Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wielkopolska - czarna lista niesolidnych


mary

Recommended Posts

jak to ominąć?

wrzucić na forum prt scr ze strony:

CENTRALNA EWIDENCJA I INFORMACJA O DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ

https://prod.ceidg.gov.pl/CEIDG/ceidg.public.ui/Search.aspx

 

Ochronie podlega tylko gromadzenie danych o przediębiorcy (może to robić tylko ta centralna ewidencja, a nie gminy, jak dotychczas), a nie same informacje o nim.

Ja siebie znalazałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
  • Odpowiedzi 568
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

...a tutaj sprawdzone solidne firmy godne polecenia

 

nie mogłam znaleźć listy z odradzanymi ekipami :/

Więc przy okazji tutaj odradzam ekipę z Poznania Budimaks...

Miałam do czynienia z wieloma ekipami i różnie to bywało, ale nigdy nie chciało mi się tracić czasu na ich ocenianie w necie. Tym razem miałam styczność z taką "wspaniałą" że chyba by mnie sumienie zjadło gdybym nie ostrzegła innych Poznaniaków przed tymi pseudo fachowcami.

Najgorsza ekipa z jaką mieliśmy do czynienia. Na początku zrobili pełne profesjonalizmu, dobre wrażenie, koniec okazał się katastrofą. Nie dość, że co tydzień obiecywali koniec robót to zrobili je źle. Codziennie coś obiecywali, i niczego nie dotrzymali. Wzięli więcej pieniędzy niż robota była warta, a po szpachlowaniu w ścianach same fale, bruzdy i zacieki... Ostrzegam, nie dawać im żadnej zaliczki bo potem zabierają narzędzia, znikają i nie odbierają telefonów. Daliśmy im kilka razy szansę, ale zarówno Pan Janusz i Pan Bartek nie są warci zaufania. Szkoda tylko, że człowiek uczy się na takich błędach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Zdenerwowałam się dziś ostatecznie i dodaję do czarnej listy firmę Dach Team z Piły. Nie ze względu na wykonanie, bo do niego nie miało szans dojść, tylko ze względu na uporczywe olewanie klienta.

Zleciłam ww firmie wycenę bardzo prostego dachu - pokrycia i robocizny, miało być wycenione w 2 dni, półtora tygodnia później i po telefonicznym poganianiu nadal nic, osobista wizyta poskutkowała wytłumaczeniem "kolega się tym zajmuje" - no jak w przedszkolu... Miało być już, już, zaraz - minęły kolejne 2 tygodnie i ani widu, ani słychu wyceny.

Może i by mnie to nie ruszyło, ale to już była druga szansa tej firmy, bo rok wcześniej zleciłam wycenę wymiany dachu na kamienicy (jako przedstawicielka wspólnoty) i po kilkukrotnym dobijaniu się z prośbą o tę wycenę i odbijaniu piłeczki od jednego pracownika do drugiego - odpuściłam.

A najlepszy tekst rzucił pracownik, kiedy śmiałam poprosić o przyspieszenie przekładania papierów - "bo my się tu napracujemy przy wycenie, a pani i tak może u nas nie kupi..." No i wykrakał, nie kupię - i nawet napracować się nie musieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i przyszła pora na mnie, niestety :(

Do czarnej listy BARDZO NIESOLIDNYCH dodaję firmę LUX DACH - Konin.

Ostrzegam wszystkich przed współpracą z panem Kamilem K. Szczegóły dotyczące mojej "przygody" z tą firmą w dzienniku budowy. Straciliśmy przez nich sporo czasu (wstrzymana budowa przez kierownika budowy) oraz pieniędzy. Nie mają pojęcia o robieniu dachów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Nie polecam tej firmy, cenowo są konkurencyjni w zakresie materiałów i robocizny dla ogrodzenia panelowego. Natomiast jakość wykonania pozostawia wiele do życzenia. Do czasu kiedy nie jest zapłacone to współpraca idzie lepiej lub gorzej ale idzie, jak już zapłacone 100% i mimo umowy tojuż kanał. Trzeba poprawić to co zostało źle zrobione lub niepoprawnie więc mail, telefon do właściciela. Niestety własicicel Łukasz nie odbiera telefonów ale odbiera maile bo sa potwiedzenia.

