Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ogrzewający Dom Kablami Grzejnymi


piekar25

Recommended Posts

Co jest potrzebne, a co nie można samemu sprawdzić:

https://www.biznes.gov.pl/pl/opisy-procedur/-/proc/565

 

Tak, sprawdzić trzeba u siebie w PINB.

U mnie konkretnie wszystkie formularze i załączniki są tutaj:

http://www.pinb.nbip.pl/pinb/?n_id=8&id=98

 

Bez załączników wniosek pewnie przyjmą, ale będzie leżał na półce do czasu uzupełnienia.

 

W tym to, co wrzucałem a co nazywa się "KARTA EWIDENCYJNA D/S STATYSTYCZNYCH" (link ma nazwę skróconą do "karta ewidencyjna") i tam inwestor podpisuje się pod U różnych rzeczy i EP z oświadczeniem:

Oświadczam, że wszystkie powyższe dane są zgodne ze stanem faktycznym.

....................................................... ..................................................

miejscowość, dnia podpis inwestora

 

 

Chcesz, to ryzykuj:

Art. 193. Kto wyłudza poświadczenie nieprawdy przez podstępne wprowadzenie w błąd urzędnika lub osoby publicznego zaufania, albo kto takiego świadectwa używa, podlega karze więzienia do lat 2 lub aresztu do lat 2.

Edytowane przez Kaizen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 243
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Przecież te dane chyba mam w projekcie budowlanym , to gdzie tu jakieś podstępne wprowadzanie urzędnika w błąd ?

 

Projekt to projekt. Efekt nie zawsze jest z nimi całkowicie zgodny. Ja zamiast wełny na fundamenty dałem XPS a na ściany zamiast wełny EPS - poprawiło to parametry ścian i EU. Tak czy inaczej taki dokument na końcu wypełniasz i się pod nim podpisujesz i ma być on zgodny ze stanem faktycznym (nie koniecznie z projektem i to niezależnie czy w projekcie było prawidłowo policzone, czy nie).

 

A wracając do głównego tematu jeżeli posadzka nie będzie akumulacyjna czyli 5 cm to czy jest sens układania kabli

 

Pytasz, czy montować system grzewczy, czy nie? Oczywiście, że w naszym klimacie jest sens montowania systemu grzewczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, sprawdzić trzeba u siebie w PINB.

U mnie konkretnie wszystkie formularze i załączniki są tutaj:

http://www.pinb.nbip.pl/pinb/?n_id=8&id=98

 

Bez załączników wniosek pewnie przyjmą, ale będzie leżał na półce do czasu uzupełnienia.

 

W tym to, co wrzucałem a co nazywa się "KARTA EWIDENCYJNA D/S STATYSTYCZNYCH" (link ma nazwę skróconą do "karta ewidencyjna") i tam inwestor podpisuje się pod U różnych rzeczy i EP z oświadczeniem:

Oświadczam, że wszystkie powyższe dane są zgodne ze stanem faktycznym.

....................................................... ..................................................

miejscowość, dnia podpis inwestora

 

 

Chcesz, to ryzykuj:

Art. 193. Kto wyłudza poświadczenie nieprawdy przez podstępne wprowadzenie w błąd urzędnika lub osoby publicznego zaufania, albo kto takiego świadectwa używa, podlega karze więzienia do lat 2 lub aresztu do lat 2.

 

No raczej nie będzie długo leżał, bo jak są ewidentne braki to się do 14 dni odezwą żeby uzupełnić, bo jak się nie odezwą to możesz mieszkać, więc 14 dni maksymalnie do przyzwolenia lub wysłania korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...