Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wielkopolska - czarna lista niesolidnych


mary

Recommended Posts

Unibet S.C. Adam Myślicki Marcin Modławski

Bogdanowo 11

64-600 Oborniki

wielkopolskie

 

Powody dodania:

1. przedstawienie do aktu notarialnego fałszywego świadectwa energetycznego - zamiast pieca z zamknięta komora spalania, piec z otwartą.

2. niedostarczenie elementów automatyki budynkowej: siłowników, pilotów do bram,

3. nie wywiązywanie się z gwarancji,

4. zniszczenie podłogi drewnianej oraz płytek już podczas układania,

5. nie przekazanie dokumentów związanych z budową - nabywcy,

6. samowola budowlana - zmiany w przyłączu wodnym bez uzgodnienia z Aquanetem,

7. wystawiania zawyżonych faktur bez protokołu odbioru prac.

 

Wysyłanie jakichkolwiek pism nie przynosi skutku, korespondencja trwa już prawie 7 miesięcy.

Edytowane przez PrzemekKoz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 568
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Niestety nadszedł dla mnie czas, że i ja muszę kogoś tu dopisać.

 

Ostrzegam wszystkich przed firmą solid-bed z Radomia

 

Jeszcze tak niepoważnej firmy nie widziałam !!!!

 

Panowie praktycznie wrzucili szambo do dziury, mimo uwag instalatorów, męża i koparkowego, że jest źle osadzone stwierdzili, że dobrze i UCIEKLI !!!! z budowy.

 

Mąż gonił ich 3 km bo jechali środkiem, tak by nie przejechał.... ale i tak nie daliśmy im rady.

W końcu wczoraj musieliśmy sami wynająć dźwig, koparkę i dopisać do ceny szamba 1000 zł. za niepotrzebną usługę.

 

Szef się tłumaczy, że pracownicy uciekli i nawet nie dali mu kasy za szamba..... niepoważna i nienormalna firma.

 

Równo ze mną miał szambo montowane inny forumowicz i jego sąsiad. Oni mają wysoko wody gruntowe i oba ich szamba bardzo przeciekają !!!

 

Może i on coś dopisze, ale ja już teraz ostrzegam.

 

Więc z daleka od tej firmy !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie można inaczej - bo jak czytam i wnioskuję - gwarancja dawana przez wykonawcę jest tylko pustą obietnicą. I nie da się wyegzekwować od wykonawcy by się z niej wywiązał - oto sprawca moich kłopotów -

SOBMAR - Bartłomiej Sobczak

tel. 0 502 160 680

mail: [email protected]

adres: Sosnowa 8

62002 Jelonek (wielkopolska)

 

moje zarzuty, poza wspomnianymi w poście powyżej, jeszcze bez nazwy firmy:

- samowola budowlana (komin postawiony niezgodnie z projektem - w wyniku czego rura doprowadzająca powietrze pod posadzką wychodzi z podłogi ponad pół metra na lewo od komina)

- niedokładność i niedbalstwo (taras ma spad w kierunku budynku, mury na piętrze mają odchył od pionu 7cm!!! - wyszło przy tynkowaniu a dom ma wysokość tylko 8m, kominy są za niskie, murowane na dwa razy - jeden komin ma różne fugi, w dodatku przecieka przy opierzeniu, pozapychane rynny.. jest tego więcej, mam zdjęcia, gdyby ktoś był zainteresowany)

-nieterminowość (opóźnienie ponad 3 miesięcy z realizacją stanu surowego + dach - bo było zimno)

 

Przestrzegam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

absolutnie odradzam zlecanie temu czlowiekowi czegokolwiek na budowie.podejzewam ze zrobienie prostego wykopu przerosloby jego mozliwosci.to co powyprawial u mnie przeroslo moje dotychczasowe doswiadczenia z pseudofachowcami wielokrotnie a jest to moja trzecia

budowa-krzywe sciany,brak pionow,dekarze dokonywali codow by poskladac dach na tym co wymorowal.rury od kanalizacji zalana odwrotnie,styropian poprzyklejany tak ze rece opadaja.ostrzegam przed tym panem.

