Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

O czym z tobą rozmawiać jak ty ciągle manipulujesz. Ja piszę koszt fundamentu 2000PLN/m2 .Ty piszesz że fundament za 2000PLN .

Przecież to co wyprawiasz to chore jest. Treść podobna,cyfry identyczne a wydźwięk całkiem odmienny.

Widzisz kol . Nigdy nie będą popularne tanie a efektywne rozwiązania bo na tym tacy drobni sklepikarze jak ty czy TB nic nie zarobicie. Zasada wydaje się oczywista .Należy to w czambuł dyskredytować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mówisz,że 2000PLN/m2 to dużo . Mam nadzieję,że ci co już pobudowali a nie fantazjują sprowadzą cię do pionu.

Koszt ogrzewania 350PLN .Ta. A instalacja i całe sterowanie tym to spadło z tira. Zresztą nie podniecaj się kablami bo 2-3lata i będzie po grzaniu kablami .Dla przypomnienia. W fundamencie grzewczym wystarczy 10-20% ilościowo tego co w zwykłej płycie potrzeba.Dotyczy to kabli jak i pexa.

 

To jest konkret ala Kszhu ,,a gdzie reszta niepotrzebnych kosztów" Jakich?

I tak konkretnie z tobą można przez następne 1000stron .

To jest wybitne:, ,,To już się za życia moich dzieci nawet nie ma szans zwrócić". Musisz dowartościować się u jakiegoś żula. Oni mają patent na błyskawiczną amortyzację .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O czym z tobą rozmawiać jak ty ciągle manipulujesz. Ja piszę koszt fundamentu 2000PLN/m2 .Ty piszesz że fundament za 2000PLN .

Przecież to co wyprawiasz to chore jest. Treść podobna,cyfry identyczne a wydźwięk całkiem odmienny.

Widzisz kol . Nigdy nie będą popularne tanie a efektywne rozwiązania bo na tym tacy drobni sklepikarze jak ty czy TB nic nie zarobicie. Zasada wydaje się oczywista .Należy to w czambuł dyskredytować

Dlaczego Szanowny Pan tak uważa? Rozbieramy instalacje "do gromadzenia ciepła pod domem" i zakładamy wentylację w domach o jakich Pan raczył pisać. Np. ISOMAX

DSCN3233.jpg Wie Pan co to jest? http://www.vent-axia.com/range/heat-exchange-unit.html wymiennik ciepła bez wentylatorów.

Założony do instalacji wentylacyjnej która miała być grzana gruntem

A to:isomax real.jpg To wyrywane rury które miały grzać grunt odizolowany styropianem .

na koniec zakładamy w takich domach grzejniki elektryczne,

Niech Pan więc nie truje, że nic nie zarobię!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie moje przeoczenie, po prostu nie dopuściłem do siebie takiej kosmicznej liczby jak 20.000zł za sam fundament na 100m2 domek! To już się za życia moich dzieci nawet nie ma szans zwrócić.

 

Mówisz,że 2000PLN/m2 to dużo . Mam nadzieję,że ci co już pobudowali a nie fantazjują sprowadzą cię do pionu. .

 

W ferworze dyskusji popełniacie błędy na poziomie pierwszych klas podstawówki :(.

@nydar - zapewne chodziło o 200 zł/m2 fundamentu, co przy fundamencie izolowanym od gruntu nie jest wcale wielkością wygórowaną. 2000zł/m2 fundamentu, to zdecydowanie za dużo.

 

@kszhu - 2000 zł/m2 x 100m2 dałoby kwotę 200 tys. zł, a nie 20.000 zł (20 tys. zł za izolowany od gruntu fundament nie jest wygórowaną kwotą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ferworze dyskusji popełniacie błędy na poziomie pierwszych klas podstawówki :(.

@nydar - zapewne chodziło o 200 zł/m2 fundamentu, co przy fundamencie izolowanym od gruntu nie jest wcale wielkością wygórowaną. 2000zł/m2 fundamentu, to zdecydowanie za dużo.

 

@kszhu - 2000 zł/m2 x 100m2 dałoby kwotę 200 tys. zł, a nie 20.000 zł (20 tys. zł za izolowany od gruntu fundament nie jest wygórowaną kwotą).

 

tylko że nydar z czapy taką wartość wziął a nie ją obliczył i w tym cały problem. a nawet za 20tyś nie ma szans zrobić taki fundament. przynajmniej po 50cm izolacji by musiało być z każdej strony aby taki fundament długo utrzymywał swoją temperaturę. a na spodzie by musiał być XPS i ciekawe czy standardowa XPS300 na to starczy czy musiałby być mocniejszy, to już do przeliczenia przez konstruktora. więc już też narzuca aby ściana fundamentowa była większa niż standardowo bo jak normalnie metrowa starczy to tu musi mieć 1,5m aby 50cm zostawić na izolację. przy zabudowie 100m2 i grubości 50cm XPSa mamy go 50m3 a kubik po jakieś 420zł jest więc już mamy 21k a jeszcze dochodzi po bokach ocieplenie, wykonanie solarów więc jak w 50k się za to zmieści to będzie dobrze. jednym słowem nieopłacalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym problem ,że są dwa rodzaje specjalistów. Jedni krytykują wszystko dla idei, drudzy piszą autorytatywnie o 50cm izolacji z XPS300 i to pod lekki szkielet.

