Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To się dobiera do urządzenia i ilości pokoi.

Jeżeli jednostka wewnętrzna ma wyjście np 840cm 2 a mamy 5 pokoi i salon ( dwa nawiewy) to kanały będą 125mm .

 

czyli kanał o średnicy 125cm i jak dojdzie do tego jeszcze jakaś otulina aby zaizolować i wygłuszyć szumy to wyjdzie dwa razy więcej czyli 25cm. jestem ciekaw jak to się schowa w ściance działowej o grubości do 10cm? raczej biegnącej rury w pokoju nie chciałbym oglądać a wszelkie kamuflowanie tylko tej rury będzie podrażać wykończeniówkę. nie mówiąc już o tym że nie ma szans aby 50m tej rury kosztowało 600zł razem z ociepleniem. chyba Pan coś zaniżył aby wyglądało to ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz dopiero zauważyłem tą wizualizację - http://www.youtube.com/watch?v=1P35_dIQHjg.

Uważam jednak, że

- styropian powinien być od środka, bo to materiał o znacznie większym oporze dyfuzyjnym od wełny

- izolacja styro dachu powinna być zrealizowana podkrokwiowo z tego samego względu co powyżej. Między krokwie powinna być osadzona wełna.

- przy izolacji styropianem od środka znacznie taniej i efektywniej wyjdzie kszhowy fundament. Na wizualizacji jest chyba płyta fund.

- styro od środka zapewnia lepsze parametry U przegrody, ponieważ belki drewniane w ścianach i krokwie są na zewnątrz domu i nie stanowią mostka.

Edytowane przez Barth3z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz dopiero zauważyłem tą wizualizację - http://www.youtube.com/watch?v=1P35_dIQHjg.

Uważam jednak, że

- styropian powinien być od środka, bo to materiał o znacznie większym oporze dyfuzyjnym od wełny

- izolacja styro dachu powinna być zrealizowana podkrokwiowo z tego samego względu co powyżej. Między krokwie powinna być osadzona wełna.

- przy izolacji styropianem od środka znacznie taniej i efektywniej wyjdzie kszhowy fundament. Na wizualizacji jest chyba płyta fund.

- styro od środka zapewnia lepsze parametry U przegrody, ponieważ belki drewniane w ścianach i krokwie są na zewnątrz domu i nie stanowią mostka.

 

wszystko fajnie tylko wtedy to nie będzie typowy styropianowiec a styro-wełnowiec:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkreślone słowo klucz. Trzeba TWORZYĆ a nie tylko bajdurzyć. Jestem jak najbardziej za tworzeniem a nie znoszę w kółko gadania od lat bzdur.

Sam testuję i tworzę całą masę różnych rzeczy i o wiele się potykam ale idę dalej. Pustym kłapaniem jeszcze nikt nic nie osiągnął.

 

:jawdrop: Co stworzyłeś oprócz setek bezsensownych postów i flagowego GWC pod chałupą?

Może jakie kule załatwić? Jak się tak potykasz to sobie w końcu kuku zrobisz. A może już zrobiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie tylko, że mnie jedna rzecz w takich konstrukcjach zastanawia - przecież do takiego domu to się można dostać przy użyciu przysłowiowego scyzoryka. Warto to coś takiego budować? Jak parkuję blisko swojej elewacji to się boję, że ją uszkodzę a do takiego lekkiego domu to czasami i ktoś wjedzie przez ścianę;)

 

niby tak ale jak się położy tynk to nie widać ze to styropianowiec więc skąd jakiś złodziej by wiedział że tak można?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli kanał o średnicy 125cm i jak dojdzie do tego jeszcze jakaś otulina aby zaizolować i wygłuszyć szumy to wyjdzie dwa razy więcej czyli 25cm. jestem ciekaw jak to się schowa w ściance działowej o grubości do 10cm? raczej biegnącej rury w pokoju nie chciałbym oglądać a wszelkie kamuflowanie tylko tej rury będzie podrażać wykończeniówkę. nie mówiąc już o tym że nie ma szans aby 50m tej rury kosztowało 600zł razem z ociepleniem. chyba Pan coś zaniżył aby wyglądało to ciekawie.