 

Mieliśmy z mężem doczynienia z tą firmą, ale właściciel używał nazwiska Barełkowski... hmm... W każdym bądź razie pokazali nam dom, kórzy niby wybudowali, a kiedy pojechaliśmy tam z meżem to okazało się, ze oni jedynie stan surowy zrobili, bo właściciel miał ich szczerze dość...

I teraz szukamy kogoś, kto się zajmie naszym domkiem, i coraz bardziej się martwię, że jednak w tym roku prac nie rozpoczeniemy :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Niestety nadszedł dla mnie czas, że i ja muszę kogoś tu dopisać.

 

Ostrzegam wszystkich przed firmą solid-bed z Radomia

 

Jeszcze tak niepoważnej firmy nie widziałam !!!!

 

Panowie praktycznie wrzucili szambo do dziury, mimo uwag instalatorów, męża i koparkowego, że jest źle osadzone stwierdzili, że dobrze i UCIEKLI !!!! z budowy.

 

Mąż gonił ich 3 km bo jechali środkiem, tak by nie przejechał.... ale i tak nie daliśmy im rady.

W końcu wczoraj musieliśmy sami wynająć dźwig, koparkę i dopisać do ceny szamba 1000 zł. za niepotrzebną usługę.

 

Szef się tłumaczy, że pracownicy uciekli i nawet nie dali mu kasy za szamba..... niepoważna i nienormalna firma.

 

Równo ze mną miał szambo montowane inny forumowicz i jego sąsiad. Oni mają wysoko wody gruntowe i oba ich szamba bardzo przeciekają !!!

 

Może i on coś dopisze, ale ja już teraz ostrzegam.

 

Więc z daleka od tej firmy !!!!

 

Potwierdzam. Ekipa montażystów jeździ po Polsce wyłącznie z pianką montażową do okien i tym uszczelniają komory (nie mają swojej drabiny, łopaty, a o istnieniu poziomicy chyba nawet nie wiedzą). Szef zwodzi przez telefon, że wykona poprawki ...ale często mu się samochód psuje i nie może dotrzeć do klienta. Sprawa będzie miała finał w sądzie.

 

 

Z innej beczki chciałem zwrócić uwagę na 'tynkarza' Kosmowskiego - nie mam zastrzeżeń co do jakości prac i jego ludzi bo widziałem co i jak robią, ale szef jest niepoważny - kilka razy termin miałem przesuwany, a w ostatnim przypadku oznajmił mi, że znalazł większą robotę, przez co nie mogłem wykonać wcześniej wybranego rodzaju tynku, ale za to była dostępna opcja tynków c.w. z gotowych zapraw. Czas jak wiadomo goni, instalator c.o. czeka, itd. więc się zgodziłem na tą opcję.

Kosmowski miał się odezwać za 1,5 tyg i podać datę wejścia ekipy. Minęło 1,5 tyg. i na tym koniec - przestał odbierać tel. lub po prostu odrzucał połączenie i nie odpowiadał na sms.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

absolutnie odradzam zlecanie temu czlowiekowi czegokolwiek na budowie.podejzewam ze zrobienie prostego wykopu przerosloby jego mozliwosci.to co powyprawial u mnie przeroslo moje dotychczasowe doswiadczenia z pseudofachowcami wielokrotnie a jest to moja trzecia

budowa-krzywe sciany,brak pionow,dekarze dokonywali codow by poskladac dach na tym co wymorowal.rury od kanalizacji zalana odwrotnie,styropian poprzyklejany tak ze rece opadaja.ostrzegam przed tym panem.

 

Tego pana powinni tak naprawdę podać do sądu, bo jak się okazało, że on nam chciał duży dom wybudować na dziesiatkach, byle zaocszczędzić. Zgodzi się na wszystko a potem ma sie domek z kart! SPOKOJNA BUDOWA to tak naprawdę KATASTROFA! Czy nie ma możliwości, by podać takich niesolidnych i partaczy do sądu? Jakiś inspektorat nadzoru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Potwierdzam. Ekipa montażystów jeździ po Polsce wyłącznie z pianką montażową do okien i tym uszczelniają komory (nie mają swojej drabiny, łopaty, a o istnieniu poziomicy chyba nawet nie wiedzą). Szef zwodzi przez telefon, że wykona poprawki ...ale często mu się samochód psuje i nie może dotrzeć do klienta. Sprawa będzie miała finał w sądzie.

