Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ogrzewający Dom Kablami Grzejnymi


piekar25

Recommended Posts

[usunięto wpisy obraźliwe]

 

podbijam Devi bezprzewodowe ktoś to użytkuje lub chociaż się "bawił" - opinie, komentarze

 

Co do wylewki akumulacyjnej to ja się projektuje do zapotrzebowania czy po prostu powinna być nie mniejsza niż. "x" cm ?

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 243
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72
szlak by to trafił - teraz to już muszę dać bo jak nie dam i się coś spier..... to sobie w brodę będę pluł że przyoszczędziłem a wiedziałem :)

Słuchaj tych co mają kable...oni się obywają bez plastyfikatora i żyją i grzeją i mają się dobrze ;)

Ja mam plastyfikator zapodany ale ja mam wodną także wypadam z gry ;)

Rzuć w google hasła plastyfikator i podłogówka,zobaczysz do czego służy,firma nie jest wyznacznikiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months później...
Odświeże temat . Ktos tu napisał ze nie mozna klasć kabli grzejnych na styropianie,tylko na betonie i przykrywac betonem..To tworzy problem troche,a co sie stanie jak rozloze kable na styropianie(na folii) i zaleje 6 cm betonem? Nie będa działać? To jak działa podłogówka wodna?

pozdrawiam

rozłóż na siatce zbrojeniowej i tyle, przy zalewaniu trochę poszarpcie ta siatką co by się lekko uniosła ...

jak byś nie zrobił to i tak będzie działało, najwięcej krzyku robią ci co takiego ogrzewania na oczy nie widzieli ...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tak będzie dobrze zrobione ogrzewanie akumulacyjne?

10 cm. styropianu, na to folia aluminiowa, dalej 5cm. wylewki, na to siatka zbrojona 10x10 cm., do niej przymocowane opaskami kable i znów 4-5cm. wylewki??? Czy przy wylewce 10 cm. będzie efekt ciepłej podłogi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tak będzie dobrze zrobione ogrzewanie akumulacyjne?

10 cm. styropianu, na to folia aluminiowa, dalej 5cm. wylewki, na to siatka zbrojona 10x10 cm., do niej przymocowane opaskami kable i znów 4-5cm. wylewki??? Czy przy wylewce 10 cm. będzie efekt ciepłej podłogi?

zrób jak napisałem wyżej, nie ma sensu dzielić wylewki...

efekt ciepłej podłogi jest zależny od strat danego pomieszczenia i temperatury zewnętrznej, paradoksalnie im lepiej zaizolowany budynek tym efekt bardziej mizerny ...:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób jak napisałem wyżej, nie ma sensu dzielić wylewki...

efekt ciepłej podłogi jest zależny od strat danego pomieszczenia i temperatury zewnętrznej, paradoksalnie im lepiej zaizolowany budynek tym efekt bardziej mizerny ...:yes:

a dlaczego tak ? rzadziej grzejemy mniej odczucia ciepła ? dobrze rozumiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego tak ? rzadziej grzejemy mniej odczucia ciepła ? dobrze rozumiem ?

 

W zaleznosci od rodzaju regulacji temperatury moze byc i rzadziej, podłoga ma miec nizszą temperature, bo są nizsze straty. A im nizsze straty tym mniejsza róznica temperatur miedzy podłogą i powietrzem wewnątrz pomieszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozłóż na siatce zbrojeniowej i tyle, przy zalewaniu trochę poszarpcie ta siatką co by się lekko uniosła ...

jak byś nie zrobił to i tak będzie działało, najwięcej krzyku robią ci co takiego ogrzewania na oczy nie widzieli ...;)

Styropian,na to dystanse 2-3 cm ,na dystansach siatka 10x10 i na niej rozlozone kabeli..będzie to banglać?

A wykonawca posadzki nie bedzie mruczał?,ze cos nie tak?

jeszcze mam pytanie odnosnie sterowania bo przyznaje temat dla mnie obcy calkowicie.

Wymyslilem ze salon,kuchnia i przedpokoj bede grzal kabelkami w posadzce..no i lazienka i miedzy tymi pomieszczeniami nie ma przegrod ,dzrzwi itd(oprócz lazienki.)

Natomiast 3 pozostałe pokoiki beda na konwektorach które maja dedykowany sterownik(atlantic).

