Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dom na płycie, energooszczędny, projekt i wykonanie własne.


Recommended Posts

Hej,

Na początek wielkie wyrazy uznania za to jak prowadzisz budowę i relacje z niej.

 

Chciałbym się dopytać o pewien szczegół, mianowicie ocieplenie murłaty. Dawałeś tam kliny praktycznie na ścisk do membrany dachowej. Nie zakłóci to wentylacji więźby? Nie wiem w tej kwestii zbyt wiele.

Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam

 

Witam i dziękuję.

Co do wentylacji więźby, mam poddasze nieużytkowe i membranę paroprzepuszczalną nie osłoniętą wełną mineralną itp.

Jest sporo miejsca na poddaszu i myślę, że wilgoci nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 651
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wentylacja - uszczelnienie.

 

0160_wentigips.jpg

 

Skrzynki są nitowane i nie mają pełnej szczelności, nie chciałem żeby zaciągały do wnętrza wełnę szklaną.

"Uszyłem" więc z resztek XPS obudowy, które wypełniłem pianką poliuretanową.

Estetyki brak ale spełnia swoją rolę, po przykryciu wełną nie będzie widoczne.

 

0170_wentigips.jpg

 

0200_wentigips.jpg

 

Rekuperator będzie podpięty do tych czterech rur spiro, za pośrednictwem miękkich odcinków rur (żeby zapobiec przenoszeniu drgań).

 

0210_wentigips.jpg

 

0370_wentigips.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmocniłem miejsca na gniazda elektryczne i oświetlenie elewacji.

Wkleiłem kawałki XPS grubości 10 cm.

 

[ATTACH=CONFIG]354648[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]354649[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]354650[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]354651[/ATTACH]

 

Gniazda na elewacji dajesz takie jak np. w łazience z klapką czy kupujesz jakieś specjalne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gniazda na elewacji dajesz takie jak np. w łazience z klapką czy kupujesz jakieś specjalne ?

 

Tak, zwyczajne IP44 dobrej jakości. Łatwiej wymienić bo na pewno z czasem trzeba będzie to zrobić (UV).

Gniazda na elewacji będą włączane tylko na czas podłączenia do nich sprzętu (posiadają osobne włączniki 16A).

Będą także gniazda specjalne w ogrodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oświetlenie w suficie.

 

Mam kilka wpuszczanych lamp i tak uszczelniłem ich miejsca, mało estetycznie ;).

Folia i Vario Doublefit.

 

0420_wentigips.jpg

 

Korytka to wnęka na oprawy lamp - takie oddzielenie i uszczelnienie przed przedostawaniem się dźwięku między pomieszczeniami.

 

0421_wentigips.jpg

 

0422_wentigips.jpg

 

Wnęka pod lampy gotowa.

Kolejność: korytko zamocowane w płaszczyźnie z profilami, folia uszczelniająca, kawałki płyt gipsowych wewnątrz i pokrycie sufitu płytami.

 

0423_wentigips.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy SIMONE 10 są dobrej jakości, policzyłem dziś, że na elewacji mam w sumie 10 gniazd w podwójnych ramkach, jedno to wyjście na agregat.

 

Nie znam tej serii, sam będę brał Simon 54 (znam i są przyzwoite)

Jeśli "agregat" do 16A to wytrzyma, nad podwójnymi ramkami bym się zastanowił (mechanicznie dwa przewody z elewacji delikatna sprawa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam gospodarza wątku za dygresję, ale nie daje mi to spokoju.. z tego co rozumiem to ma być takie zwykłe gniazdo simon ? i z agregatu kabel z dwoma wtyczkami (jedna agregat, druga gniazdo).. a skoro gniazdo to pewnie jakoś przełączane na te obwody awaryjne.. możesz opisać jak to chcesz mieć przełączane, jaki agregat i tak naprawdę po co? bo skoro piszesz o zwykłym gnieździe i wpinanym do tego agregacie to - wybacz - ale włosy mi się zjeżyły ze strachu.. może niepotrzebnie.. ale z tego co tu na forum wyczytuję to nikt chyba nie przymierzał się do tego tak jak powinno być tylko jak mu się wydaje że będzie dobrze, a to śmiertelnie (dosłownie) niebezpieczne. jak Sadyście przeszkadzają nasze dygresje to daj znać to w Twoim wątku podyskutujemy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gniazdo do którego wpinam agregat i zasila obwód " awaryjny " czyli np. lodówka, oświetlenie, itp.

 

Witaj _artur_

Może jak proponujesz przenieśmy dyskusje.

 

Dodam tylko.

To nie może być zwykłe gniazdo nawet w przypadku jednej fazy.

Poszukaj "gniazda kempingowe"

Jeśli to ma być osobny obwód, nie związany z rozdzielnicą (taki przedłużacz prowadzący od gniazda na elewacji do dodatkowego gniazda obok lodówki itp.) - potrzebujesz jedynie odpowiednie gniazdo "męskie".

Jeśli połączenie jest związane z rozdzielnicą potrzeba jeszcze przełącznika zasilania.

Zwróć się do elektryka, jeśli wyprowadził przewody to miejmy nadzieję, że całość zaplanował.

Będę śledził dalsze wpisy w Twoim dzienniku.

Edytowane przez Sadysta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przerwać dyskusję kolegów, bo dzienni bez fotografii robi się nieciekawy i chciałbym się skupić na obecnym stanie budowy.

 

Odpowiedziałem już koledze, który stara się mnie przekonać do "jedynie słusznego" rozwiązania w sprawie okien.

Powiem tylko, że montaż za pomocą pianki jest prawidłowy i szczelność osiągnięta jest (będzie) dla mnie zadowalająca (praktyka).

Rekuperator będzie działał prawidłowo (praktyka).

Pieniądze z taśm przekierowałem na uszczelnienie stropu - to dopiero jest prawdziwa "dziura".

Sufit podwieszany do wiązarów, uszczelnienie tego, przejść kablowych, oświetlenia itd.

 

[ATTACH=CONFIG]356373[/ATTACH]

 

Zakup "kleju" i membrany, ale o tym w innym czasie.

 

[ATTACH=CONFIG]356374[/ATTACH]

Zakupiłeś isovera vario bo? Stosunek jakości do ceny? Czy dostępność dobra? A może pracowałeś na nim i oceniasz że dobry?

Z góry dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłeś isovera vario bo? Stosunek jakości do ceny? Czy dostępność dobra? A może pracowałeś na nim i oceniasz że dobry?

Z góry dzięki za odpowiedź

 

Szukałem czegoś do połączenia ściany z paroizolacją, niewiele jest takich specyfików.

Znalazłem Vario i zastosowałem pierwszy raz, aplikacja i uszczelnianie wygląda dobrze. Jak będzie w przyszłości ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...