Brak jakiejkolwiek reakcji. Wysłałem foto do niego i dalej nic. zamieszczam przykład na fotografiach

ZDECYDOWANIE ODRADZAM.

foto4.jpg

foto2.jpg

Edytowane przez asterix38
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
ro ja ODRADZAM firm POZBUD- okna drogie, ale mieli takie suwanki tarasowe...chciałam zamówić 2szt w sumie bagatela prawie 20tys zł...potraktowali mnie jak gówniarę, która przychodzi kupic cukierka za 3grosze...baba stala nade mna i chciała wcisnąć jakiś inny kolor rolet zewnętrznych waląc w kolornik jak stara nauczycielka w elementarz, a jak powiedziałam,że w takim razie rezygnuję i zamówię gdzie indziej zupełnie nikt sie mną nie zainteresował,żeby zachęcić po prostu totalna olewka wręcz odczułam to jako sytuację dla mnie mocno poniżającą...masakra :( okna mamy od Jezierskiego- sporo tańsze...

 

też odradzam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POZBUD:

 

Okna piękne, ale niestety coś troszkę po drodze sie zgubiło...

 

Brama drewniana rozszczepiła się w miejscu mocowania uchwytu,

Pomimo nalegań, licznych pism oraz interwencji Rzecznika Konsumentów firma po prostu mnie zlekceważyła.

 

Bardzo niekompetentna obsługa. U nas montaż okien trwał ponad miesiąc, a bramy garażowej nie zakończył się do dziś :evil: :evil: :evil:

 

 

jak wyżej nie polecam Pozbud

Edytowane przez Kamilekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Jak widać od 2006 roku rodzina Lijewskich z Ryczywołu koło Obornik Wlkp. niczego się nie nauczyła na temat prowadzenia biznesu. Ja również na początku prac otrzymałam kosztorys, cenowo korzystny, opracowany do stanu deweloperskiego. A dalej to już jak następuje:

1) Start etapu instalacji wewnętrznych przedłużał się z tego względu, że właściciel firmy Łukasz Lijewski nie miał czasu znaleźć podwykonawcy, a jak już się taki śmiałek znalazł i przyjechał rzekomo na wycenę, to okazało się, że projektu na oczy nie widział (wniosek: kosztorys pisany przez Ł. Lijewskiego na kolanie w drodze na spotkanie z inwestorem).

2) W trakcie prac okazało się, że tynki wykonuje podwykonawca, brat właściciela firmy, Patryk Lijewski. Tynki zostały wykonane niechlujnie, nierówno, nie trzymają pionu. W połowie prac po zwróceniu uwagi wykonawcom ci obrazili się i porzucili pracę. Po 2 miesiącach pojawili się ponownie w asyście kilku "osiłków" i próbowali nas nastraszyć.

3) Stropy nie zachowują poziomu, różnica pomiędzy jednym krańcem stropu, a drugim to 2 cm na 7 metrach stropu

4) Podczas kładzenia płyt nida-gips pomimo zwróconej na to uwagi folia paroizolacyjna nie była łączona taśmą. Mąż odkręcił płyty osb i wyjął wełnę mineralną, aby udowodnić to ekipie, która z uporem maniaka twierdzi, że arkusze folii łączy!

5) Podczas przykręcania profili do nida-gipsów zostały uszkodzone kable elektryczne. Wcześniejsze zapewnienia o sprawdzaniu wykrywaczem metali okazały się mitem. Firma nie posiada najprostszego wykrywacza metali i nie wykazuje zainteresowania takim przygotowaniem pracy, aby niczego nie uszkodzić. W efekcie konieczne było ponowne wzywanie ekipy elektryków i poniesienie kosztów związany z naprawami.

6) Parapety są montowane ze spadem w kierunku okna i mają dziury pod prowadnice rolet. Firma twierdzi, że tak się to montuje i zakleja kitem.

7) Elewacja pozostała niedokończona (nie zostały naklejone wszystkie płytki), malowanie tynku również pozostawia wiele do życzenia, jest po prostu niedomalowany

8) Podbitka dachowa została zamontowana tuż po montażu dachu. Mąż zwracał uwagę, że trzeba będzie ją odkręcać podczas ocieplania, bo ściana pod podbitką też tego wymaga. Gdy przyszło do ocieplania, zamontowali styropian tylko do wysokości podbitki. Po ponownym zwróceniu uwagi na niedoróbki odkręcili po jednej desce, najbliższej ściany i wsunęli styropian około 5-10 cm wyżej. Mąż odkręcał całą podbitkę sam i montował styropian tak wysoko, aby łączył się z wełną mineralną.

9) Szpachel kładziony niesolidnie, zostają dziury, taśma jest przyklejana niedokładnie.

