Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wielkopolska - czarna lista niesolidnych


mary

Recommended Posts

UWAGA!!!

 

Firma DANAL - Daniel Duszyński z Kościana

 

Papracz, tandeciarz proponujący budowy pod klucz, umowy spisuje tak, że największe wpłaty na początku, następnie znika, lub jest, ale twierdzi, że nie ma pieniędzy, praktykuje to od kilku lat.

Poza tym jakość nawet murowania ścian pozostawia wiele do życzenia, prostych rzeczy nie potrafi wykonać, dlatego może nawet i dobrze, że znika na trudniejsze etapy.

 

Sprawy ma u wielu radców prawnych i komornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 568
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

CD. FIRMY REKUPERATORY

Firma przysłała mi pismo z jakiegoś biura doradczego, że mam zaprzestać pisania na Forum ,bo im to niszczy wizerunek :evil: Daje to do myślenia - prawda?

No to uwaga : bywa, że klient ma pojęcie o polskim prawie i tak się składa, że mamy wolny rynek i tak się składa, że Pan Kosowski miał klienta "gdzieś" i mnie olał, a teraz martwi się o wizerunek?!!!!!!!!!!

Otóż napisałam prawdę i jako klient mam prawo napisać - o ile jest to prawda - co mi się w obsłudze firmy nie podoba.

Firma Rekuperatory sp. z o.o., na którą - mimo nacisków personelu Pana Kosowskiego i firmy Rekuperatory - nie przeniosłam moich wierzytelności, posiada kapitał zakładowy wysokości 62 000 zł, a moja inwestycja kosztowała 31 000 zł! Czyli kapitał firmy "żaden" i wiarygodność dla mnie żadna - nowa firma z małą kasą. Wszystkie inwestycje Rekuperatory realizują za pieniądze klienta - ponoszą zerowe finansowe ryzyko, bo zawsze należy przedpłacić! nim przystąpią do pracy. Tylko ostatnia transza w mojej umowie (5000 zł) była zabezpieczona zapisem, że zapłacę po instalacji Rekuperatora.

Zamiast obsłużyc mnie należycie i dotrzymać terminów i umów firma postanowiła mnie straszyć kancelariami i firmami windykacyjnymi! Jak ktoś lubi takie przygody, to może sobie ich nająć. Zastanawiam się jak krótkowzroczny jest właściciel tej firmy.

Zdaję sobie sprawę, że to nie sklep z bułkami i klient raz obsłużony juz do nich nie wraca, więc pozostaje nam ostrzegać się wzajemnie na Forum! Do czego moi drodzy jak najbardziej mamy prawo!

ps. Po mojej stronie stanął Rzecznik Praw Konsumentów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CD. FIRMY REKUPERATORY

Firma przysłała mi pismo z jakiegoś biura doradczego, że mam zaprzestać pisania na Forum ,bo im to niszczy wizerunek :evil:

 

Co tam pisanie, o dobrym wykonawcy powiesz 10 osobom, o złym powiesz 100.

 

Ja tam się cieszę, że Fachowcy mają problem z krachem budowlanym. To jak szaleli w 2007 roku, stawiając się na świeczniku i mając inwestorów w d....... myślę sobie, że dobrze im tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma Zenmar zakład instalacyjny Wod-Kan

Wykonał mi podłączenie do kanalizacji w ulicy... powinienem być zadowolony bo umówił się przyjechał wykonał. po 2 tygodniach załatwił wszystkie dokumenty. Czyli wszystko ok...

Ale .... po jego pracy został mi krajobraz księżycowy oraz wystająca płyta studzienki ok 15 cm ponad poziom gruntu. Oprócz tego wmawiał mi ze materiały kosztowały o wiele za dużo niż w Castoramie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety muszę napisać o ekipie elektryków NIE godnych polecenia:

 

Jan Kapela Zakład Elektroinstalacyjny z Rogoźna.