Nie ma Pan inwencji... Wentylacyjne piony są szersze. Ale może Pan dać i kanały PE . pompa ciepła dystrybucja.jpgścienna.jpg

A 10mb kanału izolowanego kosztuje 120zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz dopiero zauważyłem tą wizualizację - http://www.youtube.com/watch?v=1P35_dIQHjg.

Uważam jednak, że

- styropian powinien być od środka, bo to materiał o znacznie większym oporze dyfuzyjnym od wełny

- izolacja styro dachu powinna być zrealizowana podkrokwiowo z tego samego względu co powyżej. Między krokwie powinna być osadzona wełna.

- przy izolacji styropianem od środka znacznie taniej i efektywniej wyjdzie kszhowy fundament. Na wizualizacji jest chyba płyta fund.

- styro od środka zapewnia lepsze parametry U przegrody, ponieważ belki drewniane w ścianach i krokwie są na zewnątrz domu i nie stanowią mostka.

 

Paroizolacja jest przed wełną, by nie dziurawić jej. Poza tym to warstwa ppoż. DSC04237.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie tylko, że mnie jedna rzecz w takich konstrukcjach zastanawia - przecież do takiego domu to się można dostać przy użyciu przysłowiowego scyzoryka. Warto to coś takiego budować? Jak parkuję blisko swojej elewacji to się boję, że ją uszkodzę a do takiego lekkiego domu to czasami i ktoś wjedzie przez ścianę;)
Na zewnątrz jest beton a w nim siatka na tyle mocne, że bez mostka termicznego montuje się do niego balkon 100_0073.jpgDSC04254.jpg100_0076.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma Pan inwencji... Wentylacyjne piony są szersze. Ale może Pan dać i kanały PE . [ATTACH=CONFIG]279093[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]279094[/ATTACH]

A 10mb kanału izolowanego kosztuje 120zł.

 

Pan mi pisze o kanale o średnicy 12,5cm a na zdjęciu pokazuje jakieś cienkie rurki zaizolowane. takie rureczki to może nie są drogie ale nie za małe jak do kanałówki? jakieś nierealne informacje Pan podaje aby wyszło że ma Pan racje. a nawet jak płaska rura by musiała być to otulina na nią byłaby jakaś nietypowa czyli droga. niech Pan coś realnego poda i prawdziwego. pomysł wydaje mi się ciekawy ale koszty coś za małe więc podejrzewam że Pan kłamie lub nagina wszystko pod siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

szczerze mówiąc coś w tym jest i to więcej niż mniej. ale czasami coś w świecie TB w naszym też się pokrywa.

ma racje pisząc że przy takim samym współczynniku U ściany dachu i podłogi w parterówkach największe straty są do gruntu

ma też rację że na dzień dzisiejszy w domach o zużyciu jak w temacie najlepiej wychodzą kable grzewcze z termostatem w każdym pokoju. tej sterowalności co do 0,1* nie musisz już przytaczać ale taka opcja przy termostatach jest więc jak ktoś chce to może z taka dokładnością a jak ktoś chce z większą to sobie inaczej ustawi.