 

Zakończenie współpracy odbyło się zgodnie ze schematem opisanym przez Karol28, właściciel przysłał swojego ojca i wujka w celu "posprzątania zabawek" z budowy podczas nieobecności inwestora oraz zaprzestał odbierania telefonów. Po kilku próbach telefonowania z różnych numerów udało mi się do pana Lijewskiego dodzwonić, a ten zaskoczony rozpoczął "atak", cytuję: "Zapłaciła pani za swoje kaloryfery 5 tysięcy a za kominek 10 tysięcy, a ja musiałem na pieniądze czekać". Dodam również, ze kosztorys zwierał drewno przeznaczone na szalunki i stemple, które to drewno firma zagarnęła podczas ucieczki z placu budowy. Po pytaniu o wspomniane drewno pan Łukasz Lijewski rzucił słuchawką i mój numer dodał do zapewne sporej już listy tych, od których telefonów nie odbiera.Akcje z nieodbieraniem telefonów to ja stosowałam w ogólniaku, a nie w pracy zawodowej. Nie polecam.

 

Ogólne wrażenie? Powiedziałabym za premierem: Mężczyznę poznać nie po tym jak zaczyna, ale jak kończy.

 

 

 

 

 

 

Pobrał towar z hurtowni , nie zapłacił , robota u inwestora spartaczona , telefonów nie odbiera . to jego nowe tel: 721 888 889 , 781 229 239 , 782 888 882 Uważajcie na niego - gonić z budowy , bo wpakujecie się państwo w kłopoty. to nr tel do inwestora w Wałczu , może wam to potwierdzić 691 399 599 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czytam tę opinię z przerażeniem... I nie pozostaje mi nic innego, jak potwierdzić totalny brak profesjonalizmu Pan Łukasza L...)

Miałem okazję krótko z w/w Panem współpracować- a raczej tracić nerwy! Krótko mówiąc to wielka masakra. Na pirwszy rzut oka to kosmiczne tępo, ale o dokładności to panowie zfirmy Lijeswki zapominają. Zdarzyła im się pomyłka tylko:) 11 cm na ścianach fundamentowych.:bash:

O dotrzymywaniu słowa to już nie wspomnę...

Może jeszcze kiedyś zawitam i opiszę parę ciekawostek, które napewno powstrzymają potencjalnych inwestorów przed tą firmą.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Justyna totalnie sfuszerowała nasz projekt, co innego na papierze, co innego wyszło po praniu, wymiary się nie zgadzały, namalowała nam piekną elewację, a z projektu wyszło straszydełko, masakra, kasa wpakowana za projekt i za przeróbki, w tej cenie można było mieć już indywidualny projekt, jednym słowem fuszera totalna!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,na poczatek poszukuje osob oszukanych badz okradzionych z pieniedzy za prace wykonana przez firme Nickel Design pana Jacka Jarzynskiego z Suchego Lasu obecnie,przedtem Swarzedz ETC, takimi adresami firmy sie poslugiwal i posluguje.Jest to osoba ktora notorycznie nie dotrzymuje terminow wykonania prac,nie wyplaca swoim pracownikom naleznych wynagrodzen mimo pobierania zaliczek od inwestorow .Prace wykonywane przez jego pracownikow sa opozniane tylko z jego winy, poniewaz np klej do paneli potrafi dostarczac przez okres tygodnia,a panele leza,takich przykladow sa setki. Jesli klient wydzwania do niego prosi pracownika aby zamias niego kontaktowal sie z klientem (inwestorem) oczywiscie na koszt pracownika.Nie polecam tej firmy ze wzgledu na jakby to nazwac olewanie inwestora przez wlasciciela firmy, a spychanie winy na niby niekompetentnych pracownkow jest jego metoda.

 

 

 

 

Popieram jak najbardziej ta firma powinna znależć sie na czarnej liście.

Okradają klientów jak i swoich podwykonawców.Pan Jacek wogóle nie zna się na tej działalności tylko na obrocie czyich pieniędzy.Do dzis nie zapłacono nam za pracę.....Pani nickel obłudnie kłamnie i ubliża klientowi.Nie polecam tej firmy .Chyba że ktoś chce się szybko pozbyć pieniędzy i nic z tego nie mieć....;)Problemy pana Jacka były zganiane na klienta a ?Pan Jacek mówił ze nie ma czasu i głowy bo jest po dyskotece.Tragedia.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostrzegam wszystkich przed współpracą z dekarzem i cieślą w jednej osobie z Pniew, z panem Jurkiem Bobrowskim. Reklamowanym i polecanym w firmie BudMar w Przeźmierowie. Szkoda pieniedzy i zdrowia. Omijać z daleka.

 

niestety mój wcześniejszy wpis odnośnie "pana" Bobrowskiego nie został przez Was przeczytany i też sie na niego nacieliscie....:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobrał towar z hurtowni , nie zapłacił , robota u inwestora spartaczona , telefonów nie odbiera . to jego nowe tel: 721 888 889 , 781 229 239 , 782 888 882 Uważajcie na niego - gonić z budowy , bo wpakujecie się państwo w kłopoty. to nr tel do inwestora w Wałczu , może wam to potwierdzić 691 399 599 .