 

Trzymajcie się od nich z daleka - przestrzegam wszystkich.

 

Robili mi chatę pod Bydgoszczą i zostały popełnione takie błędy i zaniedbania o jakich się nie śniło nawet uczniom 1 klasy technikum budowlanego.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety muszę napisać o ekipie elektryków NIE godnych polecenia:

 

Jan Kapela Zakład Elektroinstalacyjny z Rogoźna.

 

Trzymajcie się od nich z daleka - przestrzegam wszystkich.

 

Robili mi chatę pod Bydgoszczą i zostały popełnione takie błędy i zaniedbania o jakich się nie śniło nawet uczniom 1 klasy technikum budowlanego.

 

Pozdrawiam

paksiu to moze opisz cos wiecej bo z tego co napisałes trudno cos ocenic... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable kładzione po skosach, montaż puszek obkręconych, błędy projektowe, zostawienie w gołych przewodach włączonego napięcia sic! (ktoś mógłby się porazić), bałagan totalny na budowie, alkohol na porządku dziennym itd... z daleka od nich ludzie, z daleka!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable kładzione po skosach, montaż puszek obkręconych, błędy projektowe, zostawienie w gołych przewodach włączonego napięcia sic! (ktoś mógłby się porazić), bałagan totalny na budowie, alkohol na porządku dziennym itd... z daleka od nich ludzie, z daleka!!

 

Ups ,to faktycznie katastrofa :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

dopisuję swoich "czarnych":

1. Firma Harbart, ul. Bnińska Poznań - przyłącza kan, wod, gaz. Są wpisani w Aquanecie na listę firm współpracujących. Od 11 miesięcy nie są wstanie wykonać dla nas prawidłowego projektu przyłącza kanalizy.

Wykonali dwa - ale każdy nie taki jak my chcieliśmy...

Wczoraj dostali ode mnie oficjalne pismo - zobaczymy co odpowiedzą.

2. Firma Toi Toi - Systemy Sanitarne" Sp. z o.o.,Poznań, Wołczyńska 35 - mają moim zdaniem nie czytelny dla Klienta sposób dokumentowania wykonania usługi czyszczenia wc. W naszej sytuacji było tak, że TOI TOI miało wpisane, że usługa wykonana, a moi fachowcy (lub sąsiad) pytani, czy był gnojowóz mówili, że nikogo nie było. Acha - ta firma kasuje też szmal za wyjechanie do Klienta (bez wykonania usługi) z tzw. winy Klienta.

W zeszłym roku próbowałam wielokrotnie z nimi rozmawiać - nie dało się.

Ostatnio dostałam pismo-straszaka od ich prawnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasy się nieco zmieniają a "Fachowców" takich co robią coś po raz pierwszy i na naszej budowie i eksperymentują niestety nie brakuje. A przed podpisaniem umowy są tacy fachowi ,ze aż leje się miód z gęby.

Widziałem ostatnio prace wykonane przez elektryków w domku mojego znajomego - do kuchenki elektrycznej podciągnęli kabel 5x2,5.- na pytanie dlaczego taki bo innego akurat nie mieli pod ręką , a ten wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Henryk Malinowski z Rogoźna, bramy, płoty.

 

Z opóźnieniem ale wpiszę tego pana.

- horrendalne opóźnienie w wykonywaniu prac, płot miał wykonać do listopada 2007 a zrobił go w marcu 2008, niesłowny, nie odbiera telefonów

- jakość wymurowania klinkieru na poziomie nieozgarniętego ucznia pierwszej klasy szkoły specjalnej, po prostu tragedia

- brama przesuwna juz wymagała regulacji

- sztachety miały być pomalowane lakierobejcą dwa razy a były tylo raz

 

Jak ktoś chce mieć stargane nerwy i źle wykonany płot lub bramę to polecam tego pana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Gość Gosc_gość

Za wzorem Glamurki

 

ZAPRASZAM DO NOWEGO TEMATU:

 

WIELKOPOLSKI MARKET BUDOWLANY: KUP, SPRZEDAJ, ZAMIEŃ.

