Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie i komfortowe domy zużywajace od 0 do 20kWh.m2 rocznie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Tomasz Brzęczkowski

    5725

  • nydar

    4235

  • Barth3z

    3808

  • perm

    2702

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No i będę miał spokój z tym ponurym prymitywkiem. Dawno powinienem to zrobić. Misiu jest choć zabawny a ten tu to jakieś nieszczęście.

[ATTACH=CONFIG]279303[/ATTACH]

 

"choroby czerwonych oczu" nie da się wyleczyć a głupota wymaga strzelby i szpadla.

też tak zrobię bo tego ujadania czytać się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacie ale z was twardziele! Szczeńka wypada! F końcu...

Teraz w swoim wybitnym gronie będziecie paść swoje wybitne ego gawędzeniem i twórczym pluciem na wszystko i wszystkich:D

 

znowu się mylisz. nie o to chodzi. zastanawiałeś się kiedyś nad swoją relacją z interlokutorem? w mojej ocenie jest wyjątkowo infantylna. tylko i aż tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ztad ten stress? Przyklaskiwaczu klamstw...

O... I jezyk na poziomie szefa widze :)

No właśnie tu jest problem. Jakąś tam wiedzę posiada, choć argumenty typu "ciek pod domem" , czy "huragan, hałas i przypalony kurz" każą poważnie zastanowić się nad tym co ma w głowie ale to co wypisuje jest kompletnie niestrawne. Jak ktoś lubi takie prymitywne odzywki to niech czyta. Ja nie chcę, za każdym razem jak wejdę na forum mieć przed oczami tej histerii. Nie zdarzyło mi się jeszcze bym kogoś dał do ignorowanych ale jak czytam tę argumentację, te kłamstwa i przekręcanie czyichś wypowiedzi to myślę, że to dobry krok. Polecam. Będziecie mieli z tym ponurakiem spokój.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały dowód na to,że nie wszyscy z Wrocka to bufony i buractwo. Bywają rozsądni i to podejrzewam nie w mniejszej ilości jak gdzie indziej.

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?196696-Najta%C5%84sze-(i-najdziwiniejsze)-ocieplenia&p=5190200&viewfull=1#post5190200

 

Przeczy to co prawda teoriom twórcy tego tematu, ale cóż zapoznać się z różnymi poglądami nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczęliśmy testować jak się sprawdzą i czy są faktycznie tak dobre wentylatory bez turbin, łopatek itp. Cisza, trwałość precyzja... kuszące sprawy.
Tu poszli jeszcze dalej - wentylacja bez kanałów : https://www.youtube.com/watch?v=4WNcjkZ6d0w :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu poszli jeszcze dalej - wentylacja bez kanałów : https://www.youtube.com/watch?v=4WNcjkZ6d0w :).

Właśnie te.

Tyle, że te wentylatory (przynajmniej "pokojowe") mają kiepską wydajność a te ich dmuchanie to takie bardzo delikatne.

Do wentylacji musi być coś mocnego i energooszczędnego.

Nie jest tak źle! Niedawno pisaliśmy o mocy odkurzaczy. Pan zobaczy jakie zalety ma taki wentylator w odkurzaczu!

Jakie zalety są przy omawianych wcześniej kolektorach powietrznych "ładujących" płytę fundamentową, nie hamuje przepływu gdy nie pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też taki oglądałem jakiś czas temu w jakimś markecie, szału nie ma, prąd ciągnie ale wieje kiepsko, tutaj recenzja:

 

 

 

No do ładowania płyty albo tam gdzie ma wspomagać grawitację się nada. A są takie dedykowane do wentylacji?

Zapewniam Pana, że w kanale sporo zyskuje. Dlatego tak świetne odkurzacze małej mocy na nich wychodzą, ale oczywiście, że wszystko wyjdzie "w praniu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dadzą, ale musisz ich dać ok. 4x więcej.

 

Lub 4 x mniejsze potrzeby. Między domem 20 a 7 kWh/m2 tak wielkich różnic nie ma. Poza tym, w domach "jak w temacie" komfort zapewnia AKTYWNE ogrzewanie i AKTYWNA klimatyzacja. A aktywna klimatyzacja, to pompa ciepła. Dzisiejsze pompy ciepła, w których sprężarka z jednej strony podnosi ciśnienie to z drugiej obniża, grzeją z zimowym COP minimum 4. Tak więc trzeba by upaść na głowę, by i tak zamontowaną klimą, nie dogrzewać powietrza.

WP_20140912_001.jpg Takie coś za 7000zł montuje sobie dziś - kolejny czytelnik tego wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie tak bo kanał to jednak ograniczona przestrzeń. Ale w kanale jest inny problem - one przecież nie są przelotowe a zasysają powietrze więc do odkurzacza w sam raz ale bezpośrednio na kanał jak zwykłego TT zamontować się nie da. Czy są już może jakieś dedykowane do tego typu rozwiązań?

 

BTW, ja już mam wszystko na ten najprostszy kolektor powietrzny i taki wentyl by się przydał jak na grawitacji będzie za słabo.

 

19 -go jestem w Radomiu w ITE PIB będzie o przepływach powietrza, o wymiennikach, wentylatorach, kanałach - badali i porównywali. To najlepsza placówka do badań nad tematem transportu energii powietrzem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że będzie on-grid na co się jednak nie zanosi.

Jaką wydajność swoich paneli planujesz? Będziesz nimi krył tak jak pierwotnie planowałeś?

 

Tak jak pierwotnie - cała południowa połać dachu. Moc min. 10kW.

 

Mały dowód na to,że nie wszyscy z Wrocka to bufony i buractwo. Bywają rozsądni i to podejrzewam nie w mniejszej ilości jak gdzie indziej.

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?196696-Najta%C5%84sze-(i-najdziwiniejsze)-ocieplenia&p=5190200&viewfull=1#post5190200

 

Przeczy to co prawda teoriom twórcy tego tematu, ale cóż zapoznać się z różnymi poglądami nie zaszkodzi.

 

Ciekawe.

Z tym GWC pod domem można jeszcze zyskać wpuszczając tam ciepło z RSŚ'a, kolektora dachowego, czy ściennego. Można powiedzieć, że ty też masz GWC pod domem, tylko taki który nie czerpie z gruntu a ładuje go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...