 

 

Z innej beczki chciałem zwrócić uwagę na 'tynkarza' Kosmowskiego - nie mam zastrzeżeń co do jakości prac i jego ludzi bo widziałem co i jak robią, ale szef jest niepoważny - kilka razy termin miałem przesuwany, a w ostatnim przypadku oznajmił mi, że znalazł większą robotę, przez co nie mogłem wykonać wcześniej wybranego rodzaju tynku, ale za to była dostępna opcja tynków c.w. z gotowych zapraw. Czas jak wiadomo goni, instalator c.o. czeka, itd. więc się zgodziłem na tą opcję.

Kosmowski miał się odezwać za 1,5 tyg i podać datę wejścia ekipy. Minęło 1,5 tyg. i na tym koniec - przestał odbierać tel. lub po prostu odrzucał połączenie i nie odpowiadał na sms.

 

lion muszę się zgodzić, ja mam takie same doświadczenia z kosbudem, z tym że u mnie zrobili tynki - ładnie i równo i miłe chłopaki, ale czekałam od 08-08 do końca września - a zaczęłam się umawiać w czerwcu, więc ze tak powiem nie było to jakims specjalnym zaskoczeniem, co tydzien dzwonilam i gośc przesuwał termin, mówiąc np "w srode to juz na bank" i ja wierzyłam, generalnie niepoważne podejście zupełnie, jezeli ktos ma poukładane roboty i chce miec tynki -w-miarę-w-terminie to zdecydowanie nie polecam, ale jak komus nie zalezy na czasie i moze czekac 2 miesiace to mozna sie skusic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja muszę jeszcze umieścić tutaj ekipę, która robiła mi całą murarkę – czyli stan zero, ściany, strop i wieniec – jest to ekipa wielokrotnie wymieniana na forum białej listy – bis bud ze skokow. Wyjątkowo nieprofesjonalna, chociaż na pierwszy rzur oka sprawia dobre wrażenie :/. Zarzuty:

Generalnie – pośpiech i niedbalstwo – ponieważ zawsze plan jest taki – wykonać wszystko co się zaplanowało po trupach jak najszybciej - trochę opisałam w swoim dzienniku, ale przytoczę tu taką sytuację – betoniara na zalewanie fundamentów zamówiona na 13 (zgodnie z życzeniem wykonawcy), jest 13 a tu jeszcze kanaliza w ogole nie ruszona (betoniara stoi u bram), w związku z tym pospiech – w ten sposób praktycznie wszystkie przyłącza wyszły nam w złych miejscach, rura od kominka beton wypchnął na wierzch, tak ze potem trzeba było się wkuwac w podbeton coby ją włożyć, itp. Rury od kanalizy były kilka razy przekładane, wszystko oczywiście z obrażoną miną.

Brak poszanowania własności inwestora – zgodnie z umową wykonawca miał nam zrobić listę materiałów do zamówienia – oczywiście nigdy tak się nie stało, ilości materiałów do stanu zero podał nam przez telefon, zorientowaliśmy się ze zamawia na sporą górkę (potem tłumaczył nam ze to dlatego, że jak buduje ze swoimi materiałami to sobie przerzuca z budowy na budowę) i następne staraliśmy się już liczyć sami, pojawiały się tez np. smsy o 6 rano „na 9:00 potrzebuję 28m2 styropianu 10cm” z czasem przestaliśmy zwracać na to uwagę, bo inaczej co 2 godziny musielibyśmy po cos jeździć albo cos zamawiać, ogólnie totalny brak szacunku dla pieniędzy i czasu inwestora. Że nie wspomnę że raczej żadne materiały nam nie zostały po zakonczeniu murowania.