 

Jak zostało Wam coś na budowie to śmiało umieszczać w nowym wątku.

 

A tutaj link do naszego "sklepiku" http://www.cosgan.de/images/smilie/nahrung/c045.gif

 

http://forum.muratordom.pl/post3294065.htm#3294065

 

Umieśćcie także link w podpisie, jeżeli macie miejsce

jakby co podaję gotowy kod do wklejenia do podpisu - wstawić to pomiędzy nawiasy kwadratowe

url=http://tiny.pl/zd7w]Market Budowlany KUP, SPRZEDAJ, ZAMIEŃ[/url

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym dodać do listy firmę:

"Profit" S.C. Anna Mikołajewska Marcin Drzycimski

z ul. Niecała 14 w Poznaniu.

 

Uwagi mam głównie do montażu dokonanego przez pana Marcina i jego ekipę:

- nieterminowi (ciągłe przekładanie montażu okien)

- niedokładni (uszkodzenia przy montażu, nieprzetestowane rolety elektryczne, )

- przez telefon obiecują wiele, ale potem temat się urywa (np. wycena na bramę garażową - kilka razy potwierdzano mi przygotowanie oferty ale nigdy jej nie otrzymałem)

- montaż okien był 26 lutego a do dziś nie został zakończony (29 kwietnia)

- nachalnie nalegano na wpłacenie za montaż przed zakończeniem prac - kiedy uległem i zapłaciłem (po wpisaniu do protokołu odbioru czego jeszcze nie zrobiono) - zapadła cisza i teraz ja wydzwaniam w sprawie: jednej listwy i dwóch klamek !

- kilka razy informowałem na jakim poziomie chcę mieć zamontowane drzwi tarasowe - przytakiwano i potwierdzano, że tak będzie - koniec końców obniżone są o 1,5 cm przez co będę miał więcej roboty podczas kładzenia styropianu na podłogach (zamówiłem już wcześniej inne wymiary płyt)

 

Na całej sprawie straciłem trochę nerwów i kilka dni urlopu...

 

NIE POLECAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam osoby, które mają 1 post i to od razu na "czarnej liście". Rozumiem, że z powodu kryzysu straciłeś tam pracę tak?

 

A ja uwielbiam tak uwielbiających. Zanim zajrzycie kiedyś na Mickiewicza proszę o wcześniejsze obejrzenie kilku zdjęć (od 1 do 23).

 

http://oknotest.pl/1/bledy_montazu_okien_pcv/bledy_montazu_okien_pcv_zdjecia.php

 

Z wyrazami uwielbienia trzeba ostrożniej, być może.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestrzegam przed usługami firmy Moz Bud z Mosiny (Zbigniew Orzechowski) wyjątkowo niechlujna ekipa budowlana , do tego pijaki straszne !!!

U mnie stawiali dom w stanie surowym i nerwy przy nich stracic można , jak ich wywaliłem pod koniec budowy , dopiero mogłem spokojnie zasnąć :o

Dbają tylko o pracę w dniu wypłaty kolejnej transzy (to był mój błąd że sie zgodzłem na takie rozliczanie- żaden etap nie zakończony...)

Dochodziło do sytuacji że musiałem jechać 20 km do hurtowni po plastyfikator bo im się nie chciało podjechac 1 km do hurtowni , a takie niespodzianki nie były żadkością :o :cry: Mam nadzieję że nikomu juz nerwów nie zszarpią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga. Ostrzegam przed firmą TIMEX Tomasz Budniak z Pobiedzisk. Ilość i powaga wpadek na których tą firmę przyłapałem jest tak wielka, a podejście do klienta tak nieuczciwe, że absolutnie wszystkim odradzam jakichkolwiek kontaktów z tą firmą i tym człowiekiem.

