Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wideodomofon na smartfona


Recommended Posts

Witam,

miał ktoś jakieś doświadczenie ze sprzętem 2N? Konkretnie chodzi mi o ten domofonl . Potrzebuje pociągnąć kabel od wideodomofonu jakieś 250 metrów + chciałbym mieć możliwość rozmawiania ze smartfona. Wygląda na to, że ten domofon to spełnia, a cena korzystniejsza niż np. Mobotix.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy doświadczenie. Sprzęt ogólnie OK. Cena korzystniejsza od Mobotixa z kilku bardzo ważnych powodów:

 

- bardzo tania kamera VGA, wąski kąt widzenia (vs 3 MPix 180 stopni w Mobotixie)

- niskiej jakości plastik, rozpada się od patrzenia (vs porządny ABS w Mobotixie + wszystkie złączki szczelne)

- aby używac smartfonów musisz dokupić dodatkowe licencje (ok. 50 EURO, Mobotix ma wszystko od razu + własny serwer SIP)

- słabo udokumentowane API, ostatnio zmienione (vs super opisane i stabilne API Mobotixa)

 

Mobotix to niemiecki sprzęt na lata, 2N to czeski sprzęt na lato - ale tez działa ;). Sensowniejszy od VARIO jest FORCE, który ma lepszą kamerę (lepsze kąty, ale nadal się nie umywa do Mobotixa) i wytrzyma nawet silnego kopniaka.

Edytowane przez homelogic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...
  • 1 month później...
Czy ja wiem.

Po pierwsze : po ile to jest za "te grosze" ?

Po drugie : w jaki sposób realizuje się za ich pomocą dzwonek i otwieranie furtki ?

Po trzecie : mają audio w dwie strony ?

 

Fantom

 

http://allegro.pl/alarm-etiger-s3-sim-gsm-zestaw-z-kamera-ip-wifi-i4963680576.html?bi_s=ads&bi_m=p2,1&bi_c=9296

 

Może o coś takiego chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzięliśmy jakiś czas temu w firmie na stół chińskie urządzenia Derso. Jakość wykonania podobna do 2N, nawet lepsza. Cena dużo niższa, bo 1100 zł i nie trzeba dokupywać licencji tak jak w 2N. Kamera podobnej rozdzielczości czyli pozostawiająca wiele do życzenia. Swoją drogą tego nie rozumiem w 2N, trochę te urządzenia kosztują a kamera jak w starej Nokii. No i podobnie jak w 2N, w Derso trzeba kombinować z SIP-em. Najtaniej na Raspberry, ale nie jest to proste. Mój informatyk trochę się nakombinował przy pomocy dystrybutora który również nie posiada wyczerpującej wiedzy na ten temat. W zasadzie dystrybutor odpalał to równolegle z nami. Efekt jest taki że teraz chodzi to przyzwoicie, stabilnie, ale testujemy na razie 2 sztuki, u mnie w domu i u mojego informatyka. API i dokumentacja również słaba, ale muszę przyznać że z czasem coraz lepsza. Ostatnio widziałem też u jednej ze współpracujących z nami firm instalacyjnych fajne "polskie" urządzenie firmy Domophone. Względnie fajnie wykonane, kamera znacznie lepszej jakości niż Derso / 2N i cena przyzwoita, ponad 2 tysie. Prawdopodobnie jest to również chińskie urządzenie ale z całkowicie polskim, autorskim oprogramowaniem. Będzie to prawdopodobnie następne urządzenie nad którym się pochylimy do testów.

 

Co do Mobotixa o którym wspomniał homelogic to faktycznie urządzenie o dwie klasy wyżej od wspomnianych powyżej. Ma tylko jedną wadę. Długo bym się zastanawiał czy powiesić na furtce przed domem urządzenie za prawie 7 tysi mimo świetnej jakości :)

Edytowane przez iF-Jimi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Mobotixa o którym wspomniał homelogic to faktycznie urządzenie o dwie klasy wyżej od wspomnianych powyżej. Ma tylko jedną wadę. Długo bym się zastanawiał czy powiesić na furtce przed domem urządzenie za prawie 7 tysi mimo świetnej jakości :)

 

Podstawowy Mobotix kosztuje niecałe 1000 euro netto. Super okazja ;) Poza tym wcale nie jest tak różowo, bo Mobotix ma parę innych wad...

