Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dom na płycie, energooszczędny, projekt i wykonanie własne.


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 651
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Sufity podwieszane.

 

Taśmy, które mogę polecić.

Smart najtańsza dwustronna spokojnie daje radę, Blue Dolphin do folii, także tania i dobra.

 

0600_wentigips.jpg

 

Rozprowadzone Vario na ścianie przy profilu UD 30.

 

0602_wentigips.jpg

 

Poszło tego niecałe 14 sztuk.

 

0610_wentigips.jpg

 

Do prac "ostatecznych" zakupiłem ProFin Mix.

Nie stosowałem jeszcze tej masy szpachlowej, sam jestem ciekawy czy warto było kupować.

 

0650_wentigips.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chcę Ci powiedzieć że ty nie prowadzisz DZIENNIKA BUDOWY tylko piszesz podręcznik budowania domku jednorodzinnego.

Jestem pełen zachwytu po tej lekturze. Sporo się nauczyłem i będę się stosował do podręcznika.

 

Życzę powodzenia i wytrwałości.

Pozdrawiam

Tomasz

 

Bardzo mi miło.

Pędzę do Twojego dziennika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sadysta Po pierwsze- gratuluję budowy i super dziennika.

 

Po drugie- czy dobrze rozumiem że zrobiłeś oddzielny przewód wentylacyjny do okapu? Czy on prowadzi bezpośrednio na zewnątrz z pominięciem reku?

Zrobiłeś jakiś zawór zwrotny?

 

Pozdrawiam,

Mayek

 

Przewód oddzielny na zewnątrz budynku, wydajność rekuperatora jest zbyt mała na pozbycie się "wyziewów kuchennych".

Okap ma znacznie większą wydajność, klapa zwrotna oczywiście będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewód oddzielny na zewnątrz budynku, wydajność rekuperatora jest zbyt mała na pozbycie się "wyziewów kuchennych".

Okap ma znacznie większą wydajność, klapa zwrotna oczywiście będzie.

 

W takim razie: Skąd weźmiesz powietrze do uzupełnienia tego wywianego przez okap?

Jaka klapa zwrotna? Sterowana elektrycznie czy po prostu ciśnieniem powietrza? Nie boisz się nieszczelności w tym miejscu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie: Skąd weźmiesz powietrze do uzupełnienia tego wywianego przez okap?

Jaka klapa zwrotna? Sterowana elektrycznie czy po prostu ciśnieniem powietrza? Nie boisz się nieszczelności w tym miejscu?

 

Mimo moich starań o szczelność nie będę jej miał w 100%, mam także możliwość i nie zawaham się jej użyć; uchylne okna :yes:.

Podkradnę trochę z wentylacji mechanicznej, która choć zrównoważona jest połączona z otoczeniem.

Zakłóci to oczywiście "książkową" wymianę powietrza podczas gotowania.

Klapa zwrotna grawitacyjna, gdyby były problemy pomyślę o sterowanej elektrycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Pewnie już Cię to nudzi, ale ja również chciałem wyrazić podziw dla efektów Twojej pracy. Podpatrzyłem u Ciebie wiele praktycznych rozwiązań, których nie omieszkam użyć u siebie. Z Twojego dziennika chyba najwięcej się nauczyłem. Dzięki też za wszystkie testy.

 

Pozdrawiam

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Pewnie już Cię to nudzi, ale ja również chciałem wyrazić podziw dla efektów Twojej pracy. Podpatrzyłem u Ciebie wiele praktycznych rozwiązań, których nie omieszkam użyć u siebie. Z Twojego dziennika chyba najwięcej się nauczyłem. Dzięki też za wszystkie testy.

 

Pozdrawiam

Bartek

 

Nudne ;) ale "mów mi jeszcze" .

Cieszę się, że jestem przydatny.

Idę do Ciebie podpatrywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsza robota rozpoczęta - wełna na poddaszu.

Wysoka temperatura i pylenie wełny mi nie służy.

3 x 15 cm Isover wełny szklanej upycham między wiązarami.

To co widać to poddasze gdzie będą przykręcone płyty OSB 3, powstanie strych.

Robię to teraz, żeby w przypadku nadepnięcia na płyty nie zniszczyć gotowego sufitu.

Mam teraz jedną warstwę płyt gipsowych, łatwiej będzie naprawić.

 

0010_izolpod.jpg

 

0020_izolpod.jpg

 

0030_izolpod.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
czy dawałeś jaką nagrzewnice pod wentylacje mechniczną? Pytam, bo dziś otrzymałem swój projekt i tam taka jest na zime na 1,8kV - jak to ominąć? Poprzez jakiś GWC czy może połączyć to jakoś z podłogówką?

 

Jeśli sprawa dotyczy zabezpieczenia przed zamarzaniem wymiennika to albo zmniejszysz przepływ powietrza albo je podgrzejesz (na przykład nagrzewnicą).

O wszystko zadba sterownik rekuperatora, zostawił bym nagrzewnice elektryczną.

Myślę, że będzie pracowała sporadycznie i nie obciąży zbyt mocno finansowo w eksploatacji jak i przy zakupie.

Ja zostawiłem sobie wyjścia w płycie do GWC, ale nie będę go robił teraz, może kiedyś.

Z zamarzaniem wymiennika będę walczył przez zmniejszenie wydajności przepływu powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...