Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dom na płycie, energooszczędny, projekt i wykonanie własne.


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 651
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 weeks później...

Dawno nie zaglądałem a tu proszę już mnie doganiasz.

 

Widzę tą samą dachóweczkę na dachu jak u mnie. U mnie tylko czarna i angobaowana.

 

Jak trzy osoby to i wciągarka nie potrzebna.

Co prosty dach to i łatwiej idzie.

U mnie dwie lukarny = 4 kosze oraz 15mb obróbki typu ściana dach 2 kominy + 1 okno dachowe. 42stopnie i ze 350m2 do pokrycia.

Połać też widzę u kolegi pochylona łagodniutko to i łatwiej idzie. To są duże plusy.

 

 

Co ile klamrujesz dachówkę ?

Obróbki sam robisz czy gotowe?

 

Pozdrawiam w pracy aby nam śniegu nie dowaliło.

 

Do świąt ma nie padać i basta. :mad:

Edytowane przez m@rio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Dawno nie zaglądałem a tu proszę już mnie doganiasz.

 

Widzę tą samą dachóweczkę na dachu jak u mnie. U mnie tylko czarna i angobaowana.

 

Jak trzy osoby to i wciągarka nie potrzebna.

Co prosty dach to i łatwiej idzie.

U mnie dwie lukarny = 4 kosze oraz 15mb obróbki typu ściana dach 2 kominy + 1 okno dachowe. 42stopnie i ze 350m2 do pokrycia.

Połać też widzę u kolegi pochylona łagodniutko to i łatwiej idzie. To są duże plusy.

 

 

Co ile klamrujesz dachówkę ?

Obróbki sam robisz czy gotowe?

 

Pozdrawiam w pracy aby nam śniegu nie dowaliło.

 

Do świąt ma nie padać i basta. :mad:

 

Witam. Klamerki co 5 dachówek. Obróbki blacharskie zamówiłem pod wymiar i zamontowałem całkiem niedawno.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

super dziennik !!! gratuluje postepow przy budowie.

 

Mam taka prosbe, bylaby mozliwosc podawania orientacyjnych cen za materialy ktore wykorzystujesz?

Jestem pelen podziwu doswiadczenia i sam napewno wiele sie naucze z twojego dziennika, chcialbym aby polecono mi jakas literature o budowie domu, w celu zglebienia tematow w ktorych jestem zielony

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

dzinks0 - pozdrawiam.

 

Ciepła zima - zabrałem się za okna.

Wykonałem "ciepły parapet", 3 cm płyta XPS i kawałki wyfrezowane pod profile naszych okien + klej do styropianu.

 

parapet_001.jpg

 

parapet_002.jpg

 

parapet_003.jpg

 

XPS ma długość 120 cm więc przy szerszych oknach łączenie.

 

parapet_004.jpg

 

Między wyfrezowanym XPS a oknem dałem uszczelkę rozprężną (przyklejona do profilu okna - nie widać na fotografiach).

 

parapet_005.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klej do styropianu na pustaki i przykładamy "parapety".

 

parapet_006.jpg

 

Okna będą wysunięte 2,5 cm poza ścianę, wystająca część "ciepłego parapetu" zrówna się z ociepleniem (25 cm)

 

parapet_007.jpg

 

Dociążenie na czas klejenia.

 

parapet_008.jpg

 

Syn zawsze zainteresowany postępami na budowie.

 

parapet_009.jpg

 

Po przyklejeniu uzupełnienia.

 

parapet_010.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okna.

 

Poszło szybko, skoro XPS przyklejony do wypoziomowanych pustaków okno kładę na nim i mam poziom. Dalej tradycyjnie tymczasowe kliny, kotwy i piana. Kliny wyciągam i kończę pianą. Muszę jeszcze zabezpieczyć piankę przed UV, nałożę klej lub akryl (do docieplenia jeszcze trochę czasu).

 

parapet_011.jpg

 

parapet_012.jpg

 

parapet_013.jpg

 

parapet_014.jpg

 

parapet_015.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super robota, te (pod)parapety to czym frezowałeś?

będziesz dawał taśmę paroszczelną od wewnątrz i coś paroprzepuszczalnego od zewnątrz?

 

Frezarką do drewna, chciałem uzyskać lekko postrzępioną powierzchnię żeby lepiej przylegała do ramy okna. Pozostały montaż tradycyjnie, bez taśm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zamierzasz osadzić drzwi? Od dłuższego czasu zastanawia mnie jak to wygląda przy płycie fundamentowej bez późniejszych wylewek. Chodzi mi o podparcie i uszczelnienie dołem.

 

Podobnie jak okna, od spodu taśma rozprężna i wykończenie płytkami. Na zewnątrz część progu systemowego i materiał z którego będą wykonane schody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...