I teraz pytanie czy do takiego 2-3 strefowego grzania mogfe uzyć dowolnego streownika,inynymi slowy czy takie sterowanie jest kompatybilne czy trzeba uzywac dedykowanych?

 

Kuchnia,salon ,przedpokój - 1 strefa kable (II taryfa)

łazienka(osobno)

3 pozostałe pokoje - 2 strefa(dwie sypialnie)-grzejniki ze sterowaniem(taryfa I i II pól na pół)

pozdrawiam

Edytowane przez Kasia242
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Styropian,na to dystanse 2-3 cm ,na dystansach siatka 10x10 i na niej rozlozone kabeli..będzie to banglać?

A wykonawca posadzki nie bedzie mruczał?,ze cos nie tak?

jeszcze mam pytanie odnosnie sterowania bo przyznaje temat dla mnie obcy calkowicie.

Wymyslilem ze salon,kuchnia i przedpokoj bede grzal kabelkami w posadzce..no i lazienka i miedzy tymi pomieszczeniami nie ma przegrod ,dzrzwi itd(oprócz lazienki.)

Natomiast 3 pozostałe pokoiki beda na konwektorach które maja dedykowany sterownik(atlantic).

I teraz pytanie czy do takiego 2-3 strefowego grzania mogfe uzyć dowolnego streownika,inynymi slowy czy takie sterowanie jest kompatybilne czy trzeba uzywac dedykowanych?

 

Kuchnia,salon ,przedpokój - 1 strefa kable (II taryfa)

łazienka(osobno)

3 pozostałe pokoje - 2 strefa(dwie sypialnie)-grzejniki ze sterowaniem(taryfa I i II pól na pół)

pozdrawiam

ja chce ci się bawić z dystansami to jest OK...

a dlaczego mieszasz podłogowe z grzejnikami...?

przy wyborze sterownika trzeba zwrócić uwagę na obciążalność styków no i oczywiście możliwości ustawienia w kilku przedziałach czasowych ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

a dlaczego mieszasz podłogowe z grzejnikami...?

przy wyborze sterownika trzeba zwrócić uwagę na obciążalność styków no i oczywiście możliwości ustawienia w kilku przedziałach czasowych ...

Ja w ogóle chciałem tylko grzejniki,bo chcialem miec jak największy wpływ na sterowalność,bazujac na tym ze domek nie bedzie sie szybko wychładzał.Podlogówki nie chciałem nigdy w zadnej postaci,ale ze tak powiem,czym wiecej czytam tym bardziej mnie nęci żeby ,,kawalek, jej zrobic...oczywiscie kablami,zadne rurki z wodą w gre nie wchodzą bo przy tym domu to archaizm i koszty.

Dlatego pomyslalem nad mieszanym systemem ,nie jestem pewien ale wtedy chyba będe miał wieksze pole manewru do wysterowania tego wszystkiego tak zeby było komfortowo.Przy akumulacjii zawsze moze byc za cieplo lub za zimno ,oczywiscie w kontekscie łapania sie na drugą taryfe:)

 

czyli jesli obciązalnośc danego sterownika pasuje to nie powinno byc problemów z praca urzadzeń róznych firm?

ok

 

Wiesz jeszcze 2 lata temu byłem na 100 % pewny ze bede mial ogrzewanie gazowe ....ale ewoluowałem:)...a mój znajomy ktory buduje tuż obok mnie realizuje ten scenariusz przy podobnym domu do mojego więc mam na bieząco wgląd jak to wygląda...no i to mnie utwierdziło ze dobrze ze nie wszedłem w te ogrzewanie centralne gazowe..koszty inwestycyjne+robocizna straszne,no i przy tej cenie gazu u nas wychodzi za 1 kWh gazu drożej niż prad w II taryfie,wuiec to całkowicie nie ma sensu.

pozdrawiam

Edytowane przez Kasia242
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy akumulacjii zawsze moze byc za cieplo lub za zimno ,oczywiscie w kontekscie łapania sie na drugą taryfe:)

 

Robienie grzejnikow w domu to jest archaizm. Wypierdziel te grzejniki na zbity ryj.

 

[...]....ale ewoluowałem]:).

 

Zaczales tez spozywac surowe mieso i urosl Ci ogon? To specyficzny rodzaj ewolucji i nazywa sie go atawizmem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...