wiecznie piszesz że TB chce grzać dom przy 15st na zewnątrz ale ja nie pamiętam aby coś takiego pisał ale z drugiej strony nie śledzę dokładnie cały wątek. ale jak się grzeje z dokładnością 0,1 to taka możliwość istnieje ale raczej ciężko jest mówić o ogrzewaniu. mając niebo zachmurzone i jakieś opady deszczu przez dwa lub trzy dni i jak temperatura zew. spadnie do 15st nawet w lato to w każdym domu zrobi się trochę chłodniej. ja osobiście mimo chęci aby w domu było 22st to jak spadłoby w domu poniżej 20st to bym włączył dogrzewanie. przy weekendzie raczej ogrzewanie nie będzie potrzebne bo będąc w domu mieszkańcy go ogrzeją ale jak się jest w pracy to może się zdarzyć że będzie trzeba podgrzać trochę w domu choćby pod wieczór aby do kąpieli było trochę cieplej. u mnie w domu jak w lato było deszczowo i temperatura niska przez parę dni to mimo grubych ścian było zimno i popołudniu koło 18-tej w piecu przepalałem bo było normalnie zimno. i każdy dom się wychłodzi jeżeli przez tydzień czy dwa będzie pochmurno i na przemian deszcz i nie deszcz. tylko w pasywnym to będzie trwało długo. może tylko domy pasywne z nieduża akumulacją dobrze się będą spisywać pod tym względem że jak się przyjdzie do domu to zyskami bytowymi się dom ogrzeje dość szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan mi pisze o kanale o średnicy 12,5cm a na zdjęciu pokazuje jakieś cienkie rurki zaizolowane. takie rureczki to może nie są drogie ale nie za małe jak do kanałówki? jakieś nierealne informacje Pan podaje aby wyszło że ma Pan racje. a nawet jak płaska rura by musiała być to otulina na nią byłaby jakaś nietypowa czyli droga. niech Pan coś realnego poda i prawdziwego. pomysł wydaje mi się ciekawy ale koszty coś za małe więc podejrzewam że Pan kłamie lub nagina wszystko pod siebie.
Jak nie daje się chować kanał 12cm to można dać kilka kanałów 7cm.

Klimatyzacja multisplitami jest droga i głośniejsza.

A Pan jak proponuje klimę rozwiązać? GWC jest mało skuteczne, dopuszczone przez PZH drogie i też wymaga kanałów.

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma racje pisząc że przy takim samym współczynniku U ściany dachu i podłogi w parterówkach największe straty są do gruntu

Bzdura, dawno obalona. Powtarzasz głupoty. Nie chce mi się już pisać dlaczego. Czytaj, czytaj, czytaj!

ma też rację że na dzień dzisiejszy w domach o zużyciu jak w temacie najlepiej wychodzą kable grzewcze z termostatem w każdym pokoju.
Bzdura! Powtarzasz głupoty. Po pierwsze, proponuje misiu kable o mocy 100W/m2, po drugie najbardziej ekonomicznie wychodzą farelki, jakkolwiek śmiesznie to brzmi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie daje się chować kanał 12cm to można dać kilka kanałów 7cm.

Klimatyzacja multisplitami jest droga i głośniejsza.

A Pan jak proponuje klimę rozwiązać? GWC jest mało skuteczne, dopuszczone przez PZH drogie i też wymaga kanałów.

 

GWC razem z rekuperatorem współpracuje więc kanały są od wentylacji.

ściana z gk ma przykładowo profil 7,5cm więc jak da się rurki które z otuliną będą mieć 7cm to otuliny będzie musiało być przynajmniej 2cm więc zostaje rurka 3cm minus grubość ścianki. czyli mam dać z 8 takich rurek? wie Pan ile z tym jest zabawy? nawet jak rurki będą obok siebie szły to w tym miejscu i tak pod względem akustycznym ściana będzie gorsza. a są 10eszcze działówki z profilem 5cm i wtedy to nie wiem już jakie rurki by Pan chciał dać. a jak ma iść kilka rurek w jeden nawiew to koszty tego rosną za rurki 8razy przyjmując że z ceną ma Pan rację ale nie wiem czy to przy tym będzie działać.

najwidoczniej Pan nigdy nie miał styczności z domami pasywnymi bo w nich gwc z reku wystarczą do klimatyzacji a tak to głupoty Pan pisze o dodatkowej klimatyzacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...