Nieprzestrzeganie sztuki budowlanej – chyba najważniejsze w tym wszystkim – przykłady: uszkodzony fundament (kopara przesunęła fundament wewnętrzny przy wsypywaniu piasku na zasypkę – wykonawca chciał go „naprostować” i zasypać z powrotem i pewnie tak by zrobił gdyby akurat tam nas nie było, krzywy komin (poprawiany 2x), próba zamurowania okna tarasowego (nadjechalismy w porę), okna na nieprawidłowej wysokości (i nie będę miała blatu kuchennego zlicowanego z parapetem), nierówne tarasy… jest wiele tego, ale czarę goryczy przelewa celowo uszkodzona rura kanalizacyjna. Odkryliśmy to przypadkiem – w jakimś celu nasz instalator od wody wykopał rurkę kanalizacyjną w okolicy małej łazienki i się okazało ze jest przepiłowana do połowy i zakopana otworem w dół – ewidentnie nie była więc to pomyłka, tylko celowe działanie na naszą szkodę, wszyscy byliśmy w szoku po tym znalezisku, sprawdziliśmy kanalizę kamerą, na wszelki wypadek położyliśmy tez nową nitkę kanalizy z małej łazienki do głównej arterii i mamy nadzieję że będzie dobrze. Bis bud w ramach rekompensaty zaproponował nam zwrot pieniędzy za rurkę. No comments.

Arogancja i buta w stosunku do inwestora (cytuję: „ja już układałem 30 kanaliz”, „jak się pani nie podoba to ja mogę w każdej chwili zejść z budowy”, „nie będę tego robił, tego nie ma w umowie” (chociaż jest), obrażanie się i fochy na porządku dziennym)

Wiem ze wiele osób ma z nimi problemy, jak się wczyta w forum to można znaleźć negatywne opinie, nie wiem tylko czemu nikt nie opisuje ich na czarnej liście i nie ostrzega innych forumowiczów, ja czuję się w obowiązku ponieważ sama skorzystałam z ich usług ponieważ byli na białej liscie. Jeżeli ktos chciałby znac wiecej szczegółów zapraszam do kontaktu na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

"PHU. JAN "

JAN CZEKANOWICZ KROSNO k MOSINY

TYNKI I POSADZKI MASZYNOWO

 

Ładnie mówi i jest grzeczny dopóki nie dostanie pieniędzy. Potem na poprawki nie można się doprosić. Wieczne przekładanie terminów i wymyślanie dziwnych sytuacji. Nie polecam elewacja moja wygląda fatalnie. Sprawę kieruję do sądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Proszę uważajcie na firmię pana Lijewskiego Ciesielstwo-Dekarstwo z okolic Obornik (Ryczywół).

 

Takich niesolidnych ludzi to jeszcze nie spotkałem.

Ekipa ta miała mi wybudować dom do stanu surowego

otwartego. Skończyło się na tym, że po prostu przestali

przyjeżdżac na budowę. Zabrali swój sprzęt z budowy i

zniknęli... Tydzień wcześniej mieli pojawić się na budowie

na 2000%. Potem cała ekipa rozchorowała się. Ostatnio

okazało się, że w hurtowni, w której brali materiały jest

jeszcze niezapłacona faktura za jakieś materiały... :(

 

Umowę mają w d... (to ich słowa).

 

UWAŻAJCIE NA NICH!!! NIE POLECAM!!!!

 

Jak widać od 2006 roku rodzina Lijewskich z Ryczywołu koło Obornik Wlkp. niczego się nie nauczyła na temat prowadzenia biznesu. Ja również na początku prac otrzymałam kosztorys, cenowo korzystny, opracowany do stanu deweloperskiego. A dalej to już jak następuje:

1) Start etapu instalacji wewnętrznych przedłużał się z tego względu, że właściciel firmy Łukasz Lijewski nie miał czasu znaleźć podwykonawcy, a jak już się taki śmiałek znalazł i przyjechał rzekomo na wycenę, to okazało się, że projektu na oczy nie widział (wniosek: kosztorys pisany przez Ł. Lijewskiego na kolanie w drodze na spotkanie z inwestorem).

2) W trakcie prac okazało się, że tynki wykonuje podwykonawca, brat właściciela firmy, Patryk Lijewski. Tynki zostały wykonane niechlujnie, nierówno, nie trzymają pionu. W połowie prac po zwróceniu uwagi wykonawcom ci obrazili się i porzucili pracę. Po 2 miesiącach pojawili się ponownie w asyście kilku "osiłków" i próbowali nas nastraszyć.

3) Stropy nie zachowują poziomu, różnica pomiędzy jednym krańcem stropu, a drugim to 2 cm na 7 metrach stropu

4) Podczas kładzenia płyt nida-gips pomimo zwróconej na to uwagi folia paroizolacyjna nie była łączona taśmą. Mąż odkręcił płyty osb i wyjął wełnę mineralną, aby udowodnić to ekipie, która z uporem maniaka twierdzi, że arkusze folii łączy!

