Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dom na płycie, energooszczędny, projekt i wykonanie własne.


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 651
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gratulacje stanu "zero", teraz niech się mury pną do góry....

Tak patrzę na daty, bo ja wręcz w identycznym składzie mam zamiar swoją chatkę wystawić - ~miesiąc zajeło Ci przygotowanie terenu, drugi ~miesiąc sama płyta.. Jeżeli mogę to poproszę o uszczególowienie odpowiedzi na moje poprzedne pytanie - czy budujesz zaocznie/wieczorowo? czy siedzisz całe dnówki na budowie, tz czy oprócz budowy pracujesz jeszcze zawodowo?

Jak spisały się dystane do ściągania betonu? po zdjęciach widać że OK, ale może teraz z doświadczeniem coś byś w nich zmienił?

To obnieżenie w płycie na ostatnim zdjęciu to na potrzeby łazienki i profilowania spadku? Jak było ono wykonane?

To zatarcie płyty to rzeczywiście nietrafiona decyzja?

Wyznaczyłeś sobie jakieś cele na ten rok? jedziesz ze ściaami jeszcze?

Pozdrawiam i jeszcze raz gratuluje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje stanu "zero", teraz niech się mury pną do góry....

Tak patrzę na daty, bo ja wręcz w identycznym składzie mam zamiar swoją chatkę wystawić - ~miesiąc zajeło Ci przygotowanie terenu, drugi ~miesiąc sama płyta.. Jeżeli mogę to poproszę o uszczególowienie odpowiedzi na moje poprzedne pytanie - czy budujesz zaocznie/wieczorowo? czy siedzisz całe dnówki na budowie, tz czy oprócz budowy pracujesz jeszcze zawodowo?

Jak spisały się dystane do ściągania betonu? po zdjęciach widać że OK, ale może teraz z doświadczeniem coś byś w nich zmienił?

To obnieżenie w płycie na ostatnim zdjęciu to na potrzeby łazienki i profilowania spadku? Jak było ono wykonane?

To zatarcie płyty to rzeczywiście nietrafiona decyzja?

Wyznaczyłeś sobie jakieś cele na ten rok? jedziesz ze ściaami jeszcze?

Pozdrawiam i jeszcze raz gratuluje!

 

Teren i pogoda niesprzyjające dlatego"ciągnie się" Obecnie poświęcam cały czas na budowę domu, podpory do prowadnic spisały się świetnie i nic bym nie zmienił. Zagłębienie zostało wydrapane w jeszcze plastycznym betonie, będzie tam brodzik z płytek i odpływ liniowy. Wszędzie będą płytki więc w moim przypadku zatarcie niepotrzebne, natomiast pod panel wskazane. Tak, ściany będą jeśli pogoda pozwoli.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź na prv.

 

Mam jeszcze pytanie o dolne źródło. Będzie zasilało jeszcze reku, bo nie widzę nigdzie innego gwc?

Pisałeś "Wyprowadzenie w rurach osłonowych 3 obwody po 150m + dwie osłonowe w zapasie" Czyli łącznie masz 450m czy 750 (nie bardzo rozumiem co to te "dwie osłonowe")?

Jakie planujesz uzyskać zapotrzebowanie na ciepło? Będzie blisko pasywnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź na prv.

 

Mam jeszcze pytanie o dolne źródło. Będzie zasilało jeszcze reku, bo nie widzę nigdzie innego gwc?

Pisałeś "Wyprowadzenie w rurach osłonowych 3 obwody po 150m + dwie osłonowe w zapasie" Czyli łącznie masz 450m czy 750 (nie bardzo rozumiem co to te "dwie osłonowe")?

Jakie planujesz uzyskać zapotrzebowanie na ciepło? Będzie blisko pasywnego?

 

Nie będę wspomagał rekuperatora, mam 3 obwody po 150 m i dwie rurki osłonowe do których mogę wprowadzić rury PE32mm. Mam nadzieje uzyskać niskie zapotrzebowanie na ogrzewanie ;).

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i gratuluję.

 

Z płytą to jak bym widział swoją. Również sam z ojcem kręciłem ileś tam tysięcy połączeń na krzyż. Podłogówkę też kładłem i co się da przed zalaniem. To był świetny czas. Zapomniałem tylko zatopić odkurzacza centralnego (było by mniej roboty później).

 

Życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymocowałem szalunek kołkami PEG 250mm na wysokości 10cm od góry płyty fundamentowej.

 

Skąd pomysł z kołkowaniem? Nie spotkałem się z tym w projektach, które przeglądałem na FM. Rozumiem że ma to utrzymywać szalunek na miejscu, ale czy nie wystarczy sama ziemia? Druga sprawa to czy nie będzie przez to malutkiego mostka i czy nie będzie tą drogą przenikać wilgoć do środka płyty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...