzie można zobaczyć Twoje zmagania z budową, fotki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję tytułu :yes:

Tynk cementowo-wapienny "kręcony" na budowie.

Gdzie można zobaczyć Twoje zmagania z budową, fotki ?

 

Ja niestety jeszcze buduję u innych :( Ale przynajmniej zbieram doświadczenie, które mam nadzieję, że zaowocuje w przyszłości :D

 

A co do tynków, to jeszcze do niedawna myślałem, że tynki cementowo - wapienne, to przeszłość. Ale ekipa tynkarzy mnie uświadomiła, że dużo tego robią. Gipsowe mają taki plus, że jeśli są dobrze zrobione, to wystarczy przeszpachlować raz, a nawet wystarczą wyprawki i można malować ;)

 

Powodzenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...