5) Podczas przykręcania profili do nida-gipsów zostały uszkodzone kable elektryczne. Wcześniejsze zapewnienia o sprawdzaniu wykrywaczem metali okazały się mitem. Firma nie posiada najprostszego wykrywacza metali i nie wykazuje zainteresowania takim przygotowaniem pracy, aby niczego nie uszkodzić. W efekcie konieczne było ponowne wzywanie ekipy elektryków i poniesienie kosztów związany z naprawami.

6) Parapety są montowane ze spadem w kierunku okna i mają dziury pod prowadnice rolet. Firma twierdzi, że tak się to montuje i zakleja kitem.

7) Elewacja pozostała niedokończona (nie zostały naklejone wszystkie płytki), malowanie tynku również pozostawia wiele do życzenia, jest po prostu niedomalowany

8) Podbitka dachowa została zamontowana tuż po montażu dachu. Mąż zwracał uwagę, że trzeba będzie ją odkręcać podczas ocieplania, bo ściana pod podbitką też tego wymaga. Gdy przyszło do ocieplania, zamontowali styropian tylko do wysokości podbitki. Po ponownym zwróceniu uwagi na niedoróbki odkręcili po jednej desce, najbliższej ściany i wsunęli styropian około 5-10 cm wyżej. Mąż odkręcał całą podbitkę sam i montował styropian tak wysoko, aby łączył się z wełną mineralną.

9) Szpachel kładziony niesolidnie, zostają dziury, taśma jest przyklejana niedokładnie.

 

Zakończenie współpracy odbyło się zgodnie ze schematem opisanym przez Karol28, właściciel przysłał swojego ojca i wujka w celu "posprzątania zabawek" z budowy podczas nieobecności inwestora oraz zaprzestał odbierania telefonów. Po kilku próbach telefonowania z różnych numerów udało mi się do pana Lijewskiego dodzwonić, a ten zaskoczony rozpoczął "atak", cytuję: "Zapłaciła pani za swoje kaloryfery 5 tysięcy a za kominek 10 tysięcy, a ja musiałem na pieniądze czekać". Dodam również, ze kosztorys zwierał drewno przeznaczone na szalunki i stemple, które to drewno firma zagarnęła podczas ucieczki z placu budowy. Po pytaniu o wspomniane drewno pan Łukasz Lijewski rzucił słuchawką i mój numer dodał do zapewne sporej już listy tych, od których telefonów nie odbiera.Akcje z nieodbieraniem telefonów to ja stosowałam w ogólniaku, a nie w pracy zawodowej. Nie polecam.

 

Ogólne wrażenie? Powiedziałabym za premierem: Mężczyznę poznać nie po tym jak zaczyna, ale jak kończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Wprowadziliśmy się, jest więcej czasu, pora na rozliczenia. W zasadzie nie ma tego dużo - nie polecam dwóch firm:

 

1) Ekipy montującej parapety z firmy GRANIT MAR (GRANITMAR) - Kościan, Zachodnia 8. Chodzi o ekipę Pana Łakomego (tel 783 090 606). Montują niedokładnie (zostawiają dziury w obróbce - u mnie mieli obrabiać również styro), parapety brudne, połamane dachówki po których chodzili. Pan Łakomy absolutnie nie znosi krytyki, jeśli ktoś nie zdecyduje się zapłacić pełnej kwoty (choćby za połamane dachówki) - jego ekipa bezceremonialnie pomijając wszelkie prawo wchodzi na teren z młotem i niszczy parapety za które właściciel właśnie zapłacił. Tak więc - ekipa awanturników-rozbójników, nie polecam. Kamień jak kamień, w miarę ok (więc pewnie sama firma GRANITMAR jest ok, ale montaż i ekipa - tragedia.