 

Ręce opadają- pan Łukasz bije wszelkie rekordy tupetu. Po wielu wspaniałych" wyczynach w czasie trwania swojej działalności budowalnej wpadł na pomysł, aby stać się Urzędnikiem Państwowym:yes:. Zdobyte doświadczenie pozwoliło mu na dostanie się do szkoły policyjnej- ręce opadają. Od "super fachowca" do policjanta:bash:...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Niestety mimo generalnego szczęścia do wykonawców, to już druga niesłowna i nieuczciwa ekipa. Nie polecam firmy p. Maciej Cielejewski tel. 512611289. Ekipa przyjechała 4 tygodnie później (sic!) niż było uzgodnione i na starcie podnosła uzgodnioną wcześniej stawkę o 100% z 50 do 100 zł/m2 położenia płytek. Uważam, że to rozbój w biały dzień! Wiedzieli, że bardzo zależy nam na czasie i chcieli to wykorzystać. Wczesniej mniej więcej co tydzień przekładali termin rozpoczecia prac. Nie polecam za cwaniacki sposób bycia, krętactwa i próbę naciągnięcia klienta. Chcąc uniknąć kolejnych zaskoczeń rozstałem się niezwłocznie z tym nieuczciwym towarzystwem. Edytowane przez S_musz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam,

Nie polecam firmy Umicore Building Products Polska Sp. z o.o. z Warszawy producenta blach i rynien tytanowo - cynkowych znanych pod marką VM Zinc. Zakupiłem ich system rynnowy za grube pieniądze (ca 8 tys. PLN) w kolorze antra (prawie czarny). Po zamontowaniu całości w momencie doginania haków zaczęła z nich schodzic farba. Pierwotnie producent przyznal się, że haki nie zostały przed pomalowaniem odtłuszczone. Moja reklamacja z żądaniem wymiany haków (co wiąże się z wymianą wszystkiego co już zostało na dachu zamontowane) lub przemalowanie haków i udzielenie rabatu zostalo przez firmę odrzucone. Jedyne co firma proponuje to przemalowanie i do widzenia. Nie mam gwarancji, że farba ze źle wyprodukowanych haków nie będzie z czasem dalej odchodziła, a mam za to płacic jak za towar pełnowartościowy. Zdecydowanie nie polecam produktów tej firmy. Będę dalej walczył o swoje, chociaż może to przypominac:bash:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Hej!

Usługi Instalacyjno-Sanitarne, Rafał Woźny, Pobiedziska - tel. 695 615 016, 695615016 - nie polecam.

Wybudowałem z jego pomocą chatę - był dość pomocny, przyznaję. Ale fachowość jego usług i niestety późniejsza solidność okazała się bardzo wątła.

Po wymianie przez niego płynu w układzie przestały grzać dwa obwody. Przez 2.5 miesiąca w okresie zimowym próbowałem go ściągnąc do domu ale się nie udało:

* chory

* chory w szpitalu

* dziecko chore

* dziecko chore w szpitalu

* policja zabrała dowód auta

* etc

Finalnie skorzystałem z usług innego fachowca, który... dość ostro ocenił pracę Woźnego.

* na listwie zasilającej pętla zablokowana tylko przepływomierzem - żadnego zaworka poniżej przepływomierza,

* na listwie powrotu - również żadnej zakrętki, zakręcone standardowym zaworkiem z białym plastikiem - biały plastik pęka i woda się leje strumieniami.

Ktoś by powiedział "Ile tej wody może się wylać? Niewiele."

I grubo się pomyli tak mówiąc - okazało się, że szanowny pan Rafał zamontował mi regulator ciśnienia w układzie grzewczym z otwartym zasilaniem. Nawet gdybym miał nieszczelny układ, to dopiero gdyby woda wyszła mi w chacie to bym się dowiedział, bo na pewno nie przez spadek ciśnienia w układzie. Więc woda mogłaby się lać strumieniami w przypadku powyższych uszkodzeń. Podsumowując:

* pomocny w trakcie budowy (choć w sumie połowicznie, bo często zdarzało się że sam musiałem z pracy się zwalniać by szukać części hydrauliki)

* jakość prac zagrażająca konstrukcji :)

* współpraca podczas eksploatacji - tragiczna. Brak możliwości ściągnięcia do chaty.

Choć przypuszam że gdyby akurat woda się lała strumieniami to by się pojawił. W przypadku mniejszych problemów - niestety już nie.

Jakby co, odpowiem na pytania,

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...