Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

EPS100 ma wytrzymałość na ściskanie 1kg/cm2 . Słup piachu 1cm x 1cm x40cm ,waży 0,072kg . Jakieś 14-sie razy mniej niż dopuszczalne obciążenie przy 10% odkształceniu. O jakim XPS-ie piszesz?

 

nydar, to nie ten parametr. Nie CS, tylko na CC się patrzy, czyli "Dop. naprężenia ściskające dla obciążenia trwałego w ciągu 50 lat i odkształcenia < 2 %". W XPS'sach jest to wartość ok. 3x mniejsza niż "Wytrzym. na ściskanie lub napręż. ściskające przy odkszt. 10 %"

Do piachu dolicz cała masę jaka będzie stanowiła nacisk na tego EPS'a i wtedy sprawdzaj jaki masz jeszcze ewentualny zapas dla EPS 100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

I jest to niewątpliwie jakiś pomysł.

 

pewnie z 80% wątku to wasza kłótnia nic nie wnosząca.

kszhu dobrze Ci pisał że nie podajesz konkretu. krytykowałeś że podaję że z 50cm izolacji na to trzeba to według Ciebie ile tego trzeba dać? zapodaj jakiś rysunek jak ma taki domek wyglądać według Twojej koncepcji, wysil się i zrób szkice z wymiarami ile gdzie i jak to ma być aby działało. to będzie konkret a nie puste słowa. zamieść na rysunku rzut boczny w przekroju domu i opisz jak to ma wyglądać. jestem ciekaw jak to sobie widzisz. jeżeli nie masz zamiaru tego robić to nie wypisuj argumentów bez pokrycia czy jakiś dowodów bo nie mają najmniejszego sensu. więc czekamy na rysunek a nie wieczne kłótnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałeś jak zwykle. Ty nie chcesz nic tłumaczyć, nie wnikam dlaczego ale ja ci wytłumaczę - powiedz ile to wszystko co proponujesz będzie droższe od rozwiązania jakie KONKRETNIE opisał Barth3z a potem ile KONKRETNIE to rozwiązanie pozwoli Barth3z-owi zaoszczędzić na ogrzewaniu. Jak rozumiesz to się wypowiedz KONKRETNIE albo daruj sobie jak masz pisać znów same pierdoły.

 

Te rozwiązanie nydara nie będzie opłacalne dla mojego fundamentu, ponieważ mam w nim miejsce tylko na styro. Jakakolwiek dodatkowa warstwa pospółki to dla mnie koszt i tutaj nic nie da się ugrać. Można taki nydarowy fundament wykonać w sytuacji, gdzie trzeba budować wyższe ściany fundamentowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie z 80% wątku to wasza kłótnia nic nie wnosząca.

kszhu dobrze Ci pisał że nie podajesz konkretu. krytykowałeś że podaję że z 50cm izolacji na to trzeba to według Ciebie ile tego trzeba dać? zapodaj jakiś rysunek jak ma taki domek wyglądać według Twojej koncepcji, wysil się i zrób szkice z wymiarami ile gdzie i jak to ma być aby działało. to będzie konkret a nie puste słowa. zamieść na rysunku rzut boczny w przekroju domu i opisz jak to ma wyglądać. jestem ciekaw jak to sobie widzisz. jeżeli nie masz zamiaru tego robić to nie wypisuj argumentów bez pokrycia czy jakiś dowodów bo nie mają najmniejszego sensu. więc czekamy na rysunek a nie wieczne kłótnie.

 

Masz wszystko przedstawione w linku w jego stopce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ten fundament jest z rysunkami, wymiarami itp. itd?!? Nydar nawet nie ma stopki czy ja nie widzę?

 

Aaa, sory, myślałem, że kamil pyta Ciebie, a to o nydara chodzi. :)

 

No toteż czekam na konkretne rozwiązanie bo jak na razie to wszystko jest tak mgliste i zmienne, że nawet nie ma o czym gadać. A nie "kosztów nie przyniesie" a raczej oszczędności. Ja wręcz widzę w takim rozwiązaniu straty oraz utratę komfortu.

