Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dom na płycie, energooszczędny, projekt i wykonanie własne.


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 651
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Uff, przeleciałem 18 stron. Pogratulować odwagi przy budowie własnego domku. Można powiedzieć, że wybudowałeś dom "za darmo". Nikomu nie dałeś zarobić ;) No może poza dachem, tego samemu nie da się zrobić.

Dlaczego zdecydowałeś się na porotherm a nie Ytong? Ja sam bym się zdecydował na porotherm bo podobno przyjemniejszy jest mikroklimat w domu od pustaka ceramicznego niż pustaka Ytong. W sumie to i to ma zalety i wady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff, przeleciałem 18 stron. Pogratulować odwagi przy budowie własnego domku. Można powiedzieć, że wybudowałeś dom "za darmo". Nikomu nie dałeś zarobić ;) No może poza dachem, tego samemu nie da się zrobić.

Dlaczego zdecydowałeś się na porotherm a nie Ytong? Ja sam bym się zdecydował na porotherm bo podobno przyjemniejszy jest mikroklimat w domu od pustaka ceramicznego niż pustaka Ytong. W sumie to i to ma zalety i wady.

 

Kolega nie wybudował domu "za darmo" bo nikt nie liczy swojej robocizny, a to błąd. Zauważ, że budowa trwa już 3 lata i jak sądzę potrwa kolejne drugie tyle. Sadysta odwalił kawał dobrej roboty ale to prace efektowne, widoczne gołym okiem. Przy wykończeniówce nie widać tak spektakularnych postępów. W tym czasie ktoś musiał na ten dobrobyt "zarobić i wyżywić rodzinę", a co widać z bloga wiele materiałów było kupowanych z bardzo dużym wyprzedzeniem. Istotnie prace wykonane są bardzo starannie i z dbałością szczegółów, ale to domena "samorobów" - tutaj chylę czoła ... choć nie zazdroszczę ilość poświęconego czasy wyjętego z życia.

 

Mikroklimat, dobre :confused:

Edytowane przez Wykona
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie miałem na myśli, że ani grosza nie wyłożył, przecież to oczywiste. "Za darmo" miałem na myśli, że nikomu nie dał zarobić. Taki skrót myślowy. Mnie to się chwali, że ktoś potrafi zrobić coś sam i to na poziomie profesjonalnym. Edytowane przez emigrus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff, przeleciałem 18 stron. Pogratulować odwagi przy budowie własnego domku. Można powiedzieć, że wybudowałeś dom "za darmo". Nikomu nie dałeś zarobić ;) No może poza dachem, tego samemu nie da się zrobić.

Dlaczego zdecydowałeś się na porotherm a nie Ytong? Ja sam bym się zdecydował na porotherm bo podobno przyjemniejszy jest mikroklimat w domu od pustaka ceramicznego niż pustaka Ytong. W sumie to i to ma zalety i wady.

 

Witam.

 

Znam ceramikę lepiej niż inne materiały, dlatego taki wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje rozwiązanie progów drzwi wejściowych i tarasowych przy budowie na płycie fundamentowej.

Oczywiście to kompromis, wszystko żeby uniknąć "mostka"

 

Wyjście na taras.

Wyciąłem styropian (tak aby zmieściła się wylewka i kostka tarasowa).

Wykułem beton pod drzwiami i wkleiłem pas XPS.

Wyrównałem betonem i lekkim zbrojeniem (w przyszłości na nim będzie kostka wychodząca na taras lub schody).

 

001_pro.jpg

 

002_pro.jpg

 

003_pro.jpg

 

04_pro.jpg

 

005_pro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Śledziłem Twój dziennik od początku, i troszkę się wzorowałem.

Buduję od roku (99% sam), technologia podobna, parterówka 16x10, płyta, wiązary, ściany bk, sufit podwieszany, lekki tynk, WM. tydzień temu kończyłem ocieplenie (prawie bo drzwi jeszcze nie mam), doganiam Cię, ale na obecnym etapie nie wszystko jeszcze mam rozpracowane (elektryka, hydraulika) i prace zwolniły.

Wykonałem takie same podstawki do ściągania betonu przy wylewaniu płyty, niestety awarii uległa pompo-gruszka i 32m3 b30 + dramix 3D + upał, musieliśmy rozpracować ręcznie we trojkę niedoświadczonych, na wygładzanie nie starczyło czasu:(

Próbowałem wykonać maszynkę do cięcia styropianu ale mi nie wyszło, zabrakło projektu, w tym samym czasie Ty opisałeś swoją, niestety nie śledziłem wątku:(

Dzięki za inspiracje. Dzięki dziennikom ludzi takich jak Ty udało mi się wybudować DOM i myślę że jest on wykonany solidnie. Została już praktycznie wykończeniówka, mam nadzieję że za pół roku się wprowadzę:)

Pozdrawiam! i dziękuję za przekazaną wiedzę.

 

ps. Też chciałem prowadzić dziennik, niestety brakło sił i czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...