 

2) Dekarz Woźny Mirosław - choć chyba nie tylko dekarz z tego co widzę. Mi miał robić opierzenia - zamiast powiedzieć "nie zrobię nie mam czasu", mówił że przyjedzie na pomiary w sobotę, spóźnił się połtora tygodnia (przyjechał po wielkich błaganiach), następnie znowuż nie odbierał telefonów, w końcu odpuściłem - ale miesiąc straciłem. Gdyby powiedział "Nie", byłbym miesiąc do przodu, a z ociepleniem stałem. Nie wiem jak robi, nie miałem okazji się przekonać, ale terminowość i kontakt - słabo. Olewa całkowicie - może miał zły miesiąc, nie wiem, ja go bardzo słabo wspominam. (tel 695 614 978 )

 

No i to tyle z ekip co mi zaszło za skórę tak konkretnie.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie co za ryzykanci wynajmują firmę, która została źle opisana na Forum Muratora?

 

Jeszcze rozumiem problemy Kejti30, która wynajęła firmę z białej listy polecanych i sie przejechała. Ale wynajmowanie ekipy, która już w 2006r znalazła się na czarnej liście to proszenie się o kłopoty. połakomienie się na niską cenę niektórych chyba zaślepia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie co za ryzykanci wynajmują firmę, która została źle opisana na Forum Muratora?

(...) połakomienie się na niską cenę niektórych chyba zaślepia?

 

Elfir słusznie napisała, ale może warto dodać kilka słów komentarza dla nowych inwestorów - krótko, aby nie zaśmiecać listy dyskusją:

 

1. Nie polegałbym na Białej liście w ciemno, podobnie jak fakt, że jakaś firma była (kiedyś) opisana w niekorzystnym świetle nie powinien jej automatycznie przekreślać. Relacje inwestor-wykonawca różnie się układają, pracownicy się przez lata zmieniają, a powody dla których firma trafiła na Czarną listę nie zawsze dotyczą fachowości (nie mam więc na myśli ewidentnych partaczy, bo tych trzeba od razu skreślić). Należy po prostu rozmawiać z wykonawcą i obejrzeć jego aktualne budowy, najlepiej z kimś kto się zna. Na dobrą sprawę poza jednym wyjątkiem nie spotkałem jeszcze fachowców którzy od początku do końca niczym nie podpadli (wszystko zależy jak wysoko postawi się poprzeczkę).

 

2. Niektórzy fachowcy polecani na Białej liście okazali się mało fachowi już w samej rozmowie, np. proponując rozwiązania co najmniej dziwne. Sugeruje to więc, że osoby które je polecały nie miały dość wiedzy technicznej lub polecali z innych względów, często pozamerytorycznych. Na przykład, pisanie, że fachowcy "szybko pracują" nie zawsze jest korzystne dla inwestora bo szybko niekoniecznie oznacza dobrze. Jeśli firma idzie "na skróty", nie stosuje się do procesów technologicznych zalecanych przez producenta ("bo my zawsze tak robili i było dobrze"), oszczędza na materiałach kosztem inwestora, nie ma nawet profesjonalnych narzędzi, to lepiej jej nie polecać. Niestety rynek jest zepsuty przez niskie standardy i ogólną "bylejakość". W efekcie naprawdę trudno trafić na dobrą firmę.

 

3. Nie wszyscy mają duży budżet więc sięganie po tańszych fachowców nie zawsze wynika z "zaślepienia" ale z kalkulacji; problem pojawia się wtedy kiedy niskie ceny są kosztem jakości lub fachowości. Dobrej firmy, która zatrudnia ludzi przez lata na solidne umowy, zamiast kogoś z doskoku i bez doświadczenia, nie stać aby zejść z cenami poniżej granicy opłacalności. Mogę jednak powiedzieć z mojego doświadczenia, że wysoka cena wcale nie gwarantuje jakości, podobnie jak względnie niska cena niekoniecznie oznacza partactwo. Najlepiej chyba wybierać oferty "ze środka" i w miarę możliwości brać te firmy "w których szef pracuje na budowie", oraz unikać podwykonawców i pośredników.

 

4. Last but not least: jest całkiem sporo fachowców i firm na rynku, które nigdy nie trafiły na Białą i Czarną listę i może warto także po nich sięgać? Świat nie kończy się na forum muratora. ;-)

Edytowane przez neko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym napisać o rzeczy - jak na ten wątek - nietypowej, a - z drugiej strony - typowej jak diabli.