 

Oto kilka przykładów:

- ławy fundamentowe: próbowano wykonać zbrojenie z prętów o średnicy 12mm zamiast 16mm, wykonano za płytki i za wąski wykop, próbowano użyć za dużych strzemion – wbijały się w ściany wykopu!

- zaprawa której próbowano użyć do murowania bloczków fundamentowych była chyba po prostu błotem.

- piasek do wypełniania fundamentu nie był ubijany warstwowo w wyniku czego po czasie osiadł i posadzki podłogi parteru wiszą aktualnie w powietrzu.

- ściany nośne: dokładnie widać w których momentach murowania ekipa była względnie trzeźwa, potężna ilość odpadów, brak narzędzi do cięcia porothermu.

- nadproża: próbowano zbroić dwumetrowe nadproże o przekroju 25x40 JEDNYM prętem 4mm (bo tylko taki był na budowie – projekt przewiduje tam 6 prętów 16mm). Nadproża łukowate z wyniku za słabego szalowania mają zamiast łuku, linię „bałwanków”.

- kominy: kanały wentylacyjne połączone przy podstawie, wyczystki kominów spalinowych w innych miejscach niż ustalono

- wieniec pod murłatę: Panowie nie słyszeli o wadze wodnej – różnica poziomów 5cm.

- kanalizacja: nie przeprowadzono rur kanalizacyjnych pod tarasem, taras wypełniono gruzem i zalano betonem w tym częściowo B20 pozostałym z lania stropów. Dwa dni kucia.

- wentylacja: tą rurę przeprowadzono ale zapomnieli wsadzić kolana, a więc konieczność rozkuwania kolejnych kilku metrów tarasu.

- schody wykonane niezgodnie w projektem i ustaleniami. Górny bieg zaczyna się 5 cm niżej. Nie zostały wykonane z betonu przemysłowego.

- podczas prac zniszczono choinki w ogrodzie, wyrwano i zgięto jeden z słupków płotu – było to wynikiem wyłącznie niezdarności operatora podnośnika (NIE braku miejsca!). Oczywiście żadnego przepraszam lub chęci naprawy szkód.

 

Sposób pracy Pana Tomka jest następujący: w poniedziałek rozmowa na budowie: komin ma mieć przy podstawie 120cm czyli zgodnie z rysunkiem. Środa: komin ma 100cm. Tłumaczenie: no jak, przecież miało być 100! Rysunek? Jaki rysunek? Pan mi przekazywał?

I tak w kółko non stop. Literalnie jak w kabarecie: „Będzie Pan zadowolony”. Pan zadowolony nie jest.

 

Stan na dzień dzisiejszy jest taki, że mam nieskończone kominy, dodatkowe koszty związane z poprawianiem po firmie Pana Tomasza Budniaka. Pan Budniak od ponad miesiąca nie odbiera ode mnie telefonu, nie reaguje na prośby oddzwonienia przekazywane przez innych, a gdy dzwonię z innego numeru po prostu się rozłącza. Ponieważ zostało złamanych wiele postanowień umowy dlatego zamierzam oddać sprawę do sądu.

 

Gdyby ktoś miał ochotę poznać więcej szczegółów lub zweryfikować te informacje proszę o kontakt mailowy: [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Uwielbiam osoby, które mają 1 post i to od razu na "czarnej liście".

 

Rozumiem, że z powodu kryzysu straciłeś tam pracę tak?

 

Nie masz racji, ja tez jestem taka osoba ktora na co dzien nie korzysta z tego forum, ale chce takze opisac i przestrzegac innych przed pewna firma ogrodnicza z Poznania. Mieszkam juz ponad 2 lata w swoim domku, ogrod caly czas w trakcie wykonywania. Wiem ze takie forum istnieje i dlatego opisze sytuacje tej super firmy ogrodniczej, aby ludzi ostrzec przed piekna strona internetowa i na tym sie konczy. Reszta to papraniana, a nie robota!

Pozdrawiam

MAX35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...