Podstawową wadą jest obiektyw - dzienny lub nocny. Czyli albo kupimy z kolorowym obrazem ale wieczorem czy w nocy zobaczymy kolekcję smug we framerate 1FPS. Albo kupimy biało czarny obraz, który i tak trzeba będzie doświetlić we własnym zakresie. Ja rozumiem upór i brak kompromisów w jakości czym się chwali mobotix, ale domofon bez własnego podświetlenia to trochę słaby pomysł.

 

Dalej - apki mają nie do końca dopracowane, przede wszystkim jest problem na niektórych ipadach z wyskakiwaniem powiadomień pop-up czy działaniem w tle. Z kolei przy dostępie zdalnym różnie bywa z apkami SIP, które czasem sobie prawidłowo zasną na androidzie a czasem nie.

 

Kolejny problem - streaming mjpeg. No nie ma bata, zawsze będzie rwało. I teraz mam problem, bo klient się mnie pyta jak to możliwe że domofon który mu sprzedałem za kupę kasy nie widzi w nocy, rwie obraz i apka nie potrafi się obudzić z tła. I nie wiem co mu odpowiedzieć, mimo że pytanie jest bardzo sensowne...

 

Ostatnio przestaliśmy się szczypać i jak klienci pytają o videodomofony do integracji to odpowiadamy zgodnie z prawdą że jedynym niezawodnym, kompletnym i godnym polecenia systemem jest Siedle Access. Komplet z serwerem dostępu (wypas maszyna) wychodzi niecałe 20k złociszy, więc szybko brać bo klienci walą dzwiami i oknami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo. W sumie pierwszy videodomofon ip w takiej dobrej cenie jaki widzę.

Video tnie niemiłosiernie. Jestem ciekaw jak Audio.

Do tego chyba trzeba byc w sieci lokalnej (w domu) aby to działało. Chyba przez GSMa nie działą.

Ale wstepnie jest to dobra alternatywa.

 

Fantom

Edytowane przez szczukot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 1 year później...
Ooo. W sumie pierwszy videodomofon ip w takiej dobrej cenie jaki widzę.

Video tnie niemiłosiernie. Jestem ciekaw jak Audio.

Do tego chyba trzeba byc w sieci lokalnej (w domu) aby to działało. Chyba przez GSMa nie działą.

Ale wstepnie jest to dobra alternatywa.

 

Fantom

 

Ale to jest raczej zabawka, zdarzają się częste problemy z serwerem, raz działa raz nie.. A to działanie to nie można w żaden sposób porównać do 2n :). to raczej nie jest alternatywa, ale co się dziwić różnica cenowa mniejsza o 0.. :)

Zna ktoś jakieś inne rozwiązania w pośrednich cenach? które można integrować z ID. Mobotix czy 2N jest często za drogie :( Wszystkie wpisy mile widziane.. Tak naprawdę to przydał by się przegląd parametrów różnych produktów..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już jakiś czas temu dokonałem tego odkrycia: urządzenie, które ma masę ciekawych opcji, na brak opisów nie można narzekać. Sterowanie 3 przekaźnikami to świetna sprawa. Sip działa bardzo dobrze porównywalnie do 2N, testowałem na telefonie wideo grandstream.. Po sieci lokalnej wystarczy wpisać IP telefonu stacjonarnego. A zdalnie to za pomocą serwera sip lub dedykowanej aplikacji. Są jeszcze inne sipowe urządzenia na rynku w rozsądnych cenach np. fanwil, ale audio wychodzi tyle co w tym wypadku z wideo i znacznie mniej opcji i parametrów.. Mam nadzieję że pomogłem .. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...