 

Gdyby jakiś fachowiec oferował, w najbliższym czasie, komuś z was, kilka worków tynku cementowo-wapiennego BAUMIT MPI 25, w dobrej cenie, to pewnie będzie to tynk ukradziony z naszej budowy w Siekierkach pod Kostrzynem.

Na workach jest data (będąca numerem serii): 13.10.11 17:09:??/PO [?? - liczba sekund, może być różna).

 

Kto wie, może akurat szczęśliwy nabywca przeczyta ten wpis?

Gdyby przypadkiem trafił nań i nie wiedział co począć z okazyjnie nabytym tynkiem, podpowiem że "chamstwu w życiu należy przeciwstawiać się siłom i godnościom osobistom".

 

Swoją drogą, przemyślałem wszystkie możliwości, i pozostała mi tylko taka, że mógł to skraść jedynie człowiek, który trafił przypadkiem na naszą budowę, na przykład rozwożąc swoje wizytówki.

I tu głębsza refleksja nawiedziła mój robotniczy (byłem wtenczas na budowie) umysł - tacy, wyższej klasy specjaliści, rozwożący swoje wizytówki, to muszą być jednak niedojdy i psuje (w sam raz na czarną listę). Porządny fachowiec ma portfel zleceń zapełniony na pół roku wcześniej i to inni chodzą za nim, nie on za robotą.

 

A czy wy dajecie zlecenia fachowcom znalezionym na przypadkowej ulotce?

Jeśli będzie chęć dyskusji na ten temat, może założymy stosowny wątek? Triumf umysłu nad materią. Ze zła (kradzieży) zrodzi się dobro (wartościowy wątek).

 

Dzisiaj mam specyficzne poczucie humoru. Może dlatego, że musiałem dziś przenieść, by zabezpieczyć przed takimi gnojami, trzy palety worków (każda paleta to 1400kg)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
dopisuję swoich "czarnych":

[...]

2. Firma Toi Toi - Systemy Sanitarne" Sp. z o.o.,Poznań, Wołczyńska 35 - mają moim zdaniem nie czytelny dla Klienta sposób dokumentowania wykonania usługi czyszczenia wc. W naszej sytuacji było tak, że TOI TOI miało wpisane, że usługa wykonana, a moi fachowcy (lub sąsiad) pytani, czy był gnojowóz mówili, że nikogo nie było. Acha - ta firma kasuje też szmal za wyjechanie do Klienta (bez wykonania usługi) z tzw. winy Klienta.

W zeszłym roku próbowałam wielokrotnie z nimi rozmawiać - nie dało się.

Ostatnio dostałam pismo-straszaka od ich prawnika.

 

 

U nas czyścili regularnie, ale jak przyszło do zapłaty to było więcej niż we wcześniejszych rozmowach.

Na zadane pytanie, dlaczego ?

Właścicielka oddziału poznańskiego TOITOI p. Ewa twierdziła, że telefonicznie domówiliśmy umywalkę, za którą mamy zapłacić.

Pssss....wciskanie kitu.

Powiedziałem, że wysyłam reklamację.

Wysłałem reklamacje do Warszawy. Zero odzewu, po jakimś czasie wezwanie do zapłaty (różnicy w kwocie nie uregulowałem). Dzwonię i mówię, że złożyłem reklamacje i proszę o odpowiedz.

 

Po kilkunastu przełączeniach z działu na dział zadzwoniła Pani Ewa z TOITOI POZNAŃ i powiedziała bardzo niemiło, że poruszam całą firmę o kilkanaście złotych.

beszczelność

Przesłała korekte.

Nigdy więcej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

K@S Łukaszewski.. z Poznania

 

Firma "K&S" Sławek Łukaszewski ( poznaniak36 , slawek36 ) jest jedna z firm w "pseudo-spółce" o nazwie "Spokojna Budowa" nigdzie

nie zarejestrowanej i bedącej "spółka" trzech osób : Sławka Łukaszewskiego , Piotra Stefaniaka i Jakuba ( nie pamiętam nazwiska )

wszyscy ci panowie pod szyldam "Spokojna Budowa" naciągają inwestorow obiecując tanie budowanie i błyskawiczne terminy , w rzeczywistosci

zatrudniają pracowników "na czarno" i to ludzi nie mających pojęcia o bubownictwie , wyciągają od inwestora ile sie da pieniędzy ,

nie płaca pracownikom , których po jakimś czasie zwalniają ,( o pracownikach zatrudnianych "na czarno" i zwalnianych bez wypłaty wiem od

samych byłych i obecnych pracownilów ) , budowa przedłuża sie a w końcu wycofują sie z budowy , naprawde proszę inwestorów o niekorzystanie

z usług firm(y) wyżej wymienionych panów ponieważ nie będzie to wcale "Spokojna Budowa" !