 

Ale tak jak mówię, jeśli znajdzie się ktoś, kto bedzie miał "sprzyjający" fundament do wdrożenia pomysłu nydara, i zaryzykuje, to będzie można wyciągać dalsze wnioski. Póki co to jest pomysł, którego ja do końca nie ogarniam, przynajmniej w takiej konstrukcji i działaniu jakie nydar przedstawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kanałówka to jest to samo co pompa ciepła że z COPem może pracować? ogrzewanie kanałowe działa tak samo czyli tłoczy ciepłe powietrze wiec nie widzę różnicy. jaka jest średnica wew. tych kanałów?
Kanałowa jest klimatyzacja. Bo lepszej nie znam.

Ustawia Pan Sobie w domu 23 czy 24 st. C i wszystko.

Ogrzewanie jest podłogowe indywidualne do każdego pomieszczenia, bo lepszego nie zna.

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale... zostałem przekonany, że XPS jest lepszy od EPS . Pytałem w ITB - Odpowiedzieli : decydują parametry i konstruktor.

Czyli jak dom z dużą akumulacją ( tzn nie w temacie) to zdecydowanie XPS jeżeli dom jak w temacie, to lepszy XPS .

 

Ale o co chodzi .Ciężki dom to XPS a jak lekki to zdecydowanie XPS. Panie Tomaszu ,aby nie odwrotnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nydar, to nie ten parametr. Nie CS, tylko na CC się patrzy, czyli "Dop. naprężenia ściskające dla obciążenia trwałego w ciągu 50 lat i odkształcenia < 2 %". W XPS'sach jest to wartość ok. 3x mniejsza niż "Wytrzym. na ściskanie lub napręż. ściskające przy odkszt. 10 %"

Do piachu dolicz cała masę jaka będzie stanowiła nacisk na tego EPS'a i wtedy sprawdzaj jaki masz jeszcze ewentualny zapas dla EPS 100.

 

1500kg/m2 .W tym konkretnym przypadku to jest blisko 7 razy mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o co chodzi .Ciężki dom to XPS a jak lekki to zdecydowanie XPS. Panie Tomaszu ,aby nie odwrotnie?
Czego Pan nie rozumie?

Ciężki dom to tylko XPS

Lekki dom to EPS lub XPS ale lepszy XPS.

Słowo "lepszy" nie oznacza, że gorszy się nie nadaje. Słowo "tylko" oznacza, że ten drugi się nie nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problemy z niczym

W większym jest tego więcej

Nie będę tu na nic liczył

Gdy wiersz niczemu poświęcę

 

Ogólnie to bardzo nic lubię

Z powodów co najmniej paru

Z niczym się nigdy nie czubię

Nie chodzę też z tym do baru

 

Uwielbiam nic nie robienie

I gdy nikomu nic nie wiszę

Choć nurtuje mnie zagadnienie

Jak niczym wypełnić niszę

 

Problemem to zasadniczy

A rozpraw o tym nie piszą

Czy jak się niczym wypełni

Nisza wciąż będzie niszą?

 

Proszę nic na mnie nie wieszać

Że odwracam ten schemat

Nie chcę nikomu namieszać

Ale nic to jest coś… czego nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problemy z niczym

W większym jest tego więcej

Nie będę tu na nic liczył

Gdy wiersz niczemu poświęcę

 

Ogólnie to bardzo nic lubię

Z powodów co najmniej paru

Z niczym się nigdy nie czubię

Nie chodzę też z tym do baru

 

Uwielbiam nic nie robienie

I gdy nikomu nic nie wiszę

Choć nurtuje mnie zagadnienie

Jak niczym wypełnić niszę

 

Problemem to zasadniczy

A rozpraw o tym nie piszą

Czy jak się niczym wypełni

Nisza wciąż będzie niszą?

 

Proszę nic na mnie nie wieszać

Że odwracam ten schemat

Nie chcę nikomu namieszać

Ale nic to jest coś… czego nie ma

 

jak się kogoś cytuje to zazwyczaj trzeba podać źródło i osobę która to napisała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...