Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Gość GOSC12_3

Recommended Posts

A idź !

Broń tej ceglanej ściany swoją obfitą piersią !!!

 

Ja, na ten przykład, w swoim domu ( za kiedyś ) z premedytacją, będę tworzyła cóś z cegły rozbiórkowej, specjalnie w tym celu zakupionej.

Efekt, nie do podrobienia.

 

Strzel fotki samej ściany.

Może wystarczy uzupełnić zaprawę i będzie cud, miód i wafelki.....

 

Na takiej ścianie mozesz powiesić piekne lustro, wieszak haczykowy na kurtki czy płaszcze, postawić niska komódkę na rękawiczki, szaliki, itp, postawić ławeczkę, siedzisko, fotel.....

WSZYSTKO !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 94
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wpadlam na chwile, bo zaraz na rezonans lece.

 

Jestem calym sercem za cegla rozbiorkowa, ale...

Marimag na tych zdjeciach nie widac dobrze, ale spojrz na okno. Tam sa chyba nadproza betonowe i ciezko to bedzie ukryc. Gdyby pomysl na ceglana sciana byl wczesniej, to mozna by bylo je zrobic ze zbrojonej cegly (chyba?), a teraz to juz doopa:( No przeciez tak nie moze zostac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Ci powiem, że tez myślę o Twoich cegłach i wymysliłam a na poparcie swojego stanowiska mam obrazkowy przykład.

 

Zrobiłabym tak : ( uprzedzam, że robota jubilerska ale warta wszystkich pieniędzy)

 

- uzupełniłabym zaprawę i doczyściła cegły ale bez nadmiernej nadgorliwości....

- zagruntowała całość

- nadproże zamaskowałabym tak...patrz w dół

 

dla Riri.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nadal będziesz miała watpliwości to proszę....

 

Może to Cie przekona.

Zwróć uwagę, że nie wszędzie cegła wyglada jak z tasmy...

Im surowsza, tym ciekawsze wnętrze....

 

https://www.google.pl/search?q=wn%C4%99trza+z+ceg%C5%82%C4%85&client=firefox-a&hs=zEG&rls=org.mozilla:pl:official&channel=np&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=slWOUoK-JaLw4QT5poGgBg&ved=0CAkQ_AUoAQ&biw=1344&bih=714#imgdii=_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Riri moglabys jeszcze zdjecie samego okna zrobic? Ale tak, zeby je objac lacznie z nadprozem. Nie widac dobrze na tych zdjeciach, ale czy tam jest jeszcze jakis pas betonu nad oknem powyzej nadproza?

Pomysl Marimag jest fajny, tylko mam obawy, ze sie u Ciebie nie sprawdzi:( Wez metrowke i zmierz, jak gruba musialaby byc ta opaska wokol okna, ze to przykryc. Nie wiem czy pamietasz, ze u siebie (chyba w komentarzach) dodawalam zdjecie takiej opaski zrobione z bliska:yes: Ja planuje dac u siebie 10-cio centymetrowe, max 12cm. Mierzylam przed chwila, w obecnym mieszkaniu mam opaski 8cm i jest oki, bo mam male okna.

Jesli sie zdecydujesz na pomysl Marimag i bedziesz potrzebowala zdjec to sluze pomoca:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ze sieje ferment i niezgodę ale CO TO ICH OBCHODZI ???

Kto będzie tam mieszkał ?

To, że koleżankom się znudziło to żaden argument.

A co to wogóle za konsultacje ????

 

Rób jak Wam sie podoba a nie...narada rodzinna :mad:

Nie dawaj im poczucia, głównych sił dowodzacych, bo bęą się wcinać we wszystko.

 

Niestety, znam to z autopsji :(

 

Od biedy, możesz tę cegłę zamalowac na biało.

Im więcej, krzywizn tym fajniej będzie to wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ?

Rzeczywiście ?

 

Juz Ci wysyłam telefon do dobrego specjalisty !!!

 

Nie upieram sie przy cegle.

Jak nie chcesz to ok.

Chodzi mi raczej o to, żebyc nie dawała się osaczyć.

Ja tak mam i znam ten ból doskonale....

Rób tak, żebyście sie dobrze czuli w tych wnetrzach i zebyś potem nie pluła sobie w brodę....

Chciałam, ale ojce zabronili...

 

Moim zkromnym zdaniem, ganek jest zajebiaszczy.

Wielki, przestronny, cegła.

Cuda tam mozna zrobić.

Nie po to tyle inwestujecie, tyle pracy i serca w to wkładacie, zeby robic ten dom pod czyjes dyktando.

Tatuś, rozumiem, ma gdzie mieszkac, tak ?

Niech sobie kupi paprotkę czy innego bociana....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Riri musisz sie liczyc z tym, ze co jakis czas trzeba taka cegla przejechac odkurzaczem:p tzn. mala szczotka na rure i lecisz:lol2: szmatka sie tego przetrzec nie da, bo zostaja na niej takie rozne cuda. No chyba, ze Twoja cegla super gladka jest.

Druga sprawa. Jesli to Twoj tata bedzie to robil, to porozmawiaj z nim (Mari nie bij:lol2:) o tym, co trzeba zrobic, zeby to jakos wygladalo. Zeby sie nie okazalo, ze pracy z tym tyle, ze w ogole nie warto zaczynac.

A moze zrob sobie ceglana sciane w innym miejscu domu? Jesli masz jeszcze cegly, to nie problem pociac je na plytki(bierze sie tylko 2 zewnetrzne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Riri zapytam Cie jeszcze przy okazji:rolleyes: Wytlumacz mi jak blondynce, co potrzebuje do ocieplenia strychu? Chodzi mi o dach. Mamy poddasze nieuzytkowe, bedzie to pewnie sklad rzeczy wszelakich, maz nie chcial ocieplac, a ja sie uparlam, ze to bedzie pierwszy etap prac na wiosne. Boje sie, ze jesli nie zrobimy tego od razu, to jak zaczne wykonczeniowke, to ciagle bedzie cos wazniejszego.

No wiec tak: miedzy krokwie daje welne, na to stelaz i plyta? Czy jeszcze folia pod plyte?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maleństwem ????

Ile ma ?

 

 

Posłuchaj kobieto....

Wrzuć ten wątek z linka i usiądź razem z mężem.

Szczena mu opadnie jak zobaczy ile pracy ludzie włozyli i co osiagneli.

Nie ukrywam, że cegła gra tam pierwsze skrzypce :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Riri, czytałam o wątpliwościach ogródkowo - ścieżkowo - gankowych.

Obejrzałam rysunki i głupia jestem.

 

Narysuj ( ładnie proszę) te wszystkie opcje na jednym rysunku, co ?

 

Jak jest, jak chciałabyś Ty, jak mąż...

 

I specjalnie dla mnie ;) wprowadź kolorki co bo Ja ostatnio ciężko myślę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...