 

ROWNIEZ ODRADZAM WSPOLPRACE Z PANEM SLAWKIEM ŁUKASZEWSKIM I JEGO "FIRMĄ" , NIEFACHOWOSC ROBOT , DLUGIE TERMINY , LUDZIE NA BUDOWIE NIE MAJACY

POJECIA O BUDOWLANCE ( NAJCZESCIEJ BRANI Z OGLOSZEN Z GAZETY TAK JAK LECI BEZ ZBYTNIEGO PATRZENIA NA ZAWOD I UMIEJETNOSCI ) A DO TEGO PRACUJACY

BEZ ZADNYCH UMOW "NA CZARNO" SWOJA DROGA POWINNA SIE TYM ZAINTERESOWAC PANSTWOWA INSPEKCJA PRACY CZY URZAD SKARBOWY , WLASCICIEL JESLI PLACI

MU SIE PIENIADZE NA BIEZACO I BEZ OPOZNIEN I NIE WTRACA SIE W JEGO "PRACE" POTRAFI BYC MILY LECZ JESLI COS IDZIE NIE TAK I SA POPRAWKI

WOWCZAS STAJE SIE CHAMSKI I PROSTACKI A DOGADANIE SIE Z NIM CZY CHOCBY DODZWONIENIE SIE I POROZMAWIANIE PRZEZ TELEFON JEST WRECZ NIEMOZLIWE ,

JESZCZE RAZ PRZESTRZEGAM !! ZNAJDZCIE LEPIEJ DROZSZA ALE SPRAWDZONA FIRME !!

 

 

P.S. Poza tym Sławek Łukaszewski ma już kilka wyroków sądowych ( dotyczących opisanych powyżej spraw ) , komornika ( lub nawet kilku ) oraz ścigają go firmy windykacyjne .

 

_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postanowilem umiescic podane opinie w jednym miejscu - znacznie latwiej bedzie odnalesc niechciana firme.

komentarz od osob ponizej kilku postow na ogol pomijalem, za duzo watpliwosci...

jest kilka opinii od osob majacych okolo 10 postow, ale stralem sie wkleic tylko te, ktore posiadaly jakies poparcie.

 

jest to katalog excela w google docs zbudowany wg. schamatu:

 

firma --- krotki opis co zrobili --- link do posta opisujacego sytuacje

 

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AipcXhQOs8nidGY2SHhOUVBXQU5Cc2NnTnZHei1pVWc

 

mam nadzieje, ze komus sie przyda - ja juz znalazlem 1 firme, ktora wykreslilem ze swoich wykonawcow dzieki czarnej liscie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pana Dekarza z pozycji 125 powinno się wykreślic z takiej listy i na przyszłośc w ogóle nie umieszczac takich wpisów. Drodzy inwestorzy, niedługo ktoś trafi na liste bo nie zdjął butów w mieszkaniu albo nie powiedział dzień dobry! Wiecie ilu miałem inwestorów, którzy umawiali się ze mna na robotę a odmawiali w przeddzień bo trafił się jakis tańszy? To jest dopiero chamstwo jak juz człowiek ma wszystko poukładane a tu nagle okazuje się, że " wie Pan, ale tak rozmawialismy z mężem i chyba się jednak zdecydujemy na kogoś innego..... ". Dekarzy w wielkopolsce jest z 2000 trzeba było zadzwonić zaraz do następnego a nie wylewać swoje żale na FM. Co to znaczy, przyjechał po wielkich błaganiach?! To jakis król dekarzy był? Wpis - żenada.

Panowie wykonawcy, może w takim razie i my utworzymy taki post z nazwiskami i numerami telefonów i opisem sutuacji jacy to jesteśmy pokrzywdzeni przez inwestorów przekrętów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...