A ci co się znają milczą. Trochę to frustrujące.

To chyba zależy od idei!

Ideą tego wątku są instalacje:

- utrzymania komfortowej temperatury zimą i latem

- Utrzymania komfortowej wilgotności zimą i latem oraz CO2 na poziomie mniejszym od 800ppm

-podgrzania cwu

w

takim domu. To termos 0.08W/,2 xK zużywający bez pomp ciepła i OZE do 20kWh/m2 rocznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie - koszty fundamentu:

- beton na ławę 40x40 = ok. 10m3 w cenie ok. 200zł/m3 = 2tys.zł

- zbrojenie : nie wiem, zakładam 1500zł

- dwa rzędy bloczków fundamentowych - 700zł

- zaprawa: 500zł (?)

- styro grafitowy 30cm posadzkowy - 150m2 x0,3 = 45m3 x 200zł = 9tys.

- folia itp. - 1000zł (?)

- koparkowy (2godz.) - 160zł

 

całość: 15tys. za 150m2, czyli 100zł/m2 fundamentu pasywnego, przy robociźnie własnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie - koszty fundamentu:

- beton na ławę 40x40 = ok. 10m3 w cenie ok. 200zł/m3 = 2tys.zł

- zbrojenie : nie wiem, zakładam 1500zł

- dwa rzędy bloczków fundamentowych - 700zł

- zaprawa: 500zł (?)

- styro grafitowy 30cm posadzkowy - 150m2 x0,3 = 45m3 x 200zł = 9tys.

- folia itp. - 1000zł (?)

- koparkowy (2godz.) - 160zł

 

całość: 15tys. za 150m2, czyli 100zł/m2 fundamentu pasywnego, przy robociźnie własnej.

 

Nie daje Pan keramzytu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie - koszty fundamentu:

- beton na ławę 40x40 = ok. 10m3 w cenie ok. 200zł/m3 = 2tys.zł

- zbrojenie : nie wiem, zakładam 1500zł

- dwa rzędy bloczków fundamentowych - 700zł

- zaprawa: 500zł (?)

- styro grafitowy 30cm posadzkowy - 150m2 x0,3 = 45m3 x 200zł = 9tys.

- folia itp. - 1000zł (?)

- koparkowy (2godz.) - 160zł

 

całość: 15tys. za 150m2, czyli 100zł/m2 fundamentu pasywnego, przy robociźnie własnej.

 

Sam go nie zrobiłeś . Na to potrzeba kilku ludzi .Ile r-g poświęciliście na budowę tego fundamentu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ten konkret? Ceny wyssane z palca? Nie wiadomo za bardzo za co? I co to za ceny bo podajesz rozrzut i 50%?

Ogromne podnoszenie kosztów choćby samą zamianą EPS na XPS to ma być konkret?

Ty w ogóle nie rozumiesz zwrotów, których używasz, w tym zwrotu "konkretne rozwiązanie". Weź projekt Barth3z-a i pokaż co i za ile musiałby zmienić aby tę bzdurę wdrożyć.

A na koniec powiedz o ile obniży rachunki. Tego też unikasz bo akurat NIE OBNIŻY. Czyli wychodzi, że trzeba się narobić, wydać dodatkową kasę aby zyskać NIC i obniżyć komfort.

Super rozwiązanie!;)

 

 

 

HenoK - pełna racja, po prostu takie kosmiczne kwoty przez głowę mi nie przeszły. Za tyle to ja wybuduję dom i się do niego wprowadzę... nudar będzie spał pod gołym niebem na tym swoim fundamencie;)

 

 

 

Jak wszystko niestety...

 

Tradycyjnie od rana piszesz bez sensu .

EPS100 ma wytrzymałość na ściskanie 1kg/cm2 . Słup piachu 1cm x 1cm x40cm ,waży 0,072kg . Jakieś 14-sie razy mniej niż dopuszczalne obciążenie przy 10% odkształceniu. O jakim XPS-ie piszesz?

I tak zresztą z wszystkim zmyślasz i manipulujesz.

Chętnie posłuchał bym opinii fachowca a nie twoich wypocin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaj jeszcze do tego szacunkowe koszty wylewki.

Zobaczymy co nydar KONKRETNIE zaproponuje i za ile aby zamienić to co tutaj opisałeś na jego tajemny pomysł.

 

Racja, wylewka musi być w koszcie fundamentu. Zatem: beton 3tys.zł + 1,5tys. zbrojenie pod ściany silikatowe. Całość 20tys. za 150m2, czyli 133zł/m2. Coś tanio ... o czymś jeszcze zapomniałem ?

 

To wiesz co ?Ty sobie szacuj a jak wybudujesz to opowiesz ile kosztowało .

 

OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, wylewka musi być w koszcie fundamentu. Zatem: beton 3tys.zł + 1,5tys. zbrojenie pod ściany silikatowe. Całość 20tys. za 150m2, czyli 133zł/m2. Coś tanio ... o czymś jeszcze zapomniałem ?
Koparka 2h ? To resztę chcesz robić ręcznie ? Szalowanie ław fundamentowych ? Izolacja ław fundamentowych ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...