Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Bypass latem - czy aby na pewno?


Recommended Posts

nie mogę pojąć funkcji tego urządzenia jak słowiki zaczynają śpiewać

 

Rozumiem, że wolisz otwarte okna w sypialni [ ja też lubię!] - ale w dalszym ciągu pozostaje kwestia wentylacji łazienki, toalety, kuchni itd.

a do tego odzysk ciepła cały czas się przydaje - a mamy koniec maja!

.

 

A widzisz nie przydaje się bo mi świeże leci +/- 18,5oC.Szare ścieki to potęga .Jak ta woda co statki nosi:yes:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

normalny dom murowany - żadne tam pudełko styropianowe -

pod odczytami temperatury na głównej stronie pomiarów: http://pomiary.comair.pl/ wszystko jest dokładnie opisane.

Specjalnie wybraliśmy zupełnie typowy budynek, aby uzyskać miarodajne wyniki.

 

wkrótce będzie też monitorowany dom z naszym gruntowym, glikolowym wymiennikiem ciepła

teraz rozumiem te skoki temperatury...

monitorujecie samą centralę a nie budynek ...:yes:

nałóż na to temperaturę zewnętrzną, wewnętrzną (np. hol ) i temperatury na samych anemostatach to sam się przekonasz jaki sens ma to kilkukrotne zamykanie czy otwieranie obejścia w ciągu doby ...:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilkakrotnie to jakby bezsensownie

 

niekoniecznie bezsensowne - w naszych urządzeniach bypass otwiera się i zamyka w zależności od temperatury wewnętrznej i zewnętrznej.

A ponieważ , szczególnie ostatnio, pogodę mamy dynamiczną to bypass otwiera się i zamyka nawet kilka razy na dobę.

 

Ponownie zapraszam na stronę gdzie można to sobie pooglądać online:

www.pomiary.comair.pl

 

http://pomiary.comair.pl/napiecie.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monitorujecie samą centralę a nie budynek

 

monitorujemy zarówno centralę jak i budynek

 

nałóż na to temperaturę zewnętrzną, wewnętrzną

 

na wykresach jest pokazane wszystko - temperatura wewnętrzna /powietrze wywiewane/ jest mierzona w 3 miejscach

temperatura zewnętrzna [T1 wykres granatowy]

temperatura powietrza nawiewanego [ T3 wykres pomarańczowy]

temperatura w pomieszczeniach - konkretnie w holu nad schodami [ czyli w miejscu gdzie jest raczej ciepło]

[T8 - wykres czerwony]

 

http://pomiary.comair.pl/temp_multi.png

http://pomiary.comair.pl/temp_multi4.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

im bardziej "dynamiczna" pogoda tym częściej otwiera się i zamyka bypass.

Nie tylko z powodu burzy. Jak będzie upał przez cały dzień

to bypass otworzy się rano i pozostanie otwarty tak długo jak temperatura na zewnątrz będzie niższa niż wewnątrz,

ale gdzieś koło południa na zewnątrz zrobi się gorąco i bypass zamknie się, aby centrala odzyskiwała chłód,

Po kilku godzinach, kiedy upał się zmniejszy i temperatura na zewnątrz będzie znów niższa niż w domu

bypass ponownie się otworzy w celu szybszego schłodzenia wnętrza budynku.

 

Realnie 2 cykle otwarcia/zamknięcia w ciągu doby są logiczne i normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Mam rekuperator Mistral 600 DUO i chłodzenie pasywne z pompy ciepła podłączone na powietrzu nawiewanym (chłodnica za rekuperatorem). W zeszłym roku nie miałem jeszcze sterowania bypassem i skutek był taki, że w upalnym okresie, chłodzenie w nocy chodziło na maksimum i tak nie mogąc schłodzić należycie pomieszczeń (w końcu wyciągało z nich 25-28oC), podczas gdy na zewnątrz było 15-20oC. W tym roku mam sterowanie bypassem i jest zdecydowana różnica. Albo chodzi na bypassie nawiew powietrza w nocy, a w najgorszych upałach z dodatkowym chłodzeniem. Nie wyobrażam sobie rekuperatora bez bypassu, a już tym bardziej jak nie ma chłodzenia w domu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...